İçeriğe Yönlendir

Forumun Yeni Mondeosu

Metin Uzunoğlu

Recommended Posts

Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün bagaj genişletme operasyonu tam olarak bitti. Ankaradan aldığım 125/90r16 orjinal ford mini stepne yerine yerleştirdim. orjinal sabitleme aparatı uzun gelince sanayide 10x30 mm kesitinde 100 mm uzunluğunda bir lamaya metrik 8 ile diş açtırdım. jantı çizmesin diye üzerine plastik hortumdan ekleme yaptım. Bagaj tabanına 1 cm lik xps kestim. Sonuç olarak yaptığım hesaba göre 520 lt olan bagaj hacmi 624 litreye çıktı ve en önemlisi bagaj yüksekliği 54 cm oldu. Bu yükseklik ile belki kışlık lastiklerin tamamı bagaja sığabilecek.

Süpersin abi, helal olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Aksi bişey mi oldu abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Aksi bişey mi oldu abi?

Yok Allaha şükür aksi bir durum yok ama güzel yurdumun, güzel olmayan insanları var ya.......

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yok Allaha şükür aksi bir durum yok ama güzel yurdumun, güzel olmayan insanları var ya.......

Anladım abi, maalesef nicelik değil de nitelik bakımından gelişmiş bir toplum olamıyoruz bir türlü... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Servet Aydın

Arabayı canlı gördüm. Ford işine gelince muhteşem araç yapıyorun ispatı. Allah kaza bela vermesin ağabey :nazar:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Arabayı canlı gördüm. Ford işine gelince muhteşem araç yapıyorun ispatı. Allah kaza bela vermesin ağabey :nazar:

Çok teşekkür ederim abi, Amin. Ford mondeo mk5 abd tasarımı ve otosanın satış kaygısı yok satılmazsa satılmasın dediği bir araç olduğu için bu kalitede. Eğer focusta olduğu gibi kıran kırana bir rekabet içinde olsaydı en azından Türkiye ye gelenler bu kalitede olmazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Metin bey hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız güzel günlerde kullanın [emoji4] nedense bu kasa çok hoşuma gitmemişti, test ettiğimden falan değil, öyle uzaktan baktım o kadar [emoji16] ama siz öyle bir anlatmışsınız ki, artık seviyorum bu arabayı [emoji4] tekrardan hayırlı olsun [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
İsa Acar yazdı:

Metin bey hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız güzel günlerde kullanın emoji4.png nedense bu kasa çok hoşuma gitmemişti, test ettiğimden falan değil, öyle uzaktan baktım o kadar emoji16.png ama siz öyle bir anlatmışsınız ki, artık seviyorum bu arabayı emoji4.png tekrardan hayırlı olsun emoji4.png

Çok teşekkür ederim @İsa Acar bey, daha güzeli ve iyisi sizin olur inşallah. Bu kasadan önce 2012 Mk4 vardı abd de fusion tasarımını görünce kulakları çınlasın Mustafa ile bakınca abi ford bu arabayı bu şekilde Türkiyeye getirmez getirirse tadından yenmez diye konuşmuştuk. Ve Otosan bizi yanılttı bu arabayı Türkiyeye getirdi. 1,6~1,5 TDCİ otomatik ile gelseydi satışları focusa yaklaşırdı. En kısa sürede test etmenizi tavsiye ederim ama testten sonra beni masrafa soktun diye bana söylenmeyin o kadar net. Mondeo ya Fayda / Fiyat olarak bakıyorum. Yıldızlı bir E olmadıktan sonra gözümde alternatifi yok.

Metin Uzunoğlu yazdı:

Çok teşekkür ederim abi, Amin. Ford mondeo mk5 abd tasarımı ve otosanın satış kaygısı yok satılmazsa satılmasın dediği bir araç olduğu için bu kalitede. Eğer focusta olduğu gibi kıran kırana bir rekabet içinde olsaydı en azından Türkiye ye gelenler bu kalitede olmazdı.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Mondeo ya Fayda / Fiyat olarak bakıyorum. Yıldızlı bir E olmadıktan sonra gözümde alternatifi yok.

+1 🙂

Güle güle, kazasız belasız kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...
Metin Uzunoğlu

Corona günlerinde araç yata yata bir hal oldu. Bu süreçte gerek yağmur gerekse kireçli su ile yıkanıp tozun altında beklediğinden araç lekeden bakılmaz duruma gelmişti. Bugün kapalı gölge bir yerde 3d eraser kireç ve leke

sökücü ile arabayı elden geçirdim. Gölgede olduğu için bazı yerler gözünden kaçmış ama siyah arabaya renk parlaklık geldi. Yoruldum ama değdi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Harika bir otomobil, güle güle kullanın, rakiplerinin arasından her yönüyle sıyrılan bir araç ama pazarlama eksikliği vs yönlerden hak ettiği değeri ve piyasayı görmeyen bir araç. Ama benim sedan olarak tek favorim.🧿

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Metin Uzunoğlu

Bugün ford servisinde km dolmadan 3.yıl bakımı yaptırdım. Motor yağı olarak mobil 0-30 yağ koydurdum. Hava ve yağ filtresi değişti kamp sandalyesini alarak ve 737 tl ödeyerek ayrıldım. Arabayı bırakmaya gittiğimde yeni pumayı park ediyorlardı, almaya gittiğimde puma ve ecosport satılmıştı. 

