İçeriğe Yönlendir

W124 Lazziya

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Önder Özcan
Sinan Akgöl yazdı:

Biz sökelim? :) İzledim 12 dakika'da sol far elde

2 yıldız vida 2 adet 8 yada 6 somun alt difüzör koruma

2 yıldız ön ayar ayağı için davlumbaz içinde 

6 adet 2 far yanında 2 adet alttan tampon ızgarası içinde 2 tanede dikey farın önünden 10mm somun ön tamponu tutan. 

Evet ama sökmek için normalde en az 2, iş bilmeyen ekip için 3 kişi lazım :) Konum atıyorum sana, kuvvetli arkadaşlardan 2 tanesini kap gel :D

Erkan Işık yazdı:

Servet abi söker :)) 

@Servet Aydın , bak ne diyor arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Önder Özcan yazdı:

Evet ama sökmek için normalde en az 2, iş bilmeyen ekip için 3 kişi lazım :) Konum atıyorum sana, kuvvetli arkadaşlardan 2 tanesini kap gel :D

@Servet Aydın , bak ne diyor arkadaşlar.

Abi sen izleyecek misin ? :D 2 kişi yeter yeter.Tampon sökmüşlüğümüz var çok işi biliyoruz sökeriz o kadar da değil, buradaki  üniyi okurken ders aralarında Florya Sanayide ustanın yanına gidiyordum. Korona var ben kapalı otopark konumu atayım merhaba arkadaşlar w211 tampon sökümü ile başlar işlem.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Senin için canımı veririm, tampon sökmek ne ki.   Sökme takma 300 avro bizde

Arkadaş dediğin böyle olur...

Sinan Akgöl yazdı:

Abi sen izleyecek misin ? :D 2 kişi yeter yeter.Tampon sökmüşlüğümüz var çok işi biliyoruz sökeriz o kadar da değil, buradaki  üniyi okurken ders aralarında Florya Sanayide ustanın yanına gidiyordum. Korona var ben kapalı otopark konumu atayım merhaba arkadaşlar w211 tampon sökümü ile başlar işlem.

Kanalıma hoşgeldiniz de diyecez mi? :D

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Abi sen sonunda abone olmayı ve beğenmeyi ihmal etmeyin de tamamdır iş :D 

Korona geçsin sökeriz abi sıkıntı yok verme 300 400tl

Mustafa kusura bakma konunda biraz muhabbet döndü.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Servet 300 avro itin olsun. Geliyorum.

Bu yaklaşım nedeniyle sana 250 avro yaptım
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Arıkan yazdı:

Geçen sene tamponları boyaya vermeye niyetlendim. Ön arka tampon boyamaya 600, sök tak 200 istediler. Ben söker teslim ederim, geri de kendim takarım demiştim :) 

Çok zor değil Passat’ta 15 vida var. Sökünce elinde ön tampon. 
Arka tampon içinde stopların sökülmesi gerekiyor. O da zor değil :)

Velhasıl rahatlıkla sökülebilir tek kişi ile.

ama takamazsın tek kişi ile. yere sürttümü boya bitti.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bizde olay farkli. 3 kaportacı çağırmış boyacı. 3 de ben yapamam demiş. Riskli olan şey çalıştığı malzeme fiber. Araç üzerindeki tampon plastik. Plastik tampondaki braketler sökülüp fiber tampona aktarılacak ve tampon hızlanacak. Ustalığına güvenmeyen elimde kalırsa iki tamponu da pic ederim korkusu ile girmiyor. Fiberciler varmış onlar yapsın diyor. İşin ****liği tamponu satan adam bize boyat tak şeklinde gelcekmis gibi lanse etti. İstanbul da yapacak adam var ama bu hengame de olacak iş değil. Askıya aldık orjinal devam edecez. Kızdıgim kısım heveslenip yaptiramamak.

Neyse derdimiz bu olsun

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Dogan Arsiray yazdı:

ama takamazsın tek kişi ile. yere sürttümü boya bitti.

Kaç defa tek başıma söktüm taktım ben bile hatırlamıyorum. En ufak da zarar vermedim :) 

(Boyatmak istememin sebebi vernik yanığı olmaya başladı.)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Arkadaş dediğin böyle olur...

