İçeriğe Yönlendir

W124 Lazziya

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Sinirime dokunuyor kafama takılıyordu. Klima soketleri ile oynarken felan baktım bizim fan müşiri değil kompresör müşiri daha sıkıntılı imiş. Yemyeşil fiş dibinden kaçırıyor. Derken kompresör son defa döndü ve klima gitti. Basınç var mı diye dolum iğnesini basınca fis etti kaldı . Gaz boşaltmış.

Normal adam değiliz kurcalariz. Akşam vakti oldu ama bı sanayiye gideyim dedim parçacı bazen açık oluyor müşir soralım felan. Kapalı. Hafta sonu elektrik işini yaptırdığıda gittiğim klimaci vardı sanayide herkes oraya yönlendiriyor. Neyse baktım açık . Önce bı şimdi bakamam felan yaptı da dedim sonra da ben gelemem. Bak dedim şuna tekrar. Cumartesi başı kalabalıkken yarın agiz baktı yok gazı eksik basmışlar felan dedi fan açmaz ondan. Neyse cihazı taktı basınç yok . Dedim müşir dibinden kaçırıyor. Hava taktı sabunlu su felan evet üflüyor dipten. Var mı basınç müşiri dedim "geçirdi". Taktık 10 dk felan yine hava basıp kontrol ettik .cihaz ince kaçakları görmüyor diye önceki gaz basan da garanti vermem ayağı yapmıştı hâlbuki adam gibi kontrol etse müşir kaçırdığı görülecekti. Neyse sonra ustalara laf ediyoz diye kızıyorlar. Fan dedim. Yazın gelecen fanı actiramazsin şuan dedi. Akşam akşam 400 lük etti rahatladık Lazziya. Pavyona gitmis kadar etti. Cumartesi 100lira dediği gaz 150oldu gece. 100 liralık müşir de 200. Sorsan 50lira işçilik ödedik

3693997f52ef12775e0272f389f10ab4.jpg

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Bakalım malzeme hirt gibi ama bakalım sonuç ne olacak1465ae0e5c7ebf5b92eb3b890b094732.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

boya öncesi yerine alıştırıldı mı

Boyaciya verdim tamponu . Yarın kaportaciya gidecek araba. Önce takılıp ayar yapılacakmış. Zaten yeni tamponda bağlantı ayağı yok .eskisinden sökülecek herhalde. Sonra sökülüp boyanacak vs dedi. Bakalım neler olacak. Sis farlari vs de uyarlanacak. Tabi bunları ins yapabilirler yoksa bı tampon daha almam gerekir orjinal e dönmek için :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

anlatılan sıralama doğru.  bol sıcak silikon en yakın dostundur

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Boyacı eski esnaf. Dedim hangi renge boyayacan. Pakolar neyse o, üstündeki yanlış zaten dedi :). Kaporta işi nolcak dedim. Halledecem ben var usta dedi. Gorecez yarın  işte bı terslik olmazsa

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Halledecem ben var usta dedi.

geçrek esnaf, 2 soru daha sorarsan tamponu kafana fırlatırsa tam esnaf denir.

Eskilerde bırakalır gidilirdi, bitince haber edilirdi....

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

geçrek esnaf, 2 soru daha sorarsan tamponu kafana fırlatırsa tam esnaf denir.

Eskilerde bırakalır gidilirdi, bitince haber edilirdi....

Valla boş kalmıyor arada yaptığı işleri kontrol ediyordum. Dedim esnaf işi olsun. Görecez artık 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boş kalmaz, arada müşteriye çekici göstermeli. eski esnaf

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

boş kalmaz, arada müşteriye çekici göstermeli. eski esnaf

Boyacı tamam da kaportacıyı bilmiyoz. Asıl iş onda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Boyacı tamam da kaportacıyı bilmiyoz. Asıl iş onda

sanane...

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kaporta işi nolcak dedim. Halledecem ben var usta dedi.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Oldu olacak al fiberi, zımparayı, macunu kendin tamir et :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Oldu olacak al fiberi, zımparayı, macunu kendin tamir et :)

Fiber pis iş 😛 kasındıriyor. Yoksa yaparız tane 😛

3 adama sordum naz niyaz. Bu boyacı da önce tamam dedi de kaportaci bakacaka döndü iş. Aynı tamponu takan bir sürü adam var ilk defa yapilan bir uygulama değil. Ben anlamadım bu kaprisi para da konuşmuyoz yani

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Tampon söktürmek gerçekten zulüm. Hem sökmeye yanaşmıyorlar hem 200- 300 lira para istiyorlar. Sol farıma ufak bi operasyon lazım, tampon sökülmeden far çıkmıyor 😑

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Önder Özcan yazdı:

Tampon söktürmek gerçekten zulüm. Hem sökmeye yanaşmıyorlar hem 200- 300 lira para istiyorlar. Sol farıma ufak bi operasyon lazım, tampon sökülmeden far çıkmıyor 😑

abi ustalar korkuyor sonuçta plastik parça senden 200 lira alacak tampon eski neresinden tutsa elinde kalacak tamiri zor tırnak kırılsa tutmayacak sonra uğraş dur araç sahibi ile 

düz durmadı burası boşluk olmuş bura niye oturmadı bir sürü dert bir yerde biraz haklılar bence :( 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tampon sök tak o kadar sıkıntılı iş değil. Heleki sökerken elinde filan da kalacak bir şey değil. Öyle olsa yolda giderken fırlar :)

Çok eski bir araç olur tamponun sağında solunda akıllı vida olur araba yıkıktır o zaman sökmez istemez anlarım. 
Yoksa 10-15 vidayı aldıktan sonra çek gelir eline. Kırılacak yıpranacak pek bi yeri yok.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

abi ustalar korkuyor sonuçta plastik parça senden 200 lira alacak tampon eski neresinden tutsa elinde kalacak tamiri zor tırnak kırılsa tutmayacak sonra uğraş dur araç sahibi ile 

düz durmadı burası boşluk olmuş bura niye oturmadı bir sürü dert bir yerde biraz haklılar bence :( 

Tamam da yeni arabayla da gitsen fiyat aynı. Eskilikten değil uğraşmak istemiyoırlar. Herkes istiyor ki işinin en kolay kısmından müşteri gelsin.

Bir tane şanzıman indirmeyelim de ondan alacağımız 300-400 lirayı 3 farklı bakım işinden alalım. Yağ filtre değişelim 😒

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Tamam da yeni arabayla da gitsen fiyat aynı. Eskilikten değil uğraşmak istemiyoırlar. Herkes istiyor ki işinin en kolay kısmından müşteri gelsin.

Bir tane şanzıman indirmeyelim de ondan alacağımız 300-400 lirayı 3 farklı bakım işinden alalım. Yağ filtre değişelim 😒

Biz sökelim? :) İzledim 12 dakika'da sol far elde

2 yıldız vida 2 adet 8 yada 6 somun alt difüzör koruma

2 yıldız ön ayar ayağı için davlumbaz içinde 

6 adet 2 far yanında 2 adet alttan tampon ızgarası içinde 2 tanede dikey farın önünden 10mm somun ön tamponu tutan. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçen sene tamponları boyaya vermeye niyetlendim. Ön arka tampon boyamaya 600, sök tak 200 istediler. Ben söker teslim ederim, geri de kendim takarım demiştim :) 

Çok zor değil Passat’ta 15 vida var. Sökünce elinde ön tampon. 
Arka tampon içinde stopların sökülmesi gerekiyor. O da zor değil :)

Velhasıl rahatlıkla sökülebilir tek kişi ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Önder Özcan yazdı:

Servet abi söker :)) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...