İçeriğe Yönlendir

İlk Beyazım Astra J 🙂

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Sorun geçti mi 😊

Göreceğiz :D kompresyon testinde hepsi normal. Bobin takınca sana bahsettiğim rolanti problemi gerçekleşmedi gibi gördüm. Zamanla göreceğiz sorun olursa da yapacak bir şey yok devam edeceğiz. :D 

Alpay Sumer yazdı:

İyi yapmıssın.. Kazasız olsun 👍

Bujileri niye öyle taktın 😄

Abi bujilerin hangisinin nereye takıldığı ve takmadan önceki durumu neymiş göreyim bileyim diye. Bir mühlet sonra sökerek kontrol edeceğim o yüzden. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Göreceğiz :D kompresyon testinde hepsi normal. Bobin takınca sana bahsettiğim rolanti problemi gerçekleşmedi gibi gördüm. Zamanla göreceğiz sorun olursa da yapacak bir şey yok devam edeceğiz. :D 

Bence varya senin arabanın supaplarını eski sahibi bilerek değiştirdi ki bana sorun çıkarmasın diye. O yüzden supap sorununun daha 30-40 bin km de olacağını sanmıyorum :)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Bence varya senin arabanın supaplarını eski sahibi bilerek değiştirdi ki bana sorun çıkarmasın diye. O yüzden supap sorununun daha 30-40 bin km de olacağını sanmıyorum :)

Orası öyle zaten abi Normalde bineceğim diye değiştirmiş 55 bin km de değiştirmiş ben 63bin km de aldım yanlış hatırlamıyorsam. Öğretmen arkadaşı toyota corollasını satmaya karar verince onu almak için satışını gerçekleştirdi. Nasip bakalım abi göreceğiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Aracımızı tamirden aldıktan sonra boya koruma yaptırmıştım aracın durumu çok kötüydü. Tamirden çıktığından beri her hafta yıkamaya çalışıyorum bahçede hortum ile çift kova yöntemiyle ve sonax araba şampuanı ile yıkıyorum. Sonrası gerekli kurulama işlemlerini yapıyordum. İşlemlerin daha kalıcı olması için tabiki de bu işin piri diyebileceğimiz @Buğra Höngül den destek alarak hızlı cila önerisi aldım. Küçücük bir ürüne çok değil mi önce bu para dedim 1/30 seyreltme olduğunu görünce çok şaşırdım ve denedim. Hızlı cilayı 10ml şırıngaya çektim 2 kez ve cam sil kabına doldurdum 600 ml su ile karıştırdım. İlk kullanım için çok ama çok memnun kaldım çok teşekkür ederim. Tavsiye ettiği firmanın konsantre şampuanını da aldım ama daha kullanmadım.

jwe4j01.jpeg

pz0al0u.jpeg

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tip kimyasallarda doğru malzemede 1 gr bile iş yapar :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İlk kullanım sonrası kalan ürün resimde görülmekte. Tahminime göre bu ürün bana 2 ay da 1 kullansam min. 2 yok gider.

1FF1D638-EA84-4C8C-BB3C-0D591CDB3DB2.jpeg.b228afc75af8314c21040f338858b9ab.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ev sıcaklığında kalsın soğuk yemesin şileer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Yok abi onda başlamış problem o yüzden değiştirmiş. 1 ay oldu değiştireli. İlk 2 hafta sabahları 5 dk kadar rölantide çalıştırıp devam ediyordum yola sıkıntı çıkmıyordu. Son 2 haftadır da sabah direkt marşa basıp 10 sn kadar sonra hareket ediyorum ve araç daha soğukken boşa alıp yavaşlıyorum falan çok şükür daha stop etme tekleme muhabbeti olmadı. Önceden sana bahsettiğim bir konu vardı belki hatırlarsın özellikle iş çıkışı aracı çalıştırıp gitmek istediğimde 100 metre kadar gittikten sonra araba gaz yemiyor stop edecek gibi oluyor demiştim o durumda yok şu anda demekki benim problemim aslında 1-1.5 yıldır varmış diyorum kendimce

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Boya koruma yaptırdığımdan beri her hafta kendim yıkamaya çalışıyorum. Sonax şampuan ve dk chemie wet coat ile hızlı cila yaptık.

