İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Geri vites kameramız da takıldı, bizim restorantın deposunda bulmuştum kimin bilmiyorum valla, beleş kamera :D

Bagaj kapağının iç döşemesini taktırmadım, biraz beklesin hazır sökülmüşken bagaj kapağına yalıtım yapacağım, ön kapılar, orta kapı ve bagaja yalıtım olacak.

35c500a583e79f3e873331ef2eaadc01.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Arabaya ciddi ciddi pedalbox düşünüyorum. Oruçluyken yakıt tüketimim ciddi artıyor. 4 günlük yasak öncesi millet zombi gibi alışverişe çıkmış olduğundan dolayı fena trafik vardı, pedala az bas yorumları gelmeden yazayım, az basamıyorum. Sinir boğuyor adamı, istanbulda ikamet edenlere saygım sonsuz, bu nedir yahu. 16 ortalamayı gördüm, düzlüğe çıkınca 14 e düştü. En yüksek eco modunda pedal bayaa hissizleşiyormuş, tam ihtiyacım olan şey, bassanda gitmiyor. 750 tl idi 1000 e çıkarmışlar, telefondan kontrol edilenler 1300 1700 diye gidiyor. oda ayrı bir komik zaten. Şu durumları bi toplayalım pedalbox bayiisine gidip bi deneyeceğim aleti. Bu arada ortalama tüketim verisi, klima en soğukta en yüksek hızda ön arka açık halde ve müzik sistemi açık haldeki tüketimidir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Arabaya ciddi ciddi pedalbox düşünüyorum

fabrikasyon pedal gecikmesi var ise (tasarımdan yazılımda) işe yarıyor, opel, hondada falan. vw de var mı bu tasarım ?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

fabrikasyon pedal gecikmesi var ise (tasarımdan yazılımda) işe yarıyor, opel, hondada falan. vw de var mı bu tasarım ?

Tam tersi ford kamyonlar gibi tatatatata aragaz yapılıyor milisaniyeden bile kısa. Benim aletten beklentim şu, istedim zaman bastığımda gitmeyecek. Sinirli stresli zamanlarında araba yapma abi dur diyecek. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Tablete şöyle birşey indirdim, arabaya inip bakacağım yarın neymiş.2b17911f6ffb1c4c83b47cf8f209fb2a.jpg30040b4c3715b669e695f96674b1da61.jpg1c5a7d17d6f1736ebcafecd806c19978.jpg

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bizim multilerin kumaş koltuk olanlarının büyük çoğunluğunda böyle ayarlı çocuk koltuğu çıkıyor, ortadaki koltukta. Benimkine sonradan deri döşeme yapılmış eğer ki bende de bu varsa döşemenin altında kaldı. Döşemeyi ziyan etmek istemiyorum ama çok da merak ediyorum altındakini.. :)0d5315feefbca6f58ea58f279bf41e8a.jpg85237960563ce38e765533ac22f76730.jpg2ff0c8f9597c9cc4ec6401b3f4b46bd5.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Avadanlığı bi açıp kontrol ettim eksik birşey varmı diye, orjinal reflektör ve çantası duruyor. Çekme kolunun yanında bitane açık ağız anahtar var, neyi sökmek için koymuşlar anlamadım.1c9636226518216d0eb870c46c39c5d2.jpg0a4953c046d6c721b0288b9282170afa.jpg196512d5e0843cced20a9b0079aad8a3.jpg88269413769658dbd55d2df5f27129dc.jpg

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Ebrar Tüfek yazdı:

Bizim multilerin kumaş koltuk olanlarının büyük çoğunluğunda böyle ayarlı çocuk koltuğu çıkıyor, ortadaki koltukta. Benimkine sonradan deri döşeme yapılmış eğer ki bende de bu varsa döşemenin altında kaldı. Döşemeyi ziyan etmek istemiyorum ama çok da merak ediyorum altındakini.. :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-alman-tanki-ozel-cift-surgulu-820940566/detay

Şu ilandaki araçtan fotolar olmalı, bu araç gümrük girişli mi acaba. Tam ekran göstergesi, direksiyon kontrollü CC radyo tuşları vesaire, Türkiye'de görmedim. Tam ekran gösterge paneli olsa da alsak :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-alman-tanki-ozel-cift-surgulu-820940566/detay

Şu ilandaki araçtan fotolar olmalı, bu araç gümrük girişli mi acaba. Tam ekran göstergesi, direksiyon kontrollü CC radyo tuşları vesaire, Türkiye'de görmedim. Tam ekran gösterge paneli olsa da alsak :) 

Abi bu araba highline olduğu için öyle, bendeki comfortline :) doğuşun getirdiği nadir araçlardan biri olabilir belki :) Tam ekran değilde, 170 lik Golf 5 GT nin turbo basınç saatli göstergesi var, ben ondan istiyorum keşke olsa :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Yeni video attım kanalıma, gece sürüş. Arka bagajın döşemesi hala takılmadı orta bölümde duruyor, bayaa tıkırtı yapmış idare edin artık. :)

@Ali Darbaz bende senin gibi youtubeci olmaya doğru gidiyorum. Clio memleketten gelsin hipermil videoları doldururum artık.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Yeni video attım kanalıma, gece sürüş. Arka bagajın döşemesi hala takılmadı orta bölümde duruyor, bayaa tıkırtı yapmış idare edin artık. :)

@Ali Darbaz bende senin gibi youtubeci olmaya doğru gidiyorum. Clio memleketten gelsin hipermil videoları doldururum artık.

