İçeriğe Yönlendir

2019-20 Berlingo

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

tescilin nasıl yapılacağı bizim elimizde değilmi? vergisini ödeyecek olduktan sonra hususi olmasına engel olan bir mevzuat filanmı var acaba...

opel in iç kalitesi daha yüksek gibi geldi bana. aynı yerde yan yana idi opel ile. citroen ve pejonun plast,ği çok kötü kalitede. kazık gibi. dacia gibi aynı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Dogan Arsiray yazdı:

tescilin nasıl yapılacağı bizim elimizde değilmi? vergisini ödeyecek olduktan sonra hususi olmasına engel olan bir mevzuat filanmı var acaba...

opel in iç kalitesi daha yüksek gibi geldi bana. aynı yerde yan yana idi opel ile. citroen ve pejonun plast,ği çok kötü kalitede. kazık gibi. dacia gibi aynı.

tam bilmiyorum ama hususi tescilde bayağı pahalıya geliyormuş galiba araba.....

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tam bilmiyorum ama hususi tescilde bayağı pahalıya geliyormuş galiba araba.....

1.2 motor ne otv odeyecekse onu oder. yillik vergisi daha fazla olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

2020-03-14_09-34-11 2020-03-14_09-01-25 2020-03-14_09-01-03 2020-03-14_09-00-52 2020-03-14_09-00-44 2020-03-14_09-00-32 2020-03-14_09-00-21 2020-03-14_09-00-12 2020-03-14_09-00-04 2020-03-14_08-57-59 2020-03-14_08-57-47 2020-03-14_08-57-36 2020-03-14_08-57-28

esim ve cocuklar arabayi onayladi. hanim kullandi. kolay kullanilabilir ve cok ferah oldugunu soyledi. 

hill holder cok iyi calisiyormus,  on tarafi gormek biraz zormus. olumsuzluklar bunlarla sinirli kadin bakisina gore. tam is arabasi gibi degilmis.

bugunku kullanima gore yakit ortalamasi 6.2 litre. dacia ayni turda 5.6 litre yakiyordu. aracin icindeki metal bagaj bolucuyu soktum arka koltuklar geriye yaslanabildi.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun. Zannedersem yeni modellerde 1.2 yok. Rıfter çıkınca bakmıştım, arka koltukları çok dik gelmişti. Metal bölücü sökmek çözümmüş demekki. Kazasız belasız..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Hayırlı olsun. Zannedersem yeni modellerde 1.2 yok. Rıfter çıkınca bakmıştım, arka koltukları çok dik gelmişti. Metal bölücü sökmek çözümmüş demekki. Kazasız belasız..

metal bolum anlamsiz bence. koltuklari yatirmanin da anlami kalmiyor. 

1.2 yokmus evet. neden bilmiyorum. bana mantikli bir kombinasyon gibi geldi sinirli deneyimimle.

tesekkur ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Yolcu hava yastığından tasarruf olmamış.

varmis yolcu yastigi. kapatma anahtari ve ayri bir isik var.  start stop ise calismiyor. akuden supheleniyorum cunku araci acinca guc tasarruf modu etkin yaziyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

300 km ortalama tuketimi 6.5 litre oldu. tiguan ile ayni yolda ortalamam benzer kosullarda 7.2 litre. civari. hava isinsa daha az yakar ikiside.

cekis gayet yeterli. kesinlikle ilk 5 viteste bayilmiyor. ama 6 cok uzun. motor sogukken 6. viteste  80 ile gidemiyorsunuz ve cok gurultulu calisiyor.

