İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Hüseyin Matur yazdı:

Hayırlı olsun. Kazasız belasız.

Multivan doğru seçim olmuş. Piyasada azdır, karavel'den bir tık üsttedir daima. Bilen bilir kıymetini sadece. Kullanış olarak rahat ve fonksiyonel araç. Ama tabi nasıl ki, otomobile kıyasla daha kullanışlı ise bir o kadar giderleri de fazladır. (Yakıt vb.)

Stoplar aslında makyajlı kasanın değil, aracınızın olması gereken kendi stoplarını takmışsınız. :)

Tüm mesajları okumadım. belki konusu geçmiştir. Enjektörcü baktı mı araca.

Çok teşekkür ederim sayısı transportere göre gerçekten çok az, çok takas ve satın alma teklifi geldi aldığımdan beri ama vermedim bu paraya alınacak en güzel arabalardan biri :) stoplara gelince 2007 transporterde bile turuncu sinyal stop var benimki 2004 model aldığımda turuncu olunca ilk başta orjinal zannettim. Transporter olarak bakıldığında makyajlı stop evet ama multivanda orjinalmiş :)

Hüseyin Matur yazdı:

Yazılım muhabbeti geçmiş. Asla tavsiye etmem. Km yüksek ve öncesinde araç nasıl kullanıldı fikrimiz yok. Bu yüzden yazılım büyük süprizlere gebe olur.

Bir de paçalıklarda 'transporter' yazıları gördüm sanki. Muhtemelen ya yanlış gördüm yada varsa dahi önceden yapılmış. Multivan'a büyük haksızlık olmuş :)

Ben olsam yazıları boyardım.

Youtube videoları sağolsun bi anlık heyecana kapıldık, aracım ankaradan hala gelmedi, geldiğinde sadece egr körlenecek motora başka müdahale olmayacak. O paçalıklar aldığımda vardı fotoğraflarda görebilirsiniz :) güzel fikir onları sprey boya ile siyaha boyarım araba geldiğinde 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Tavsiye edilen güzel bir enjektörcüye baktırın derim. Motoru dinlesin, sarsıntıya baksın, dumana baksın. Hem genel kontrol olur hemde kafadaki soru işaretleri gider. Aksi halde depoya katkı falan atmayın. Çünkü aracın kmsi var. Nereden ne çıkacağı belli olmaz. Bu tarz arabaları çok kullandım ve çokta başımdan olay geçti. Artık yoğurdu üflemeyi bırakın mayasını dahi elime alırken eldiven takıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hüseyin Matur yazdı:

Tavsiye edilen güzel bir enjektörcüye baktırın derim. Motoru dinlesin, sarsıntıya baksın, dumana baksın. Hem genel kontrol olur hemde kafadaki soru işaretleri gider. Aksi halde depoya katkı falan atmayın. Çünkü aracın kmsi var. Nereden ne çıkacağı belli olmaz. Bu tarz arabaları çok kullandım ve çokta başımdan olay geçti. Artık yoğurdu üflemeyi bırakın mayasını dahi elime alırken eldiven takıyorum. :)

Bu aracın enjektörü pd olduğu için çok anlayanı yok samsunda :) egr iptalinden sonra sarsıntı devam ederse ve çekiş kaybı gitmezse kompresyon testi yapacağım. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Evet araç içi modem işi de bitti. İçerisine sim kart takılıyor kartın numarasına internet paketi alıyorsunuz, şuanda aylık 15 gb internet veriyor, yeter de artar. 2. Telefonumu bt ile teybe bağlayıp kendi telefonumdan hotspot açıyordum, şarjımı çok azaltıyordu. Artık telefonu sürekli şarja takmaktan kurtuldum. Günlük şehir içi 2 3 saatim trafikte geçiyor müziksiz olmaz. Bu şekilde maksimum 8 cihaz aracın internetine bağlanabilir. Torpido gözüne koyacağım.

