İçeriğe Yönlendir

100.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Sahın

Eski olmasına bakmamak gerek, sonuçta hepsi eski :) 

Rektefe için belirli bir km olmaz, bakım ve kullanım biçimi ile alakalı, babamda tdci focus var, 450 bini geçti km, çalışıyor sorunsuz. Arkadaşım aynı model tdci focusa 150 binde motor yaptırmıştı. 

Sembol kullandım, hemde hemen her kasasını kullandım. Güvenlik sıfır, konfor sıfır, leylek gibi, yol tutmayan bir araç, ama az yakar. Parça ve usta konusunda sorun yaşatmaz. Segmentine göre bagajı çok iyidir. Bozuk yollarda sürekli alt takım bozmaz, sağlamdır yürüyeni. 

Vectra 2.0 DTİ ve megane 1.9 DTİ'ler hep piyasada çok yakar bunlar diye düşünülen, usta ve parça sıkıntısı yaşatan araçlar. Çok iyi bakılmış, çok temiz bir örneği bulunmazsa girilecek risk değil :) 1.5 accentler admirelerde hep arızaları ile tanındı, yakıtları da çoktu. Eralardan biraz daha memnunlar ama 3 silindir faktörünü unutmamak gerek :) 

Bütçeyi az biraz daha artırıp linea bakılabilir bu arada 1.3 mtj. 

Macit Aliyev yazdı:

Bu galericilerin "hasar kayıtlıdır" dediği ya pert ya ağır hasar haberin olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Hafta sonu gittik Symbola baktık ama arabayı beğenmedik. O yüzden bütçeyi biraz daha artırılım dedik ve bütçe 125 bin oldu. 

Hafta sonu sahibinden de Corolla gördük. Babam beğendi gibi. Biri 2006 diğeri 2008 model. Bugun babam gidip 2006 olana bakacak. Corolla 1,4 dizel manuel tavsiye edilir mi? İkisi de neredeyse aynı fiyat. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-erdal-otomotiv-den-corolla-1.4-d-4d-terra-manuel-sifir-muayene-995260221/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-firsat-araci-993416185/detay

Bunun dışında 2008 model focus HB inceledik. Turbosundan ıslık sesi geliyordu.  Fiyatı da diğerlerine göre pahalıydı. İlanı kaldırmış galiba. Sesi duyunca bugun geldi bu ses dedi fiyatı 133 den 125e çekti. Ama HB olarak beğenmedi babam. Sedanına bakabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

350 binkm lerde herhangi bir markada herhangi bir tdci motor için birşey denemez, bakımları nelerin değiştiği önemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

benim cruze 155000 fiyat vermişler. Vaşş

sattın mı? para cepte mi yoksa ekranda mı? ekranda ise 185 e çıkartma yolunu dm den anlatabilirm

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

sattın mı? para cepte mi yoksa ekranda mı? ekranda ise 185 e çıkartma yolunu dm den anlatabilirm

ben her zaman en dipteki fiyata bakıyom abi. Aynı koşullardaki modellerde 150 binden başlıyor. 200 bine yaklaşınca ev kredisini kapatacam . 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Ali Darbaz yazdı:

ev kredisini kapatacam

Şu an bile satıp parayı döviz ya da altında değerlendirseniz, kredi bitiş tarihine kadar çoktan kredi tutarını çıkarırsınız.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Darbaz yazdı:

ben her zaman en dipteki fiyata bakıyom abi. Aynı koşullardaki modellerde 150 binden başlıyor. 200 bine yaklaşınca ev kredisini kapatacam . 

Arabayı satıp ev kredisini kapatıp krediyle araba mı alacaksın tekrar?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Önder Özcan yazdı:

Arabayı satıp ev kredisini kapatıp krediyle araba mı alacaksın tekrar?

Uzun vadede araba alacak dururmum yok. Evlerin borcunu kapatırsak, aile için sıfır km güzel bir Egea Cross tercih edebiliriz.  Tabi 3 4 yıl sonrası için planlar bunlar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Aynı koşullardaki modellerde 150 binden başlıyor. 200 bine yaklaşınca ev kredisini kapatacam . 

ekrandaki rakam ile bankaya ödeme yapılmıyor yalnız, cepteki ile yapılır.

Ali Darbaz yazdı:

aile için sıfır km güzel bir Egea Cross tercih edebiliriz.

hayırlı olsun diyelim şimdidien, mayıs çıkışı gelebilir mi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ekrandaki rakam ile bankaya ödeme yapılmıyor yalnız, cepteki ile yapılır.

hayırlı olsun diyelim şimdidien, mayıs çıkışı gelebilir mi?

Yok daha neler. 2 sene sonra. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yok daha neler. 2 sene sonra. 

en son böyle birşey dediğinde ev alıp geldin yahu :nazar:

hazirana sağlam bir indirim gelri mi egeya

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

en son böyle birşey dediğinde ev alıp geldin yahu :nazar:

hazirana sağlam bir indirim gelri mi egeya

Hiç sanmıyorum abi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

cila harici ilanda bir bilgi yok

Babamı gönderdim gitsin baksın diye, Babamı göndermeden önce galerici arkadaşa soruyorum. Söylemediğin ve bilmem gereken birşey var mı? Her şeyi söyledim diyor. Ön cam çatlak, kaputta ve 3  kapıda ezikler var.  Motoru da galiba yaptırılmış ama galerici bilmiyorum deyip geçiştiriyor. Vaz geçildi oysakı 125e indirmiştim fiyatını.

Murat Sahın yazdı:

Bütçeyi az biraz daha artırıp linea bakılabilir bu arada 1.3 mtj. 

Ben de Linea alsın istiyorum. Fakat 120-125 civarı 1,3ler neredeyse hepsi taksi çıkması. Bazıları ilana yazıyor bazıları ise yazmıyor. Var mıdır önerdiğin abi?

Mehmet Göktürk yazdı:

Temiz albea

Albea biraz küçük hocam. 

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Macit Aliyev yazdı:

..

Albea biraz küçük hocam. 

iki tane ful uçak tipi valizi hangi aracın bagajına koyabilirsin. hiç de küçük değil. sonuçta para da küçük.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mehmet Göktürk yazdı:

iki tane ful uçak tipi valizi hangi aracın bagajına koyabilirsin. hiç de küçük değil. sonuçta para da küçük.

Lineaya mesela

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Şöyle bir araç buldum:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-acil-satilik-2011-linea-1.3-multijet-991767530/detay/

sahibiyle konulştum. egr arızası var dedi.  Bunun dışında bir de sol ön şase ucunda düzeltme var yazıyor.  Fiyat olarak 112500. Değer mi?

3v8u0wp.jpg

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Macit Aliyev yazdı:

Lineaya mesela

Ucuz temiz bulursan al tabi

Ucuz temiz demiştik

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Mehmet Göktürk yazdı:

Ucuz temiz bulursan al tabi

Ucuz temiz demiştik

Hiç yardımcı olmuyosun hocam

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...