İçeriğe Yönlendir

Audi A6 S-Tronic 2.0 TDI 190 PS

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
Yeni modellerde hepsi zorunlu mecbur dpf, adblue... Dizeli gereksiz pahalı ve mantıksız kılıyor binek araçta.

Evren bey yeni benzinli araçlarda da partikül filtresi var desem. Bir çok Alman yüksek motorlularda kullanılmaya başlandı.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
teshis neymis peki? yani nedir olay?

Söylenilen. İki tür sorun oluyormuş.
Birinci sorun adblue sisteminin parçaları arızalanıyor.
İkinci sorun ise yazılımsal sorun. Bu yazılımsal sorunda araça tüm parametreler belli hızlarda araca tekrardan yükleniyor. Mesala benim araça parametreler yüklenirken otobanda 250-300 km yakın yol yaptırılmış.

Araç psikolojik te olabilir tabi. Sanki çekişi gidişi filan bir nebze daha iyi olmuş gibi.
Bir yazıda okumuştum. adblue arızası arabanın çekişini etkilediğini okumuştum.
Birde dpf temizliği yapılmış arabam cıncık gibi olmuş
 Benzinli araba hiçmi arıza yapmıo 
200 binde bu araba ara sıra bişeyleri çıkar normaldir
Geçmiş olsun temizlendiyse epeyce rahat eder araba

Benzinli araçlara da adblue yada partikül filtre koymaya başladılar diye duydum Ali üstadım. Benzinli araç alanda kurtulamayacak masraftan [emoji4]

42df69312bcf39adb729150fc5fdcdb6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
İptal edildi mı sorun kalmıyor [emoji28]

İptal edildiğinde belli bir zaman sonra motorda sıkıntılar çıktığıyla ilgili bir makale okumuştum. İptal edilmesini önermiyorum Selçuk ağam
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

Benzinli araba hiçmi arıza yapmıo 

200 binde bu araba ara sıra bişeyleri çıkar normaldir

Geçmiş olsun temizlendiyse epeyce rahat eder araba

yapar mutlaka. ama addblue hele dpf gibi gereksiz seylere karsiyiz. imza euro 4, 3.0 dizelci. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Arabayı otoyola çıkarıp 200-300km yol mu yapmışlar gerçekten?

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Geçmiş olsun abi. Biraz uzun sürsede en azından fazla kurcalamadan çözülmüş olay.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

Söylenilen. İki tür sorun oluyormuş.
Birinci sorun adblue sisteminin parçaları arızalanıyor.
İkinci sorun ise yazılımsal sorun. Bu yazılımsal sorunda araça tüm parametreler belli hızlarda araca tekrardan yükleniyor. Mesala benim araça parametreler yüklenirken otobanda 250-300 km yakın yol yaptırılmış.

genel kanaatim şu olurdu: birçok şeyi denedik, cihaz bilgi vs var lakin hangisi olduğunu bilmiyoruz ama birisi işe yaradı düzeldi... servisçesi böyle olur. az bir ücret alınır bu gibi durumlarda, ne ana muhasebe laf etsin ne de müşteri çemkirsin diye.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Arda Bülent Güzel yazdı:

Evren bey yeni benzinli araçlarda da adblue var desem. Bir çok Alman yüksek motorlularda kullanılmaya başlandı.

Elektrikli şart o zaman.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Arda Bülent Güzel yazdı:

İptal edildiğinde belli bir zaman sonra motorda sıkıntılar çıktığıyla ilgili bir makale okumuştum. İptal edilmesini önermiyorum Selçuk ağam

Bende orijinalden yanayım Abi ama bazen son çare iptal etmek oluyor, neyse ki sende son çareye gerek kalmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araba bizimkilerden değil ki A6 hem de güzel bir motor şanzuman ikilisi ile.. 😍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

3 gün boyunca bir anda değil. Teslim ederken ki km ve teslim aldığım km anladığım bu. Mersin’in den bir Adana yapsa zaten 150 km yapıyor[emoji4]
genel kanaatim şu olurdu: birçok şeyi denedik, cihaz bilgi vs var lakin hangisi olduğunu bilmiyoruz ama birisi işe yaradı düzeldi... servisçesi böyle olur. az bir ücret alınır bu gibi durumlarda, ne ana muhasebe laf etsin ne de müşteri çemkirsin diye.

