İçeriğe Yönlendir

2019-20 Berlingo

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

normal filmi oval yüzeylere çekmek çok zor bir iş. normalde dışarıdan vinil yapıştırıyordum ancak o UV ışığa dayanamıyor çatlıyor. normal cam UV filtreleme özelliğine sahip olduğu için bir süre daha uzun gidecektir diye düşündüm. sonra şeffafı varsa şeffaf olsun diye bunu denedim. şimdilik fena değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

normal filmi oval yüzeylere çekmek çok zor bir iş. normalde dışarıdan vinil yapıştırıyordum ancak o UV ışığa dayanamıyor çatlıyor. normal cam UV filtreleme özelliğine sahip olduğu için bir süre daha uzun gidecektir diye düşündüm. sonra şeffafı varsa şeffaf olsun diye bunu denedim. şimdilik fena değil.

seramik film diye geçer. mavimsi yeşilimsi (çok tatlı hafif renkli) hatta renksiz diye de geçer, ön cam filmleri vardır, renginden değil malzemesi ile uv süzüyor, güneşe karşı çok başarılıdr.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bana güneşi epey kesecek birşey lazım olduğu için bu koyu kahve rengi olanı uyguladım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazısı boyası ile bazısı malzeme ile kesiyor, renksiz ama boyalıdan daha çok keser seramik film denen. İzmir, yan camlarda film vardı renksiz ama uv kesen, camı açınca kolumuz yanmıştı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

passatın yerine bu gelir mi 

kanguu gelir mi dense cevap netti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hangi passat olduğu önemli bence. 47 bin km de amortisörü bozulansa bence olur : )

yoksa binek araç yerine binek olarak kullanılacak konforda değil. ancak sürüş dinamikleri ortalama bir sedan gibi. bu motorun performansı 2 kişi yük ile 120 130 a kadar yeterli. yokuşlarda çekiş yeterli.  camları çok ince. bu nedenle yol gürültüsünü camdan duyuyorsunuz. rüzgar ses ise yok. aile aracı MPV yerine bence çok iyi bir alternatif olur.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

hangi passat olduğu önemli bence. 47 bin km de amortisörü bozulansa bence olur : )

yoksa binek araç yerine binek olarak kullanılacak konforda değil. ancak sürüş dinamikleri ortalama bir sedan gibi. bu motorun performansı 2 kişi yük ile 120 130 a kadar yeterli. yokuşlarda çekiş yeterli.  camları çok ince. bu nedenle yol gürültüsünü camdan duyuyorsunuz. rüzgar ses ise yok. aile aracı MPV yerine bence çok iyi bir alternatif olur.

Bunun amortisör sağlamdır.  MPV yerine güzel.

Bunun tipini ben kangoo dan daha çok seviyorum.

Bir başka soru. fiorino'nun yeni kasası var mı gelen? gelecek?

Renksiz cam filmi sesi azaltıyor muydu?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

akustik manada incecik filmin kazanci goz ardi edilecek kadar az olur. 

bu aracin en onemli artisi tuhaf on tasarimi. ticariden cok binek gibi duruyor. bu anlayista baska bir ticari oldugunu sanmam. kardesi opel vs bile daha siradan.

4014 ledli t20 ampul drl/geri vites ampulu. aldim, ampul gayet kaliteli cikti ancak acili durdugu icin reflektoru degil disariyi aydinlatti o nedenle kullanamadim.  ihtiyaci olan varmi?

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Güzel olmuş ısıyı kesmez ise üzerine 1 kat daha yaparsınız. Masrafsız mantıklı olur

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bembeyaz ön cam olmasında iyidir her durumda. yan camlara da rüzgarlık lazım ama düzgün satıcı bulamadım. sabah ışığında

yan camın tam üst tarafıdan feci güneş giriyor gözüme.

bugün bagaj için bir de havuz bagaj tabanı aldım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

gündüz farı t20 tip, 7443, çift flamanlı ampul. ben n11 den 4014 ledli ampullerden aldım ancak ampulün boyu uzun olduğu için odak ttmadı bende 3d printer ile ampul montajına yarayan duy u ileri aldım. bu şekilde beya zrenkli gündü zlambalarım olmuş oldu.

bu günlerde çok feci çevirme trafiği olduğu için alternatif yolları kullanıyorum. etraf yemyeşil manzar afilan güzel diye işime de geliyor uzun sürsede. bu gün aracı kimsenin olmamasından faydalanarak dar ve virajlı yolda hızlıca sürmeyi denedim.

1-aracın limitlerine çok çabuk ulaşılıyor. arac ne yaparsam yapayım 165 km yi geçemedi. 120 km ye kadar gayet güzel hızlanıyor.

2-aracın önü kayma eğiliminde, ağır olduğundan değildir ancak standart tip C tipi lastiklerden de olsa gerek. dişleri çok az ve bloklar büyük. yanal olarak tutunamıyorlar sanırım. bu nedenle esp hemen devreye giriyor ve aracın hızı azalana kadarda gazı elektronik olarak kesiyor tabi hızlı şekilde viraja girmek mümkün olmuyor. ancak aracın yanal ivmesi azaldığında gaz yeniden geliyor.

