İçeriğe Yönlendir

Kombiyi Doğru Kullanıyor muyuz? Doğalgaz Tüketiminiz?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Emin Önal yazdı:

Alttan ısıtma candır. Bahçe katının zemin soğukluğunu yaşıyorduk 2 kıştır. Bu sene yeni bina, yeni alltan ısıtmalı eve taşınınca rahat edeceğiz inşallah.

Geçen hafta sistemi kontrol etmek için bir denedim, kediler koridorda sırt üstü yürüyorlardı evde 😬

https://youtu.be/-FZWyEzkin0?t=24

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Kombi bakımı yaptıracaksanız bunu kıştan çıkıldığında veya yaz mevsiminde yapmak daha mantıklı. şu günlere göre yoğunluk az olduğundan bakımi daha özenli yapma ihtimalleri fazla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Emin Önal yazdı:

Alttan ısıtma candır.

alttan sulamaya dönüşmediği sürece tabi.

sağlam alttan ısıtma yoktur henüz bozulmamış alttan ısıtma vardır bence.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Dogan Arsiray yazdı:

alttan sulamaya dönüşmediği sürece tabi.

sağlam alttan ısıtma yoktur henüz bozulmamış alttan ısıtma vardır bence.

Çok uzun yıllardır sorunsuz kullanan tanıdıklarım var. Bozulma sanırım malzeme veya işçilik ile alakalı olsa gerek.

Mahmut Yıldız yazdı:

Unutmuşum valla bu reklamı iyi nostalji oldu. Mabedi de unuttuk gidemeye gidemeye :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emin Önal yazdı:

Alttan ısıtma candır. Bahçe katının zemin soğukluğunu yaşıyorduk 2 kıştır. Bu sene yeni bina, yeni alltan ısıtmalı eve taşınınca rahat edeceğiz inşallah.

Geçen hafta sistemi kontrol etmek için bir denedim, kediler koridorda sırt üstü yürüyorlardı evde 😬

Testi güzel yapılmışsa, malzeme kaliteliyse kolay su kaçırmaz ama belli de olmaz. Fakat alttan ısıtmanın şu yanı çok kötü. Yerdeki tozlar direkt havaya karışıyor. Hem de sıcaktan yandığı için evde fazla is oluyor. Eğer çocuklar ve siz alerji konusunda hassassanız sorun yaşayabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aynen dediğiniz gibi alttan ısıtma tozları uçuruyor. Alttan ısıtmalı evde oturduğum zaman çok öksürük oluyordu. Güzel mi güzel evde kısa kollu ile gezmek hoş ama alerji öksürük konusu can sıkıcı. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben verdim coşkuyu. Termostatı taktım şu an sadece sabah çalışıyor 22 derece ayarlı.

Kısa girmeden evin duvarlarını da sıcak tutmak lazım. Soğursa ısıtmak zaman alır.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Biz Mersin’de 35 derecede yanalım arabada klima açalım sizler kombi açmadan bahsedin. Valla soğuk olan ildeki arkadaşlara imreniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Arda Bülent Güzel yazdı:

Biz Mersin’de 35 derecede yanalım arabada klima açalım sizler kombi açmadan bahsedin. Valla soğuk olan ildeki arkadaşlara imreniyorum.

Salihli'ye geldim abi halen sıcak buralar kısa kollu ile geziyor herkes gündüz İstanbul'a göre bile sıcak geldi bana yazın işim zor burada. 🥵

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Salihli'ye geldim abi halen sıcak buralar kısa kollu ile geziyor herkes gündüz İstanbul'a göre bile sıcak geldi bana yazın işim zor burada. [emoji3062]

Kışın işin zor. Çok soğuk Salih’li Alaşehir . Erzurumlu arkadaşlar Erzurum’da böyle soğuk görmedim derlerdi Alaşehir için
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kışın işin zor. Çok soğuk Salih’li Alaşehir . Erzurumlu arkadaşlar Erzurum’da böyle soğuk görmedim derlerdi Alaşehir için
Erzurumlular öyle onlar oranın -40 ında üşümezler ama Ankara nın -10 unda hasta olurlar :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Metin Akbal yazdı:

Erzurumlular öyle onlar oranın -40 ında üşümezler ama Ankara nın -10 unda hasta olurlar :)

İl’iyle meşhur bir ayazımız: Ankara 😀

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İl’iyle meşhur bir ayazımız: Ankara [emoji3]
Valla 4 sene kaldım ama üşümedim orda. Çorum daha soğuktu ordan. 3.5 sene de Edirne de kaldım orda da soğuk görmedim. Çalışan arabanın mazotu nerde donarsa işte orası soğuktur [emoji16] Isparta Burdur Sivas buralar felaket diye düşünüyorum.

Çorum un -10 unda üşümezken Rize de 5 derece de içim titrerdi. Rize de kışlık giyerdim ama Çorum da giymiyorum [emoji16]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Valla 4 sene kaldım ama üşümedim orda. Çorum daha soğuktu ordan. 3.5 sene de Edirne de kaldım orda da soğuk görmedim. Çalışan arabanın mazotu nerde donarsa işte orası soğuktur [emoji16] Isparta Burdur Sivas buralar felaket diye düşünüyorum.

