İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2020 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Aytac Sakal yazdı:

İstanbul Park en hızlı tur 1.24.770 ile Montoyaya ait bugünkü antremanlarda pilotlar 1.28 lerde kalınca açıkçası saşırdım çok daha iyi turlar bekliyordum 8. Virajda tam gaz geçilememiş.Verstapen Perez gibi birkaç pilottan pistin kayganlığı ile ilgili bariz yorumlar gelmiş Vural AK ise konuya Istanbul Park Er Meydanı dönüşü yapmış

Sürekli Mercedesi yada ara ara Verstapeni ilk 2 de görmek hepimizi sıktı pist bu yapısı ile farklı bir heyecan getirebilir görünüyor zira Mercedes bu yıla kadar Lastiklerini yeterince kullanamıyordu.

antreman süresi yarışta aşağı iner, vesile ile tüm gece pistte binek arabalar turlayarak asflatı eziyormuş gelen video lar var.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D  boşa demiyoruz tanıdık varmı diye, şöyle test uçuşu falan yaparken kamerayı o bölgede test etsin yeter canıım, yoksa İHA bulucam uçurucamda oohooo divanı harbe verirler adamı :)

ama Akserde olaydım bizi HGM nin uçağı bir tur atardı be, Komutandan rica ederdik ne güzel...

Abi hem yukarı doğru, hem de rüzgara karşı ürinasyon yapıyorsun.. Bu neyin inadı? Aç televizyonu seyret işte 😂

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Ali Darbaz yazdı:

Beyler yardım 

Ssport kanalını ayarlıyamadım. Verilen freksnstan sinyal gelmiyor. 

Digiturk, SSport ve tivibu gibi ücretli platformlarda kanal. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

teslaya bakıp çıkacak belki

Pistte kaç tane fransız araba var diye de bakabilir 😁

Engin Deniz yazdı:

Digiturk, SSport ve tivibu gibi ücretli platformlarda kanal. 

Ben en son ntv yayınlanırken izliyordum. Zaten seyirci yok. Ne diye de izlenmesini de zorlaştırıyorlar ki. Ben şahsen çok az tv izlediğim için türksat uydudan başka şey yok. Benim gibi milyonlar var. Keyifleri bilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Pistte kaç tane fransız araba var diye de bakabilir 😁

Ben en son ntv yayınlanırken izliyordum. Zaten seyirci yok. Ne diye de izlenmesini de zorlaştırıyorlar ki. Ben şahsen çok az tv izlediğim için türksat uydudan başka şey yok. Benim gibi milyonlar var. Keyifleri bilir

Fildişi kulesindeki plaza bebeleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

asfalt sonrası cup yarışları yapılmalı idi, yani daha erken döküp üstünde lastik yakılabilirdi

ilave: taze bilgi: pistte binek arbalar ile turluyorlar asfaltı eskitmek için sanırım

Enteresan

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Binek araçları almışlar bayağı tur atılmış yanlız yağmur başlamış bütün plan çöpe gidebilirmiş...
Pirelli açıklaması
Pist yüzeyinin yeniden asfaltlanacağını oldukça geç öğrendik. Bu, 4 hafta önceydi ve seçimi değiştirmek için yeterli süre yoktu. O noktada asfaltın karakteristiğini bilmiyorduk. Şu anda asfaltın durumuna ve türüne göre oldukça muhafazakar lastik seçimine sahibiz.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Darbaz yazdı:
Beyler yardım 
Ssport kanalını ayarlıyamadım. Verilen freksnstan sinyal gelmiyor. 

Ali evde platformdan izliyorum, isyerinde dun verilen frekenstan kanali ayarladim. Kanal sabah sifreyi acmamisti antrenman saati sifre kalkti.
Onemli nokta: Kanal aratirken arananlar-tumu secenegi olsun. Sadece sifresiz kanal aratirsan kanali yuklemiyor olabilir, kanal ozunde sifreli oldugu icin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Müteahhit zifti bol koymuş sessiz asfalt yapmışlar. . Yağmurda kışlık lastikle bile kayan kaynana.

Sultanahmet in asfaltı daha iyiydi diyorlarmış. :)

Elektronik melekleri de yok galiba  uzun zamandır takip etmiyordum. 

Pirelli mi lastik tedarikçisi 😛 kutuk gibi hamurla petlasin ahi tutuyor galiba.

ins ölümlu kaza vs olmaz. Temas çok olacaktır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
antreman süresi yarışta aşağı iner, vesile ile tüm gece pistte binek arabalar turlayarak asflatı eziyormuş gelen video lar var.

Bi alo yardım deseler çözerdik sorunu

d90108e3866e5e184af07ac28460012a.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Antrenmandalar. Yağış var, kimse pistte kalamıyor, en basit virajda bile kayıyolar. Sıralama turlarında ve yarış sırasında kazaLAR olabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

F104 ler dolaşıyor tepemizde gösteri mi yapıyorlar? 

Servet Aydın yazdı:

mükemmel resim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Niye haber etmemişler. Gelir biz de ezerdik :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

piste yağ akıtılacak demedik

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Önder Özcan yazdı:

Antrenmandalar. Yağış var, kimse pistte kalamıyor, en basit virajda bile kayıyolar. Sıralama turlarında ve yarış sırasında kazaLAR olabilir

Pirelliden açıklama geldi pistin asfaltlanacağını geç öğrenmişler , daha yumuşak lastiklerle gelebilirdik diyorlar.

İstanbul Parktaki kaygan zemin yarışa damgasını vurdu Pirellinin getirdiği lastik hamuruda etkenlerden biri.Olağandan farklı şartlar mevcut asfaltın yanısıra hava sıcaklığı yağış ihtimali lastiklerin soğuk kalması yol tutuşa negatif yansıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

KA daha hızlı döner o virajları yahu

Ka önemli bir araç. ne araçlarla kapıştık biz onunla virajlarda..kaldı ki ben risk almayan bir şöförüm.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Pirelliden açıklama geldi pistin asfaltlanacağını geç öğrenmişler , daha yumuşak lastiklerle gelebilirdik diyorlar.

İstanbul Parktaki kaygan zemin yarışa damgasını vurdu Pirellinin getirdiği lastik hamuruda etkenlerden biri.Olağandan farklı şartlar mevcut asfaltın yanısıra hava sıcaklığı yağış ihtimali lastiklerin soğuk kalması yol tutuşa negatif yansıyor.

Fazla lastik getirince kargo ücreti mi alıyorlarmış :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Ka önemli bir araç. ne araçlarla kapıştık biz onunla virajlarda..kaldı ki ben risk almayan bir şöförüm.

onu bir de 60 mm basıp 195 taban lastik ile hayal edelim? karting gibiydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öyle pist mi olur ya.. 

Adamlar çivili lastik takmalıyız diyorlar. 

Buzda daha iyi tutunurduk diyorlar. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yanlış bilgi vermeyeyim ama duyduğum: Lastikler piste göre önceden üretiliyor. Asfalt değişeceği geç öğrenildiği için süre kalmamış yenilerini yapmaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...