İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

İlkay Başaran

Alamanyada sigara 7 euroymuş ama. 90 tl :crazy:

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Mert Gülkokan yazdı:
Haluk Şentürk yazdı:
250 yapamamışlar mı? 

210 olarak açıklandı

günümüz evlerinde ne kadar sıkarsan sık 250 yi aşıyoruz zaten. akşamları siteye bakıyorum terk edilmiş kasaba gibi.odasının ışığını yakan yok. herkes televizyon ışığında oturuyor. hele televizyonda, şu tropikal ortamda  çekilen yarışma programı varsa senkron halinde değişiyor ışıklar 😀

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Enflasyon benim maaşla mı düşecek. 

deneyelim ya düşerse? düşmezse aaa affola  deriz olur biter..

İlkay Başaran yazdı:

Alamanyada sigara 7 euroymuş ama. 90 tl :crazy:

viskonsinde et fiyatları da öyle bi çokmuş ki sorma

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fatih Altaylı sağolsun, 4 kişilik hanede 150 Kw çok düşük diye program arasında enerji bakanına söylemişti. Artık ondan mıdır nedir bilemem..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

deneyelim ya düşerse? düşmezse aaa affola  deriz olur biter..

viskonsinde et fiyatları da öyle bi çokmuş ki sorma

Bu almanyadaki sigara rakamını cidden söyleyen adam var abi biliyor musun işyerinde?

Tiner falan denedim yapmıyor o kafayı. Bulacam ama nasıl neyle oluyor.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Mert Gülkokan yazdı:

Hocam ben 186 tükettim en son 

doğrudur. özellikle dar gelirli ailelerin A+ ürünleri alması pek mümkün olmuyor. en ucuz neyse onu alıyor. (hatta ikinci el alıyorlar)evine mantolama yaptıramıyor mesela. haliyle sarfiyat artıyor. tek çubuk elektrik sobasıyla kışı geçiren insanlar tanıyorum. şu anda bunu yapmaları bile imkansız en az 500 lük olurlar. evde hiç bir şey yakmadan kış geçiren bir velim var. ve evde birinci sınıfa giden küçük çocuk olmasına rağmen. ev kira ,üniversitede okuyan çocuk var.temizliğe giderek yaşamaya çalışıyorlar. Allah herkesin yardımcısı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

yani 7kw/gün olarak açıklansa daha iyi

Öyle açıkladı zaten. Hala tam anlamayan var ama, fatura geç okundu zamlı tarife olsun diye diyerek isyan edenler var sosyal medyada.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:"En düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarını 7 kilovata dolayısıyla aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

nasıl neyle oluyor.

ben de arıyorum hala bulamadım , bulursan haber et faydalanalım

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Öyle açıkladı zaten.

tüm alt yazılar 210 kw.. açıklamada da önce 150 rakamı telfuz edildi sonra 210 sonra 7 geldi, 7 gelene kadar altyazılar 210 dan dönmeye başlamıştı

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Hala tam anlamayan var ama, fatura geç okundu zamlı tarife olsun diye diyerek isyan edenler var sosyal medyada.

onu anlatabilirler lakin yoğun fen bilim matematik içerir,

biz daha km de kaç kuruş yakıyor u atlatamadık, karneli elektriği izah etmesi çok yorucu olur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağlar Bayur yazdı:

bulursan haber

Beyni çıkarıyoruz bünyeden. Sonra geceleer geceleer 🥳🥳

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Demirdöküm Nitron Plus kombi.. Duruma göre sıcaklık ayarı 35-40 arası. Ara ara 45 derecede iki, üç saatlik boost.

Son faturadan itibaren non-stop yandı. Bugün yeni fatura geldi 478 TL.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Yurdaer Elay yazdı:

Demirdöküm Nitron Plus kombi.. Duruma göre sıcaklık ayarı 35-40 arası. Ara ara 45 derecede iki, üç saatlik boost.

Son faturadan itibaren non-stop yandı. Bugün yeni fatura geldi 478 TL.

Son iki haftalık sıcaklıklara göre fatura çok iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Emre Şimşek yazdı:

Hayır

Emre nasıl ısınamıyorsunuz anlamıyorum :)) dışarısı eksi 8  şuanda kombi 40 da ayarlı ev gayet güzel odalar sıcak yalıtımda mı eksiklik var acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim led modifikasyonu işe yaramış anlaşılan. :)

Ocakta tüketimi 130 kwh'ye düşürmüşüz. 180 TL.

Kombiyi geceleri pek kapatmadığımızdan doğalgaz 480 TL. geldi.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Doğalgazın 29 günlük faturası 841 tl geldi. Kars şartlarında ısındık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Termostatın faydasını gördük mü anlamadım ama 36 günlük doğalgaz faturası 510 TL geldi. Bakalım elektrik ne gelecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Petekleri epey büyük tuttum, programlanabilir oda termostatı taktım. Kombiyi 60-65 C’de sabit kullanıyorum, sonuçta oda termostatına bağlı. Ev giriş katı ve 145 m2. Oda sıcaklığı 22 C’ye ve geceleri 18 C’ye ayarlı. Kütahya soğuğunda 590 lira geldi. Şu son bir aydır epey soğuk

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erkan Işık yazdı:

Emre nasıl ısınamıyorsunuz anlamıyorum :)) dışarısı eksi 8  şuanda kombi 40 da ayarlı ev gayet güzel odalar sıcak yalıtımda mı eksiklik var acaba

Abi dışarısı 0 derece iken 2 klima 1 yağlı radyatör ile ısınmak için sürekli açık tutmak lazım hepsini, o zaman fatura 3.000 gelir ama sizin gibi ısınırız belki. Yalıtım kötü değil, sadece bu şekilde yetersiz kalıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Akbal yazdı:

Önce kullanımı azaltın ülke ekonomisine katkıda bulunun sonra barajı 100 kW ye çekeriz diyor bence.

Dua saatine mi geldi yaptığım kinaye. Hakkımda ne düşünürseniz Allah 1000 katını versin 😍 Mesela 100 HP hitler motor A3 üm mu oldu 1000 ho hitler motor A3 ünuz olsun 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1000 katı mı 10 katı mı karar ver
Pardon S8 falan yazsam tam denk gelirdi A3 olunca olmamış tabi [emoji4]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Bu ay dogalgaz faturası 29 günlük 806 tl  310 m3 dogalgaz yanmıs günlük gaz tüketimi 10,6 m3 kombi gece gündüz 40  derece şehir sibirya :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...