İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Kesinlikle yasaktır [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Hakan abi ön direklere fiberglass'dan pod yapmayı düşünüyorum. Şu modifiyeli arabalarda çokca yapılıyor. Bir takım mid, 1 takım tweeter iyi olur mu ? Aynı bu fotoğraftaki gibi, focal değil tabiki :p74380629a8168cc8491153a15c15b954.jpg
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Cam buğu havalandırma kanalını kapatma Ebrar :D 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Cam buğu havalandırma kanalını kapatma Ebrar :D 

Yok benimkinin direkler daha dikey, yükseğe koyacağım eğer yaparsam :D

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Yok benimkinin direkler daha dikey, yükseğe koyacağım eğer yaparsam :D

O zaman olur :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
O zaman olur [emoji3] 
Abi sırada bu var, ortada boşluk olacak, önden arkaya rahat girip çıkmak için. Ortadaki sub'u görme. 2 koltuğun altındaki o boşluğu mdf ile kapatıp döşeme ile aynı renge boyayacağım, o mdflere 2 şer tane çapraz pioneer 69 serisi yada birer tane 20 cm midrange. Bitane stereo amfi var, torpidodaki tweeter, kapıdaki midler ve arkadaki spl tweeterlara bağlı. Bi amfi daha gerekecek :)

Direkler için samsunda yapabilen olursa ona yaptıracağım. Bu kalıp alma vs işleri ile alakalı tecrübem yok arabayı berbat etmeyeyim :) 48aae3b36765b6a61c05d9f90a74b6aa.jpg
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bi fiyatları kontrol edeyim dedim. 450 liralık amfi 800 tl olmuş. 500 küsür tl lik midrange'ler 900 lirayı geçmiş. Bu paraları vermek için akıl sağlığımı yitirmiş olmam lazım. O yukardaki iş olmaz şu piyasada.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Hakan abi ön direklere fiberglass'dan pod yapmayı düşünüyorum. Şu modifiyeli arabalarda çokca yapılıyor. Bir takım mid, 1 takım tweeter iyi olur mu ? Aynı bu fotoğraftaki gibi, focal değil tabiki :p74380629a8168cc8491153a15c15b954.jpg

Olur kardeşim, niye olmasın. Açılarını iyi yap.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

Olur kardeşim, niye olmasın. Açılarını iyi yap.

Bazıları birbirine doğru bakacak şekilde yapıyor düz şekilde. Ben bana doğru bakacak şekilde yapmak istiyorum abi. 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Bazıları birbirine doğru bakacak şekilde yapıyor düz şekilde. Ben bana doğru bakacak şekilde yapmak istiyorum abi. 

Sende sahne olayı falan çok önemli olmadığı için kafana göre takılabilirsin :) Ama ben olsam sağdakini sana, soldakini yolcu koltuğuna baktırırdım.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

Sende sahne olayı falan çok önemli olmadığı için kafana göre takılabilirsin :) Ama ben olsam sağdakini sana, soldakini yolcu koltuğuna baktırırdım.

Çapraz diyorsun yani, bunu dikkate alacağım :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Önceden evin önünde beraber oturuyorlardı, şimdi dükkanın önünde beraber oturuyorlar :Dba736abf028ede1a22b618076fbad7d1.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ebrar Tüfek yazdı:

Önceden evin önünde beraber oturuyorlardı, şimdi dükkanın önünde beraber oturuyorlar :D

Satmamış mıydınız clio'yu?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sani Gerşon yazdı:

Satmamış mıydınız clio'yu?

Dükkanımızdaki çalışan birine sattık, işe arabayla geldiği için hergün kapımızın önünde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Son yakıt zammından sonra kuruş hesabı yapalım, bayaadır yakıt paylaşmadım.

Shell Kart sayesinde yakıtın litresini 30 kuruş ucuza alıyorum, 5.90 dan 5.60 a iniyor v-power.

Şehir içi: 12x5.60÷100 67 kuruş
Şehir dışı: 7.5x5.60÷100 42 kuruş (klimalı)

7a6151020958f104605fee1118132270.jpg45c472259d650b717d66aa4bc5deb890.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Hacmine ve cüssesine göre beğeniyorum bizimkilerin yakıtlarını. Geçen sene İstanbul'dan Didim'e gidip orada şehir içi çok dolaştım, 2 kez de İzmir'e gidip geldim. Yer yer şeytana uyup 160'lara kadar çıksam da 120-130 sabit 9 kişi + tam dolu yüklerle beraber (bagaja sığmayan ayak altlarına koltuk altlarına girdi) 4000 küsür kilometre yaptım, bunun 2000 küsürü klimalıydı sonra kompresör gitti nazar değdi :) Hepsinin toplamında 50-55 kuruş arası bir hesap çıktı. Otomatik vites araç bir de. 

