İçeriğe Yönlendir

Forumun Yeni Mondeosu

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Merhaba @İnan Çınar bey,

bugün hızlıresim sitesinden fotoğraf yüklerken bir kaç deneme yaptım hiç birinde resim görünmedi en son en altta bulunan "Resim Direkt Adresi:" altındaki linki kopyalayınca resim direk göründü.

İnan Çınar yazdı:

Merhaba,yeni aracınızı güle güle kullanın,resimlerden sadece  birisi görünüyor. Link hatası veriyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Murat Atagenç yazdı:

Benim amacım fiestayı görmekti, belki sonra ben alırım :biggrin: (inşallah)

Beyazmış ama olsun sis farları bile takılmış pırıl pırıl trendx :wub:

Onun sahibi çok titiz kendi duymasında 😉 sis farlarını, park sensörlerini ve kol dayamayı araba bayiden çıkmadan taktırdı. neymiş orjinal olsun yan sanayi çin malı olmasınmış. Haksızda sayılmaz hani bazı firmalar sonradan takılan ekipmanlar için garantiyi bozar diyor. Eğer fiesta günü gelir satılırsa mondeodan temiz olacağının garantisini veririm. üç yaşı bitti 22 binde ve servis bakımlı pasta ve cilası ile boya koruması yeni yapıldı. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Şuan aşağıdaki gibi 2 resim görünüyor.

Tapatalk kullanarak daha kolay resim yükleyebilirsiniz.

Screenshot_20190801-125416.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Biraz önce @Alpay Sumer de sticker gelmesi ve araba alamamla ilgili yazmıştı. artık stickerleri yapıştırmak farz oldu. ama zamanlaması gerçekten manidar 😉

mXk1MR.jpg

Çok teşekkür ederim. Allah hepimizi kaza ve beladan korusun.

Tekrar merhaba Murat bey,

İstediğiniz fotoğrafı çektim üç ay kahrımı çeken emektar fiesta ve abisi mondeo huzurunuzda.

VQMvQZ.jpg

Tekrar maşallah abi. Arabayı aldığım günü hatırladım senden abi. Yine aynı yere park etmiştin hatta yanlış anlaşılmadan dolayı jantı üzerinde 4 lastiği depodan çıkarıp arabaya yükleyip bir de geri indirmiştik😀 Bu arada önceki plakayı alamadın mı abi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Tekrar maşallah abi. Arabayı aldığım günü hatırladım senden abi. Yine aynı yere park etmiştin hatta yanlış anlaşılmadan dolayı jantı üzerinde 4 lastiği depodan çıkarıp arabaya yükleyip bir de geri indirmiştik😀 Bu arada önceki plakayı alamadın mı abi?

O plakayı alamadım yanlışlıkla başkasına vermişler. Hiç sorma o gün iyi terletmişti lastikler bizi 😉

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

O plakayı alamadım yanlışlıkla başkasına vermişler. Hiç sorma o gün iyi terletmişti lastikler bizi 😉

Hayırlısı olsun abi yine de eski plakaya yakın bişey bulmuşsun. Bayağı terlemiştik evet😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Sağ ön lastiğin havası iniyordu dün lastikçiye götürdüm. Lastik sökülünce kel göründü patlak lastik üstüne gidilmiş yanakların telleri görünüyor ve iki fitilli yama var. Hemen üzerindeki continental contisport 5 235/50 r17 lastiğinden 930 tl ye sipariş verdim. Bugün takdirdim akstaki lastikler aynı kalite ve yaşta olsun diye bir lastik daha sipariş verdim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence diğer lastiklere de baktır.. 

Yolu çakala düşmüş demekki o lastiğin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yarın diğer lastiği taktırınca diğer ikisini de söktürüp bakacağım. Aynen yıl 2019 halen fitilli lastik tamiri yapan cellatlar var. Bayiyi aradım böyle bir lastikle beni uzun yola çıkmama nasıl göz yumdunuz diye serzenişte bulundum. Ahmet bey aracı bir kaç kez ikame araç verdiğimiz için bilmiyorduk dedi.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence diğer lastiklere de baktır.. 

