İçeriğe Yönlendir

2014 F10 520i Premium

Sinan Akgöl

Recommended Posts

Servet Aydın
Sat bunu sat nazar var bunda, sana premiumlu birşeyler alalım [emoji4] 

Land de kafi. Sözü uzatma
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Herkese çok selamlar nasilsiniz. Bizim Yor reise laf lafi açarken iyi fiyat vereni buldum sattim 😁😂 520i dosyasi kapandı. Üzüldüm diyemem evlendiğimden beri otoparkta yatıyordu. İnşaat yatirimida gerekiyordu. Siradaki geçici aletide belirledim bakiniyorum hem hatun acemiliği atsın hemde bu dönemde başımı ağrıtmıcak yakiti vergisi herşeyi az bişi alicam. 1.3cdti easytronic diyorum gerisi sizde. Etrafinizda tanidikta varsa bildiginiz hemen notere. Kullananlardan da nerelerine bakmam lazim bu H kasalarin kronigi nedir kodlama lazim dashboard sokup evet icinde led varmis gormus olduk demiyim 😂😂 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hayırlı olsun. Gelen gideni kesin aratacak desene. [emoji33]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sinan Akgöl yazdı:

Herkese çok selamlar nasilsiniz. Bizim Yor reise laf lafi açarken iyi fiyat vereni buldum sattim 😁😂 520i dosyasi kapandı. Üzüldüm diyemem evlendiğimden beri otoparkta yatıyordu. İnşaat yatirimida gerekiyordu. Siradaki geçici aletide belirledim bakiniyorum hem hatun acemiliği atsın hemde bu dönemde başımı ağrıtmıcak yakiti vergisi herşeyi az bişi alicam. 1.3cdti easytronic diyorum gerisi sizde. Etrafinizda tanidikta varsa bildiginiz hemen notere. Kullananlardan da nerelerine bakmam lazim bu H kasalarin kronigi nedir kodlama lazim dashboard sokup evet icinde led varmis gormus olduk demiyim 😂😂 

Hayırlısı olsun, sermaye de lazım tabi.

1.3 cdti dediğin Astra mı, H kasa.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

520 den süper sermaye olur. yaptığı primi düşününce iki tane ev parası çıkarmıştır. Hayırlısı olsun :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Gelen gideni aratmaz neden gene 3 serisinden inip 1.6ies almistim onunda zevkini 1 sene aldim sonra gene devam. 

Önder Özcan yazdı:

Hayırlısı olsun, sermaye de lazım tabi.

1.3 cdti dediğin Astra mı, H kasa.

Aynen abi multijet olucam 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Tam otomatik bişey baksaydın bari diyenler beğensin :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sinan Akgöl yazdı:

Dusuk km li al. takildigin yerde sor 🤗

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Köksal Yılmaz yazdı:

Tam otomatik bişey baksaydın bari diyenler beğensin :D

Valla auto6r ve easytronik en sorunsuz bana gore yari otomatik. Dizel otomatikte edc clio yerine dusundum  direk bu aleti bide hatunda hb istiyor patladik sedanda. Zaten ben marmarayla gidip geliyorum 33dk bostanci bakirkoy 😂 

Alpay Sumer yazdı:

Dusuk km li al. takildigin yerde sor 🤗

120k iyimidir? Neresine bakayim araba bakmaya gidince? 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sinan Akgöl yazdı:

Valla auto6r ve easytronik en sorunsuz bana gore yari otomatik. Dizel otomatikte edc clio yerine dusundum  direk bu aleti bide hatunda hb istiyor patladik sedanda. Zaten ben marmarayla gidip geliyorum 33dk bostanci bakirkoy 😂 

120k iyimidir? Neresine bakayim araba bakmaya gidince? 😊

heryerine baktir. ama motor en onemlisi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Evlilik cüzdanıyla birlikte forumdan kaydını sildirmemiş miydi bu konunun sahibi? :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Emin Önal yazdı:

Hepimiz ilk zamanlar biraz aksatmıştık :)

Eşimize zaman ayırmayı di mi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Sefa Çelik yazdı:

Hocam seninki altını bozdurup TL ye geçmek gibi birşey olmuş. Kısa zaman sonra 500 altına F10 bulunamaz hale gelecek. İnşaat yatırımından daha az kazanacağını düşünüyorum. 

Astra da nedir? Bari VW al paran erimesin. 

Yine de hakkında hayırlısı olsun. 