Allah nazarlardan saklasın seviyorum bu araçları. Ailem ve işime en çok uyan araç oldu. Otomatik diye hanım bile şoförlüğümü yaptı çoğu kez sürüşü o kadar rahat araba, uzun şasi olmasına rağmen. Yine aldık otomatiğin tadını, kısmetse satacağım artık. Caddy'i DSG'ye çeviririz inşallah :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yusuf Berke yazdı:

Hacmine ve cüssesine göre beğeniyorum bizimkilerin yakıtlarını. Geçen sene İstanbul'dan Didim'e gidip orada şehir içi çok dolaştım, 2 kez de İzmir'e gidip geldim. Yer yer şeytana uyup 160'lara kadar çıksam da 120-130 sabit 9 kişi + tam dolu yüklerle beraber (bagaja sığmayan ayak altlarına koltuk altlarına girdi) 4000 küsür kilometre yaptım, bunun 2000 küsürü klimalıydı sonra kompresör gitti nazar değdi :) Hepsinin toplamında 50-55 kuruş arası bir hesap çıktı. Otomatik vites araç bir de. 

Allah nazarlardan saklasın seviyorum bu araçları. Ailem ve işime en çok uyan araç oldu. Otomatik diye hanım bile şoförlüğümü yaptı çoğu kez sürüşü o kadar rahat araba, uzun şasi olmasına rağmen. Yine aldık otomatiğin tadını, kısmetse satacağım artık. Caddy'i DSG'ye çeviririz inşallah :) 

Allah kalbindekini nasip etsin abi :) inşallah alırsın bi 2.0 tdi dsg mis gibi :)

Bende Touareg çok seviyorum ama bu arabayı uzun bir süre satmam heralde :) 1.6 2.0 benzinli arabaların 9 10 litre yaktığı yollarda, bizim koca adamlar 12 13 yaksın zarar etmez :) Salı yine yol yapacağım 1000 km günübirlik, bakalım bu sefer ne kadar yakacak :) Ufak araçlara göre tam tersi bu arabalar otomatik olduğunda hanımlar çok daha güzel sürüyor, yukardan bakış olduğu için kontrol daha kolay sağlanıyor. Multivan ile şehir içinde yılan gibi kıvrılıyorum, çok alıştım pire gibi girip çıkıyorum her yere :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bugün şehir içi kaplunbağa modunda hypermile yaptım. Şaşırtıcı şekilde çok az yaktım, şehir içinde hiç görmediğim değerler.
1800 deviri geçmedim, sağ şeritten usul usul aktım, rölantiden bir tutam fazla gaz ile güzel güzel yürüdü. Yolun sonunda 7.7 yaktım, bu şekilde sürmeye devam edersem arabam kurum yapabilir. Hoşuma giden şey, istenildiğinde çok çok az yakıt ile yol alınabilmesi, 400 nm tork sayesinde araba rölantide gitse bile bayılmıyor, kendini toparlıyor. Bayaa trafik vardı, trafiğe girmeden 6.2 yaktım, tam iş çıkışı zamanı trafik olunca 1.5 litre eklendi, klima kapalı tabii.
Işık kırmızıya dönünce gazı bırakarak motor freni ile yavaşlayıp, kalkışlarda da gaza narince basarak bu değeri elde ettim, en sağ şeritten gittiğim halde 2 defa korna yedim, sebebi de ışık yandığında f16 kalkışı yapmadığım için :) neyse konuya dönelim, bu arabanın 12 litre civarı gezdiğini söylüyorum sürekli, ama derseniz ki kurum önemli değil yeterki tüketim ekranında sayı değil rakam çıksın, onu da yapıyor :) üst limiti 2 bin devire çekeceğim birdahakine, 2000 devirde vites attığımda motorda kurum olurmu olmazmı tam tahmin edemiyorum, ayda 1 samsun ankara samsun yapıyorum zaten, otobanda kurum falan kalmaz. Artık bir yere giderken yarım saat daha erken çıkıp hypermile yaparak gideceğim. Bakalım bir müddet sonra çekiş kaybı olacakmı.8b0a0c480a9cb729aac6f851337ce15e.jpga2eb5998c45da7f760cb546be1350a55.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

