İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

Kargo gümrük montaj dahil 300$. Kadranın değişmesine gerek yok. Mevcut kadrana olur.

Montaj işi nasıl oluyor, kadranı söküp gönderiyoruz değil mi ? Dijital hızı görebiliyormuyuz abi ?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bide benim arabaya uygun hız sabitleyici yapabilirmiyiz ? Vagcom ile hiçbirşey açılmıyor otoban sinyalini 5 e çıkarma falan gereksiz şeyler açılıyor sadece. Her ay uzun yol yapıyorum bana cruise control lazım :) ilk önce onu yapalım sonra bu ekranı yaptırayım @Mustafa Arıkan 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Hız sabitleyiciyi yetkili serviste de takıyorlarmış. Sade parça 480 küsür tl. 

Bunu yaptıracağım. Bana çok lazım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Kol lazımdır sadece herhalde, bir de ek kablo çekilir tamamdır. Gerisi kodlama. 480 lira neymiş öyle, çıkma parça al daha iyi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Kol lazımdır sadece herhalde, bir de ek kablo çekilir tamamdır. Gerisi kodlama. 480 lira neymiş öyle, çıkma parça al daha iyi.

Bir kaç yıl önce komple kol, işçilik ve tesisat yetkili serviste 250 tl imiş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ebrar Tüfek yazdı:

Montaj işi nasıl oluyor, kadranı söküp gönderiyoruz değil mi ? Dijital hızı görebiliyormuyuz abi ?

Dijital hız mı? Günümüz araçlarının hiç birinde olmayan özellikler var. :) Videolarını izle mutlaka :) 

Ebrar Tüfek yazdı:

Bide benim arabaya uygun hız sabitleyici yapabilirmiyiz ? Vagcom ile hiçbirşey açılmıyor otoban sinyalini 5 e çıkarma falan gereksiz şeyler açılıyor sadece. Her ay uzun yol yapıyorum bana cruise control lazım :) ilk önce onu yapalım sonra bu ekranı yaptırayım @Mustafa Arıkan 

Ebrar Tüfek yazdı:

Hız sabitleyiciyi yetkili serviste de takıyorlarmış. Sade parça 480 küsür tl. 

Bunu yaptıracağım. Bana çok lazım.

Senin araç için nasıl olduğuna dair bilgim yok Ebrar ama Samsun'da vagcom kodlama yapan birini bul. Onlar yapıyor bu işleri. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Senin araç için nasıl olduğuna dair bilgim yok Ebrar ama Samsun'da vagcom kodlama yapan birini bul. Onlar yapıyor bu işleri. 
Abi tam aradığım pozisyonda ekran bile varmış, o attığım videoda yoktu diğerlerine bakınca bitanesinde denk geldim :) gerçekten hiç bir arabada olmayan özellikleri var :) bundan kesinlikle yapmamız lazım ya. Hız sabitleyici için onlarla görüşeceğim bide yetkili servisten fiyat alacağım.e62b3ec4c6754ce90c0e4bf6c7d3bd2c.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bana sinyal kolunun fotosunu atar misin? Hangi tipmis anlayalim. Coruma gelirsen ben kodlamasini acarim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Metin Akbal yazdı:

Bana sinyal kolunun fotosunu atar misin? Hangi tipmis anlayalim. Coruma gelirsen ben kodlamasini acarim.

Osmancık a gelsek ne açılır :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Osmancık a gelsek ne açılır [emoji4]
Opcom yok Vagcom var [emoji16] Karsinda Turkiyede VW ye ilk CC montajini gerceklestiren adam duruyor da Opel biraz gicik bu konularda [emoji16]
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Babam işten gelsin hemen inip atıyorum abi :)

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Osmancık a gelsek ne açılır :)

Eds hız kameraları gece gündüz hep açık ama istemezsiniz 😇

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Eds hız kameraları gece gündüz hep açık ama istemezsiniz [emoji56]
[emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Gozun gonlun acilir yani [emoji1787][emoji1787]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Metin Uzunoğlu yazdı:

Eds hız kameraları gece gündüz hep açık ama istemezsiniz 😇

Amcam  peşpeşe iki EDS den ayrı ayrı ceza yemişti  ilk  kurulduğu  zamanlarında 😀

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

@Metin Akbal

Abi iki kolu da çektim bu şekilde :)6a2dcddcf5454c5adb41fa2843527728.jpg23e251304667607784aeb579485026bc.jpg23213b12af72237f66b64c77317dca56.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dokuman varsa montajla ilgili zaten sen sanayicisin, onu takarsin, kodlama isi de gelip gecerken hallolur Ebrar. Bora daki kodlama ile ayni ise basit. Degilse buluruz beraber.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Dokuman varsa montajla ilgili zaten sen sanayicisin, onu takarsin, kodlama isi de gelip gecerken hallolur Ebrar. Bora daki kodlama ile ayni ise basit. Degilse buluruz beraber.