2000 devirde 90 yapiyor. isininca vaziyeti idare ediyor. titresim bitiyor. arac hizi belli etmiyor. ancak on taraf gorusu kotu. aracin A sutunlari olu bolge yaratiyor. yan aynalar keske 20 cm kadar ileride konumlansaymis. olu bolge kaliyor. dis bukey ek ayna lazim. direksiyon hiza duyarli ancak virajda geri besleme zayif. sert kalkislarda esp tam olmasi gerektigi kadar kesiyor cekisi. her durumda arac dokker ve doblodan fersah fersah iyi.

bugun ilk defa start stop calisti. ancak hava donuste cok soguktu ve calismadi. pek cok degiskene bagli saniyorum.

ses sistemi yeterli ama arkaya fazladan tweeter lazim. arka hoparlorler cok dusuk kalitede. sokup bakacagim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

güncel. araç şehir icinde kullanınca 100 km de 7.7 litre gibi harcıyor. 160 km ye kadar çıkabiliyor sonrası yok.  herhalde 130 hp filan olması lazım daha üst hızlara tırmanması için. ancak yüksek hızda bir otomobil kadar stabil.

benim 1100 km ortalamam 6.3 litre şu anda. araca kameralı dikiz aynası ve havuz paspas aldım. ön cam çok büyük ve feci şekilde güneş göze giriyor belli açılardan. ön camın üst bölümüne film yada vinil kaplama şart. yan camlara bence rüzgarlık lazım. güneş tam üst omuz kısmında göze giriyor. neden böyle şeyler standart ekipman olarak takmazlarki.

start stop çalışmıyor. 1100 km de sadece 1 kez çalıştı. herhalde aküde bir sorun var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

1700 km oldu. ortalama 6.1 litre. şaka gibi valla. acaip memnun kaldım motorundan. basınca gitmiyor üst devirde bütün sorun o. vites oranları çok uzun.  2000 devirde 6. viteste 88kms ile gidiyor.

start stop kesinlikle çalışmıyor. ya akü problemi var yada sistem arızası var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

Kemer takılı mı? Vites boşta, ayak debriyajda değil, motor sıcak?

Hayırlı olsun bu arada alet, hiç görmemişim konuyu. Bu kadar büyük camlarda film şart.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

Ford mondeoda akü %75 in üstünde olacak, motor sıcaklığı ortada olacak ve hava sıcak olacak en 5 derece üstü ve akü arabayı durdurursa tekrar çalıştırmayı gözü kesecekmiş... nu muhteşem denklem geçen hafta kendiliğinden çalıştı sonra gitti. 1,4 fiat punto 77hp aldığım günden satıncaya kadar kadar sürekli nazlanmadan çalışmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Güle güle kullanın, hem iş hem aile arabası. Tasarım olarak ben burdayım diyen bir araç, donanım olarak ticari araca göre çok dolu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dün 1.5 metrelik şeffaf siyah diye satılan far filmlerinden aldım. bunu camın eğrisine göre kesip cama içeriden güneşi kesecek şekilde cam üstüne yapıştırdım. siyah değilmiş kahverengiymiş meğerse. bu malzeme vinil malzeme ile çok benziyor ancak şeffaf ve esnek. bence iyi bir çözüm oldu ön cam çok büyük. feci güneş alıyor tepeden.

yan çevirip bakarsınız. :) neden böyle oldu anlamadım.

berlingo.thumb.jpg.8d8e85fa149d073866a887ed4e74cb48.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Çöp tenekesi mi emoji16.png

çöpün üzerine yapıtırdığım turunuc reflektörde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

harbiden yahu. doblo varmış orada.  "türkiyenin doblo ailesi." ağlayasım geliyor.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

dün 1.5 metrelik şeffaf siyah diye satılan far filmlerinden aldım. bunu camın eğrisine göre kesip cama içeriden güneşi kesecek şekilde cam üstüne yapıştırdım. siyah değilmiş kahverengiymiş meğerse. bu malzeme vinil malzeme ile çok benziyor ancak şeffaf ve esnek. bence iyi bir çözüm oldu ön cam çok büyük. feci güneş alıyor tepeden.

49776025808_60d47a38d1_c.jpg

yan çevirip bakarsınız. :) neden böyle oldu anlamadım.

Far filmi yerine uv korumalı film gerekmez miydi? Güneş ışığının yakıcı etkisini bi o kesiyor.

Benim arabaya yapacaktım ama sanırım sonraki binişim yine kış ayları olacaktır :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...