İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Ali Darbaz

4,2 lmotor ile ne güzel hipermil yapılır. :D Miss gibi. 

Arabada konfor artıkca bende daha yavaş sürme hissi doğuyor. :D

sanırım bu duyguyu daha uzun yaşamak için olmalı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Selim Bilgin yazdı:

İlanda yazmış zaten, 55.000 TL harcadık mekaniğe diye. :) 

Bu arada bu FSI değil galiba.

Bu yine iyi rakam. Benim dediğim 6 haneli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Bu yine iyi rakam. Benim dediğim 6 haneli [emoji4] 
Araba kaç para ki [emoji23] .
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

4,2 lmotor ile ne güzel hipermil yapılır. :D Miss gibi. 

Arabada konfor artıkca bende daha yavaş sürme hissi doğuyor. :D

sanırım bu duyguyu daha uzun yaşamak için olmalı. 

Öyledir zaten, yoldaki hırçın gidenlerin beygir ortalaması 70

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

Öyledir zaten, yoldaki hırçın gidenlerin beygir ortalaması 70

70+1, +1 olan direksiyonda oturuyor.

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
ne işin var burada yağ konuşuyoruz, kışttt

Bende kaç faktör yağ kullansam diye size soracaktım ama. Neyse dur Natali'den bilgi alırım.
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Bende kaç faktör yağ kullansam diye size soracaktım ama. Neyse dur Natali'den bilgi alırım.

Vita'li yağı var, istersen abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Furkan Bakırel yazdı:

Araba kaç para ki emoji23.png .

Sen A6 ile servise hiç gitmemişin belli ki :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Merak edenler için aldığımdan beri yaptığım masraf dökümünü koyayım mı buraya? Muhasebeden isteyip 😜

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selim Bilgin yazdı:

Merak edenler için aldığımdan beri yaptığım masraf dökümünü koyayım mı buraya? Muhasebeden isteyip 😜

NO! 😆

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Selim Bilgin yazdı:

Muhasebe tutamaz onu :D

Yazsa yazsa araç bakım, lastik vs yazar göndereceği listeye.

Senin tuttuğun varsa görelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Furkan Avcı yazdı:

Abi sen olayı kaçırırdin. Yavuzun degil arabanın muhasebecisi var. 😛

Bakım iyidir. Kondisyon severiz. Bunu yazmıştim bı yerde daha sanki.

Güzel laf diye heralde 😛

Şimdi Yavuz'un Audisinin muhasebecisi var ama içimizde Cruze production arayanda var filmler için :) o da bı gerçek. Bizim arabanın daha bı kedisi bile yok 😛

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cruze production

Ha ha ha , bendeki hobi sende olsa, o hacımuratın şimdiye kadar 30 saat editlenmiş yayınlanmış Yutube videosu olurdu. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

ab2b37120c11fdc74ff608861dd4b2fc.jpg

Selim aracın km bilgisine bak. Senin araba daha emekleme döneminde. Bu araçlar için bu km birşey değil. Yeterki bakımı düzgün yapılsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yağ bildirimi geldi. 10-40 tavsiye ederim. Ayçiçek yağları acaip zamlandı.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Masraf filan demişken durum özeti geçeyim. :) 

En son bakıma gittiğimizde devirdaimde ufak bir su kaçağı görmüştük ancak o gün zaman yoktu girişmeye. Sonraki hafta müsait zamanda bıraktım, bekleyen zaman alıcı işlere girişildi.

- Devirdaim pompası, termostat, v kayışları (2 tane) gergi kütüğü ve bilyası değişti. Ek olarak kalorifer musluğu da değişti. Haliyle antifiriz de değişti. 

- İleri geri oynayan koltuk mekanizması tamamen dağıtıldı, içindeki boşluk yapan bilyalar tornada tekrar imal edilerek toplandı. Bayağı sıkıntılı bir iş, Muhtemelen bir daha yapmazlar.

- Yıkamacıların becerip kırdığı sunroof düğmesi değişti.

- Ön sağ sol kapılardaki zamanla dağılan midrange ve bass hoparlörleri Pioneer ile değişti. Ön kapılarda 3 + 3 hoparlör var. Bass, mid ve tiz olarak.

- Onun dışında bir takım trim işleri vardı, onlar halloldu. 

Bugün de uzun zamandır aklımda olan carbon clean'i yaptırmak için Maslak'ta Bekaroğlu Bosch servise gittim, 290K km'de olduğu için başta pek yanaşmadılar, ben riski bana ait dedim, usta da arabayı görünce işleme başladı. Net yorum yapmak için erken, trafikte eve geldim sonrasında ama seste ve gaz tepkimesinde iyileşme olduğunu hissettim, bir süre kullanıp daha detaylı yorum yaparım.

