İçeriğe Yönlendir

Doğalgaz ve Elektrik Faturası

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

İlkay Başaran

Bu kadar elektrikli aletin elektronik aletin olduğu devirde tüketimi düşürmenin yolu var mı panel harici. Araba var binmeye yemiyor, elektrik var kullanmaya yemiyor. Ne dandik zamanda yaşıyoruz ya. MAndıra filozofu gibi herşeyi satıp 10 dönüm araziye yerleşeceksin vallaha mis gibi.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gülkokan yazdı:

Elektrikli ısıtıcı arttırmıştır onun yerine doğalgazı yükseltsen daha iyi
Bende olmayanlar sana göre 2 router ve bilgisayar sistemi
Ayrıca kurutma makinan eski tip yani ısı pompalı değilse onlarında elektrik tüketimi yüksek

Kurutma yeni, A+++ gibi bir şey olması lazım.

Doğalgazı ne kadar açsam da evdeki hava akımını kesemediğim için istediğim gibi olmuyor. Oğlan da üstünü örtmeyince mecbur termostatını ayarlayıp şu aleti açıyorum gece. Çocuk olmasa açmazdım.

9986490007602.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

MAndıra filozofu gibi herşeyi satıp 10 dönüm araziye yerleşeceksin vallaha mis gibi.

yandı mandıra filozofunun evi, kömür olurdun iyi ki yerleşmemişsin

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Kurutma yeni, A+++ gibi bir şey olması lazım.

Doğalgazı ne kadar açsam da evdeki hava akımını kesemediğim için istediğim gibi olmuyor. Oğlan da üstünü örtmeyince mecbur termostatını ayarlayıp şu aleti açıyorum gece. Çocuk olmasa açmazdım.

9986490007602.jpg

Benim çocuklarda tulum var :) büyüğü 8 yaşında. Hala tulum giyiyor yatarken :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim çocuklarda tulum var :) büyüğü 8 yaşında. Hala tulum giyiyor yatarken :)

Biz de aldık, yorgan gibi bir şey, ama hiç sevmiyor giymeyi, paşaya kalsa atletle yatacak. :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Biz de aldık, yorgan gibi bir şey, ama hiç sevmiyor giymeyi, paşaya kalsa atletle yatacak. :) 

Direksiyona geçir :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

180 190 tl ortalama ile gelen elektrik faturasının yenisi geldi az önce. 397 tl. Hoş geldin gözümün nuru.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mert Gülkokan yazdı:

Tüketim çok artmış sizin geçen aya göre
bana 164 gelen fatura 252 geldi

64 kilowat artmış

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Selim Bilgin yazdı:

Bize de 610 geldi, 380 kw tüketmişiz. Geçen ay aynı tüketime 340 gelmiş.

380kw az mı çok mu bilmiyorum ama kademe 150kw olduğuna göre az da değil.

Evde bayağı bi elektronik eşya var tabi.

Sizin ev de 3.0 lt quattro herhalde. İyi yakmış

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Dün gece evde yoktum. Kombi basınc düşmesi sonucu durmuş. Bi geldimki ev 16 derece. 

Geçen cuma 9166.6 m3 ile başladığımız takip bu gün itibari ile bitmiştir. Ev şu an 9206.8 m3 gaz yakmış.

40,2 m3 doğalgaz yakmışım. m3  3 liradan desek 120 lira haftalık yakmışız. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Dün gece evde yoktum. Kombi basınc düşmesi sonucu durmuş. Bi geldimki ev 16 derece. 

Geçen cuma 9166.6 m3 ile başladığımız takip bu gün itibari ile bitmiştir. Ev şu an 9206.8 m3 gaz yakmış.

40,2 m3 doğalgaz yakmışım. m3  3 liradan desek 120 lira haftalık yakmışız. 

