İçeriğe Yönlendir

W203 Selektör Sorunu

Fatih Akbaş

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Sanayi girişlerinde var heykelim 😁

photo7jpg.jpg

Benim bahsettiğim böyle bir heykel. Beton yetmez. 

Not: Elazığ, Harput Balak (Belek) gazi heykeli. 

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Sanayi girişlerinde var heykelim [emoji16]
Abi beyin sendeyken bende tesisatı kontrol edeyim nasıl yapacağız nelere dikkat edeyim.Birde ucu boşta bi kablo çıktı ucu kesilmiş dışında kılıf var 0dd28ef1fe3f0dd085f6321af4ad9b3f.jpg59ee68e085ff994ba9b30b1960124fb0.jpg
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Bu ne berbat tesisattır. Acaba asıl arıza oksit idi de bilemeyip tesisat ile mi uğraşıldı 
Bilmiyorum ki abi ben aldığımda bu sorun vardı söylemedi satıcı
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Kesik kablo ucu karşılığı varsa belirle ama bağlantı yapma. 
Tamam abi.
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Uzun ampulleri çıkar selektör yapmayı dene. Diğer tüm güç çeken şeyler kapalı olsun.O zaman yine lambalar sönecek mi ?Aklıma gelen 2 şey var sam beyninde soğuk lehim vardır. Güzelce lehimleri tazelemek lazım temizlemek yetmez. Diğer ihtimal tesisatında bir kısa devre vardır. Uzunların uçlarını sam tarafından boşa çıkarıp selektör atmayı tekrar denemelisin. Uyar mı bilmiyorum ama benim elimde sağlam bir sam beyni var. Gönderirim denersin aracında istersen sıkıntın çözülsün.

Abi ben bu mesajı görmemişim kusura bakma SAM da uzuna giden kabloların yerlerini bulamamıştım.Servet abi SAM mefta  derse SAM i sizden isterim abi.Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Kılıç yazdı:

Abi ben bu mesajı görmemişim kusura bakma SAM da uzuna giden kabloların yerlerini bulamamıştım.Servet abi SAM mefta  derse SAM i sizden isterim abi.Teşekkürler 

ok.Gönderirim kardeş. Ama tesisatta da olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
ok.Gönderirim kardeş. Ama tesisatta da olabilir.
Bu akşam bilibiliyle bakacam abi tesisata
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Kesik kablo ucu karşılığı varsa belirle ama bağlantı yapma. 
Gönderdim abi beyni.sağolasın varolasın
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Servet Aydın yazdı:

Gelsin gelsin. 

Abi çipler bozuksa onlarada müdahaele edebiliyonmu.Misal benim farlar hiç kapanmıyor araba çalıştıktan 1 dakka sonra yanmaya başlıyor kapanmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Gönderdiğin kartta mı o sorun 
Aklıma ora geliyor abi aydınlatmayı o yönetiyor çünkü cihazdada bi hata gözükmüyor
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

%100test yapamam. Sağlam kart olsa eşleştirme ile nokta atış yaparım. Senin kartı kısmen denerim zaten. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Belki kodlanmıştır bu durum, B6 A4 araçta sürekli yanacak şekilde kodlanabiliyordu.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Belki kodlanmıştır bu durum, B6 A4 araçta sürekli yanacak şekilde kodlanabiliyordu.
Yok abi kodlama değil çünkü anahtarı 0 a alıncada sönmüyor.
%100test yapamam. Sağlam kart olsa eşleştirme ile nokta atış yaparım. Senin kartı kısmen denerim zaten. 
Tamam abi devre şemaları lazım olurmu onlarıda çıkartayımmı
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şema ihtiyacım olmayacaktır. Sistemin zaten dijital giriş ve analog çıkışları belli. İhtiyaç olursa yazarım 

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Şema ihtiyacım olmayacaktır. Sistemin zaten dijital giriş ve analog çıkışları belli. İhtiyaç olursa yazarım 
Tmm
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Kılıç yazdı:

Abi çipler bozuksa onlarada müdahaele edebiliyonmu.Misal benim farlar hiç kapanmıyor araba çalıştıktan 1 dakka sonra yanmaya başlıyor kapanmıyor.

O menüden ayarlanıyor, arıza değil. 

Servet abiden geri dönsün kart, görüntülü görüşerek anlatırım nasıl kapanacağını ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Servet abiden geri dönsün kart, görüntülü görüşerek anlatırım nasıl kapanacağını [emoji6]
Abi ligting constat manuel i diyorsan orayı biliyorum oradan kapanmıyor.Diğer başka varsa bilemiyorum
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Kılıç yazdı:
Furkan Avcı yazdı:
Servet abiden geri dönsün kart, görüntülü görüşerek anlatırım nasıl kapanacağını emoji6.png

Abi ligting constat manuel i diyorsan orayı biliyorum oradan kapanmıyor.Diğer başka varsa bilemiyorum

O zaman Sam beyni ihtimali git gide yükseliyor benim fikrime göre

Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş
Furkan Avcı yazdı:
O zaman Sam beyni ihtimali git gide yükseliyor benim fikrime göre

Aynen abi kafasına göre hata vermiyor du ama konfor özellikleri bozuk genelde.Aldığımda hız sabitleme çalışmıyordu fişini takmamış vijdansızlar.Geçen haftada komple ona uğrsştım

98fbf129d68d33057272742ff047e08d.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...