Teypte tv özelliği var. Ön camda tv anteni var fakat hiçbir kanal çekmiyor, elektronikçide onu yaptırıp double din de tvyi aktif edeceğim, onu yaptırırken geri görüş kamerası da taktıracağım. Sonra da kısa farlara mercek ve far içi karartma :) tuning işlemi yapan bi dükkan ile görüştüm far içi karartmaya 300 tl para istediler, mercek işlemi için 1000 tl istediler, xenon takılıyormuş halojen yada led olmuyormuş xenon ampul takılması gerekiyormuş ona da 200 300 arası bir fiyat verdiler. Araştırma yapacağım farları kasap eline vermek istemiyorum. Arka stop led projesi yarıda kaldı bazı sebeplerden dolayı. İşi gücü yerine koyalım onu da halledeceğim.e65630eec45b14e24e89f10ae05a0a2e.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

far işine iyi bak acele etme bence, geçen bi astra sahibi sanayide kıvranıyordu. parasını almışlar ama yolu göstermiyor diye çıldırıyordu

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Bahadır Taşpolat yazdı:

far işine iyi bak acele etme bence, geçen bi astra sahibi sanayide kıvranıyordu. parasını almışlar ama yolu göstermiyor diye çıldırıyordu

Yok zaten araştıracağım diye belirttim çünkü o kadar para verip saçma sapan bi ışıklandırma almak istemiyorum, samsun dışı biyere veremem çünkü farın sökülüp gönderip yapılması gelmesi vs 1 haftayı geçer ben sabah halojenle geleceğim akşama mercekle çıkacağım, arabayı 1 hafta yatıramam 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Cam çerçeve indirme stayla spl subwoofer geldi, şimdi sıra kabin ölçülerini bulup mdf den kabin yapmak5515ad37341d696b791306c1d9b11b29.jpg5cfb1c7236203af59341bb377585f453.jpg4bf99c161297a7d80ff519b0330bb325.jpgf50035104a8575f362e16d21f50a0925.jpg

Takılana kadar örnek 2 video atalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Cam çerçeve indirme stayla spl subwoofer geldi, şimdi sıra kabin ölçülerini bulup mdf den kabin yapmak

Bu işi bilse bilse @Hakan Tarım bilir.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Adnan Çakır yazdı:

Bu işi bilse bilse @Hakan Tarım bilir.

Satıcı ile görüştüm 80 litre kabin gerekiyormuş. Pazartesi günü milimetrik ölçü gönderecek spl kabin yapacağız. 40 saatlik rodaj sonrası yıkıma hazır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

1 ay üzerine arabam geldi. 3 bin km yol yapılmış. Arabayı garipsedim, 1 aydır yerden giden corsa ile gezince bi anda tır gibi yüksekten gitmek bi değişik hissettirdi :) özlemişim arabamı, içinin kokusu bile değişmiş yav45d0d5abb86dc443fc51df2235b01512.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Ankaraya gidiyorum, çorumda ulusoy tesislerinde bi yemek molası verdim, hem kendi karnımı hem arabanın karnını doyurdum, çektim kenara, kurdum masaya sofrayı mis gibi, menüde kıymalı samsun pidesi ve termosta çay var, araba da 500 liralık mazot içti, her uzun yol yaptığımda daha da çok seviyorum bu arabayı :) 92a4aa6962195f426a724edef5b3e309.jpg1295ed2152c509e8f73e07a8763dd9d5.jpgeb36abc22b410700419182841a2bf6b8.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Büyük aracın keyfi de başka.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Samsundan ankaraya 140-160 kilometre süratle gittim, 80 km ankara şehir içinde yol yaptım, dönüş yolundayım 95 sabit geliyorum, merzifonda 10 dk mola verdim lavabo için. 816.7 kilometre yolun ortalaması 7.7 litre. Bi 80 km daha yolum kaldı. :)

Yusuf Berke yazdı:

Multivana niyetlendiriyorsun sen beni :)

Hemen alalım bitane :) çift sürgü webastolu highline :) otopark modu kapanmayanlardan 😛

Mustafa Arıkan yazdı:

Büyük aracın keyfi de başka.

