İçeriğe Yönlendir

Forumun Yeni Mondeosu

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Korkunun ecele faydası yok rahat olun :D  çift ..2 yapıp dalarız duman olur :D  hala göremedik canavarı hani link resim vs....

O değilde kurunun yanında yaşta yanacak, Allah bana yardım etsin :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Otomatik vites değil mi? Powershift mi var bunlarda da?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Mahmut Yıldız yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Otomatik vites değil mi? Powershift mi var bunlarda da?

Otomatik seçeneğin yokmuş d sınıfı bir araçta nasıl olmaz aklım almıyor. 🤔

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Vasfi Gişten yazdı:

Powershift var otomatik versiyonlarında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Servet Aydın yazdı:

Bak kardeşim, bak hemşehrim bak forum üyem bak mondeocum araba aldın Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullan da şimdi Lr2 lafı nereden çıktı. Zaten birisi aldı burnuma sokup duruyor iki gündür. Olm bak delirtmeyin la adamı. İlla gidip arabanızı mı çizeyim lastiklerinizi mi pıçaklayayayım naapayım töbe töbee 

Ya kardeşler bakın yanlış yapıyorsunuz. Servet abi artık eski servet abi değil uğraşmayın. Bakın diyorsam bir bildiğimiz var :) 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Çok teşekkür ederim hocam, sağ olun.

Amin, çok teşekkür ederim. 

Amin çok teşekkür ederim. 

Amin, çok teşekkür ederim 41 kere.

Bıraktım mustangi, vergiler insancıl olsa 2,0 tdci bile muhteşem olurdu. 

Çok teşekkür ederim gerçekten güzel yapmışlar.

Amin cümlemize Rabbim kazasız belasız yollar nasip etsin.

İnanki içimde art niyet yok sataşma bulaşma hiç yok, günlük kullanım ml320 başlığını okuyunca hanıma bir daha dedim Fiestaya satalım ya bundan yada freelander 2 hse alalım diye razı olmuyor.

MEtin Bey hayırlı olsun aracınız. Allah kaza bela vermesin inşallah. Bence de çok iyi bir seçim yapmışssınız. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Çok Teşekkür ederim,

1,6 tdci lerde otomatik yok 2,0 tdci lerde 6 ileri powershift var.

Mahmut Yıldız yazdı:

Vasfi Gişten yazdı:

Sinan Akgöl yazdı:

Powershift var otomatik versiyonlarında

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Hocam hayırlı olsun... ne parlatılır şu araba... ayna mübarek ayna... karşıya geç saçını tara  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yalnız siyah renk harbiden zor renk, bendeki duster kapkara birde şantiyede sürünce bir bakmışım araba gri olmuş, hadi bakalım yıka, sıcakta fena ısınıyor birde, fakat yıkadınmı yanıyor bu renk :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

link alalım :)  çaktırma...

link mink yok konu açmaya cesaret yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Hayırlı olsun, çok güzel duruyor maşallah.

Fiestayla da fotoğraflarını isteriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

