İçeriğe Yönlendir

Aracıma Vurdular

Yusuf Davaz

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Karşı tarafın trafik sigortası sizin arabayı yaptırılıp parayı alkollü kişide alıyor diye biliyorum ben umarım öyledir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Levent Güzelkalp yazdı:

Karşı tarafın trafik sigortası sizin arabayı yaptırılıp parayı alkollü kişide alıyor diye biliyorum ben umarım öyledir

Karşı tarafın sigortası yokmuş Levent 

Olsa, o şekilde çalışırdı.. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Hımm ben atlamışım abi bu zamanda sigortasız araç ile trafiğe çıkmak silahla rulet oynamak gibi bir şey 100 bin tl altında araç kalmadi.
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Büyük geçmiş olsun. Kimseye bir şey olmaması sevindirici. Park halindeki aracımın tamponuna çarpmışlardı da o küçük olayda bile ortam gerilmişti. Sizin olayda karşı taraf sigortası olmayan araca alkollü binip de spin atacak kadar düşüncesiz biriyse hiç ümitlenmeyin bence. Adamda sorumluluk olsa bunları yapmazdı. 

Hiç uzlaşma yolu gütmeden ve muhatap dahi olmadan avukat tutun bence. Zaten haklı durumdasınız. Bilmiyorum avukat masrafları karşı tarafa yıkılır mı? Hak aramak da masraflı ülkede. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tahir Ak yazdı:

Her yıl sigortaya verdiğimiz para ne işe yarıyor? Sigortanız ile görüşün en doğrusunu onlar bilir. Evrakları saklayın güncel takibini yapın işinizinin. Geçmiş olsun

karşı tarafa ödemek için. kasko kendimizinkini de.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Dogan Arsiray yazdı:

karşı tarafa ödemek için. kasko kendimizinkini de.

Ek olarak sigortanın hasarı karşılamaya yetmediği durumda kasko devreye giriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Levent Güzelkalp yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm ben atlamışım abi bu zamanda sigortasız araç ile trafiğe çıkmak silahla rulet oynamak gibi bir şey 100 bin tl altında araç kalmadi.

İşte bu düşünce de sorumluluk sahibi insanlar için.. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Yaklaşık 1,5 ay önce falan babamın da başına geldi bir kaza. Konusu var arkadaşlar biliyor. Karşı tarafın sigortası var ve hatta tutanakta suçunu kabul etmesine rağmen uğraştırıyorlar. Adam şimdi biz okumadan imzaladık falan diyor. Canınızı sıkmak için değil de arkadaşların dediği gibi avukata verin, uğraşmayın diye yazdım. Tekrardan geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Uğur Kamil yazdı:

Ek olarak sigortanın hasarı karşılamaya yetmediği durumda kasko devreye giriyor.

ek poliçe yaptırdım ben. kaskom yok. Mehmet Bey yaptı. Ucuz da birşey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Dogan Arsiray yazdı:

ek poliçe yaptırdım ben. kaskom yok. Mehmet Bey yaptı. Ucuz da birşey.

Bu konunun özelinde o poliçede yardımcı olamıyor ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Recep Selim Kaya yazdı:

Bu konunun özelinde o poliçede yardımcı olamıyor ama.

başkasının ultra pahalı arabasını ödeyememek de var. o nedenle yaptırdım. burada sorun sigortasız yola çıkan cahil cühela takımında malesef.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Dogan Arsiray yazdı:

başkasının ultra pahalı arabasını ödeyememek de var. o nedenle yaptırdım. burada sorun sigortasız yola çıkan cahil cühela takımında malesef.

Maalesef bunlar trafik denetimine de takılmıyor ki bağlasınlar arabayı. Aynı poliçeden ben de almıştım karşı taraf ile sıkıntı yaşamamak için. Bir tarafta biz diğer tarafta onlar. Onlar olmasa poliçe fiyatları da buralara gelmeyecekti. 

Yorum bağlantısı

Sigortanın suçu ne. Hemen hasım ilan ettin sigortacıyı.
Yok sigortacılar ile işim yok. Kasko yaptırmayan adama çarpalım kıralım yaralım yaptığımız yanımıza kar mı kalsın diye düşünüyorum. Sigorta bizi böyle durumlarda maddi anlamda korumaz ise ne zaman korur ki
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sigorta bizi böyle durumlarda maddi anlamda korumaz ise ne zaman korur ki

Bu gibi durumlarda koruma sağlayan Kasko var işte.
Trafik sigortası bir mali sorumluluk sigortasıdır. Maalesef kendi aracımıza faydası yok.
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tahir Ak yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigortanın suçu ne. Hemen hasım ilan ettin sigortacıyı.

