İçeriğe Yönlendir

Kombiyi Doğru Kullanıyor muyuz? Doğalgaz Tüketiminiz?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Karaca yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu bozulana kadar devam mı diyorsunuz 😊 

Aynen öyle. Kombide 2 tane kapak olur. İkisini de açıp süpürge ile görünen tozları alın yeter. Kombide sorun olunca ilgili arıza kodu yanacak. Orayla ilgili müdahale yaparsınız. Kombi parçaları ucuzdur. Birkaçı hariç. Eğer servis çağıracaksanız mutlaka öncesinde youtube’de fatih bank’ın videolarını izleyin. 50liralık parçaya 500tl fiyat çeken servisler ortalıkta kol geziyor. Aman diyeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Tansu Kalafatoğlufatih bank video izlemiştim bir kaç tane 😊

Benim sorun çıkacağını düşündüğüm şey banyodan akan sıcak su. En fazla kireç orda olur diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mustafa Karaca yazdı:

@Tansu Kalafatoğlufatih bank video izlemiştim bir kaç tane 😊

Benim sorun çıkacağını düşündüğüm şey banyodan akan sıcak su. En fazla kireç orda olur diye düşünüyorum 

Kireç en fazla eşanjörü etkiler. Metal görünümlü içinde çok sayıda alüminyum plakanın olduğu kısım. Eğer kireç bağlarsa sıcak su bi sıcak bi soğuk gelmeye başlar. Hatta alev boyu uzar kısalır hata verir.  O zaman eşanjörü söküp içine kireç sökücü pas sökücü şeylerden döküp beklersiniz. Tüm pislikler çözülür. Sorun çözülmüş olur. Ben temizlemiştim 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kireç en fazla eşanjörü etkiler. Metal görünümlü içinde çok sayıda alüminyum plakanın olduğu kısım. Eğer kireç bağlarsa sıcak su bi sıcak bi soğuk gelmeye başlar. Hatta alev boyu uzar kısalır hata verir.  O zaman eşanjörü söküp içine kireç sökücü pas sökücü şeylerden döküp beklersiniz. Tüm pislikler çözülür. Sorun çözülmüş olur. Ben temizlemiştim 

Sonra delik olan eşanjördeki deliği tıkayan kireç açığa çıkar ve benim gibi ewşanjör değiştirmek zorunda kalabilirsin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sonra delik olan eşanjördeki deliği tıkayan kireç açığa çıkar ve benim gibi ewşanjör değiştirmek zorunda kalabilirsin :D

Zaten tıkanmış. Ya temizlenecek ya değişecek :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Tansu Kalafatoğlu teşekkür ederim. Şimdilik bir sıkıntı yok ama çaydanlık içindeki kireci görünce kombinin içi nasıldır diye düşünüyorum 😊 şimdilik sıkıntı yok ama olursa biraz kurcalarım 😊

@Metin Akbal genelde öyle olabiliyor evet 😊 bir tane kova vardı içi kireç dolmuş temizledik sonra bi baktık kova delinmiş 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3 senelik kombimiz bozuldu. 600 tl masaf çıkarttı. sıcak suda sorun yoktu, kaloriferi yakınca su damlatmaya başladı. 3 yönlü vana bozukmuş. ithalmiş. alarko yerli değilmiş.......

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

3 senelik kombimiz bozuldu. 600 tl masaf çıkarttı. sıcak suda sorun yoktu, kaloriferi yakınca su damlatmaya başladı. 3 yönlü vana bozukmuş. ithalmiş. alarko yerli değilmiş.......

3 yollu vana sıcak su - kalorifer geçişlerini sağlıyor. Bozuksa bu geçişler sıkıntılı oluyor. Yazın Sıcak su çalışıyorken peteklerin ısınması gibi. Değişmesi de zahmetli. Üstünde farklı parçalar da var bu vananın. Su damlatma nasıl oldu bilmiyorum ama bu parçayı çoğu kombici revize ettirip yedek parça diye kakalıyor. revize edilmişleri piyasada 100-200 arası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunu sorgulayacak durum yok malesef. zaten tamirciler süerkli meşgul ve zor geliyorlar.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
3 yollu vana sıcak su - kalorifer geçişlerini sağlıyor. Bozuksa bu geçişler sıkıntılı oluyor. Yazın Sıcak su çalışıyorken peteklerin ısınması gibi. Değişmesi de zahmetli. Üstünde farklı parçalar da var bu vananın. Su damlatma nasıl oldu bilmiyorum ama bu parçayı çoğu kombici revize ettirip yedek parça diye kakalıyor. revize edilmişleri piyasada 100-200 arası. 
bilmediğimden soruyorum sıcak su kullanırken petekler nasi ısınır ki devirdaim duruyor diye biliyorum
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir vana bu yolu ayiriyor. bozulunca hepsi isiniyor 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ortak ısınma ne lanet bişey. açmak istiyorum açamıyorum şuan neymiş dış hava sıcaklığı 10 derece olacakmış

bidaha taşınırken ısınması ayrı olan ev tercih sebebim olacak

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Gök yazdı:

ortak ısınma ne lanet bişey. açmak istiyorum açamıyorum şuan neymiş dış hava sıcaklığı 10 derece olacakmış

bidaha taşınırken ısınması ayrı olan ev tercih sebebim olacak

Şahsen normali çok kullandım, yaklaşık 4 yıldır da ortak ısınmayı kullanıyorum, Ortak ısınma nimet, 400 500'den aşağı vermediğim ısınma 200-250 arasında seyrediyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Şahsen normali çok kullandım, yaklaşık 4 yıldır da ortak ısınmayı kullanıyorum, Ortak ısınma nimet, 400 500'den aşağı vermediğim ısınma 200-250 arasında seyrediyor [emoji4] 