Babam diyor ki artık kesinlikle otomobil alma. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

İnşallah apartmanın önünde olmuştur dua ediyorum. Kameralara bakacağım. Bi yakalarsam ağız burun dağıtacağım ön kapıdan arka stopa kadar çizmiş astarı bile kaldırmış. Gördüğüm anda kafam attı bu nasıl bi namussuzluk, insan ailesinin saçının teline can vermesi gerekirken bilerek annesine sülalesine küfrettirmek nasıl bi şey yani bi insan neden kendi sülalesine küfür ettirecek bir iş yapar bilerek. Ne berbat bir millet olduk. 5d4879744622896e82557e6ca7355021.jpgb5a1bb575050d6fc97dbe33c163f2800.jpg

• Şaşkın 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Geçmiş olsun Ebrar. Çok özenme diye boşa demiyoruz sana. Gözü kalıyor sonra milletin. Kıskandırma elalemi.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Ankaraya gidiyorum, çorumda ulusoy tesislerinde bi yemek molası verdim, hem kendi karnımı hem arabanın karnını doyurdum, çektim kenara, kurdum masaya sofrayı mis gibi, menüde kıymalı samsun pidesi ve termosta çay var, araba da 500 liralık mazot içti, her uzun yol yaptığımda daha da çok seviyorum bu arabayı :) 

Gözlerim pide aradı 5 dk

Ebrar Tüfek yazdı:

İnşallah apartmanın önünde olmuştur dua ediyorum. Kameralara bakacağım. Bi yakalarsam ağız burun dağıtacağım ön kapıdan arka stopa kadar çizmiş astarı bile kaldırmış. Gördüğüm anda kafam attı bu nasıl bi namussuzluk, insan ailesinin saçının teline can vermesi gerekirken bilerek annesine sülalesine küfrettirmek nasıl bi şey yani bi insan neden kendi sülalesine küfür ettirecek bir iş yapar bilerek. Ne berbat bir millet olduk. 

İnce pasta sünger pedle bikaç vuruş çalış, çiziğin kenarları yumuşayınca göze az gelir, zamanla fark edilmez olur.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Emrah Altun yazdı:

Geçmiş olsun Ebrar. Çok özenme diye boşa demiyoruz sana. Gözü kalıyor sonra milletin. Kıskandırma elalemi.

Sağol emrah abi mahallede hiçbi arabaya olmuyor böyle, sade beni buluyor.

Köksal Yılmaz yazdı:

Gözlerim pide aradı 5 dk

İnce pasta sünger pedle bikaç vuruş çalış, çiziğin kenarları yumuşayınca göze az gelir, zamanla fark edilmez olur.

Koltuğun yanındaki beyazlı morlu sepette duruyorlardı, konuyu gece vakti okuyan olur insanların canı çekmesin diye fotoğraf atmadım. 

Pasta olarak menzerna 3800, menzerna heavy cut 300, menzerna 3 in 1, sonax hybrid npt polish+wax 3 var, hangisi işi çözer 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Geçmiş olsun Ebrar. Cizik giderici kalin olmayan pasta ile dene sonra ustune cila islemi uygularsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Geçmiş olsun Ebrar, böyle insanlarla iç içe yaşıyoruz. Biri gelir ters şerite girip cebe parkettiğim aracıma baştan başa aynayı takar, biri hasedinden senin aracı baştan başa çizer...

Allah akıl fikir versin böylelerine, hakkım helal değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Geçmiş olsun Ebrar. Cizik giderici kalin olmayan pasta ile dene sonra ustune cila islemi uygularsin. 

Çok teşekkür ederim, şeytan diyor komple boyat ama 2 gün sonra gelip yine çizecek sonra sinir hastası olacağım. Şimdilik pasta ile çıkarmayı deneyeceğim 

Yusuf Berke yazdı:

Geçmiş olsun Ebrar, böyle insanlarla iç içe yaşıyoruz. Biri gelir ters şerite girip cebe parkettiğim aracıma baştan başa aynayı takar, biri hasedinden senin aracı baştan başa çizer...

Allah akıl fikir versin böylelerine, hakkım helal değil.

Çok teşekkür ederim abi. Cidden bıktım, bi gün biniyorum arabaya biri aynayı kapatmış bi gün gidiyorum biyeri çizik. Geçen gün sağ ön ve arkadaki sibop kapaklarını çaldılar, her hafta arabanın başına bir iş geliyor. Yağmurlu havada bitane kadın, cama çıkıp saçlarını taramış ıslak kaportaya saç yapışmış arabanın heryeri upuzun kadın saçı. Benzinlikte basınçlı suyla temizledim o kadar işin arasında. Yeminle bıktım artık. Sanki milyonluk ferrari, normal bi transporter yani neyi çekemiyorlar anlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Sağol emrah abi mahallede hiçbi arabaya olmuyor böyle, sade beni buluyor.