O tablet öyle olmaz. Ayrıca umarım sıcak yaz günlerinde içerde bırakmıyorsundur. Yangın çıkartır. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

O tablet öyle olmaz. Ayrıca umarım sıcak yaz günlerinde içerde bırakmıyorsundur. Yangın çıkartır. 

Arabada bırakmam, arabadan inerken vantuzla beraber söküp alıyorum. Evde kullanıyorum arada. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Mavi ışık bu arabaya çok uyum sağladı, kırmızısı tam passat w8 gibi oldu ama mavi daha bir hoşuma gitti. d3ec0a806ef2b390d6e3fde732907722.jpgf5e78b048ba89dc29322dbda10419654.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bagaj kapağı döşemesi bayaa kirliydi, eve çıkardım ilk önce sıvı arap sabunu ile daha sonra apc ile bi güzel temizledim, yarı yarı kirli temiz hali.473051b44f07b93667ebabef4a192a48.jpg7ca0f1dd001162a5f79810b9eabeef29.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Clioyu sattım mecburiyetten, multivan şehir içi hizmetine geri döndü :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Clioyu sattım mecburiyetten, multivan şehir içi hizmetine geri döndü :)

Hoppa 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Hoppa 

İşler düzelince nasip olursa yine alacağız 

Taksitle almıştım ayda 5 bin tl, 2 ayı ödedik zaten dükkan çok iş yapmıyor ayda 5 bin tl taksit biraz zorladı bizi, o yüzden sattık 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Shellde motorin 5.68, indirim kartından 28 kuruş düşüyor 5.40 dan 67 litre aldı, demekki son çeyreğin yarısı kaldığında 13 litreye yakın yakıt oluyor depoda.

Yarın sivasa gidiyorum karnını doyurdum :)43fa00b070ee03b5c5c2452aad808b28.jpg51dd1ec8b084841fbdf5fa1036fd79cd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

8 litre ortalama ile Süvasa gittim geldim günübirlik. 4 kişi+bagaj+ön arka klima hiç kapanmadı. Türkiyenin gezilecek çok yeri var, gerçekten cennetin içinde yaşıyoruz.8c5fea1c3956ad37728a4ce3a3b033b3.jpgeecd9b182a8eedd8ef1c92a5c818909f.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

@Yusuf Berke  abi şu anahtardan alıp orta kapıyı elektrikliye çevirip kumanda'dan açılacak şekilde kodlamak nasıl fikir :)dfb54a8f255e53ca2d890c86b946f2b0.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

5 tuş anahtar kodlanabilir mi acaba. Tek kapı kodlanır ama çiftini elektrikli yaparsan burada yapanı var mı bilmiyorum. Bir de panik butonunu da kodlamak lazım. Direkt tek kayar kapılı anahtar alıp sağ orta kapıyı elektrikli yaparsan çok kolay ama bu nefis olur :) 

Ebrar Tüfek yazdı:

67 litre aldı, demekki son çeyreğin yarısı kaldığında 13 litreye yakın yakıt oluyor depoda.

Didim'e giderken dibe yakın ibreyle 84 litre aldı, 90'lık depo mu var acaba yoksa pompa mı arızalıydı. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

5 tuş anahtar kodlanabilir mi acaba. Tek kapı kodlanır ama çiftini elektrikli yaparsan burada yapanı var mı bilmiyorum. Bir de panik butonunu da kodlamak lazım. Direkt tek kayar kapılı anahtar alıp sağ orta kapıyı elektrikli yaparsan çok kolay ama bu nefis olur :) 

Didim'e giderken dibe yakın ibreyle 84 litre aldı, 90'lık depo mu var acaba yoksa pompa mı arızalıydı. 

Bende tek kapı var 5 tuşun sadece sağdaki kapı tuşu kodlanabilirse çok güzel olur, şuan golf 7 anahtarı var orjinal bide yedekle beraber 3 tane anahtarı var, kardeşim ve annem kapıyı kapatırken zorlanıyorlar sırf onlar için düşünüyorum otomatik kapıyı, o zaman belki 4. Anahtar bile yapılır sırf bunun için :)

Valla ağustosta 1 yıl olcak, bende dibe yakın çok kez aldım ama hiç 80 litreyi görmedim pompada, bizim arabalar hep 80 litre, seninkinde bi farklılık olacağını sanmıyorum abi ama pompanın hatalı vermesi de milyarda bir gibi birşey, çünkü buna çok dikkat ediliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sanayi günlükleri devam :)

sağ ön aks, ön bilyalar, arka sağ bilya, rotiller değişti, bosch mazot filtresi sorunlu çıktı hava yaptı orjinal yakıt filtresi aldık, mazot filtremiz tekrardan değişti :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Ön farlar ve sis farları zımpara+kloroform ile temizlendi, ilk fotoğraf kısa far, ikinci fotoğraf sadece park ve sis lambaları. :)a27d4e3cdfdfc377bd76d57bd03d9e92.jpgfbf4c63e0dd3f8ac6b768a9c32c4db22.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Ön farlar ve sis farları zımpara+kloroform ile temizlendi, ilk fotoğraf kısa far, ikinci fotoğraf sadece park ve sis lambaları. default_smile.pnga27d4e3cdfdfc377bd76d57bd03d9e92.jpgfbf4c63e0dd3f8ac6b768a9c32c4db22.jpg
Aydınlatma güzelmiş hangi marka taktin

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kloroform dan sonra üstüne seffaf koruyucu falan yaptirdin mi bazilari öyle tavsiye ediyolar

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...