DSG öyle kullanıyor zaten, 2000 deviri görmüyor bile

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Bugün şehir içi kaplunbağa modunda hypermile yaptım. Şaşırtıcı şekilde çok az yaktım, şehir içinde hiç görmediğim değerler.
1800 deviri geçmedim, sağ şeritten usul usul aktım, rölantiden bir tutam fazla gaz ile güzel güzel yürüdü. Yolun sonunda 7.7 yaktım, bu şekilde sürmeye devam edersem arabam kurum yapabilir. Hoşuma giden şey, istenildiğinde çok çok az yakıt ile yol alınabilmesi, 400 nm tork sayesinde araba rölantide gitse bile bayılmıyor, kendini toparlıyor. Bayaa trafik vardı, trafiğe girmeden 6.2 yaktım, tam iş çıkışı zamanı trafik olunca 1.5 litre eklendi, klima kapalı tabii.
Işık kırmızıya dönünce gazı bırakarak motor freni ile yavaşlayıp, kalkışlarda da gaza narince basarak bu değeri elde ettim, en sağ şeritten gittiğim halde 2 defa korna yedim, sebebi de ışık yandığında f16 kalkışı yapmadığım için :) neyse konuya dönelim, bu arabanın 12 litre civarı gezdiğini söylüyorum sürekli, ama derseniz ki kurum önemli değil yeterki tüketim ekranında sayı değil rakam çıksın, onu da yapıyor :) üst limiti 2 bin devire çekeceğim birdahakine, 2000 devirde vites attığımda motorda kurum olurmu olmazmı tam tahmin edemiyorum, ayda 1 samsun ankara samsun yapıyorum zaten, otobanda kurum falan kalmaz. Artık bir yere giderken yarım saat daha erken çıkıp hypermile yaparak gideceğim. Bakalım bir müddet sonra çekiş kaybı olacakmı.

1200 devirde kullanıyorum 5,2 litre yakıyor. Transporter çok büyük araba. Dizel hali ile 1000 devirde 7,7 litre yakıyorsa çok. Babamın Crafteri yakıt tüketimini ölçtüm. 80 ile giderken 6,6 litre dizel yakardı. 18 kişilikti galiba. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

1200 devirde kullanıyorum 5,2 litre yakıyor. Transporter çok büyük araba. Dizel hali ile 1000 devirde 7,7 litre yakıyorsa çok. Babamın Crafteri yakıt tüketimini ölçtüm. 80 ile giderken 6,6 litre dizel yakardı. 18 kişilikti galiba. 

Dümdüz yolda 1000 devir ile giderken 7.7 yakmadı, trafikli şehir içi yolda düşük devirde 7.7 yaktı, düz yolda olsa 90 sabit 6.4 litre yakıp forumda paylaştım, 80 ile gitsem daha da az yakardı. 7.7 litre şehir içi trafikli yakıt tüketimi.  Ayrıca arabada chip tuning var, olması gerekenden 40 beygir (belirtilen) daha fazla. Orjinal yakıt haritası yok.

Evren Erakçora yazdı:

DSG öyle kullanıyor zaten, 2000 deviri görmüyor bile

Bunu düşünüyordum aslında ama gerçekten öyle, dsg o kadar düşük devir ile gidip motorda bir problem yaratmıyorsa benimkinde de birşey olmaz bence.  Zaten EGR de iptal, egzoz kurumu gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Babamın Crafteri yakıt tüketimini ölçtüm. 80 ile giderken 6,6 litre dizel yakardı. 18 kişilikti galiba. 

Ayrıca  crafter 1876 kg gösteriyor. Benim araba 2400 küsür kg. Arada ciddi fark var, multivan Euro3 motora sahip.  Bu verilere göre crafter daha fazla yakıyor bence. Tabi boyut olarak da büyük onunda etkisi var.

WEIGHTS

mass empty:1876 kg

maximum mass front axle:1650 kg

maximum mass rear axle:2250 kg

maximum mass on trailer hitch:100kg

maximum roof load:300 kg

Servet Aydın yazdı:

Arada bir devir çevir. Birşey olmaz.

Her ay uzun yol yapıyorum abi, egr de yok zaten, öyle çok bi kurum olmayacaksa bu şekilde sürerim şehir içinde.

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1.4 dizel DSG bile rampada daha 2000 devire gelmeden vites büyütüyor, çekmez falan diye düşünürken yürüyor gidiyor araba. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...