İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Metin Akbal

Hocam bu çok mantıklı. Hemen bakacağım. 
Hacı ağbi önden kargoyla yollasana.

Çorum dan Rize ye araları 21 ay olan 2 bebekle 13 14 saat yola giderdim hemde bu HB arabaya dünyanın yükünü koyardım. Çok pis yüklerim o dolmuşcuların gördüğü boşlukları görürüm arabada bildiğin tetris oynarım [emoji16]

3ec41621283401a1d06ac9f1d76ed7bf.jpg
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Akbal yazdı:

Çorum dan Rize ye araları 21 ay olan 2 bebekle 13 14 saat yola giderdim hemde bu HB arabaya dünyanın yükünü koyardım. Çok pis yüklerim o dolmuşcuların gördüğü boşlukları görürüm arabada bildiğin tetris oynarım emoji16.png

3ec41621283401a1d06ac9f1d76ed7bf.jpg

Arada 21 ay olunca biri ki yaşına yakın oluyor. Çok fark eder :D Şöyle düşün, ikisi de acıktı, birini aldın yediriyosun ya, diğeri dünyayı yıkıyo bende açım onu niye yediriyon diye :D 

Metin Akbal yazdı:

Hacı ağbi önden kargoyla yollasana.

Gecikirse ortada kalırız. Bir de yolda lazım falan olur, yanımda olması daha mantıklı geldi açıkçası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Bagaj kelimesi geçmiş bildirim geldi

@Murat Sahın :D :D9094c2d7c855b360f37499164736fff0.jpg25861c353b95b37b95932f22b3dce0ad.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Cruze bagaj konusunda Ayten’den daha iyi. Damacanaları koysan ya 😊

ACtC-3cdAJdheX0CSNEz69BA6S3lyYEPiiB45fcZ

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

@Murat Sahın :D :D9094c2d7c855b360f37499164736fff0.jpg25861c353b95b37b95932f22b3dce0ad.jpg

Valla hanım bir sürü söylendi sana transporter al dediydim diye :D

Bir müddet yoğun şehir içi trafiğim olacak kısıtlamalar bitipte iş başı yapınca. O süreçte çok yorardı beni. Sonrası için düşünüyorum büyük bir şeyler. Anladım ki binek araç benim aileye yetmeyecek. Biz iki kişi astranın bagajına sığamıyorduk zaten. Bizim tatil anlayışı biraz farklı. 8 gecelik tatilde 4 otel geziyoruz biz :D Amaç gidip otelde ya da sahilde oturmaktan çok bir yerler görmek. Öyle olunca çok malzeme alıyorum yanıma. Sanırım kısa şase transporter ebatında bir şeylere ihtiyacım olduğu gerçeğini kabulleniyorum yavaş yavaş. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ebrar Tüfek yazdı:

Airbus ları bizim araçlarla bir tutmuyoruz lütfen :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Zeki Yelboğa yazdı:

MPV al, geniş bagaj ve otomobil rahatlığı.

Abi öyle mpv demekle olmaz :)

Bagajı büyüklerden örnek alabilirim ama. Aslında lineayı almadan gidip bir iki örneğe bakmıştım ama küçük versiyonlar denk geldiği için vazgeçmiştim (C4 picasso gibi)

Şimdi tekrar baktım da C4'ün grand picassosu değil, küçük olanlar ıdenk gelmiş hep, grand iyiymiş :) 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
düzeltme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

Valla hanım bir sürü söylendi sana transporter al dediydim diye :D

Bir müddet yoğun şehir içi trafiğim olacak kısıtlamalar bitipte iş başı yapınca. O süreçte çok yorardı beni. Sonrası için düşünüyorum büyük bir şeyler. Anladım ki binek araç benim aileye yetmeyecek. Biz iki kişi astranın bagajına sığamıyorduk zaten. Bizim tatil anlayışı biraz farklı. 8 gecelik tatilde 4 otel geziyoruz biz :D Amaç gidip otelde ya da sahilde oturmaktan çok bir yerler görmek. Öyle olunca çok malzeme alıyorum yanıma. Sanırım kısa şase transporter ebatında bir şeylere ihtiyacım olduğu gerçeğini kabulleniyorum yavaş yavaş. 

Bana otobüs diyordun abi bak şimdi sende düşünmeye başladın, otomobil ruhsatlı bi kısa şase 1.9 tdi tam senlik :) Boyuna aldanma bir kaç güne otomobil sürmekten farkı yok, hatta normal arabaya binesin gelmiyor :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Bana otobüs diyordun abi bak şimdi sende düşünmeye başladın, otomobil ruhsatlı bi kısa şase 1.9 tdi tam senlik :) Boyuna aldanma bir kaç güne otomobil sürmekten farkı yok, hatta normal arabaya binesin gelmiyor :)

Halen otobüs bence, ama işte mecburiyet diyelim :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

Halen otobüs bence, ama işte mecburiyet diyelim :D 

Multiler S klas uzunluğunda bi araba, uzun şase caravelle otobüs tabi o ayrı :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

hanım "ben işe bununla mı gideceğim" demeseydi şu an 2020 caddy vardı bende en fullünden. hibrit ile aşağı yukarı aynı paraydı ve bagaj ve hacim konusunu direkt çözmüş olacaktım. ama şimdi yeni kasası çıktı. hem güç artmış hem vites sayısı. eski kasada ıslak kavrama 6 ileri dsg vardı. şimdi 7 ileri yapmışlar ama ıslak kuru bilmiyorum. tork çok yüksek. muhtemelen yağlı sistemdir. ilginç şekilde manuel hızlanması 0-100'de 0,2sn daha iyi. dsg'yi mi yavaşlattılar acaba.