Basınç durup dururken düşmez

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

Uzun süre bakmamıştır
0.9 a inince hata verip kapatıyor

Ali mi? O ibreden kablo

çekip salona bile koymuştur. Genleşme tank basıncı düşmüş olabilir. Ya da kaçak var. Arabada su azaltma gibi bir şey bu

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

biz gelişmemiş ve fakir bir Devletiz yalnız... nükleeer şart, bu arada dara düşeceğimiz için bence hereyere termik santral doldurup kömüre yüklensinler, doğayı düşünemeyiz üzgünüm, adamlar 50 sene 100 sene önce bunu yapıp canına okudulular gezegenin ama sanayiyi uçurdular, biz baktık, ne sanayi nede başka şeyde tam devrim yaptık, neyseki Atatürk bize denk geldide bugünlere kadar dayandık, o yüzden şimdi bunu yapıp paçayı kurtarmak zorundayız, onlar geçsin yeşile, zaten resetten kaçış yok bari olana dek işimize bakalım...

bu arada denizdi dalgaydı rüzgardı güneşti geçiniz, yetmez, nükleer+termik şart ... o yeşil şeyler her türlü gelişmiş devletlerde olur, adamlarda her tür güç kaynağı zaten var, onlardan yeşile geçiyorlar azar azar, bizde onlarda olan ğüç yok, uğraşıyoruz direk yeşile geçmeye, açığın var senin ne yeşili, gitsin isveç yapsın yeşili...  tarıma ve enerjiye yükleneceksin yoksa geçmiş ola....

Nükleer bence de lazımdı ama elektrik üretmek için değil uranyum zenginleştirme programına katılmak için. Şu an tüketimden çok daha fazla elektrik kaynağına sahibiz , ama sıkıntı şu ki ağırlık ithal kömür ve doğalgazda. Güneş zengini bir ülkeyiz , solara ve rüzgara daha çok yüklenmemiz lazım. Ayrıca gübre fiyatlarından dert yanıyoruz ama biyogaz tesislerinin çoğunda gübre üretim kısmı yok. Versinler teşviği, desteklesinler tarımı, o zaman paramız olur da ithal kömürü de alırız doğalgazı da. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Geçen Yıl Ocak ayı 194 Kw tüketmiş 154 tl ödemişiz 2022 Ocak tüketimimiz 256 Kw ve ödediğimiz fatura 370 tl.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ali mi? O ibreden kablo

çekip salona bile koymuştur. Genleşme tank basıncı düşmüş olabilir. Ya da kaçak var. Arabada su azaltma gibi bir şey bu

Mert Gülkokan yazdı:

Uzun süre bakmamıştır
0.9 a inince hata verip kapatıyor

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Basınç durup dururken düşmez

sabah  ev 16 derece olunca kombi 70 derecede açtım. Basınç 3 bar olunca güvenlik vanasından suyu boşaltmaya başladı. Ev tekrar 21 derece olana kadar 2 bardak suyu sisteminden boşkalttı. 
tekrar 50 derece ayar yapınca 3 bar sınırından hızla 1 bara düştü. Kombi basınç düştüğü için durdu. 
50 derecede suyu 2 barda sabitledim. Şu an çok düzgün çalışıyor 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

150 kw barajı düşük, 225-250 kw gibi olmalı bence. 25-30 sene önce ortalama tüketim 100 kw’dı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

250 yerine bu ay 530 geldi. dikkat de ediyoruz her zaman.

elektrik.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

250 yerine bu ay 530 geldi. dikkat de ediyoruz her zaman.

elektrik.

gecen ay 300 tl idi fatura mehmet hocam 533 tl gelmiş banada 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

3 liradan desek 120 lira haftalık yakmışız. 

iğdaşa çalışıyorsunz madalya alırsın

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim elektrik faturası 216 gelmiş, tahminimden düşük geldi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şükür, kotalar artırılmış 210kw, yani 7kw/gün olarak açıklansa daha iyi , artık 1000 yerine 900 gelecek fatura

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Çağlar Bayur yazdı:

şükür, kotalar artırılmış 210kw, yani 7kw/gün olarak açıklansa daha iyi , artık 1000 yerine 900 gelecek fatura

250 yapamamışlar mı? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Ama önceden 600 gelen faturamız. 1000 yerine 900 gelecek.. 

Tabi bunu çoğu yine algılamayacak ve manşetler yarın elektrik ucuzladı şeklinde atılacak.. 

Hep aynı senaryo yaşanıyor ve biz şükrediyoruz.. 

Mert Gülkokan yazdı:
Haluk Şentürk yazdı:
250 yapamamışlar mı? 

210 olarak açıklandı

210 beni kurtarıyor.  % 50 zam için çok teşekkürler. 

İyi de benim maaşa neden % 25 zam geldi. Ben hala bunu anlamış değilim.. 

Enflasyon benim maaşla mı düşecek. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...