İçeriğe Yönlendir

W203 Selektör Sorunu

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Fatih Akbaş

Abi telefoncular kullanıyorya kablo bulma cihazı.kabloya gelince bilibili diye ötüyor adı ordan bilibili işte.Ne diyon servet abi bu yaparmı sinyalle farın şasesi şase yapıyomuşa1d9445f4ac0b4c9cebee4b323110509.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sistem üzerinde ampül vs bağlı ise yine öter buzzer. Sinyalin bağlantısı hatalı olsa şunu duyardık, sağa sinyal verirken sigorta atıyor sistem saçlamıyor vs veya sola. Sanırım eksi hattı alınmış sinyal için. Yuva soket bozulsa diye 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Servet Aydın yazdı:

Sistem üzerinde ampül vs bağlı ise yine öter buzzer. Sinyalin bağlantısı hatalı olsa şunu duyardık, sağa sinyal verirken sigorta atıyor sistem saçlamıyor vs veya sola. Sanırım eksi hattı alınmış sinyal için. Yuva soket bozulsa diye 

Aynen abi soket bozulmuş o kahverengi olan kalın kablodan ve sinyale giden kablodan kablo çekmişler yeni.onuda 10 cmlik eklerle yapmışlar yarın makaronla orayı saracam.Diğer uçları buldum tektek hiçbirinin birbirine şasesi yok.Oto elektriğini anladım heralde şimdi tek kabloyla - yi dağıtıyorlar + yıda özelliğe göre gönderiyorlar.Ama - de beyne giriyor orayı anlamadım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Servet Aydın yazdı:

Sigorta yok sam hallediyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Evet sinyalde sam daymış o değilde ağalar ben bu sorun için iki kere direksiyonu,kolu söktüm 6-7 kere SAM i söktüm.Servet abi gelince görür SAM in kırılmadık tırnağını bırakmadım.Sorun o şaseden çıkarsa önce elektrikçileri sonrada beni eşekler kovalasın.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Her biri 25 amper olan  mosfet anahtarlar çıkış kanallarına göre önceden yazılım ile sınırlı olduğu halde sistemi aktif ediyor. Bunların da korunması için ana hat sigortaları var. 20 ampül için 20 sigorta yerine 5 tane var. Sigorta olmadan olmaz sistem. Kimse o riski almaz. Hele ki Yıldız ise 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her şeyi tek tek teknik yazarsam burada bir tane sağlam kafa kalmaz. Yoğurdun kaymağı gibi üstten geçiyorum. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Her şeyi tek tek teknik yazarsam burada bir tane sağlam kafa kalmaz. Yoğurdun kaymağı gibi üstten geçiyorum. 
Gelmiş abi916538243e35eaace762476871c24bd4.jpg
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Servet Aydın yazdı:

Ciğerlerini söktüm bile ⚒️

Abi müsait olursan foto atarmısın neleri kötü yapmışım 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sökerken sağını solunu kırmışsın plastiğin. Başka bir şey yok görünürde. Dağıtmaya devam edeceğim öğleden sonra 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Servet Aydın yazdı:

Sökerken sağını solunu kırmışsın plastiğin. Başka bir şey yok görünürde. Dağıtmaya devam edeceğim öğleden sonra 

Aynen abi kırıldı malesef adamlar açılmasın diye yapmışlar.Tamam abi kolay gelsin sağolasın

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Açılması için farklı yöntem var. Dikey sigorta paneli lehimleri sökülüyor, ikiye ayrılıyor devre. 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Açılması için farklı yöntem var. Dikey sigorta paneli lehimleri sökülüyor, ikiye ayrılıyor devre. 
Ben çoban abi neyime benim beyin tamiri
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şimdi, anlayanlar evet diyecek. Fotolarda ilgili yerlerde parçalar yok. Ya daha önce, ya da sen bordu ayırırken alüminyum soğutucuyu buralara takıp parçaları kopardın. Eğer öyle ise birebir aynı karttan lazım ki parçaları takalım.

e9c7976b066ab6785f3bb8956b852f7d.jpg8998dc73681112fedd6a2ece008ad2f6.jpg

Sigorta dirençler yanlara göre belli ama entegre yanındaki transistör ve ona bağlı direnç nedir belli değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Şimdi, anlayanlar evet diyecek. Fotolarda ilgili yerlerde parçalar yok. Ya daha önce, ya da sen bordu ayırırken alüminyum soğutucuyu buralara takıp parçaları kopardın. Eğer öyle ise birebir aynı karttan lazım ki parçaları takalım.

Aha dedim, Nasrettin Hoca'nın kazan fıkrası gibi bitecek sonu ama sürpriz sonlu versiyondan. 

Bu arada öğretmenin ben anlamadım?

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Fotoğrafı sildim
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

d3538db60e68103eb1405daa3e32d4d6.jpgac97a775e61a3a7ab3707b1388e16fe8.jpg

Aha dedim, Nasrettin Hoca'nın kazan fıkrası gibi bitecek sonu ama sürpriz sonlu versiyondan. 

Bu arada öğretmenin ben anlamadım?
Anlayanlar beğendi bile [emoji3537]
  • Beğen 2
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
(düzenlendi)

Abi bu ilk açtığım zamandaki foto muhtemelen oralar özelliğe göre doluyor.Sıkıntı olan sadece bu sorun vardı başka çalışıyodu herşey.@mehmet yıldız1 abi sende varmı söktüğün zamanki fotolar.ona göre bulayım ankarada bulunur heralde konya sokakta

f6898d9bf0b8d0a85aad164ce186d4a9.jpg

tarihinde Fatih Akbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hayır. Önceden parça olup kopan belli eder. Bariz kopmuş parçalar. Board fotosu lazım. Geri kalan hasarları onardım zaten. 

Direnç ve transitör tipi belli olsun kafi. Malzeme var bende.

4eee2563873bcdc1cc4978ffbee69612.jpg03a3dedba516cdbb43b9e4029aa813a3.jpg5be60be722d8251edaed07474eabe18e.jpg2ada18410d0cf62d009323c0363915b6.jpg5ecbfde68eb8a6ad9aa7c2ef7635ec84.jpg501bd68a0b4c8c853fcba230f77bed56.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Paket yapıp göndereyim dene olmadı. Ama önceden müdahale olmuş, bir yerleri çalışmıyor veya kes biç iptal edilmiş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...