Furkan Avcı yazdı:

Tutuyorum tabi ki ama paylaşmayayım şimdi. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Selim Bilgin yazdı:

Masraf filan demişken durum özeti geçeyim. :) 

En son bakıma gittiğimizde devirdaimde ufak bir su kaçağı görmüştük ancak o gün zaman yoktu girişmeye. Sonraki hafta müsait zamanda bıraktım, bekleyen zaman alıcı işlere girişildi.

- Devirdaim pompası, termostat, v kayışları (2 tane) gergi kütüğü ve bilyası değişti. Ek olarak kalorifer musluğu da değişti. Haliyle antifiriz de değişti. 

- İleri geri oynayan koltuk mekanizması tamamen dağıtıldı, içindeki boşluk yapan bilyalar tornada tekrar imal edilerek toplandı. Bayağı sıkıntılı bir iş, Muhtemelen bir daha yapmazlar.

- Yıkamacıların becerip kırdığı sunroof düğmesi değişti.

- Ön sağ sol kapılardaki zamanla dağılan midrange ve bass hoparlörleri Pioneer ile değişti. Ön kapılarda 3 + 3 hoparlör var. Bass, mid ve tiz olarak.

- Onun dışında bir takım trim işleri vardı, onlar halloldu. 

Bugün de uzun zamandır aklımda olan carbon clean'i yaptırmak için Maslak'ta Bekaroğlu Bosch servise gittim, 290K km'de olduğu için başta pek yanaşmadılar, ben riski bana ait dedim, usta da arabayı görünce işleme başladı. Net yorum yapmak için erken, trafikte eve geldim sonrasında ama seste ve gaz tepkimesinde iyileşme olduğunu hissettim, bir süre kullanıp daha detaylı yorum yaparım.

Tutuyorum tabi ki ama paylaşmayayım şimdi. :) 

KEsene bereket sağlıkla kullan.

Bir ara özelden çarpıştıralım tabloları :D 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Bayağı sıkıntılı bir iş, Muhtemelen bir daha yapmazlar.

ayudi olmasa zaten yapmazlardı

Selim Bilgin yazdı:

carbon clean'i yaptırmak için Maslak'ta Bekaroğlu Bosch servise gittim, 290K km'de olduğu için başta pek yanaşmadılar,

hala ve hala şu işi öğrenemediler gitti

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

- İleri geri oynayan koltuk mekanizması tamamen dağıtıldı, içindeki boşluk yapan bilyalar tornada tekrar imal edilerek toplandı. Bayağı sıkıntılı iş

Bunu tadilat tamiratta corvette koltuğu için yapmışlardı. Koltuk sabit duramıyordu. Bilyaları dağıtıp sabit tutan pimi yenilemişti. Adam bile epey sıkıntılı bir iş demişti. Zaman almıştı. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Selim senin konuya her girdiğimde kendimi sarı sitede a6 bakarken buluyorum kardeşim. Yapma böyle şeyler😋🧿

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Cem Işık yazdı:

Selim senin konuya her girdiğimde kendimi sarı sitede a6 bakarken buluyorum kardeşim. Yapma böyle şeyler😋🧿

Yakışır abi sana bi Allroad Quattro :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

evet artık satılabilir.

Yenisi için min. +200 cash lazım, onu halletsek satarız. :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Yenisi için min. +200 cash lazım, onu halletsek satarız. :) 

valla ne alırsan al bir süt segment/makyaj/model vs için 200  tl lazım anlamadımki nedendir.

Arda Bülent Güzel yazdı:

ab2b37120c11fdc74ff608861dd4b2fc.jpg

Selim aracın km bilgisine bak. Senin araba daha emekleme döneminde. Bu araçlar için bu km birşey değil. Yeterki bakımı düzgün yapılsın.

zaten mekanik olarak bozulacak şeyler belli, turbo mili, wastegate kapağı, ve enjektörler. birde şanzıman revizyon ister bu kmlere yaklaşırken. zaten bunları karşılayacak bakım masrafı daha yeni bir araba almanın 4 te 5 te birine denk gelir. yeni normal bu şekilde. o nedenle  yeni araba almak elzem değilse tamir esastır bana göre. eskiden motor yaptırmak şanzıman revizyonu filan çok daha pahalıydı arabanın fiyatına göre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...