Abi soyle soyliim top noktayi buldu benim gozumde bendeki araba. Yuksek basinc pompasi ariza verdi diffransiyel alt takim bakimlar vs hepsi siralanmasi gerekiyordu. Insaat yatirimi yok soyle soyliyim bina satin aldik 1 daire vardi vermeyen oda ikna olunca nakit ihtiyaci kredi vs sevmem ben direk komple bina almis olduk :) Su berbat sartlarda bile yaptigim yatirimin karsiligi en dip haliyle 3 f10 getirisi :) o daireden o yuzden cok mantikliydi. Butce ayirdim iki hatunun acemiligi atmasi lazim banada uzmiyecek araba lazim en temizi hop astra dizel. Insaatciysan arabana cok baglanmicaksin 😂 

Selim Bilgin yazdı:

Evlilik cüzdanıyla birlikte forumdan kaydını sildirmemiş miydi bu konunun sahibi? :D 

Audi satilik? 😁😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

iyi baktır keyiflidir. bide ufak temizlik vs yaptırır mis olur. Kendi klasında..

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)

Multijet motor için söyleyebileceklerim; bakımlarının aksamadığından emin olun. Mümkünse kompresyon testi yaptırın, dyno verileri herhangi bir anlam ifade etmiyor motor sağlığı açısından. Zaten bakımları düzgün yapılmış bir multijet üzmez. 160 bin km civarlarında triger zincir değişimi tavsiye ediliyor. 180 bine kadar kullanıyorlar ama bence o riske değmez. Aracınız hantal olacak bunu bilin, giderken sıkıntı yok ama kalkarken gerçekten hantal olacak. 

Mümkünse euro 4 tercih edin (astralarda hangi yıllarda hangi motor mevcut bilmiyorum, linealarda 2013 yılında e5'e geçilmiş. 2012'ler e4. Ben adlıktan sonra öğrendim, bilsem e4 alırdım) enjektörleri daha dayanıklı e5'e göre. Üstelik dpf'de yok. 

Şanzuman kısmına bir şey diyemeyeceğim zira kendisini tanımıyorum. 

Astra kısmına gelince, her şey optimum. Hiç bir şey mükemmel değil ama hiç bir şey çok kötü de değil. Yetişkin yolcu korumada 5 yıldız, çocuk yolcu korumada 4 yıldız almış. Güvenlik anlamında da iyi sayılır yani. 

Tabi premium'dan sonra nasıl hissettirir orası ayrı :D 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Murat Sahın yazdı:

Multijet motor için söyleyebileceklerim; bakımlarının aksamadığından emin olun. Mümkünse kompresyon testi yaptırın, dyno verileri herhangi bir anlam ifade etmiyor motor sağlığı açısından. Zaten bakımları düzgün yapılmış bir multijet üzmez. 160 bin km civarlarında triger zincir değişimi tavsiye ediliyor. 180 bine kadar kullanıyorlar ama bence o riske değmez. Aracınız hantal olacak bunu bilin, giderken sıkıntı yok ama kalkarken gerçekten hantal olacak. 

Mümkünse euro 4 tercih edin (astralarda hangi yıllarda hangi motor mevcut bilmiyorum, linealarda 2013 yılında e5'e geçilmiş. 2012'ler e4. Ben adlıktan sonra öğrendim, bilsem e4 alırdım) enjektörleri daha dayanıklı e5'e göre. Üstelik dpf'de yok. 

Şanzuman kısmına bir şey diyemeyeceğim zira kendisini tanımıyorum. 

Astra kısmına gelince, her şey optimum. Hiç bir şey mükemmel değil ama hiç bir şey çok kötü de değil. Yetişkin yolcu korumada 5 yıldız, çocuk yolcu korumada 4 yıldız almış. Güvenlik anlamında da iyi sayılır yani. 

Tabi premium'dan sonra nasıl hissettirir orası ayrı :D 

Bilgiler icin cok tesekkur ederim premiumdan sonra bisi degostirmez bana beklenti farkli cok yuksek segment sonrasi alta indim bmwde araba surerken kahve yapmiyordu yani 😂😁 hantalligi yazilimla gotururum diyorumda zaten perfomans degil ekonomi arabasi sonucta. Esp olmasi 4 disk fren guvenlik tercihinden iyi olacak diye dusuniyorum hayirlisi artik gerisi begenmezsek satariz 😁

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Sinan Akgöl yazdı:

Bilgiler icin cok tesekkur ederim premiumdan sonra bisi degostirmez bana beklenti farkli cok yuksek segment sonrasi alta indim bmwde araba surerken kahve yapmiyordu yani 😂😁 hantalligi yazilimla gotururum diyorumda zaten perfomans degil ekonomi arabasi sonucta. Esp olmasi 4 disk fren guvenlik tercihinden iyi olacak diye dusuniyorum hayirlisi artik gerisi begenmezsek satariz 😁

Stage 1 dedikleri yazılımla arkadaşım lineasını 110 küsür beygir yaptırdı. Benimki orjinal haliyle duruyor. Yan yana lambadan kalktığımızda aradaki en belirgin fark onun siyah duman atıyor olması :D 

Ben bu işi çok iyi bilen bir dosta (yurt dışında bu işleri profesyonel olarak yapıyordu, artık yaşlandığını düşündüğü için yurda döndü, köyünde keyif çatıyor) danışmıştım.