Koltuğun yanındaki beyazlı morlu sepette duruyorlardı, konuyu gece vakti okuyan olur insanların canı çekmesin diye fotoğraf atmadım. 

Pasta olarak menzerna 3800, menzerna heavy cut 300, menzerna 3 in 1, sonax hybrid npt polish+wax 3 var, hangisi işi çözer 

3 in 1 le 3-4 vuruş yap orta devir, dolgu özelliğini de kullanmış olursun ;)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok teşekkür ederim abi. Cidden bıktım, bi gün biniyorum arabaya biri aynayı kapatmış bi gün gidiyorum biyeri çizik. Geçen gün sağ ön ve arkadaki sibop kapaklarını çaldılar, her hafta arabanın başına bir iş geliyor. Yağmurlu havada bitane kadın, cama çıkıp saçlarını taramış ıslak kaportaya saç yapışmış arabanın heryeri upuzun kadın saçı. Benzinlikte basınçlı suyla temizledim o kadar işin arasında. Yeminle bıktım artık. Sanki milyonluk ferrari, normal bi transporter yani neyi çekemiyorlar anlamıyorum.

Ayna kapatma olayından bende muzdaribim. Haysiyetsizin biri kapalı aynayı eliyle açmış, sağ aynam arada takılıyor o günden sonra.Elektrikli katlanır ayna zaten kapatmışım, nedir garezin de zorlayıp açtın kapalı aynayı? 

Sokakta kendince kendine park yeri bellemiş biri yerine park ettim diye 3 sileceği de eliyle özellikle çıkarıp kırıp aracı da çizerek üstüne atmış. Yapan da komşum dediğim kişi.

Nazar değmesi değil bu olay artık, çekememezlik ve art niyetten başka bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Ayna kapatma olayından bende muzdaribim. Haysiyetsizin biri kapalı aynayı eliyle açmış, sağ aynam arada takılıyor o günden sonra.Elektrikli katlanır ayna zaten kapatmışım, nedir garezin de zorlayıp açtın kapalı aynayı? 

Sokakta kendince kendine park yeri bellemiş biri yerine park ettim diye 3 sileceği de eliyle özellikle çıkarıp kırıp aracı da çizerek üstüne atmış. Yapan da komşum dediğim kişi.

Nazar değmesi değil bu olay artık, çekememezlik ve art niyetten başka bir şey değil.

Büyük konuşmayayım ama, o sileceği kırıp, çizdikten sonra arabamın üstüne koyan kişi komşum dahi olsa bir gün sonra arabasını 4 tane tuğlanın üzerinde bulur. Araştırmadınızmı kimin yaptığını, arabanın ön ve arka camına güvenlik için hareket sensörlü kamera takmayı düşünüyorum. O ayna açma muhabbeti ile alakalı bir anım var. Koleos varken balkondan bakıyorum şans eseri, bitane adam elektrikli aynayı eliyle açmış aynadan suratına bakıyor, ayakkabı boyası ile bıyıklarını boyuyordu. Yemin ederim ki bildiğimiz ayakkabı boyası, üzerinde süngeri olanlardan. Bağırdım balkondan hiç arkasına bile bakmadan usul usul yürüyerek gitti. Balkondaki saksılardan bitanesini atacaktım kafasına arabaya gelir diye korktum. Birinin arabasına yada benim arabama en ufak bir zarar verilmesi halinde sinirden deliye dönüyorum, denk gelsem gözüm döner saldırırım. Sabahın 4 ünde namazdan önce kalkıp açıyoruz dükkanı, alnımızın teriyle kazandığımız parayla alıyoruz bi araba, gelen geçen zarar veriyor. Varsa bi sorunun gel benle hallet arabama ne zarar veriyorsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

@Ebrar Tüfek aklıma geldi sormak istedim. Mahallene yani kendi evinin sokağına gelirken yüksek sesde müzik dinlermisin. Mahalleli sana tip tip bakarmı. Yada bağırarak araban sokatakilerle konuşma gibi adetlerin varmı. :) . Millet geldiğini anlıyormu. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...