Yolu çakala düşmüş demekki o lastiğin.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bazı ticari işletmelerin vicdanı ve Allah korkusu yok. 

Genelde çıkma lastik alıp takıyorlar. Görüntü iyi olsun yeterli diyorlar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Sağ ön lastiğin havası iniyordu dün lastikçiye götürdüm. Lastik sökülünce kel göründü patlak lastik üstüne gidilmiş yanakların telleri görünüyor ve iki fitilli yama var. Hemen üzerindeki continental contisport 5 235/50 r17 lastiğinden 930 tl ye sipariş verdim. Bugün takdirdim akstaki lastikler aynı kalite ve yaşta olsun diye bir lastik daha sipariş verdim. 

Geçmiş olsun abi. Nedir bu lastiklerden çektiğin abi? Arabayı almaya geldiğimde de anlatmıştın önceki araçla ilgili olayı. Sonra da gidip lastik basınç takip sistemi taktırmışsın. Geçenlerde ben de faydasını gördüm sistemin. Çalıştırdım arabayı hemen yürümeden uyarı verdi sağ ön lastik inmiş, hemen şişirip lastikçide aldım soluğu. Nur topu gibi bir vida batmıştı,tamir edildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yarın diğer lastiği taktırınca diğer ikisini de söktürüp bakacağım. Aynen yıl 2019 halen fitilli lastik tamiri yapan cellatlar var. Bayiyi aradım böyle bir lastikle beni uzun yola çıkmama nasıl göz yumdunuz diye serzenişte bulundum. Ahmet bey aracı bir kaç kez ikame araç verdiğimiz için bilmiyorduk dedi.

Demek ki plazadan da araba alınmazmış. Kaldı forum. Daha temizi yok. Geçmiş olsun Metin abi. Yarın Erzurum ‘a gidecem, selamını söyleyeyim mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bol bol Selam söyle, birde lavaş arasında cağ kebap ye, bulursan glikozsuz kadayıf dolması ye tam olsun. Mevlâya emanet olsun Erzurum, bütün yurdum.  

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bol bol Selam söyle, birde lavaş arasında cağ kebap ye, bulursan glikozsuz kadayıf dolması ye tam olsun. Mevlâya emanet olsun Erzurum, bütün yurdum.  

Cağ başka zaman senle yiyelim abi, malum kurbana gidiyorum. A.S. selamını söylerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İnşallah hocam,  yolun bu taraflara düşerse buradada yeriz.

Gökhan Albayrak yazdı:

Cağ başka zaman senle yiyelim abi, malum kurbana gidiyorum. A.S. selamını söylerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Metin Uzunoğlu yazdı:

İnşallah hocam,  yolun bu taraflara düşerse buradada yeriz.

Nasip metin abi. İnşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Metin Uzunoğlu

Banggood.com sitesinden @Olgu Erhan incelemeleri ve tavsiyeleri sonucu aldığım voifo a 160 dual kamera ve park kiti salı günü 1 ay gecikmeyle geldi. Dün kabloları döşeyip montajını yaptım. Herşey yolunda gitti fakat ford sigorta kutusunu öyle bir yere yapmışki burakın montajı sigorta bile değişemezsiniz. Doğru servise gittim serviste ine atsan yere düşmez misali kalabalık. Biraz bekledikten sonra Selim usta kanınıda akıtarak 2 saatte de olsa elektrik bağladı. Size tavsiyem sigorta kutusundan elektrik alacaksanız mutlaka ama mutlaka fuse box kullanmanız olacaktır. Olsaydı 10 dk lik işti. Ha birde yolda sigorta atarsa hiç uğraşmayın yol yardım çağırın derim. Site üzerinden micro ve mini boy fuse box siparişi verdim artık ne zaman gelirse, aynı sıkıntımı Allah muhafaza.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Hayırlı olsun abi yeni kameran. Senin için kamera vazgeçilmezler arasında😀Tabi bu mk4tekinden daha teferruatlı galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Hayırlı olsun abi yeni kameran. Senin için kamera vazgeçilmezler arasında😀Tabi bu mk4tekinden daha teferruatlı galiba.