2012 model Mondeo 1,6 tdci titanium aracımı 30 nisanda forumdan @Emrah Korkmazz'a satmıştım. O tarihten beri 2016-17 model Mondeo 1,6 tdci araç arayışındaydım. Araçta aradığım temiz ve bakımlı olması dışında ilk özellik led farlı olmasıydı. Bu süreçte iki araca müşteri oldum biri çok iyi ve temizdi fiyatta anlaşamadık olmadı. Diğeri ise galerici daha olmayan ayak üstü alım satım yapan birilerinden araba bakmak için Ankaraya gittim. Hayatımda gördüğüm en pis araçtı. Gittiğime de gideceğime de bin pişman olmuştum tam bir hayal kırıklığıydı. Bu süreç inanılmaz şekilde sıkıcı olmaya başlamıştı. Bu süreçte ÖTV indirimi de yürürlükten kaldırıldı. 4 Temmuzda Uşak Ford bayi Sadık firmasında bir siyah renkli mondeo buldum. Firma temsilcisi Ahmet beyi aradım ötv den dolayı aracın 131 bin olan fiyatının 133 bine çıktığını öğrendim. Bayağı görüşmelerden sonra aracın benim istediğim niteliklerde olduğuna kanaat getirdim. Araç bayinin kendi kullandığı araçtı bu nedenle servis bakımlıydı ve hasarsızdı. Araç 2016 model mayıs 2017 trafiğe çıkışlı ve 23800 km idi. Ahmet bey çok ilgiliydi araca pasta cila yaptırdı. Araç içi havuzlu paspas ve bagaj havuzu koydu. Bu görüşmeler sırasında araç kafamda netleştiğinden dolayı aracı ilan fotoğrafları haricinde görmeme rağmen görmüş gibi olduğum için firmalarında seramik kaplama yaptırdım. Düzceden Uşağa direk otobüs olmadığı için Adapazarından  aktarmalı olarak 26 temmuz sabahı erken saatlerde Uşağa vardım. Satış işlemleri için bayiye açılmadan önce gittiğim için bekçi ile karşılaştım. Ahmet bey iş seyahati için il dışında olduğundan kendisiyle tanışamadım. Mesai başladıktan sonra Taner bey ile tanıştık araç ile kısa bir tur attıktan sonra önceden randevu aldığım Dynobil bayisinde araca ekspertiz yaptırdım. Her şey Ahmet beyin söylediği gibiydi çok mutlu olmuştum. Ekspertizin faydasını hemen oracıkta gördüm sağ ön lastiğe akıllı bir vida girmişti. Hemen yaptırdık. Satış işlemleri öncesi firmanın genel müdürü Serkan bey ile tanıştım oda en az Ahmet ve Taner beyler kadar sıcak ve ilgiliydi. Noter satış işlerinden sonra plaka basımı için cemiyete uğradık ve şirkete döndük. Saat 12:15 yeni plakamızı taktıktan sonra vedalaşıp ayrıldım. Yakındaki Opet istasyonundan depoyu 356 tl ye doldurduktan sonra yola çıktım.

Mondeo Mk4 ten sonra araç çok yabancı gelmed, yalnızca direksiyondaki tuşlar ve işlevleri biraz değişmişti. Araç 2016 model olmasına rağmen sync 3 sürüm vardı. Ekran çok iyi ve fonksiyonel, dokunma hassaslığı test videolarında anlatıldığından daha hassas geldi bana. Dumlupınar yol ayrımına kadar hız limitlerine azami dikkat ederek geldim. Dumlupınar yol ayrımından sonra yol bom boştu arada bir 150-160 km hızları denedim mk4 ten daha sessiz idi. Kütahya yoluna geldikten sonra tekrar limitlerde kullandım. Adapazarı otoyol gişelerine kadar yol bilgisayarı 5,1 lt/100 km gösteriyordu. Otoyolda biraz daha aracı tanımak ve motor hakkında bilgi sahibi olmak için farklı vites ve hız denemeleri yaptım bunun sonucunda yaklaşık 70  km lik bir kullanım sonucunda yol bilgisayarı 5,6 lt/100 km değerine ulaştı.

Şu ana kadar edindiğim intiba @Emrah Korkmazz ve yıkamacım  Ünsalın dualarının kabul olmuş olmasıydı. @Emrah Korkmazz'a aracımı sattığımda abi Allah sana senin gibi bir satıcı ve böyle bir araç nasip etsin demişti. Yıkamacım Ünsalda abi inşallah siyah bir araç alırsın her hafta görüşürüz demesiydi. İkisinin de dilekleri kabul olmuştu.

JVaA9q.jpg

anL3ad.jpg

Nihayet mutlu son @Metin Uzunoğlu abi. Hayırlı olsun abi, sana da böyle bir araba yakışırdı, ailenle birlikte güzel günlerde binmen dileğiyle. Kim bilir abi belki ilerleyen yıllarda yine bir noter işimiz olur😀 Senin eski aslanı o kadar soran var ki memlekette. 2012 model dediğimde soranlarda bir şaşkınlık oluşuyor. Ben 2015 model falan vardır diye düşünüyordum diyor çoğu. Tekrar bu kadar güzel sakladığın için ve böyle bir araca sahip olmama vesile olduğun için Allah razı olsun. Şu an keyifle kullanıyorum aslanı. Sana da keyifli ve güvenli sürüşler genç yakışıklıyla abi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Nihayet mutlu son @Metin Uzunoğlu abi. Hayırlı olsun abi, sana da böyle bir araba yakışırdı, ailenle birlikte güzel günlerde binmen dileğiyle. Kim bilir abi belki ilerleyen yıllarda yine bir noter işimiz olur😀 Senin eski aslanı o kadar soran var ki memlekette. 2012 model dediğimde soranlarda bir şaşkınlık oluşuyor. Ben 2015 model falan vardır diye düşünüyordum diyor çoğu. Tekrar bu kadar güzel sakladığın için ve böyle bir araca sahip olmama vesile olduğun için Allah razı olsun. Şu an keyifle kullanıyorum aslanı. Sana da keyifli ve güvenli sürüşler genç yakışıklıyla abi...

