İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Selim Bilgin

Kış lastiği bakınmaya başladım.

Malum bizim ebat 245 / 40 / 18, hem davlumbazın içinde küçük kalıyor lastik hem de biraz daha yanak daha konfor getirir diye 245 45 18 alayım diyorum, memnun kalırsam yaza yazlıkları da değiştiririm. Mantıklı olur mu? Biraz yükselecek tabi araba ama sorun olmaz sanırım. 45 yanak Allroad'ın ebatı aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Selim Bilgin yazdı:

Malum bizim ebat 245 / 40 / 18, hem davlumbazın içinde küçük kalıyor lastik hem de biraz daha yanak daha konfor getirir diye 245 45 18 alayım diyorum, memnun kalırsam yaza yazlıkları da değiştiririm. Mantıklı olur mu? Biraz yükselecek tabi araba ama sorun olmaz sanırım. 45 yanak Allroad'ın ebatı aslında.

Ebat karşılaştırma sayfalarında artılara eksilere  bakılabilir. Benim için en büyük kriter ebatlar arasındaki fiyat farkı olurdu. Bazı ölçüler gereksiz yere çok pahalı ☺️

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Lastik çap hesabını bilmiyorum ama yanak 5mm artınca toplamda 1cm mi yükselme oluyor? Belki daha az. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

245/45/18 mondeo da bile cücük gibi kalırdı bence sorun olmaz diyecektim ki  zaten ebadıymış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Selim Bilgin yazdı:

Lastik fiyatı da ucuzlayacak, al gitsin. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
O jantları satmayacaktın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Metin Akbal yazdı:
Selim Bilgin yazdı:

O jantları satmayacaktın.

17’leri mi? Sevemedim o jantı nedense. :) Ama olaydı kışlık takardık tabi. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Lastik fiyatı da ucuzlayacak, al gitsin. 

Aşağı yukarı aynı. 40 olan yok nedense internette. 45’te indirim var şimdiden alırım belki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Selim Bilgin

Sipariş verdim.

Nokian WR Snowproof 245/45 R18 100V XL * 4

Bu arabayı ilk aldığımda 4 tane Michelin PS4'ü 3.000 TL'ye almıştım, sonra 18" yazlık Nokian'ları 3.900'e aldım, şimdi kışlıklar 5.000 tuttu. 2-3 sene önce 1.500 TL'ye 4 lastik alıyorduk. Yetişemiyorum artık fiyatlara, şaşırmayı da bıraktım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Selim Bilgin yazdı:

Sipariş verdim.

Nokian WR Snowproof 245/45 R18 100V XL * 4

Bu arabayı ilk aldığımda 4 tane Michelin PS4'ü 3.000 TL'ye almıştım, sonra 18" yazlık Nokian'ları 3.900'e aldım, şimdi kışlıklar 5.000 tuttu. 2-3 sene önce 1.500 TL'ye 4 lastik alıyorduk. Yetişemiyorum artık fiyatlara, şaşırmayı da bıraktım.

Valla hep 2. el az kullanılmış alıyorum artık. Elimde varken acele etmiyorum aldığım zaman da elden çıkarıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selim Bilgin

Tekrar yazılımlandık.

Bi hızlanma videosu çekeyim artık.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Tekrar yazılımlandık.

Bi hızlanma videosu çekeyim artık.

Cruza’a dikkat et :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Gülkokan yazdı:

Top speed alsak ?

3.20 g20 ile 286 yaparken video çekenler görüyorum

Yazılımsız 252 gördüm, müsait zamanda denerim tekrar. Limitör de iptal edildi zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Yazılımsız 252 gördüm, müsait zamanda denerim tekrar. Limitör de iptal edildi zaten.

300 yapiormu

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

300 yapiormu

Sanmıyorum, gerek de yok. RS6 ya da S8 değil neticede. O hızları kovalamak için freni iyileştirmek lazım. :)

6. viteste 5000 devir çevirmesi lazım. Redline 4500'de yani 270 yapar redline'a girmeden. Şu haliyle 270'i görür diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Gök yazdı:

300 yapiormu

hafif yokuş aşağı yapabilir. yoksa çok ciddi rüzgar direnci var. düşünecek olursak rs6 filanda aynı araba sonuçta. daha güçlü ama.

265 hp e350cdi 250 ile sürekli gidebiliyordu yol düz ve müsait ise. zaten 252 den sonra güç azalıyordu ve araç birden sabit kalıyordu.

Selim Bilgin yazdı:

her durumda standart araba için çok sakat hızlar bunlar.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

hafif yokuş aşağı yapabilir. yoksa çok ciddi rüzgar direnci var. düşünecek olursak rs6 filanda aynı araba sonuçta. daha güçlü ama.

265 hp e350cdi 250 ile sürekli gidebiliyordu yol düz ve müsait ise. zaten 252 den sonra güç azalıyordu ve araç birden sabit kalıyordu.

her durumda standart araba için çok sakat hızlar bunlar.

Bence de, buradaki konu oralara kadar hızlanabilmesi, şişmeden yorulmadan sabit gidebiliyor olması ve gerektiğinde çıkabilmesi. Yoksa bizimki gibi şerit disiplini olmayan, her an önüne en sağdan doblo atlayabilecek yollarda sakat iş. 200'ü pek geçmemek lazım. 😛 

Ayrıca bahsettiğimiz hızlarda başta lastik olmak üzere acayip aşınıyor her şey.

RS6 demişken bonus:

Doğan Arşiray yazdı:

252 den sonra güç azalıyordu ve araç birden sabit kalıyordu.

Limitördendir bence o.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

ben rs6 ya binmiştim kanada da, sözde iş yapacağımız bir iranlı vardı.o  audi çok özel değildi bana göre. egzos sesini filan ayarlıyorsun saçma yani.

adamın 16 tane galerisi vardı. mclaren filan satıyordu. neyse adamla hergün başka bir araba ile gezdik. en iyi hissi S550 den almıştım :)

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Selim Bilgin yazdı:

RS6 demişken bonus:

Kadranı kırmış geri kırka gelmiş 😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Ali Gök yazdı:

300 yapiormu

300 imkansız dişli bitirdik, rampa falan olsa bile imkansız, 282-283 civarı finiş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...