Çağlar abi sürekli bu sorunu yaşadıkları için ne olduğunu hemen hemen biliyorlar. Bir tane a6 gelmiş adam kendi kafasına göre adblue yu iptal etmiş. 3 ay sonra da araba gitmiyor diye servise geliyor. İptal ettirdiğine pişman olmuş durumda. 25.000 TL den bahsediyorlardı.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçmiş olsun abi, servistekiler sorunu çözdüyse bi Adana yiyip gelmişler çok mu :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Araba bizimkilerden değil ki A6 hem de güzel bir motor şanzuman ikilisi ile.. [emoji7]

Bütün arabalarımız güzel emre kardeşim. Hepsinde ne emekler ne alın teri var. En güzel araba sahip olduğumuz arabalar bana göre.
Geçmiş olsun abi, servistekiler sorunu çözdüyse bi Adana yiyip gelmişler çok mu default_smile.png

Valla Adana kurban olsun onlara. Bütün servis çalışanlarını tanıyorum. Gerçekten audiye binmemde ve sırf Audi almamda onların payı çok fazla. Mersin Audi yetkili servisi tek geçerim. Çalışanların hepsi kendi yerleri gibi özveri ile çalışan arkadaşlar. Ben çok ama çok memnunum. Tarsus Wv Mersin Wv serviside aynı hepsinden çok memnunum. Herkese tavsiye ederim.
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

yapar mutlaka. ama addblue hele dpf gibi gereksiz seylere karsiyiz. imza euro 4, 3.0 dizelci. 

Euro 4 ten yukarısı yazmasın di mi, çevresel kaygılar yüzünden forum kasıyor.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Euro 4 ten yukarısı yazmasın di mi, çevresel kaygılar yüzünden forum kasıyor.

eşim çöktüğü için chiptuning yaptırmadım. yaptırsam gör bak siyah dumanı ve 270 hp yi... ve tabi euro 3ü.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

köye gitmişlerdir test ayağına!

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
köye gitmişlerdir test ayağına!

Sanmam.

Test esnasında köye gitmeyi Özel servis olsa inanırım ama yetkili serviste ve premium araç servislerinde böyle birşey olacağını sanmam. Yaptılarsa bile canları sağolsun.

Serviste Sizin araçla test için köye filan gittilermi böyle birşey yaptıklar mı, söylediğinize göre bildiğiniz bir şey mi var doğan bey.

Benim hiç başıma gelmedi. Belkide yaptılar haberim olmadı.

Ha bu arada hanımın ve benim araçta otobil var. Şirket adına kayıtlı arabalarım. Arabamın yerini görebiliyorum ama hiç merak edipte bakmadım şimdiye kadar.
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Sorun dizelde değilde emisyon düşürme için kullanılan dpf adblue gibi sistemlerde.
Geçmiş olsun Abi 

Bu dpf çok can sıkıcı bişey gerçekten. Olur olmaz zamanlarda dolup rejenerasyon istiyordu astrada. 15 dk çevre yoluna çıkıp 3000 devirde sür işin yoksa. Hem bundan hem de dizel motor geç ısınıyor, çoluk çocuk arabada ekstra üşüyordu. Benzinli dizelden çok yaksa da hiç şikayet etmiyorum bu yüzden [emoji51]

Bülent bey geçmiş olsun, çözülmüş çok şükür. Sevindim. Tam olarak neymiş sorun, söylediler mi?
Edit: yukarda yazmışsınız[emoji4]

İptal edildi mı sorun kalmıyor [emoji28]

Ama o zaman salınan gazlar havayı çok kirleten, zehirli gazlar. Ben doğru bulmuyorum iptalini..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Köye gitmemişlerdir de 200-300km az yol değil. Yani arabanın başına bir şey de gelebilirdi. Servis en azından sahibine sorabilirdi böyle böyle denemek için bir şey yapacağız diye. Yasal olarak belki hakkı vardır, onu da bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Sorun çözülmüş kim arızayı gidermişse de eline sağlık. Kazasiz belasiz can sıkmayan arızasız iyi gunlerde kullan abi.

