İçeriğe Yönlendir

W203 Selektör Sorunu

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Metin Akbal

Bence bu aracın uzunu veya park ampülü yanmıyordu, tesisatta bi yerden ek alınmış, burada ya artılarla eksiler çakışıyor.

Kamyonlarda sinyalle park sıralı yansın diye park artısının sinyal eksisinden alınması gibi, flip fillop devresi oluşturulmuş gibi. Bu araçta da muhtemelen park ampülünün artısı ya uzun farın eksisinden, veyahut park ampülünün eksisi uzun farın artısından alınmış.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Üç kablo olmasında sorun yok.
Kahverengi olan şasi.
Kabloyu kesmeden diğer ampule götürmüşler
Ancak
Kabloları hep çatlamış soyulmuş görüyorum.

Servet’in dediğini yapın.
Far soketini komple söküp deneyin.
Sağ sol farlarda tek tek deneyin.
Tmm hocam
Yapılan tesisat işlemi farın dışındaki ana tesisat üzeinde yapılmış. Ampül soketinde işlem yok. Yeşil bantlı bölgeye odaklanmak gerekecek, şayet far soketleri sökülü olduğu halde hata devam ediyor ise
Tmm abi yeni anladım ben dediğini [emoji1]
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Metin Akbal yazdı:

Bence bu aracın uzunu veya park ampülü yanmıyordu, tesisatta bi yerden ek alınmış, burada ya artılarla eksiler çakışıyor.

Kamyonlarda sinyalle park sıralı yansın diye park artısının sinyal eksisinden alınması gibi, flip fillop devresi oluşturulmuş gibi. Bu araçta da muhtemelen park ampülünün artısı ya uzun farın eksisinden, veyahut park ampülünün eksisi uzun farın artısından alınmış.

YOk abi o yeşil kablo sinyale gidiyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Sonuç ne oldu acaba? Deneyebildiniz mi? 
Abi şimdi eve gidiyorum deneyecem
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Kılıç yazdı:

Teyp kapanmıyor hocam.Parklar ve farlar videodaki gibi gidip geliyor ve aydınlatma tuşu autodaysa farlar birdaha yanmıyor illa elle açmak gerekiyor.Motorun çalışması değişmiyor cam indirirken denemedim.Birde farlar gündüz araba çalıştıktan 1 dk sonra falan kendisi yanıyor sonra düğmeden kapatsam bile kapanmıyor sürekli yanıyor yani.

Redmi 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sürekli yanan far için menüde normalde bir mod var gündüz farı gibi ama 1 dk beklemezdi. Bende auto yoktu. Xenon sanırım sizdeki

Stardiagnos da iletişim hatası veriyor mu sam beyni

Sokete giren ikinci şase kahverengi olan sam denetimi için buyuk ihtimalle. Ekranda ampul hatası veriyor mu malfaction yazan

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Sürekli yanan far için menüde normalde bir mod var gündüz farı gibi ama 1 dk beklemezdi. Bende auto yoktu. Xenon sanırım sizdeki
Stardiagnos da iletişim hatası veriyor mu sam beyni
Sokete giren ikinci şase kahverengi olan sam denetimi için buyuk ihtimalle. Ekranda ampul hatası veriyor mu malfaction yazan
Yok hocam menüden değil bu sorun Xenon yok bende.Stardiagsonicte uç 81 battery hatası veriyor ama şarj falan iyi.
Tmm abi yeni anladım ben dediğini [emoji1]
Yok abi malesef sizin dediğiniz gibi söktüm soketleri olmadı yine aynı hata.a32a5620332e02d79785b86125b0ec27.jpg
Sonuç ne oldu acaba? Deneyebildiniz mi? 
Olmadı malesef Furkan abi.
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
O yesil kablo nereye gidiyor?
Sinyale abi sinyalin yolu bozulmuş heralde ona çekmişler
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir

Sinyal için sonradan çekilen, yeşil kabloyu söküp denediniz mi.

Genelde bu tip arızalar, sonradan yapılan uygun olmayan işlemlerden kaynaklanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Ersin Gökdemir yazdı:

Sinyal için sonradan çekilen, yeşil kabloyu söküp denediniz mi.

Genelde bu tip arızalar, sonradan yapılan uygun olmayan işlemlerden kaynaklanabiliyor.

Denedim yok malesef

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

61 i şanzıman a vermiş başka bişi galiba sigorta ne durumda bakın

bcfb4b4a7ec815cd0068510668ca0f14.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
61 dediği sigorta panelinde karşılığı ne?
Karşılığı yok abi uç 61 beyinde giriş ama wisten baktım baktım bulamadım
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Kumanda modülü diyor orda. Ona yoğunlaşın. O arızalı demek ki?
Açtım ben sam beyninide yolları oksit temizleyemedim.geri kapatmıştım @Servet Aydın abi ne diyon ne yapayım
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Evet. Sökmesi kolay ise elden ne gelir bakalım 
Söküyorım abidef2bf29205f350a8c9586ba2c427d45.jpg
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi bu zımbırtılar nasıl test edilir
Ona ben yorum yapamam, Servet abi daha iyisini bilir.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...