W203 kasanın tamponu tek başıma indirip taktım. Hemde bı ara can sıkıldıkca farlari sokmek için yapıyordum. Denildigi gibi tek kişi için dikkat edilmesi gereken tampon yere değerse boya zedeleniyor. Onun içinde tamponun değecegi yere yunusak malzeme halı kilim vs bişi koymak lazım. Birde çamurluk ağzında geçme yerler vardi çamurluk ile tamponu rijit tutan. Onu takarken iyi ayarlamazsan sırıtıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

internette bir sürü sökme videosu var ( takma var mı?) ama ben kendim o topa girmem. Yanımda en az 1 kafa dengi ve gazcı adam lazım. "Yaparız ülen ne olacak ki" diyen :D

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Önder Özcan yazdı:

( takma var mı?) . Yanımda en az 1 kafa dengi ve gazcı adam lazım. "Yaparız ülen ne olacak ki" diyen :D

Yaparız :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Arıkan yazdı:

Kaç defa tek başıma söktüm taktım ben bile hatırlamıyorum. En ufak da zarar vermedim :) 

(Boyatmak istememin sebebi vernik yanığı olmaya başladı.)

valla kendi boyadığım tamponu kendim takarken yerinden çıkartıp çizdiğim için ben olsam niyet etmezdim. çırak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

internette bir sürü sökme videosu var ( takma var mı?) ama ben kendim o topa girmem. Yanımda en az 1 kafa dengi ve gazcı adam lazım. "Yaparız ülen ne olacak ki" diyen :D

ben gelirim ortam düzelsin. daha önce bir kaç kez tampon sökmüşlüğüm var az çok anahtar tutar elim bir de sökemezsem çeker çıkartırım. :) hani hep denirya kendi malın gibi çekme çıkmaz diye ha işte senin olduğu için hemen çekerim sorun olmaz baktık gelmiyor benim tamponla ufaktan bir dokunurum olmaz mı 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
ben gelirim ortam düzelsin. daha önce bir kaç kez tampon sökmüşlüğüm var az çok anahtar tutar elim bir de sökemezsem çeker çıkartırım. [emoji4] hani hep denirya kendi malın gibi çekme çıkmaz diye ha işte senin olduğu için hemen çekerim sorun olmaz baktık gelmiyor benim tamponla ufaktan bir dokunurum olmaz mı 
Olmasin lüffen [emoji22]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

serviste stajyerimiz vardı, meslek lisesinden, 1.5 senede Osman nın yanında yetişti, tek başına komple ağır bakım yapar hale geldi, usta oldum dimi ağbi diyordu, benim celica nın ön plakasını söküp getirsene dedim..................

2.5 saat sonra plakasız oarak geri  döndü, daha sonra Osman 2.5 dak da söktü...

Yok dedi daha olmamışım demişti. sonra bayağı iyi yerlerde usta başı olmuştu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

serviste stajyerimiz vardı, meslek lisesinden, 1.5 senede Osman nın yanında yetişti, tek başına komple ağır bakım yapar hale geldi, usta oldum dimi ağbi diyordu, benim celica nın ön plakasını söküp getirsene dedim..................

Oldum diyen hamdır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Çağlar Bayur yazdı:

Abi bu sözü üstüme almıyorum benden anca çırak olur hadi olmadı başkasının aracın tamponunu kolay sökerim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Abi bu sözü üstüme almıyorum benden anca çırak olur hadi olmadı başkasının aracın tamponunu kolay sökerim.

ortaya karışık 1.5 yazdık yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

Hep diyorum bunları kitap yap, youtube kanalı yap, sms le cumaları gönder ama bizi mahrum etme abi diye :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İzmit'te yaptıramadik yok fiberci lazım vs muhabbeti yaptı kaç tane kaportaci. Sonra Adapazarı'nda birini buldum. Bu işleri yapan. Neyse sabahtan gittik söküldü tampon eski tanpon ayakları aktarıldı. Sis farı montajı yapıldı. ( O kısım daha güzel olurdu ya neyse) ilave sisler için roleli tesisat yaptırdık soketleri vs guzel oldu.

Şimdi boyaya gidicek hafta içi de montaj olacak aksilik olmazsa38daf6e892c2b708112dd3d814f3f509.jpg

.e457d686eecc425ee849d9355cd241bc.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Eski bir araba alıncak ustamında dediği gibi, arabanın tüm motor sensörlerini yenilerdim. Sonra param kalırsa, yürüyeni üzerinde uğraşmak. Valla sizlerin aklına nasıl geliyor her seferinde arabaya far takmak tampon yapmak. Motoruna güvenin tam sanırım :) 

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...