İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Pandemide elektrik şirketleri nasıl etkilendi merak ettim. 

2020 de 88bin adet yeni milyoner dövüz mevduat hesabı açtırmış

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Tamam işte abi. “Milyoner oldu” parası toplanıyor paşalarıma :) 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Gaz faturasından kurtulduk diye düşünüyorum. Evdeki termometre epey bir zamandır 20 derece altına düşmedi. Yaptığım testlerde, 20 derecede üşürken 26 derecede hararet basıyor. Çok uzun süredir kombi kapalı. 

ACtC-3dxvCRfw3ZJYvZNlXfgi19eUMl1mRSIn0uo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

@Metin Akbal Hocam kullandığınız uygulama ya da termostat nedir? hani şu grafikleri falan raporlayan...

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

26 C iç mekan için çok fazla, klima taktır?

Bizim ev 30 u gördü bugün, Allah'tan nem yok rahatsız etmiyor o kadar.

Korkuteli/Antalya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
[mention=76937]Metin Akbal[/mention] Hocam kullandığınız uygulama ya da termostat nedir? hani şu grafikleri falan raporlayan...
Cosa kullanıyorum. 1 ayda parasını çıkardı desem yalan olmaz.
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Cosa kullanıyorum. 1 ayda parasını çıkardı desem yalan olmaz.
Teşekkürler Metin Hocam [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

pekiii, bosch ve garantisi devam eden kombiye kendimiz ECA kablosuz termostat taksak garanti bozulur mu ? 

@Ali Darbaz sizdeki cihaz nedir, link falan var mı ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Haluk Şentürk yazdı:

pekiii, bosch ve garantisi devam eden kombiye kendimiz ECA kablosuz termostat taksak garanti bozulur mu ? 

Kombiciler geldiğinde sökersen bozulmaz :) ECA kablosuz termostat ile sanırım Cosa termostat aynı. İkisinin de üreticisi aynı Nuvia.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-eca-wifi-akilli-oda-termostati-920870716/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Bende apar topar pandemi yasagından dolayı apartmandan bahçeli dubleks eve tasındım evde eksiklerimiz var hala ama yapacak bir sey yok kombim baymak duatec 45 buna oda termostatı taksak alt kata ile üst kat arasında ısı farkı var üst kat daha sıcak termostat yukarı  kata mı takılmalı termostat baymak marka mı olmalı yoksa sizin önerdıgınızmı kombiye ihtiyaç kalmadı kışa kadar sıcak su için güneş enerjisi ni akive ettim kombi of konumda ayrıca catı arasına taş yünümü yoksa izocammı sereyım 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Metin Akbal yazdı:

Kombiciler geldiğinde sökersen bozulmaz :) ECA kablosuz termostat ile sanırım Cosa termostat aynı. İkisinin de üreticisi aynı Nuvia.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-havalandirma-eca-wifi-akilli-oda-termostati-920870716/detay

hıım ,sökeriz canım nolcak 🙃 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Haluk Şentürk yazdı:

Benimkisi bluethoot termometre. Ev soğuduğunda bana uyarı veriyor. Günlük rapor çıkarıyor. Onu takip ederek manual kombi açıp kapatıyorum. Ama en çok ince ayar yapmamı sağladı. Soğuk zamanlarda 50 derece kombi ayarında evi sabit 21 derecede tutabildim. 

Nemin kontrol edilmesi çok önemli. Hissedilen ısıya doğrudan etkisi var. Evde nem düştükce bunaltma hissi kayboluyor. 

80 90 tl bir fiyatı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Ali Darbaz yazdı:

Benimkisi bluethoot termometre. Ev soğuduğunda bana uyarı veriyor. Günlük rapor çıkarıyor. Onu takip ederek manual kombi açıp kapatıyorum. Ama en çok ince ayar yapmamı sağladı. Soğuk zamanlarda 50 derece kombi ayarında evi sabit 21 derecede tutabildim. 