Abi şu videoda adam yapıyor, ona bakarak yapmaya çalışacağım, yabancı dilde döküman bulursam direk indirip ordan da yaparım, sadece parça kodu lazım, çok çeşit kol var, çevrede cruise'lu t5 de yok, şase numarasını alıp parçacıdan kolu bulurdum. Benim araba 7H.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

20 bin kilometrede fren balatalarım bitti, ağır arabanın kötü yanı. Bugün araba güzel bir bakıma girdi, balatalar değişti, sağ arka porya bilyası değişti, sağ ön aks yeni takmıştık ses yapıyordu söktüm parçacıya götürdüm, hatalı mal çıktı, aynısının yenisini ücretsiz verdi, taktık. Mis gibi oldu.

479 tl 2. Yarıyıl mtvsini de ödedim. 6 ay daha kafa rahat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bugün Samsun-Ankara-Samsun yaptık, 884 kilometre.

Klima ön arka açık, 4 kişi, bagaj ile 8.7 litre yaktım.

Yolda bazı yerler 33 derece, bazı yerler 16 derece yağmurlu. 4 5 araba 2 tane tır ile zincirleme kaza olmuş, tırın içinde sıkışanlar vardı. Allah yardımcıları olsun.

Otomatik Far Sensörünün follow me özelliğini buldum, auto modunda iken çalışıyor. Kapılar kilitlendiğinde 15 saniye kısalar açık kalıyor. Kapıları açtığınızda 15 saniye açık kalıyor, arabaya binip kontağı açtığınızda sönüyor. Çok işe yarayan birşeymiş. 9d594ff31ba77816b9a7cc2902557c3c.jpg0b5ae9e972347b1b6838278c58622be4.jpgf7e8e7f0b2e5a0574c3a37dc66303513.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

Bayaadır yazmadık çizmedik, ağustosun 9 unda üniversite sınavım var. Arabayı görmüyorum bu aralar. 2 hafta sonra kaldığım yerden devam, muayene+kat iptal+detailing :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bugün müzik sistemindeki sigortayı değiştirdim, stereo amfiye bi ayar yaptım, arkadaki bullet tweeter'lar çok ses vermiyordu. Benim tesisatçı amfin iyi değil demişti, bugün baktım gain ayarı yarıda. Gain ayarını sonuna kadar açtım, bass boosted 0-6-12 db vardı, 12 db idi onu 0 a getirdim. 1000wrms sub varken midrangelerden bass gelmesine gerek yoktu, ses şuan çok iyi, tizler kulağı söküyor. Bass -7 Treble +2 de kullanıyorum, ayarı yapınca bi deneyeyim dedim, mahallede ayıp olur diye indim otoyola, cengiz babayı açtım. Spl basınç titreşim falan filan hikaye imiş, video çekemedim müzikleri bt ile dinlediğimden dolayı, ses yarımda kulak söküyor. Mis gibi oldu. En yakın zamanda bende  bi video atacağım, @Hakan Tarım  abi kadar olamasakda bizde de var birşeyler :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Spl basınç titreşim falan filan hikaye imiş

bunu herkes bir gün anlayacak kardeşim ;) sub varken midlerden bass gelmesine gerek yok deme ama. Duyduğun frekans araları çok ayrı kalır hoş olmaz, mid basslar da ara frekansları verirse daha güzel olur. 

Bu en son ayardaki haliydi, ilk başta tam ayarsız dinlediğim zamanlarda aynı müziği dinleyip bununla aradaki farkı görünce 'Allah Allah bu müzikte bu seslerde mi varmış' dediğim oldu  :D

Bunu mutlaka kulaklıkla 1080p'de dinle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

bunu herkes bir gün anlayacak kardeşim ;) sub varken midlerden bass gelmesine gerek yok deme ama. Duyduğun frekans araları çok ayrı kalır hoş olmaz, mid basslar da ara frekansları verirse daha güzel olur. 

Bu en son ayardaki haliydi, ilk başta tam ayarsız dinlediğim zamanlarda aynı müziği dinleyip bununla aradaki farkı görünce 'Allah Allah bu müzikte bu seslerde mi varmış' dediğim oldu  :D

Bunu mutlaka kulaklıkla 1080p'de dinle.

Valla çok harika, dinledim ses çok net. Abi benim ekolayzerde bass -7de, bass control en kısık ayarda, ses çeyrekten biraz yüksekde iken video çekince bass'ın brrr brrr sesi geliyor ve videodaki kaliteyi bozuyor, çektim yükleniyor link atacağım, gerçekte videodakinden çok daha fazla kaliteli. Arabaya indiğimde stereo'nun bass ayarını yükselteyim ozaman, daha doygun bi ses için. Yüklensinde atarım videoyu :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Abi 1080p çektim ama yükleyince 360p geldi, bi dinle bakalım seninde yorumunu merak ediyorum, bass ın en kısık hali bu, çıtırtı sesi telefonun mikrofonundan kaynaklanıyor. @Hakan Tarım   :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Oldukça fazla ses patlaması var. Yine de carrr currrr seslerden iyidir :)

Mic bozuk bı ayfonla çektim biraz önce bunu

Linkine tikla 1080p de dinle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...