Emme manifoldunun genişlemesi, turbonun büyümesi, egsoz manifoldunun genişlemesi, manifold giriş ve çıkışlarının da genişlemesi, aracın bütün ayarlarının yeni turbo ve emme manifolduna göre düzenlenmesi gerekiyor. Hava girişindeki kısıtlama kalkacak, araç daha çok hava emecek, bunun için turbo ya büyüyecek ya da hibrit turbo kullanacaksın ve daha hızlı dönecek, yazılımla daha fazla yakıt püskürtülmesi sağlanacak, daha büyük patlama elde edilecek, yanma odasının daha düzgün yanmış gazdan arınması içinde egsoz çıkışları büyüyecek ki içerde yanmış atık kalmasın, yeni yanma daha iyi gerçekleşsin. Bunların akabinde egr ve dpf iptal edilecek. Yoksa sadece yazılımla %10 bile artmayan performans ve siyaha boyanmış bir arka tamponun olur demişti. 

Edit: Gitmeye başladıktan sonra sorun yok bu arada. Aracın içinde 2 yetişkin 2 bebek, bagaj komple su dolu (5 lt su kullanıyorum evde, yaklaşık 50 bidon alıyor bagaj) vaziyette rampalarda bayılma falan yaşamadı, kalkışı hantal sadece. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Murat Sahın yazdı:

Stage 1 dedikleri yazılımla arkadaşım lineasını 110 küsür beygir yaptırdı. Benimki orjinal haliyle duruyor. Yan yana lambadan kalktığımızda aradaki en belirgin fark onun siyah duman atıyor olması :D 

Ben bu işi çok iyi bilen bir dosta (yurt dışında bu işleri profesyonel olarak yapıyordu, artık yaşlandığını düşündüğü için yurda döndü, köyünde keyif çatıyor) danışmıştım.

Emme manifoldunun genişlemesi, turbonun büyümesi, egsoz manifoldunun genişlemesi, manifold giriş ve çıkışlarının da genişlemesi, aracın bütün ayarlarının yeni turbo ve emme manifolduna göre düzenlenmesi gerekiyor. Hava girişindeki kısıtlama kalkacak, araç daha çok hava emecek, bunun için turbo ya büyüyecek ya da hibrit turbo kullanacaksın ve daha hızlı dönecek, yazılımla daha fazla yakıt püskürtülmesi sağlanacak, daha büyük patlama elde edilecek, yanma odasının daha düzgün yanmış gazdan arınması içinde egsoz çıkışları büyüyecek ki içerde yanmış atık kalmasın, yeni yanma daha iyi gerçekleşsin. Bunların akabinde egr ve dpf iptal edilecek. Yoksa sadece yazılımla %10 bile artmayan performans ve siyaha boyanmış bir arka tamponun olur demişti. 

Edit: Gitmeye başladıktan sonra sorun yok bu arada. Aracın içinde 2 yetişkin 2 bebek, bagaj komple su dolu (5 lt su kullanıyorum evde, yaklaşık 50 bidon alıyor bagaj) vaziyette rampalarda bayılma falan yaşamadı, kalkışı hantal sadece. 

Alt devirlerdeki hantalligi yazilim icin youtubede bir videoda izlemistim sadece dediginiz gibi hantallik icin uygulaniyormus oda kalkistaki hantallik cok buyuk perfomans beklemiyorum atak araba olmamasida acemi olan eşimede yarar firlamasin tintin takilsin 😁

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Forumda 230 bin km de multijet H kasa var 120 bin çerez gibidir :)

Ha led olursa tadından yenmez en azından led olduğundan haberin olur [emoji23]

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Metin Akbal yazdı:

Forumda 230 bin km de multijet H kasa var 120 bin çerez gibidir :)

Ha led olursa tadından yenmez en azından led olduğundan haberin olur emoji23.png

Bu mesaji bekliyordum iki gündür 😂😂 Ama hocam gelip dashboard sökmemiz lazim. Varsa bakip tekrar kapatiriz 😁😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sinan Akgöl yazdı:

Bu mesaji bekliyordum iki gündür 😂😂 Ama hocam gelip dashboard sökmemiz lazim. Varsa bakip tekrar kapatiriz 😁😁

Sökelim 😂 Benim orada bir donanım var ama lanet GM kapalı kutu donanımı nasıl aktif edeceğimi bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Metin Akbal yazdı:

Sökelim 😂 Benim orada bir donanım var ama lanet GM kapalı kutu donanımı nasıl aktif edeceğimi bulamıyorum.

Drive2.ru karistirdin mi hic siteyi ruslar kesin aktif etmistir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...