Nemin kontrol edilmesi çok önemli. Hissedilen ısıya doğrudan etkisi var. Evde nem düştükce bunaltma hissi kayboluyor. 

80 90 tl bir fiyatı var. 

sizin kombinin en alt ısısının 45 derece olduğunu söylemiştiniz galiba. çok değil mi. mesela 35 derecede falan yakamıyor musunuz mevsim geçişlerinde.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

80 90 tl bir fiyatı var. 

Akıllı termostat neden almıyorsun? Manuel aç kapa derdi vs yok. Uzaktan kontrol ediyorsun vs.

Hatta bazılarında nem ölçer de var.

Erkan Işık yazdı:

Bende apar topar pandemi yasagından dolayı apartmandan bahçeli dubleks eve tasındım evde eksiklerimiz var hala ama yapacak bir sey yok kombim baymak duatec 45 buna oda termostatı taksak alt kata ile üst kat arasında ısı farkı var üst kat daha sıcak termostat yukarı  kata mı takılmalı termostat baymak marka mı olmalı yoksa sizin önerdıgınızmı kombiye ihtiyaç kalmadı kışa kadar sıcak su için güneş enerjisi ni akive ettim kombi of konumda ayrıca catı arasına taş yünümü yoksa izocammı sereyım 

İzocam olayını araştırdım böceklenme erime vs olayı varmış. Sanırım tavana içten taş yünü yalıtım yapacağım ben köpükte de hava geçirgenliği yok. Tavanda bir miktar hava geçirgenliği sağlıklı olur.

Az yaksın dersen üst kata takarsın, alt kat ısınsın dersen alta takarsın. Kombi özelliğine göre termostat olursa iyi olur. Benim ilçedeki evdeki kombi modülasyonlu o kombiye modülasyon uyumlu termostat aldım. Annem internetten vs anlamaz diye direk kablolu aldım. Kombimiz Bosch marka termostatta 100 liraya denk geldi sıfır o da Bosch marka.

Kendi evimde ise aç kapa kombi olduğundan wifili aç kapa termostat aldım. Onda da termostatı istediğim yere koyabiliyorum avantajı o.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Haluk Şentürk yazdı:

sizin kombinin en alt ısısının 45 derece olduğunu söylemiştiniz galiba. çok değil mi. mesela 35 derecede falan yakamıyor musunuz mevsim geçişlerinde.

45 altı maalesef yok. 45 altında buz kırma modu var. Oda ev ısıtmıyor. Hattah hiç alev yanmıyor gibi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Akıllı termostat neden almıyorsun? Manuel aç kapa derdi vs yok. Uzaktan kontrol ediyorsun vs.

Ben bu termometreyi, arabanın klima sisteminin performansını ölçmek için almıştım. İşime yaramayınca eve koydum. Arabaya daha iyi bir çözüm bulmam lazım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

arabanın klima sisteminin performansını ölçmek

nevşehir e gitmen lazım teknik olarak ölçüm için

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bugün fatura geldi Nisan ayında birkaç açmanın dışında kombiyi hiç çalıştırmadık 104 lira. Elektrik ise kombi sürekli çalışmadığı için mart ayın da 200 iken nisan ayında 155e düştü.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
70 gunluk elektrik faturasi 740 tl geldi.
Şantiye mi sanayi mi? Başka türlü bu kadar gelmez herhalde. Gücün vardır da Allah sinir olmadan ödeme kolaylığı versin demekten başka birşey bulamadım [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

inan hiç bilmiyorum. geçen sene aylık 170 180 tl geliyordu. hadi kış de 220 230. o da kombi ve artı devirdaim motorundan ötürü. elektrikli oda ısıtıcısı yoktu.  kullanımda da pek bir fark yok. sadece çamaşır makinesi daha fazla çalışmıştır hepsi o. ışıklar tasarruflu. LED vs. dikkat edilir açık bırakılmaz. 

hayat pahalı bence!?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...