Bir de adblue arızası çekişten düşüruyor doğru, fazla gelen adblue sertleşip tikanma yapiyor. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Arda Bülent Güzel yazdı:

Test esnasında köye gitmeyi Özel servis olsa inanırım ama yetkili serviste ve premium araç servislerinde böyle birşey olacağını sanmam. Yaptılarsa bile canları sağolsun.

yetkili mercedes benz servisinde yağı değiştiriyoruz deyip, yağı değiştirmediklerini biliyorum. çünkü olay oradaki ustanın karakteriyle ilgili. adam yağı koydum der kendi arabasına koyar kim bilecek. sonuçta çıkan yağ önemli.  koymadığını ispat etmekde mümkün olmamıştı. yağ kapkaraydı bin km sonra. ve eksikti. filtre ise leş gibiydi. bildiğin bir nceki filtre yani. araba daha

yetkili jeep servisinde, kaskodan pert onayı henüz gelmemiş olan bir dodge ram pickupdan 16 cm infinity hoparlör söküp yeni patlak kamosonik hoparlörerini yerin takan elektrikçi gördüm kendim. gayet de rahattı. sonuçta hırsız yani. araba kaskonun malı. o nedenle başında duramayacağım, takip edemeyeceğim hiçbir servise gitmem özel yada değil.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yani arabanın başına bir şey de gelebilirdi. Servis en azından sahibine sorabilirdi böyle böyle denemek için bir şey yapacağız diye. Yasal olarak belki hakkı vardır, onu da bilemiyorum. 

yasal hak? gidip birini ezse araç sahibinin başı yanar ben değildim diye ispat edene kadar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

yetkili mercedes benz servisinde yağı değiştiriyoruz deyip, yağı değiştirmediklerini biliyorum. çünkü olay oradaki ustanın karakteriyle ilgili. adam yağı koydum der kendi arabasına koyar kim bilecek. sonuçta çıkan yağ önemli.  koymadığını ispat etmekde mümkün olmamıştı. yağ kapkaraydı bin km sonra. ve eksikti. filtre ise leş gibiydi. bildiğin bir nceki filtre yani. araba daha

yetkili jeep servisinde, kaskodan pert onayı henüz gelmemiş olan bir dodge ram pickupdan 16 cm infinity hoparlör söküp yeni patlak kamosonik hoparlörerini yerin takan elektrikçi gördüm kendim. gayet de rahattı. sonuçta hırsız yani. araba kaskonun malı. o nedenle başında duramayacağım, takip edemeyeceğim hiçbir servise gitmem özel yada değil.

yasal hak? gidip birini ezse araç sahibinin başı yanar ben değildim diye ispat edene kadar.

Bakımı yapan kişi istese hiçbir şey yapmadan kapatır kaputu. Kullanıcı kıllanırsa kameralardan tespit edilir. Hep kafamdaki soru işareti işte. Gittiğim yerde bakım garajına almıyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oktay Göktaş yazdı:

Bu dpf çok can sıkıcı bişey gerçekten. Olur olmaz zamanlarda dolup rejenerasyon istiyordu astrada. 15 dk çevre yoluna çıkıp 3000 devirde sür işin yoksa. Hem bundan hem de dizel motor geç ısınıyor, çoluk çocuk arabada ekstra üşüyordu. Benzinli dizelden çok yaksa da hiç şikayet etmiyorum bu yüzden emoji51.png

Bülent bey geçmiş olsun, çözülmüş çok şükür. Sevindim. Tam olarak neymiş sorun, söylediler mi?
Edit: yukarda yazmışsınızemoji4.png

Ama o zaman salınan gazlar havayı çok kirleten, zehirli gazlar. Ben doğru bulmuyorum iptalini..

500de 3 yılda 2 defa devreye girdi oda ben çevre yoluna çıkamadan devreden çıkıyordu, bende iptalinden yana değilim ama son çare olursa yapacak birşey yok. Sivas'ta ısınma ve çalışmama problemi yaşamasam benzinliye geçmem ama artık dizele de bu saatten sonra zor geçeriz gibime geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Servis çıkışı, araci servisten çıkarmadan mutlaka yağını kontrol ederim hem renk hemde seviye olarak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Barış AÇIL yazdı:

Servis çıkışı, araci servisten çıkarmadan mutlaka yağını kontrol ederim hem renk hemde seviye olarak.

Hele Kayseri'de ki servisten alınıyorsa 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...