Çorum un -10 unda üşümezken Rize de 5 derece de içim titrerdi. Rize de kışlık giyerdim ama Çorum da giymiyorum [emoji16]

2018 kışı mıydı tam yılı hatırlamıyorum, ocak ayı olması lazım. Sabah arabayı çalıştırdım. 2 dk kadar bekledim, malum dizel hemen yürütmemek gerek özellikle kışın. Sivası bilenler için yazıyorum, opel plazanın karşısında oturuyordum o zaman, hareket ettim, terminal tarafına gidiyordum. 500 metre gittim gitmedim araba önce tüm uyarıları yaktı sonra da stop etti. Çektim kenara fiatın karşısında. Sonuç? Mazot donmuş. Çağırdım çekiciyi, götürdük servise. Bu arada çekicinin de hidrolik donmuş, gazete yakıp önce onu ısttık[emoji28]. Servis ne yapıyor? Arabayı içeri koyup mazot çözülsün diye bekliyor o kadar. Beni işe bırakıp, akşam da alıyorlar.
Benim önceki araç, astrada yaşadığım durum bu. Toplamda 3 kere dondu, 3 kere aynı şeyi yaşadım. Diğer ikisinde hiç çalışmadı, o derece. Tabi bu durumun, mazot filtresinin konumundan da kaynaklandığı bir gerçek. İnsignialar da aynı şeyi yaşıyor. Yeni, eski kasa farketmeksizin.
Bu durumdan bıktığım için benzinli araç tercih ettim şimdi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

2 sene Tokat’ta kaldım okul sebebiyle Turhal da ben böyle bir soğuk görmedim Karabük bu kadar soğuk olmazdı. Sonrasında Ocak ayında acemi birlik Kütahya havacı olarak gittim. Eğitime giderken uçak pistinden geçerken komutan sağ dön diye emir veriyordu çok kişinin kulakları falan soğuktan patlamıştı. Sonrası Ankara da 14 ay hvkk da görev aldım oranın da maşallahı vardı. Benim ev şu anda 21.5 derece 21 derece ayarlı ekonomi modu, 22.5 derece ayarlı konfor modu. Şu anda evde hırka ile oturuyorum üşüyorum neredeyse hanım kısa kollu duruyor. Burunda akmaya başladı sonumuz hayrolsun 😞

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oktay Göktaş yazdı:

2018 kışı mıydı tam yılı hatırlamıyorum, ocak ayı olması lazım. Sabah arabayı çalıştırdım. 2 dk kadar bekledim, malum dizel hemen yürütmemek gerek özellikle kışın. Sivası bilenler için yazıyorum, opel plazanın karşısında oturuyordum o zaman, hareket ettim, terminal tarafına gidiyordum. 500 metre gittim gitmedim araba önce tüm uyarıları yaktı sonra da stop etti. Çektim kenara fiatın karşısında. Sonuç? Mazot donmuş. Çağırdım çekiciyi, götürdük servise. Bu arada çekicinin de hidrolik donmuş, gazete yakıp önce onu ısttıkemoji28.png. Servis ne yapıyor? Arabayı içeri koyup mazot çözülsün diye bekliyor o kadar. Beni işe bırakıp, akşam da alıyorlar.
Benim önceki araç, astrada yaşadığım durum bu. Toplamda 3 kere dondu, 3 kere aynı şeyi yaşadım. Diğer ikisinde hiç çalışmadı, o derece. Tabi bu durumun, mazot filtresinin konumundan da kaynaklandığı bir gerçek. İnsignialar da aynı şeyi yaşıyor. Yeni, eski kasa farketmeksizin.
Bu durumdan bıktığım için benzinli araç tercih ettim şimdi.

Fiesta 1 kere dondu ama 500un maşallahı var ayazı gördü mü donuyor, filtresi öyle bir yerde, bu sene de donarsa ısıtıcı satın alacam 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Ben Erzurum'da hiç üşüdüğümü hatırlamam doğru düzgün ama İstanbul sahilinde yanaklarım buz keserdi. Ankara, Kütahya, Afyon buraların soğuğu da pis olur. 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Fiesta 1 kere dondu ama 500un maşallahı var ayazı gördü mü donuyor, filtresi öyle bir yerde, bu sene de donarsa ısıtıcı satın alacam [emoji4]

En son filtrenin dışını yalıtım malzemesiyle sarmıştık ustayla ama test edemeden sattık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Oktay Göktaş yazdı:

En son filtrenin dışını yalıtım malzemesiyle sarmıştık ustayla ama test edemeden sattık

Filtre ısıtıcısı var da yurtdışından siparişe eriniyorum 😃

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
Filtre ısıtıcısı var da yurtdışından siparişe eriniyorum [emoji2]

Valla varsa öyle bir yolu ben olsam hiç durmam hemen alırdım[emoji28]
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Gök yazdı:

ortak ısınma ne lanet bişey. açmak istiyorum açamıyorum şuan neymiş dış hava sıcaklığı 10 derece olacakmış

bidaha taşınırken ısınması ayrı olan ev tercih sebebim olacak

Merkezi sistem ısınıyorum, şofben alacakken kombi aldım istediğim zaman ısınıyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selçuk Bakış yazdı:

Filtre ısıtıcısı var da yurtdışından siparişe eriniyorum 😃

Aa, neymiş?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...