3-yağmur yağdığı için kaygan zeminde direksiyonu azıcık çevirip patinaja düşürürseniz tak tak tak diye bir vurunt oluyor esp ile birlikte. şu ana kadar normal zeminde patinaj olsa dahi bunu gözlemlemiştim. nedenini anlamadım.

4- alternatif güzergalara rağmen, 3000 km de ortalama tüketim 6.2 litre olarak kaldı. uzun yolda çok rahat 5.5 ile gezilir bu araçla.

5- camın üst tarfına çektiğim far filminin içindeki su uçtu ve güneşi gayet güzel keser oldu. ancak şeffaflığı iyi değil, görüntü net değil. yani bu filmler ön fara olmaz, belki stop lambalarında olabilir.

49806296627_a1e6e08939_c.jpg

49805985826_16a628a9b4_c.jpg

49805447413_4cd683e0ee_c.jpg

49805449373_9d5de5c507_c.jpg

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Patinaj anındaki pat sesi tekerin zıplaması ve esp ile dönen tekeri tutup diğerine güç aktarması. Normal

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aracta kabin ısıtıcısı da var sanırım, iki dk içinde sıcak hava üflemeye başlıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ptc vardır. C5 kışın hararet göstergesi yerinden oynayana kadar araç içi 30 dereceye ulaşıyordu. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Patinaj anındaki pat sesi tekerin zıplaması ve esp ile dönen tekeri tutup diğerine güç aktarması. Normal

mantikli cunki ses sanirim arka teker kaynakli. capraz turuyor olsagerek.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Dogan Arsiray yazdı:

gündüz farı t20 tip, 7443, çift flamanlı ampul. ben n11 den 4014 ledli ampullerden aldım ancak ampulün boyu uzun olduğu için odak ttmadı bende 3d printer ile ampul montajına yarayan duy u ileri aldım. bu şekilde beya zrenkli gündü zlambalarım olmuş oldu.

bu günlerde çok feci çevirme trafiği olduğu için alternatif yolları kullanıyorum. etraf yemyeşil manzar afilan güzel diye işime de geliyor uzun sürsede. bu gün aracı kimsenin olmamasından faydalanarak dar ve virajlı yolda hızlıca sürmeyi denedim.

1-aracın limitlerine çok çabuk ulaşılıyor. arac ne yaparsam yapayım 165 km yi geçemedi. 120 km ye kadar gayet güzel hızlanıyor.

2-aracın önü kayma eğiliminde, ağır olduğundan değildir ancak standart tip C tipi lastiklerden de olsa gerek. dişleri çok az ve bloklar büyük. yanal olarak tutunamıyorlar sanırım. bu nedenle esp hemen devreye giriyor ve aracın hızı azalana kadarda gazı elektronik olarak kesiyor tabi hızlı şekilde viraja girmek mümkün olmuyor. ancak aracın yanal ivmesi azaldığında gaz yeniden geliyor.

3-yağmur yağdığı için kaygan zeminde direksiyonu azıcık çevirip patinaja düşürürseniz tak tak tak diye bir vurunt oluyor esp ile birlikte. şu ana kadar normal zeminde patinaj olsa dahi bunu gözlemlemiştim. nedenini anlamadım.

4- alternatif güzergalara rağmen, 3000 km de ortalama tüketim 6.2 litre olarak kaldı. uzun yolda çok rahat 5.5 ile gezilir bu araçla.

5- camın üst tarfına çektiğim far filminin içindeki su uçtu ve güneşi gayet güzel keser oldu. ancak şeffaflığı iyi değil, görüntü net değil. yani bu filmler ön fara olmaz, belki stop lambalarında olabilir.

Tak tak vuruntu. Patinaj yapan tekere abs müdahalesi. Bizim toyotlarda da böyle çalışır tak tak araba altı vuruyor sanırsın. Ama [emoji123] bir çekiş kontrol sağlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

3750 km oldu. ortalama tüketim 6.1 litre. havalar ısındı. demekki bu şekilde devam etsem 5.8 5.7 gibi birşeye düşecek.

arabanın kesinlikle daha geniş lasitklere ihtiyacı var, önü ağır olduğu için az tırtıklı lasitkler zemine tutunamıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3750 km oldu. ortalama tüketim 6.1 litre. havalar ısındı. demekki bu şekilde devam etsem 5.8 5.7 gibi birşeye düşecek.

arabanın kesinlikle daha geniş lasitklere ihtiyacı var, önü ağır olduğu için az tırtıklı lasitkler zemine tutunamıyor.

Urban al
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

o ebatta urban varmı? bir de kışın çok ciddi buz oluyor. iklim sizin orası kadar yumuşak değil. hele bizim evin oralar berbat. hakiki bu zlasitği lazım tiguandaki gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...