feq2n26.jpeg

mp4k3d4.jpeg

mpplfiu.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bende epeydir yıkamıyordum.. İci kotu olmustu.. Toz vardı. kalorifer acınca cocugu etkiliyor.. Yıkattım. Yağmur yağdı 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

Bende epeydir yıkamıyordum.. İci kotu olmustu.. Toz vardı. kalorifer acınca cocugu etkiliyor.. Yıkattım. Yağmur yağdı 😂

Abi sorma en kötüsüde o valla :) Yıkıyorum sabah kalkıyorum bi bakıyorum arabanın camlar tavan her yer buz işe gidiyorum eriyor birde orada toz yapışıyor 1 hafta boyunca hep böyle en son bir bakıyorum çamur gibi birşey oluşmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bugün arabanın bujilerini kontrol etmek için söktüm. Stop etme sebebiyle önce bujiler değişmişti sonra 3 ay sonra tekrarlayınca bobin değişimi yapmıştım. 2 ay oldu hemen hemen çok şükür stop etme veya tekleme olmadı. Bujilerin durumunu yükleyeceğim fakat hizli resim sayfasından yükleme gerçekleşmiyor  şu anda, siteden yüklediğimde görüntü çok bozuluyor. Ayrıca aracın yağını kontrol ettiğimde eksilme olduğunu gördüm. Genleşme kabına baktığımda ise hafif dışarıdan sarılık görünce şüphelendim ve açtığımda suyun üstünde yağ lekelerinin olduğunu gördüm. Büyük ihtimal suya yağ karışmaya başlamış durumda. Yarın sanayiye getirip büyük ihtimal yapılması için bırakacağım. @Metin Akbal korktuğum maalesef başıma gelmeye başlıyor :(

QCf42n.jpeg

QCf678.jpeg

QCffIj.jpeg

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Soldan  sağa doğru sıralanmış şekilde fotoğrafları sırasıyla ekliyorum. İlk eklediğim fotoğraf bobini değiştirmeden önceki 2. fotoğraf ise son halidir.

QCfLQA.jpeg

QC9njf.jpeg

QCfnZ6.jpeg

QCfkKY.jpeg

QCfRxv.jpeg

QCfow0.jpeg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Korkunun ecele faydası yok benimde supaplar belirti vermeye başladı 😅

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Korkunun ecele faydası yok benimde supaplar belirti vermeye başladı 😅

Hoba desene @Alpay Sumerile @Tansu Kalafatoğluna muhabbet çıktı 😌 

Çağlar Bayur yazdı:

fotolar yok

Ya kafayı yedirtecek valla abi bilgisayardan demedim hatta görünüyordu. Hizli resimden tekrar demeyeyim.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Ancak telefondan direkt yükleyebildim. Diğer sayfalardan yüklenmiyor.

6FE8C924-4F77-4BA0-BFF2-DFF2B87487C5.jpeg.05969aa6c715d5c98abfa070727efbc0.jpeg

1EF858D0-7152-4640-97EC-C7A378FF4A25.jpeg.bb86193966e456cc94f200fa2314cbdd.jpeg

DB5D50C4-DC5A-409A-AADF-D94C92D728FA.jpeg.3ced1dd46ce88b7e9dd0f1aec5aa3b5b.jpeg

Bobini değiştirdiğim zamanki bujilerin durumu

FB6F550C-EE0B-45BF-94D2-F7A43E0CC53A.jpeg.9d13eee5b1978bab4e518bff925c4311.jpeg

Buda bugün çektiğim hali

2CF0EC4F-5ACC-469B-A1F2-827D5D74F78A.jpeg.d7c48d3504919ace2fbb9bab4ce09458.jpeg

bunlarda bujiler soldan sağa doğru sıralanmış hali

1

499D596C-EF28-4A96-957F-49AC53D473BB.jpeg.01af3a3c75ccfb47cba3954e93b08e8b.jpeg

2

6365B4C3-B9A6-438D-A69B-24AB05888442.jpeg.66e0c6df82c43a4aa59c07602ab2d042.jpeg

3

89D7548D-06C1-4717-BA84-FA50B92E6060.jpeg.2cf5174e81be5257f4294b153b4294ba.jpeg

4

F70AACFA-6B3E-4032-86C6-3588C0120A14.jpeg.5a904bb2ab026bc76fcd6cdb4603a51c.jpeg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Arif Aykın yazdı:

Ya kafayı yedirtecek valla abi bilgisayardan demedim hatta görünüyordu. Hizli resimden tekrar demeyeyim.