Yok sigortacılar ile işim yok. Kasko yaptırmayan adama çarpalım kıralım yaralım yaptığımız yanımıza kar mı kalsın diye düşünüyorum. Sigorta bizi böyle durumlarda maddi anlamda korumaz ise ne zaman korur ki

Sigorta her türlü korumalı bence de ama bizde tam koruma kasko ile sağlanıyor. Sigorta aldığı paranın hakkını tam olarak veremiyor. Tabi tam olarak sigortaların değil suç. Biraz da sigortanın sağladığı imkanları suiistimal ediyoruz diye pahalı oluyor. Yine sigorta artık önlem alıyor eskiden çok kandırılmaya çalışılırdı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yusuf maalesef senin poliçeden yürünmez.
Adamlar ile görüş.

bugun çevreden kamera kayıtlarını felan aldım. sonrasındada sürücünün babası bana ulaştı görüşelim dedi. aracını yaptıracagız bir kuşkun olmasın dedi.ne zaman dersen o zaman yaptıralım dedi.  bende polis raporu çıksın ondan sonra haberleşelim dedim. ustam var , ustama çekeriz arabayı masrafları anlaşırsınız yapılır dedim. adam şimdilik iyi iken yaptırıyım mı yoksa polis raporunun sonuçlanmasını bekleyim mi. iş yerimizin avukatı ile görüştüm bugun. durumu anlattım. ondada sigortasız bir sürücünün arkadan çarpma ile sorunu olmuş. onda sorunu sigorta fonu aracılıgı ile çözmüşler. onu bi araştır ona göre yol izleyelim dedi.  ne yapmamı  önerirsin abi şu anda

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bugun çevreden kamera kayıtlarını felan aldım. sonrasındada sürücünün babası bana ulaştı görüşelim dedi. aracını yaptıracagız bir kuşkun olmasın dedi.ne zaman dersen o zaman yaptıralım dedi.  bende polis raporu çıksın ondan sonra haberleşelim dedim. ustam var , ustama çekeriz arabayı masrafları anlaşırsınız yapılır dedim. adam şimdilik iyi iken yaptırıyım mı yoksa polis raporunun sonuçlanmasını bekleyim mi. iş yerimizin avukatı ile görüştüm bugun. durumu anlattım. ondada sigortasız bir sürücünün arkadan çarpma ile sorunu olmuş. onda sorunu sigorta fonu aracılıgı ile çözmüşler. onu bi araştır ona göre yol izleyelim dedi.  ne yapmamı  önerirsin abi şu anda

Avukatın yanlış hatırlıyor.
Raporu bekleme
Adamlarla görüş. Yarın buluşun, tamircin hasarı çıkarsın. Parasını araca başlamadan al adamlardan.
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Yusuf Davaz yazdı:

Merhaba arkadaslar. Bu aksam kirmizi isikda beklerken karsi seritten spin ata ata gelen arac hakimiyetini kaybedip yandan aracima vurdu. Ilk gozlemlerime gore sol ön camurluk ve davlumbazi degisecek, tampon kirik, far ayaklari kirik, sol on kapi duzeltilip boyanacak, ön jant ve lastik degisecek, on tekerlek yamuk duruyor suanda. Ön takimda islem yapilacak. Direk camurlukdan  lastige vurdu . aracim mk3 mondeo. Vuran arac sahin. Fotograflari cektik. Tutanak tutulacakdi. Trafik komple kitlendi diye ben aracimi kenara aldim. Ama karsi tarafin soforu sonradan yarali oldugu belirtti. Ambulans cagirdik. Durum adli vakaya dondu. Polis ve trafik polisleri geldi. Karakol ve hastane islemleri yapildi. Bu islemler sirasinda karsi tarafin sigortasi yok, ehliyeti yok ve ustune ustuk 225 promil alkollu. Karakoldan sikayet dilekcesi verdim. Bundan sonra nasil bir yol izlemeliyim. Yardimci olabilirmisiniz. Karsi taraf %100 suçlu. 

Geçmiş olsun çok üzüldüm sizin adınıza Allah korusun daha büyüğü olabilirdi.

bunada şükürler olsun diyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...