Güzel duygu ve düşüncelerin işin çok teşekkür ediyorum. Bu aslana sahip olmanda senin duanın da etkisi olduğuna inanıyorum Allah nasip ederse buda bir gün noter yüzü görecek ve o kişinin sen yada senin gibi bir kişi, bir "insan evladı" bir dost olmasını isterim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

JVaA9q.jpg

anL3ad.jpg

Resim linkini düzenleyip resmin görünmesini sağlayan forum yetkilisi arkadaşıma çok teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Metin Bey hayırlı uğurlu olsun çok çok güzel maşallah 👍🏼👍🏼

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emre Şimşek yazdı:

Metin Bey hayırlı uğurlu olsun çok çok güzel maşallah 👍🏼👍🏼

Çok teşekkür ederim Emre bey, çok daha güzeli size nasip olur inşallah. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Resimler görünmüyor bende ancak bu kadar arkadaş çok güzel dediğine göre çok güzeldir.

İyi ve güzel günler de kullanmanız dileğiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Fatih Keskin yazdı:

Resimler görünmüyor bende ancak bu kadar arkadaş çok güzel dediğine göre çok güzeldir.

İyi ve güzel günler de kullanmanız dileğiyle.

Çok teşekkür ederim Fatih bey, resimler gerçekten görünüyor 😉

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Çok teşekkür ederim

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hocam hayırlı olsun... ne parlatılır şu araba... ayna mübarek ayna... karşıya geç saçını tara  :) 

Çok güzel parlıyor ama en ufak tozu anında gösteriyor, parlak tutması yoracak gibi görünüyor.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yalnız siyah renk harbiden zor renk, bendeki duster kapkara birde şantiyede sürünce bir bakmışım araba gri olmuş, hadi bakalım yıka, sıcakta fena ısınıyor birde, fakat yıkadınmı yanıyor bu renk :)

çok değil çok çok çok zor. Cumartesi dış yıkama yapıldı, pazar Adapazarına gittim geldim pazartesi tekrar yıkadım. el, parmak vs. her türlü iz anında görünüyor.

Selim Bilgin yazdı:

Maşallah. 

Amin, çok teşekkür ederim.

Murat Atagenç yazdı:

çok teşekkür ederim, sağ olun. Fiesta ile resimlerini en kısa zamanda yükleyeceğim. Stickerları yapıştırdığım da yükleyeceğim.

Bu arada @Mehmet Ozyurek'e teşekkür ederim. üç vakte kadar gelir dediği stickerlar geldi zamanlaması "manidar".

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

ben bıktım yıkamaktan, artık haftada bir çamur olursa su tutuyorum, onun dışında zaten şantiyedeyim, 100mt. gittimmi araba beyaz oluyor tozdan :)  yıkamıyorum, enazından toz biraz ısıyı engelliyor, gri olan duster fena değilken benimki resmen sauna, siyahmı aman aman...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu arada @Mehmet Ozyurek'e teşekkür ederim. üç vakte kadar gelir dediği stickerlar geldi zamanlaması "manidar".

Evet Hocam, üç vakitlik yollamıştım seninkini :)

Sevindim ulaşmasına 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Biraz önce @Alpay Sumer de sticker gelmesi ve araba alamamla ilgili yazmıştı. artık stickerleri yapıştırmak farz oldu. ama zamanlaması gerçekten manidar 😉

mXk1MR.jpg

Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet Hocam, üç vakitlik yollamıştım seninkini :)

Sevindim ulaşmasına 

Ersin Gökdemir yazdı:

hayırlı olsun Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

Çok teşekkür ederim. Allah hepimizi kaza ve beladan korusun.

Murat Atagenç yazdı:

Tekrar merhaba Murat bey,

İstediğiniz fotoğrafı çektim üç ay kahrımı çeken emektar fiesta ve abisi mondeo huzurunuzda.

VQMvQZ.jpg

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Benim amacım fiestayı görmekti, belki sonra ben alırım :biggrin: (inşallah)

Beyazmış ama olsun sis farları bile takılmış pırıl pırıl trendx :wub:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...