İçeriğe Yönlendir

A6 3.0 TDI Quattro

Selim Bilgin

Recommended Posts

Ali Gök

titreşim lastikten olmasın yada janttan

o seçenek kesin elendimi 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

birşey değiştimi?

Yazılım değiştirmedi. Sonra başka şeyler yaptık, değiştir biraz. :) 💵

Tam düzene girmesini bekliyorum yazmak için.

Şu an emanet enjektör var üstünde. :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

benzinli olsa 21 hp. 

Benzinli dizel fark yok. Güç güçtür :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

enjektörlerin zaten sıfır takılmamışmıydı 

hatamı çıktı fabrikasyon acaba

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

Kemal Tuğrul Sümer, Audi A6 3,0 TDİ ile Nordcap turuna çıkmış. Araba Sırbıstanda alternatör arızası verdi. Arabanın sahibi , masrafını karşıladı yoluna devam ediyor. 

İlgini çekebilir. Kendisi 3500 euro para ile bunu yapıyor. Twitterden yazıştık, nasıl az yakması gerektiğini anlattım. İlgiyle okudu. .. :D Cevap verdi resim çekti attı. 1800 devirde anlaştık.. 

İkinci bölümde Alternatör arızasını ve ödediği paraları anlatacak. Şimdilik ilk bölümünü yayınladı. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

3.0 Tdı ve az yakmak aynı cümle içinde kullanılması yasaklanmalı :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Gök yazdı:

titreşim lastikten olmasın yada janttan

o seçenek kesin elendimi 

Benim kodiaq’ın 17 fabrikasyon  jantları uyarsa takıp deneyelim? 215 -65-17, jant lastik set halinde duruyor. @Selim Bilgin

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mert Yeldan yazdı:

3.0 Tdı ve az yakmak aynı cümle içinde kullanılması yasaklanmalı :D

Yasak zaten, alırlar Aliyi akşama.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kim niye sponsor oluyorki böye birşeye? ne bileyim mesela Önder hocam gelse deseki ben balkanlar turuna gideceğim, youtube de yayımlayacağım,bana yakıt sponsoru olurmusun. cevap ne olmalı?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Doğan Arşiray yazdı:

kim niye sponsor oluyorki böye birşeye? ne bileyim mesela Önder hocam gelse deseki ben balkanlar turuna gideceğim, youtube de yayımlayacağım,bana yakıt sponsoru olurmusun. cevap ne olmalı?

Land Rover'lar (3-4 araç) kıtalar arası seyahate çıktığında, Aytemiz Petrol, Türkiye ayağına sponsor olmuştu öyle hatırlıyorum. @Ayhan Sırtıkara abim sağolsun.. 

https://www.lastoverland.com/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence ikisi aynı şey değil. landrover iki tane alınıp birisi serviste bırakılan bir tür vasıta sonutça :D

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

Cevabı burada yazmayalım bence.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Kemal Tuğrul Sümer, Audi A6 3,0 TDİ ile Nordcap turuna çıkmış. Araba Sırbıstanda alternatör arızası verdi. Arabanın sahibi , masrafını karşıladı yoluna devam ediyor. 

İlgini çekebilir. Kendisi 3500 euro para ile bunu yapıyor. Twitterden yazıştık, nasıl az yakması gerektiğini anlattım. İlgiyle okudu. .. :D Cevap verdi resim çekti attı. 1800 devirde anlaştık.. 

İkinci bölümde Alternatör arızasını ve ödediği paraları anlatacak. Şimdilik ilk bölümünü yayınladı. 

8.5 filan diyor, çok yakıyormuş o hıza göre. Arabanın sürüş dinamiği çok farklı, ezbere bir şey söylemek zor ama kondisyonu çok iyi değil bence altındaki arabanın.

Cem Işık yazdı:

Benim kodiaq’ın 17 fabrikasyon  jantları uyarsa takıp deneyelim? 215 -65-17, jant lastik set halinde duruyor. @Selim Bilgin

Eyvallah abi çok teşekkürler. Daha önce de yazdım forumda, yürüyenle ilgili değildi benim sorun, zaten çözdük sayılır, fırsat bulup yazamadım detayları.  :flowers:

Doğan Arşiray yazdı:

100K takipçin varsa ben olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Adamın biri Askeri ünümogları almış. 2 tane kampcıya video yaptırdı. Adamın elindeki tüm ünümoglar satılmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

Türkiye de profesyonel sponsorlulk felan yoktur, falancanın ahbapı tanıdğı ardır, net kesin bilgidir... yayılabilir. devede düz kenar olmaz...