Yok karısmiyorum arıxa islerine 😔

Arif Aykın yazdı:

Ancak telefondan direkt yükleyebildim. Diğer sayfalardan yüklenmiyor.

6FE8C924-4F77-4BA0-BFF2-DFF2B87487C5.jpeg.05969aa6c715d5c98abfa070727efbc0.jpeg

1EF858D0-7152-4640-97EC-C7A378FF4A25.jpeg.bb86193966e456cc94f200fa2314cbdd.jpeg

DB5D50C4-DC5A-409A-AADF-D94C92D728FA.jpeg.3ced1dd46ce88b7e9dd0f1aec5aa3b5b.jpeg

Yag sogutucu sana ömür.. Kullanma böyle hemen bi caresine bak..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Nedense bana bildirim geldi. lakin araban suya yağ karıştırmaya başlamış. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Resimler için imgbb web sitesi harikadır. Pratiktir. Onun haricinde yorumlanacak başka bi konu göremedim ben. Çok ilginç yani baktım yine göremedim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

Yok karısmiyorum arıxa islerine 😔

Yag sogutucu sana ömür.. Kullanma böyle hemen bi caresine bak..

Yarın hemen getireceğim abi neler değişecek diyecekler bakalım

Sani Gerşon yazdı:

Resimler için hizliresim.com gayet başarılı.

Abi başarılı normalde önceden yüklediğim resimler sınırsız olmasına rağmen görülmüyor şu am mesela bir önceki sayfada, bugün de yüklemeyi denedim hem telefondan hem PC den yüklenince de sayfa yenileniyor link gelmiyor üye olmadığım için diye sandım üye de oldum yine aynı durum.

Ali Darbaz yazdı:

Nedense bana bildirim geldi. lakin araban suya yağ karıştırmaya başlamış. 

Bu sayfayı takip etmiyorsun ama Opel grubunu takip ediyorsan belki o yüzdendir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Resimler için imgbb web sitesi harikadır. Pratiktir. Onun haricinde yorumlanacak başka bi konu göremedim ben. Çok ilginç yani baktım yine göremedim :) 

O sayfayı da deneyeyim bakalım. Suya yağ karışmaya başlamış olması belli zaten. Arabada stop etme problemi vardı bobin değişimi sonrası kontrol için baktım. Buji kafaları kurum olmuş harici nemli durum yoktu bobin değişmeden önde 3 nolu bujide nem mevcuttu.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Arif Aykın yazdı:

O sayfayı da deneyeyim bakalım. Suya yağ karışmaya başlamış olması belli zaten. Arabada stop etme problemi vardı bobin değişimi sonrası kontrol için baktım. Buji kafaları kurum olmuş harici nemli durum yoktu bobin değişmeden önde 3 nolu bujide nem mevcuttu.

bence bujiler kuru.. Nem goremedim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Usta diyor ki gittiği yere kadar git. Bana bu arabayı sıfır verseler LPG li 150 bine kadar motor açmadan binerim dedi. Birtek bunda yok Focus ta aynı dedi. Bizde 130 bin olduk zaten kronik sorunları hemen yaşamadım ben biliyorsun. Yağ soğutucu da supaplarda genelde 60 bin km de başlıyor. 6 7 bin tutar sanırım triger devirdim vs değişir zaten 2. değişim gelmişti devirdaim daha değişmemişti. Geçenlerde gördüm birinin 117 bin km de devirdaim hala sorunsuz görünüyordu.

Senin yağ soğutucu gitmiş benim yağ sogutucuyla alakalı açtığım konuda hangi parçalar değişmiş onlar yazıyor kabataslak fiyat görürsün. Önerim komple soğutucu değişimi on kutugu değiştirme.

Arif Aykın yazdı:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...