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Murat Sahın yazdı:

Abi öyle mpv demekle olmaz :)

Bagajı büyüklerden örnek alabilirim ama. Aslında lineayı almadan gidip bir iki örneğe bakmıştım ama küçük versiyonlar denk geldiği için vazgeçmiştim (C4 picasso gibi)

Şimdi tekrar baktım da C4'ün grand picassosu değil, küçük olanlar ıdenk gelmiş hep, grand iyiymiş :) 

Kendi kullandığım Ford SMax önerebilirim, ama İstanbul trafiğinde 2,0 dizel ne kadar yakar bilemem.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Zeki Yelboğa yazdı:

Kendi kullandığım Ford SMax önerebilirim, ama İstanbul trafiğinde 2,0 dizel ne kadar yakar bilemem.

Ben Ankaradayım abi, yoğun trafiğe bir yıl katlanacağım için çok üzmez yakıt. Sonrasında gideceğim çoğu yere 90'a sabitleyip gideceğim :D 

Bu arada temizine güzel fiyat çekiyorlar Smaxların. Bagajı nasıl abi? Bana içinin genişliği mühim değil. 4 kişi her şekilde sığarız. Esas sorunum bagaja sığmamak. Pandizotu söküp tavana kadar yükleyelim desek nasıl olur ki? Tabi arka koltuğun kafalığının arkasına tel kafes gerekir bu durumda. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Smaxların. Bagajı nasıl

2.60 tezgah dahil tam bir mutfak mobilyasını taşımıştım,

Murat Sahın yazdı:

Bu arada temizine güzel fiyat çekiyorlar Smaxların

logosu farklı olsa idi, 3 misli fiyatına 4 misli satardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

2.60 tezgah dahil tam bir mutfak mobilyasını taşımıştım,

Sayılmaz, arka koltukları yatırmışsındır :) 

Çağlar Bayur yazdı:

logosu farklı olsa idi, 3 misli fiyatına 4 misli satardı

İşte ülkemizin garip piyasa algısı. 2006 tdci 110luk focusun 2007 tdi jettadan az yaktığına ikna edememiştim arkadaşı. Deposuna iddiaya girip çıkıp denemiştik :D

Fort mu çok yakar algısı bir türlü silinmedi... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Fordlar çok yakmaz, sürücüsü virajlarda diğer araçlar gibi yavaşlamaz aksine gaza basar fazlalık ondandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
Ben Ankaradayım abi, yoğun trafiğe bir yıl katlanacağım için çok üzmez yakıt. Sonrasında gideceğim çoğu yere 90'a sabitleyip gideceğim [emoji3] 
Bu arada temizine güzel fiyat çekiyorlar Smaxların. Bagajı nasıl abi? Bana içinin genişliği mühim değil. 4 kişi her şekilde sığarız. Esas sorunum bagaja sığmamak. Pandizotu söküp tavana kadar yükleyelim desek nasıl olur ki? Tabi arka koltuğun kafalığının arkasına tel kafes gerekir bu durumda. 
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https%3A%2F%2Fwww%2Eotoclubturkiye%2Ecom%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F293240-2008-S-Max-%C4%B0ncelemesi&share_tid=293240&share_fid=65199&share_type=t&link_source=app

Forum üyemiz Köksal YILMAZ'ın detaylı incelemesi linkte var, okuduktan sonra SMax ilanlarına bakacağına eminim.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Zeki Yelboğa yazdı:

Abi ben Köksal abinin yazısını okumuştum ama fiyatları daha yüksek bekliyordum. Düşük km'de titanium 2.0 143 hp'ler alınabilir fiyatlarda aslında. Ben bunu biraz araştırayım. Otomatiği ilgimi çekti ne yalan söyleyim :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Alternatif olarak grand c max, opel zafira 7 kişilik, Ford Galaxy, wv grubunun var ama çok nadir görüyorum touran ve alhambra var. Reno Sceniclerin 7 kişiliği varsa olabilir. Seatın altea xl leri var. Bunlarda alternatif olarak köşede durabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yehuu, 

Tüketimi bu gün 7,8 litreden 7,7 litre düşürdüm. Ortalama hızımı 30 km den 35,2 km hıza çıkardım. Zamanla dahada hızlanacaz. 

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Yeni rekor mu? 

Yok yahu, rekor 4,8 litre . 

Araba pandemi yasağı öncesi 8,3 litreye kadar tüketim vardı. 8,3 litreden 7,7 litreye düştü. Bu depo bitsin bakacaz. Sıfırdan 6 litreyi görür

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...