Puma küçülültülmüş porsche cayenne gibiydi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün ford servisinde km dolmadan 3.yıl bakımı yaptırdım. Motor yağı olarak mobil 0-30 yağ koydurdum. Hava ve yağ filtresi değişti kamp sandalyesini alarak ve 737 tl ödeyerek ayrıldım. Arabayı bırakmaya gittiğimde yeni pumayı park ediyorlardı, almaya gittiğimde puma ve ecosport satılmıştı. 

puma dikkatimi çekmekte,  demek porş gibiydi, alınık araçmı sence, güzelmidir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

puma dikkatimi çekmekte,  demek porş gibiydi, alınık araçmı sence, güzelmidir?

Güzel lafı hafif kalır, harika.  Hanım niyeti bozmuştu fiestayı satıp alayım diye ama geç kaldı  😉

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Uzunoğlu yazdı:

Tespit doğru

1_10.thumb.jpg.fd36d1562e16ac1ecea7b3e0f1bc3623.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Uzun bir aradan sonra mondeo ile Düzce-Söğüt-Bursa-İstanbul-Düzce seyahati yaptım. Sakarya~Söğüt arası 100~110 km/h hızın tadını aldım. Bursaya vardığımda 5,4 lt/100 km ui gösteriyordu yol bilgisayarı. Otoyolda iken 6 lt civarındaydı. 877,8 km yol yaptım. Yol bilgisayarı 6,0 lt/100km gösterirken pompa değeri 6,2 çıktı (pompacının başında beklemedim). Pompacı zorlaması olmasa yol bilgisayarı tam tutacaktı.

Depoyu fulledim yarın Antalya yolu görünüyor. Allah yolumuzu ve yoldaki herkesin yolunu açık etsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

:nazar: 1.6 dizel için Ortalama değerleri güzel bence.

Uzun yolunu merak ettiğim, bir kere İst-Ant yapmak istediğim bir araç. Maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Emin Önal yazdı:

:nazar: 1.6 dizel için Ortalama değerleri güzel bence.

Uzun yolunu merak ettiğim, bir kere İst-Ant yapmak istediğim bir araç. Maşallah.

Bugün Düzceden Burdur-bucağa geldim. Hız limitlerini aşmadım tam dolu araç ve bagaj ile yol bilgisayarı 5,7 lt/100 km gösterdi. Burdanda Antalya ya devam edeceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Dün bagaj genişletme operasyonu tam olarak bitti. Ankaradan aldığım 125/90r16 orjinal ford mini stepne yerine yerleştirdim. orjinal sabitleme aparatı uzun gelince sanayide 10x30 mm kesitinde 100 mm uzunluğunda bir lamaya metrik 8 ile diş açtırdım. jantı çizmesin diye üzerine plastik hortumdan ekleme yaptım. Bagaj tabanına 1 cm lik xps kestim. Sonuç olarak yaptığım hesaba göre 520 lt olan bagaj hacmi 624 litreye çıktı ve en önemlisi bagaj yüksekliği 54 cm oldu. Bu yükseklik ile belki kışlık lastiklerin tamamı bagaja sığabilecek.

Geçen ay bagaj yükseltme operasyonunun faydasını gördüm. Önceden 215/50r17 jantlı lastiğin ikisi üst üste sığmazdı. Şimdi 235/50r17 lastiğin ikisi üst üste sığdı. En büyük faydası kampa giderken olacak Galiba... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

pazartesi günü Antalya'da yıkama, hare giderme ve kil uygulaması yapıldıktan sonra geçen yıl yaptırdığım nasiol zr 53 seramik kaplama üzerine nasiol metal coat f2 uygulaması yaptırdım.  Araba siyah olunca renk canlandı parlamaya başladı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Bu gün Antalyadan Düzceye gelirken mevcut radar uygulamalarından nasiplenmemek için yol bilgisayarı ve telefon GPS ayarlarına bakarken gösterge 120 km/h sabit araç hız menüsünde 115 km/h gösteriyordu. Bu esnada cep telefonuda 115 km/h gösteriyordu.

Yani araç 115 ile gittiğini biliyor ceza yemeyelim diye 120 gösteriyor. 

Bu durumda hızı ya yerleşik gps den ölçüyor yada tekerlek dönüş hızından ölçüp göstergeye farklı yansıtıyor. 

IYSXpg.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...