Çok teşekkür ederim Emrah, kamera aslında hepimizin vazgeçilmezi olmalı hatta kasko şirketleri mecburi bile kılmalı diye düşünüyorum. Yeni kameram viofo a129 duo. Ön ve arka kaydı yapıyor, gps'i var ayrıca park kiti ile beraber veya powerbank ile kullanırsan 24 saat kayıt yapıyor. ben park kiti aldım. Cep telefonu uygulaması üzerinden wifi olarak izleyebiliyorsun veya indire biliyorsun ve bütün ayarları cepten yapabiliyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Dün bagaj genişletme operasyonu tam olarak bitti. Ankaradan aldığım 125/90r16 orjinal ford mini stepne yerine yerleştirdim. orjinal sabitleme aparatı uzun gelince sanayide 10x30 mm kesitinde 100 mm uzunluğunda bir lamaya metrik 8 ile diş açtırdım. jantı çizmesin diye üzerine plastik hortumdan ekleme yaptım. Bagaj tabanına 1 cm lik xps kestim. Sonuç olarak yaptığım hesaba göre 520 lt olan bagaj hacmi 624 litreye çıktı ve en önemlisi bagaj yüksekliği 54 cm oldu. Bu yükseklik ile belki kışlık lastiklerin tamamı bagaja sığabilecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bende 1 hafta önce araç kamerası edindim. Dediğiniz gibi kasko şirketleri kamera olayın zorunlu kılmalı. Benim kamerada WiFi özelliği yok. GPS,şerit takip ve çarpışma uyarıcı vs var ama şerit takiple çarpışma uyarıcıyı henüz çalıştıramadım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün bagaj genişletme operasyonu tam olarak bitti. Ankaradan aldığım 125/90r16 orjinal ford mini stepne yerine yerleştirdim. orjinal sabitleme aparatı uzun gelince sanayide 10x30 mm kesitinde 100 mm uzunluğunda bir lamaya metrik 8 ile diş açtırdım. jantı çizmesin diye üzerine plastik hortumdan ekleme yaptım. Bagaj tabanına 1 cm lik xps kestim. Sonuç olarak yaptığım hesaba göre 520 lt olan bagaj hacmi 624 litreye çıktı ve en önemlisi bagaj yüksekliği 54 cm oldu. Bu yükseklik ile belki kışlık lastiklerin tamamı bagaja sığabilecek.

Yaptığınız işlemin fotoğrafı var mı acaba? Bagaj nasıl düzenlenir görmem lazım. Benim de ihtiyacım var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Yaptığınız işlemin fotoğrafı var mı acaba? Bagaj nasıl düzenlenir görmem lazım. Benim de ihtiyacım var.

@Emre Şimşek ben yüksekliği 23,5 cm olan 215/60r16 yedek lastiği çıkardım yerine 125/90r16 olan ford mini stepne koydum. böyle olunca orjinalde olan 9,5 cm kalınlığındaki dolgu malzemelerine bagajda ihtiyaç kalmadı. onları çıkarınca depodan çıkan kablolqar açıkta kaldı, kablolar zarar görmesin diye bagaj tabanına 1 cm xps yerleştirdim üzerine bağaj örtüsünü koyunca kablolara temas etmedi. sonuç olarak bagaj yüksekliği 44 cm den 53 cm yükseldi. Bagaj havuzunun alanından yola çıkarak 520 lt hacim 624 lt ye yükseldi. 

https://eksiup.com/p/2d1696858b9z

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...