İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam; T5 Multivan

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:

1.4 dizel DSG bile rampada daha 2000 devire gelmeden vites büyütüyor, çekmez falan diye düşünürken yürüyor gidiyor araba. 

Ağırlıktan dolayı çok yapmak istemiyordum onu. Önceki hali olsa zorlanacağı aşikar, ama yazılımdan sonra çok düşük devirlerde bile zorlanma yaşamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Ağırlıktan dolayı çok yapmak istemiyordum onu. Önceki hali olsa zorlanacağı aşikar, ama yazılımdan sonra çok düşük devirlerde bile zorlanma yaşamadım. 

Binmesen diycem kocaman bişey. Bizim servis 1,9 modeli ufacık duruyo crafterın yanında. İlginç crafter nasıl daha hafif kalıyor

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Binmesen diycem kocaman bişey. Bizim servis 1,9 modeli ufacık duruyo crafterın yanında. İlginç crafter nasıl daha hafif kalıyor

Boyut-Ağırlık ilişkisi çok farklı oluyor. Aynı motor transporter da olsa, 1.6 dizel gibi yaktırırım. Transporter boş ağırlık 1900 küsür, arada 400 kg dan fazla fark var. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Sabah markete giderken baktım, otoparkta güneş kafasına vurmuş havale geçiriyor :D Çıkartıp gölgeye kapının önüne koydum, bide fotoğraf çektim. 4d6edf5a4bcc66580e61c2c0bc2dd4ab.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2019 a3 tdi+dsg kullandım, düz yol yumuşak kullanımda 2000 devir görmeden vites arttırıyor, 1400 devirlerde yürüyor, o kadar da düşüğe gerek yok yahu yarım lt mazot için.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

2019 a3 tdi+dsg kullandım, düz yol yumuşak kullanımda 2000 devir görmeden vites arttırıyor, 1400 devirlerde yürüyor, o kadar da düşüğe gerek yok yahu yarım lt mazot için.

Bende düz yolda 2000 devir max. sürdüm zaten abi. İyice alıştım dsg karakterinde vites atıyorum. 2000 devir üstüne de gerek yok zaten araba yürüyor, her ay uzun yol yapıyorum egr de yok kurum olmaz benim arabada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yıllarca kandırdılar bizi :) kurum bağlar 3000 devirden önce vites atma diye. Onno usta bile öyle diyordu 3500 devirde vites yükselt diye:) Daha sonra 2500 e düşürdü:). Sonra baktık otomatikler 2000 devri görmeden yükseltiyor vitesi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:

Yıllarca kandırdılar bizi :) kurum bağlar 3000 devirden önce vites atma diye. Onno usta bile öyle diyordu 3500 devirde vites yükselt diye:) Daha sonra 2500 e düşürdü:). Sonra baktık otomatikler 2000 devri görmeden yükseltiyor vitesi.

Arabayı gereksiz zorlayıp yakıt yaktırmaktan başka bir işe yaramıyor :) caravellenin otomatiği 2 bin devir altı gidiyor tık yok :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arabayı gereksiz zorlayıp yakıt yaktırmaktan başka bir işe yaramıyor [emoji4] caravellenin otomatiği 2 bin devir altı gidiyor tık yok [emoji4]
15 sene evvel mazot kalitesi düşüktü, belki ondan kurum yapar diye korkuluyordu.
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Arabayı gereksiz zorlayıp yakıt yaktırmaktan başka bir işe yaramıyor emoji4.png caravellenin otomatiği 2 bin devir altı gidiyor tık yok emoji4.png

15 sene evvel mazot kalitesi düşüktü, belki ondan kurum yapar diye korkuluyordu.

Şu dönemde bile hala bunu söylüyorlar, 15 sene öncesinde kalmış olabiliriz doğrudur. Hala daha görüyorum arabayı park edip gaza dibine kadar basıp öyle kontağı kapatanları :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Hala daha görüyorum arabayı park edip gaza dibine kadar basıp öyle kontağı kapatanları :)

Sonra Turbo evde kültablası dekor oluyor. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Sonra Turbo evde kültablası dekor oluyor. 

Çok güzel fikir, yazılımdan dolayı turbo erken gidecek 174 lük takacağım, eskiyi eve getirip masa süsü yaparım :D

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok güzel fikir, yazılımdan dolayı turbo erken gidecek 174 lük takacağım, eskiyi eve getirip masa süsü yaparım :D

7ee5cbd1d25a5f6ce82db006fa2c72ee.jpg0baad54e535d35de32434641a8c38fe7.jpgimages?q=tbn:ANd9GcQYbZTJjjBnh4e5kfMtp3i

Yapmışken böyle yap bari :D 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Yapmışken böyle yap bari :D 

En üsttekine bayıldım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Ufak tefek trim sesi geliyor arka taraftan. Müsait bir günde ameliyat işlemi yapacağız. Silikon spreyi ile mi yapayım yoksa başka önerebileceğiniz bir yöntem varmıdır ?

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Trimler sokuluyosa 3m bant siyah bez bant ile birlesme yerlerine koyarsin

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Trimler sokuluyosa 3m bant siyah bez bant ile birlesme yerlerine koyarsin

Abi sökebildiğim yerleri söküp dediğin gibi yapıcam, bide babam sanayide arabayı yıkatmıştı, heralde kapı içine su tuttular kapı açılıp kapanırken ses geliyor onuda yağlamam lazım. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi sökebildiğim yerleri söküp dediğin gibi yapıcam, bide babam sanayide arabayı yıkatmıştı, heralde kapı içine su tuttular kapı açılıp kapanırken ses geliyor onuda yağlamam lazım. 

Kesin tutmuslardir basamaklari vs yikiyorlar ya ordan basti suyu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bu videoyu izlemenizi öneririm, multivan'ın iç bölümünü gösteriyor. Merak edenler yada satın almak isteyenler için. :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Alpay Sumer yazdı:

Niye bukadar bos burasi😄 Nadir denk gelir 👏

Bugün nedense çok garip bi şekilde sakindi bayaa :) hava da tam sahil havası, güneş yok, yağmur yok, rüzgar yok. :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

@Mustafa Arıkan  abi MFD Ekranın maliyeti ne olur ? Bendeki yarım ekran, bunun için çıkma tam ekranlı passat göstergesi bulabilirim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kargo gümrük montaj dahil 300$. Kadranın değişmesine gerek yok. Mevcut kadrana olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...