Cem Işık yazdı:

Land Rover'lar (3-4 araç) kıtalar arası seyahate çıktığında, Aytemiz Petrol, Türkiye ayağına sponsor olmuştu öyle hatırlıyorum. @Ayhan Sırtıkara abim sağolsun.. 

https://www.lastoverland.com/

sonrasında dingilizler çok ayıp etti ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

Türkiye de profesyonel sponsorlulk felan yoktur, falancanın ahbapı tanıdğı ardır, net kesin bilgidir... yayılabilir. devede düz kenar olmaz...

sonrasında dingilizler çok ayıp etti ama

Ayhan abi'ye King ulaşıp haber vermese Aytemiz'in de haberi olmayacaktı , çok haklısın abi o konuda. 

Sonrasında ne oldu abi hatırlamıyorum o kısmı ben. ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Sonrasında ne oldu abi hatırlamıyorum o kısmı ben. ?

sonrasında dingilizler kurumsal müdüre bilgi ve foto atmadılar

Avrupa Hilton da yerel otel müdürü ile papaz oldu felan ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

sonrasında dingilizler kurumsal müdüre bilgi ve foto atmadılar

Avrupa Hilton da yerel otel müdürü ile papaz oldu felan ...

Video vs gelecekti bununla alakalı, gelmedi mi ben mi kaçırdım. Buda ayıplarından birisi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Video vs gelecekti bununla alakalı, gelmedi mi ben mi kaçırdım. Buda ayıplarından birisi mi?

aynen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selim Bilgin
(düzenlendi)

Haziran-Temmuz yine hareketli geçti araba açısından. Ufak bir özet geçeyim.

Farları ilk aldığımda temizletmiştim ama aydınlatmadan memnun değildim. Sıfır far camı alıp farcıya verdim, farlar açıldı, mercekleri ve ampülleri değişti, sıfır cam ile kapatıldı. Sonuç muazzam oldu. İlk defa bu kadar net bir aydınlatması ve çizgisi olan bir farım oldu, parasına göre müthiş bir sonuç oldu.

Önceki hali konuda var zaten, güncel görünüş böyle oldu.

temizfar.jpg

Farları sökmek için tampon inince radyatörde ufak bir kaçak gördük ve tabi ki değişti.

Taktığım çançinçon led plaka lambalarının biri patlayınca sonraki kasanın orijinal Audi led plaka lambasını alıp taktım ama fotoğraflamadım onu.

459969586_WhatsAppImage2022-06-15at12_38_34PM.jpeg.89570f6d0af097a0f7b8bcde2c345888.jpeg 

Daha sonra muayeneye götürdüm, fren pedalı aşınmış gibi saçma bir kusur yazmışlar ama uğraşmaya zamanım ve enerjim yoktu, sizin yapacağınız işi £#$½ deyip geçtim.

muayene.jpg

muayenerapor.jpg

Ardından yaklaşık 2500 km'lik bir yolculuğa çıktım. Yolculuğun ilk yarısını 6.3 lt/100km ile tamamlarken ikinci yarıda hızı arttırmamla ortalamayı 6.8'e çıkardım. Yol boyu uçuk yüksek süratlere (200+) çıkmadım ama yavaş da gitmedim, makul hızlar (120-160) ile seyrettim diyebilirim. Örn. Ankara-İstanbul arası yol bilgisayarı 125km/h ortalama hız gösteriyordu. Bu tüketimin dolu bagaj arabada 2.5 kişi ve full klima açık olarak gerçekleştiğini ve yakıt olarak Shell V-Power kullanıldığını da ekleyelim.

Cam filmlerinin özellikle de ön camın çok faydasını gördüm 40 derecede yol alırken. Klima genelde 22-23 derece otomatikte çalıştı.

tuketim.jpg

İstanbul'a dönünce ödül olarak yıkattım. Uzun süre yüksek devir kullanım iyi geldi arabaya bi sesi soluğu değişti sanki.

307.xxx oldu km, yağ değişeli 7000 km'yi geçti, eskiden olsa değişirdim ama sırf yağ + filtre 2000 TL'yi geçtiği için 10K km'yi bekleyeceğim bu sefer. Kış başında değişiriz artık.

otoparktemiz.jpg

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 16
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kısa zamanda çok iş başardık gibi olmuş. Far kısmı önemliydi. Ben sonradan sorun yaşarım su alır vs diye açtırmaya çekinirdim açıkçası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

6.3 nasıl görüyorsun abi on litrenin altını göremiyorum bir türlü [emoji846] .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Bakırel yazdı:

6.3 nasıl görüyorsun abi on litrenin altını göremiyorum bir türlü emoji846.png .

kesin ip var 😁

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Maşallah. Farların tekrar aynı hale dönmemesi için far filmi çektirmenizi tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...