Ortak olunca herkesin yakmasıyla bina ısınıyor. Böylece daire bazında daha az yakmış olunuyor...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Serhat Işık yazdı:

Ortak olunca herkesin yakmasıyla bina ısınıyor. Böylece daire bazında daha az yakmış olunuyor...

En büyük artısı o, ilk 1 2 yıl alt ve üst katımda boş olduğu halde 300 e nadir çıkmıştır ödemelerim, ki bu aralar -30 lara düştüğü çok oldu.

Bu sene de alt katım doldu bakalım zam gelmezse daha da aşağıya düşebilir ödemeler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
En büyük artısı o, ilk 1 2 yıl alt ve üst katımda boş olduğu halde 300 e nadir çıkmıştır ödemelerim, ki bu aralar -30 lara düştüğü çok oldu.
Bu sene de alt katım doldu bakalım zam gelmezse daha da aşağıya düşebilir ödemeler.

Ortak olmayan yerlerde de sakinlerin bilinçli olup kombilerini yakmaları ve binayı ısıtarak daha az fatura geleceğini anlamaları gerekiyor. Ama anlatamıyorsun maalesef.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Serhat Işık yazdı:

Ortak olmayan yerlerde de sakinlerin bilinçli olup kombilerini yakmaları ve binayı ısıtarak daha az fatura geleceğini anlamaları gerekiyor. Ama anlatamıyorsun maalesef.

İmkanı yok anlamazlar, sadece oturma odası ve mutfağı yakan çok kişi var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Şahsen normali çok kullandım, yaklaşık 4 yıldır da ortak ısınmayı kullanıyorum, Ortak ısınma nimet, 400 500'den aşağı vermediğim ısınma 200-250 arasında seyrediyor [emoji4] 

Hele Sivas’ta nasıl nimet. Bakalım ben de merkezi sistemli bir eve taşındım. İnşallah görücez bu kış [emoji4] Bu arada ben geçen kış 600-700 den aşağı vermedim soğuk aylarda..
İmkanı yok anlamazlar, sadece oturma odası ve mutfağı yakan çok kişi var.

Merkezi sistemde belli bir ayarda yakmak mecburi diye biliyorum. Evde olmasan bile.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

ortak ısınma olayı siteye ve sisteme göre değişiyor. Bazıları çok ucuza ısınıp sıcak su kullanırken bazı site sakinleri bireysel kullanıma göre daha pahalıya ısınıp su kullanıyor. Makine mühendisi arkadaşlar aydınlatacaktır. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oktay Göktaş yazdı:

Hele Sivas’ta nasıl nimet. Bakalım ben de merkezi sistemli bir eve taşındım. İnşallah görücez bu kış emoji4.png Bu arada ben geçen kış 600-700 den aşağı vermedim soğuk aylarda..

Geçen kış aralık 226 ocak 220 şubat 256 ödemişim :) ısınma olarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Geçen kış aralık 226 ocak 220 şubat 256 ödemişim [emoji4] ısınma olarak

Çok güzel valla. Darısı bana bu sene inşallah.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bizler dünden itibaren kombiyi kış moduna aldık. Gece 4-5 sabah 8-9-10 ve Akşam 19-20-21 saatlerinde ev ısısı 22.5 altındaysa yanacak şekilde ayarladım sabah çocuklar kalktığında ev serin olmasın ve hasta olmasınlar diye malum durumlardan hastahaneye gitmeye korkuyoruz.

Geçen hafta iş arkadaşım kombi bakımını yaptı, Petek yıkama yapıldı ve antifriz mi koyalım dedim olur ama ilaç var bende onu koyalım dedi Alman malı sadece kombilerde ve güneş enerji sisteminde kullanımı uygun olan bir ürün okudum Türkçe etiketini komple onu koydurdum hepsi 210 TL normalde 310 TL tutuyor. 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Üst komşum her kış beni gördüğünde Allah senden razı olsun der durur. Bende alt komşum için şöyle derim. Seni o evde oturtan ev sahibinin. Kışın yere ayak basamam buz gibi ortam ısınıyor ama yer buz gibi olunca insan daha çabuk hasta olabiliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Alttan ısıtma candır. Bahçe katının zemin soğukluğunu yaşıyorduk 2 kıştır. Bu sene yeni bina, yeni alltan ısıtmalı eve taşınınca rahat edeceğiz inşallah.

Geçen hafta sistemi kontrol etmek için bir denedim, kediler koridorda sırt üstü yürüyorlardı evde 😬

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...