İçeriğe Yönlendir

Kombiyi Doğru Kullanıyor muyuz? Doğalgaz Tüketiminiz?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Okay Kaygusuz
Ali Gürbüz yazdı:

Şebeke su basıncınız yüksek ise ,su saatinin oraya basınç düşürücü taktirmanizi tavsiye ederim.
Yüksek su basinci da bu tip arızalara yol açabilir .

vanadan daireye giren suyu kıssa olur mu

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
vanadan daireye giren suyu kıssa olur mu
Basinç, gunduz - gece farkkiligi gosterir.
En sağlıklı sekli basinç dusurucu takmak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Yamaç bir semtte oturuyorum tepelerdeki binalara su gitmesi için şebeke basıncı yüksek ama yinede sıcak su konusunda dalgalanma yaşamıyorum. Şebeke basıncından çok kombi kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Kombi 15 yıllık olunca ayda bir bakım istiyor :) fatih bank sağ olsun. Sıcak su bir ısınıp bir soğuyordu. Plaka eşanjörünü söküp temizledim. İçinden ciddi anlamda katı pislik çıktı. Neredeyse tamamen tıkanmıştı. Temizleyince sıcak su sorunu çözüldü

CFA2-A75-B-32-E5-4-A13-B8-FC-4-AD6-E55-A

EC6-A68-B2-9040-4396-8-B1-E-83709-DE2439

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kombi 15 yıllık olunca ayda bir bakım istiyor :) fatih bank sağ olsun. Sıcak su bir ısınıp bir soğuyordu. Plaka eşanjörünü söküp temizledim. İçinden ciddi anlamda katı pislik çıktı. Neredeyse tamamen tıkanmıştı. Temizleyince sıcak su sorunu çözüldü

Sırf meraktan sökesim geldi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sırf meraktan sökesim geldi :D

eşanjöre 4 tane giriş var. ilk başta korktum. dedim sökemem ben bunu. sonra baktım iki tane vida tutuyor. allen ile gevşetince çok kolay çıktı. çok basit gerçekten. boş vakitte temizleyebilirsin. ama öncesinde radyatördeki 1,5 barlık fazla suyu alıp, kombi su girişinin vanasını kapamayı unutma :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bu arada faturalardan ne haber😊 evimizin yeni üyesiyle beraber evde 2 yetişkin 1 çocuk ve 1 bebek var. 30 günlük faturamız 290 tl geldi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

430 lira gelmis. Gecen sene ayni aydan 30 metrekup dusuk yakmisiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
M. Asım Kahraman yazdı:

Arkadaşlar sizin kombi de banyo suyunda ciddi sıcaklık dalgalanmaları yapıyor mu?

Sıcak su dercesini 55c ile de denedim 40c ile de denedim her iki durumda da kombi banyo yaparken bir süre kullanılamayacak kadar soğutuyor suyu. Kışın daha bariz hissediliyor haliyle. Neredeyse sıfırdan beri var bu durum. Kombi ile banyo arası baya uzak ondan mı? Yoksa bir sensör veya eşanjör arızası mı bilemedim. Kimileri sıcak su eşanjörü kireç tutunca yapar diyor ama en başından beri var dediğim gibi. 

Bu sorun bizdeki demirdökümde de var. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mustafa Arıkan yazdı:

320TL geldi bana da bu ay. 

215.50 TL'de bana geldi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Bu sorun bizdeki demirdökümde de var. 

İki mesaj üstünde cevabı var hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İki mesaj üstünde cevabı var hocam

Plaka eşanjörünün kireç pas tortu vs toplamış olması en büyük etken tabi fakat benim kombi ilk günden beri böyle, sanırım markanın zaafiyeti. 

Kombim 4 yıllık bu arada, benim de bir sökesim geldi açıkçası, paylaşım için teşekkürler eline sağlık.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
M. Asım Kahraman yazdı:

Plaka eşanjörünün kireç pas tortu vs toplamış olması en büyük etken tabi fakat benim kombi ilk günden beri böyle, sanırım markanın zaafiyeti. 

Kombim 4 yıllık bu arada, benim de bir sökesim geldi açıkçası, paylaşım için teşekkürler eline sağlık.

Hmm o zaman başka tabi. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

268 lira fatura ödedim , nasıl canım sıkıldı anlatamam :(

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Mart dönemi faturam 210 tl

Nisan dönemi faturam bugün geldi 180 tl.

Hasta olduğumuzdan sürekli bende de sürekli bir üşüme nöbeti geçiriyorum kendimce hanım terliyoruz çocuklar daha da hasta olacak kapat artık diyor ama ben üşüyorum termostat 22.5 gösteriyor sanki ev 20 derece gibi geliyor 23.5 ayarlıyorum. Böylelikle yüksek geldi bu ay.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

215 lira geldi. Yaptigim tamirat tadilat ve termostat ile gecen sene kis donemi ile bu kos donemi arasinda 290 metrekup farketmis. Bu da ortalama 500 lira demek. Yaptigim masrafin yarisi geri dondu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Havalar ısındı, termostatlık bir ihtiyaç kalmadı, pilini söküp kenara kaldırabilir miyiz yoksa illa açık mı kalmalı?

d9e433adbe00960ea8cea9b2e3830880.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Son fatura 139 TL geldi, bu ay neredeyse peteklerin 2-3'ü hariç tamamını son ayarda çalıştırdık, komşulara göre %40 civarı fazla geldi bize :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Havalar ısındı, termostatlık bir ihtiyaç kalmadı, pilini söküp kenara kaldırabilir miyiz yoksa illa açık mı kalmalı?

Benimki internet üzerinden çalışan tip, manuele alıp termostatı kaldırdım. Seneye tekrar takarız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

d9e433adbe00960ea8cea9b2e3830880.jpg
Cektim fisini bende. Benimki adaptorlu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...