İçeriğe Yönlendir

O Bir Koreli

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

Yani ya vernik atılacak ya kaplama yada sık sık bu işlem tekrar edilecek ben hangisini bulabilirim bir araştırayım 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

yada sık sık bu işlem tekrar edilecek

eteri mikada yapıştırmada  çok kullandık da far camı ince zaten kaç seferde yok eder denemeli, öyle sık sık yapılabilceğini sanmam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

eteri mikada yapıştırmada  çok kullandık da far camı ince zaten kaç seferde yok eder denemeli, öyle sık sık yapılabilceğini sanmam

Peki abi bu far verniği dediğimiz şey normal vernik ten farklı mı boya üzerine atılan 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Peki abi bu far verniği dediğimiz şey normal vernik ten farklı mı boya üzerine atılan 

Mehmet kardeşim birde böyle bir iddia var. 5 yok kalıcı diyorlar. Belki denemek istersin.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu gün gene biraz yordu beni bu koreli önce şoför koltuğundasökük vardı hanımın yardımı ile Onu diktik elimizden geldiğince sonra güzelce içini detaylı olarak süpürüdük sonrasında ise jantları söküp kaliperleri boyadım baya yordu ve susattı bu gün beni ama değdi 

a7cc27729f7bb2bcf29f952ed16cb29f.jpg6c4b17fee55b4dcb6dab97bcdf99243d.jpg978816a2b3687d478ddd0be8860cc25d.jpg5bd6e492817079cc28025339c8d907b9.jpgf1e070f6b10b8e9cecb7bcf30e981fe7.jpgf67c1ef62cb003ae18d93239c997caca.jpg6bcf0eebd48c32b95d59c3b8fc905872.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi koltuk güzel durmuyor. Döşemeciye götürsen 5 dakikada söker 5 dakikada takar. Dikmesi en kolayı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Kaliperi boyayan spreyden kaldiysa cok rahat koltuklarda boyanir o tonla ufak bi yerde deneme yapilabilir.  Tabi direk spreyi koltuk uzerine uygulama degilde zimpara sunger yada sulu boya ince fircasi ve kapaga sıkılarak sıvı hale gelen sprey ile. Koltuk tonuna yakin bir spreyee bulunur ise daha rahat olur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Servet Aydın yazdı:

Döşemeyi üstten mi diktiniz sökerek mi?

Abi sökmedim sokmeyi denedim ama koltuk ısıtma var ve sökmek için kenarlarda tel var süngerlerin içersinde çıkartamadım.

Emre Şimşek yazdı:

Abi koltuk güzel durmuyor. Döşemeciye götürsen 5 dakikada söker 5 dakikada takar. Dikmesi en kolayı. 

Emre burada her yer hafta sonu yasak hafta içi ben çalışıyorum vaktim yok.  Birde ramazan. Ayrica şu devirde açıkçası başka birinin aracıma dokunmasını bile göze alamıyorum. Fotoda kötü duruyor ama okadar da kötü değil aslında eskisinden iyi oldu en azından sökük değil 

Sinan Akgöl yazdı:

Kaliperi boyayan spreyden kaldiysa cok rahat koltuklarda boyanir o tonla ufak bi yerde deneme yapilabilir.  Tabi direk spreyi koltuk uzerine uygulama degilde zimpara sunger yada sulu boya ince fircasi ve kapaga sıkılarak sıvı hale gelen sprey ile. Koltuk tonuna yakin bir spreyee bulunur ise daha rahat olur. 

Şu anda boya biraz beni yorar o biraz zor ileride değişim veya komple düşünebilirim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Döşemeyi sökseydin keşke Mehmet.. 

Daha temiz bir dikiş olurdu.. yırtık yok. düzgünce onarılırdı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Döşemeyi sökseydin keşke Mehmet.. 

Daha temiz bir dikiş olurdu.. yırtık yok. düzgünce onarılırdı. 

Abi sökülmüyor sökemedim sünger içinden demirler var yan destek için  onları çıkartamadım  sünger yırtılma ya başladı bende vaz geçtim ortam düzelsin döşemeciye gidecek araç vakit bulabilirsem hem direksiyon kaplanacak hemde koltuk onarımı olacak ama şu dönemde mümkün değil hafta sonları yasak var dışarı çıkamıyoruz hafta içi ben çalışıyorum 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Bu günde elektrikli koltuk ileri hareketini yapmiyordu geriye aldın mı orada kalıyor daha sonra canı isterse belki hareket edebiliyordu. onu söktüm düğmeler içinde bilyali siviç ler var onların alt kısımları oksit yapmış temizledim sonuç mu artık her yöne çalışıyor

https://youtu.be/hfgPgnWgklM

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Süha Demirtaş yazdı:

Hayırlı olsun abi 

Saol Süha cim görünmüyorsun uzun zamandır 

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi unuttuk buraları valla haklısın. Şu virüs laneti ortadan kalkınca görüşelim inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Süha Demirtaş yazdı:

Abi unuttuk buraları valla haklısın. Şu virüs laneti ortadan kalkınca görüşelim inşallah

İnşallah sağlık sıhhat yerinde olsun o günlerde gelir 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu

Bu günü bakım günü olarak değerlendirdim.  Bir haftadır aracın radyatörü su kaçırıyordu eksikleri tamamlayıp kullaniyordum. Değişim için bu gün maslak oto sanayi kardeşler otoya gittim. Patlak radyatör sökülüp yerine yenisi takıldı 6 litre antifiriz koyuldu. Üzerinden çıkan orjinal radyatör Yani 15 yıllık. 

Ayna kapama düğmesi çalışmıyordu sökülüp temizlendi ve çalıştı. Birde sanruf kanalları temizlendi hava ile

Sonrasında aracın marşı biraz nazlı alıyordu geç almaya başlamıştı onuda pendik çakıroğlu elektrikte halletik marş motoru kömürleri değişti eski haline dönmüş oldu araç 

Resimler birazdan 

5af3e27acc338375cf7fec7a13897b4d.jpgaca76dc5b6facb4a96d12ed41bd5c63d.jpg5cc141f5d5564478102d50911d204a25.jpg148780646a747be3dbfabf311240cb88.jpgbc7dec899adcc3e8444eaec933f7c069.jpg3600ef7bdf93d85d6d3146756590a84c.jpgd430fdfecfeeac14da9ca2beb3fc99e4.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ve akşam finali evin önünde bıcı bıcı yaptık 

1b2aef0cd862bcc0d541130ebf1422cd.jpg4103e28b4855e0052751301dc64592a6.jpg2faa98c755ffd98bfa485460bdf4d1a1.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Gök

su seviyesini takip et mehmet abi. yeni antifiriz süpriz yapabilir

yaz ayı riske gerek yok iyiki değişmişsin hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Gök yazdı:

su seviyesini takip et mehmet abi. yeni antifiriz süpriz yapabilir

yaz ayı riske gerek yok iyiki değişmişsin hayırlı olsun

Saol Ali sürekli takibim altından. yeni değil aslında daha önceki bakımda da antifiriz koymuştuk

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kesene bereket. 

Gezmiyorsun pek sanki dag bayir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Fazla olmasada sessiz sedasız geziyorum aslında. tek araç ile girebilecegim yerlere gidiyorum. Gözümün kesmediği yerlere girmiyorum girmeyince batmıyorum batmayıncada paylaşmıyorum 

Sami Demirpaz yazdı:

Kesene bereket. 

Gezmiyorsun pek sanki dag bayir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...