İçeriğe Yönlendir

Aracım Karavan Çekebilir mi?

Osman Ünal2

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

..

Kesinlikle orijinal çeki demiri takılmalı.. inceledim, çok fazla detayı var.. 

Ben o pimpirikten ne passata ne de tiguana taktıramadım. Tiguan için 12 bin lira.

Aracın ESP programı değişiyor felan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Naptiniz ya 12 bine ceki demirimi olur 

internetre 2 bine dolu var tse belgeli ruhsata islenecek bitti gitti

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Focusun ne kadar çekebileceği araç kimlik plakasında G satırında yazıyormuş.. 

Ağırlık, Rakım 1000 metreyi aştığında her 1000 metre için % 10 azaltılacakmış.. 

Arka lastiklerin havası 3 psi artırılacakmış. 

100 km hız geçilmemeliymiş. 

Kesinlikle orijinal çeki demiri takılmalı.. inceledim, çok fazla detayı var.. 

Focus 2,5 Manueli Katar Ağırlığı ...

r4KHpt.png

Buda 2016 modelin Manuelindeki bilgi , araç kimlik plakasını işaret ediyor aracın kimlik plakasına bakılıp çekip çekmeyeceği anlaşılır.

r4qNIj.png

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

Naptiniz ya 12 bine ceki demirimi olur 

internetre 2 bine dolu var tse belgeli ruhsata islenecek bitti gitti

2017 tiguan fiş ve modülü ile beraber link rica edeyim.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Ukraynaya giden olmuştur. Yüzlerce km gidiyorsunuz bizdeki rampaların 10 da 1 i yok memleket dümdüz. Orada çeker bu araç ama bizim rampalarda kamyonlar bile size korna çalar yol ver diye. Benim görüşüm dizel ve torku yüksek bir araç olmalı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cihaner Öztürk yazdı:

Ukraynaya giden olmuştur. Yüzlerce km gidiyorsunuz bizdeki rampaların 10 da 1 i yok memleket dümdüz. Orada çeker bu araç ama bizim rampalarda kamyonlar bile size korna çalar yol ver diye. Benim görüşüm dizel ve torku yüksek bir araç olmalı. 

abi tork mu beygir mi diye çok yazıldı çizildi. araçta vites var. ayrıca kamyon korna çalarsa kendi ayıbıdır. yolda yavaş giden araç yok mu?

ben 65 ile istanbul izmir yaptım land roverle hiç sıkıntı çekmedim hatta daha rahat

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet montaj ve evrakla 4 bini buldu. yine de iyiymiş. Bi gidip göreyim malı bari. 

image.thumb.png.30285a7f9b5a5857cd103e94b5568bee.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Evet montaj ve evrakla 4 bini buldu. yine de iyiymiş. Bi gidip göreyim malı bari. 

image.thumb.png.30285a7f9b5a5857cd103e94b5568bee.png

Yerli karavanlarin %99’u 7 pin kullaniyor. Cekeceginiz romorka gore 7 veya 13 tercih edilmeli. 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Merak ettigim bi konu; Focus'larin 450 kg tasima kapasitesi var acaba bu veri maximum karavan cekme kapasitesi de olur diyebilir miyiz? 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arada Tiguan icin ceki demiri fiyati cok daha uyguna var  

https://www.aksarayotomarket.com/VOLKSWAGEN-Tiguan-CEKI-DEMIRI-2016-,PR-1013.html

Bu fiyat uzerine, asagidaki rakamlari ekleyeceksiniz. 

Tse ve Noter haricini kendileri yapiyor. 

200-300₺ montaj

400-500₺ proje

420₺ tse

220₺ noter

Furkan Sumer yazdı:

Merak ettigim bi konu; Focus'larin 450 kg tasima kapasitesi var acaba bu veri maximum karavan cekme kapasitesi de olur diyebilir miyiz? 

kendi agirligi farkli, cekme agirligi farklidir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu arada benim aracin frensiz romork cekme ust limiti 1.600kg, frenli romorkta ise 3.500kg😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sami Demirpaz yazdı:

Bu arada benim aracin frensiz romork cekme ust limiti 1.600kg, frenli romorkta ise 3.500kg😁

Axor 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mehmet Göktürk yazdı:

5 metrelik karavan 750 kg olamaz. İskambil kağıdından olması lazım. Kim "750 kg altında tutuyorsa" bir örnek rica edelim. 

750 altının önemini biliyoruz ve fakat burda mesele "bu" karavan 750 altı değil.

Ancak yine tekrar ediyorum ne kullandığını ve ne çektiğini bilirsen hiç sorun yaşamadan çekersiniz. 

yukarda hesap makinesi paylaştım. esas olan beygirdir zaten. şanzıman da otomatik daha iyidir. Bazı araçlarda şanzıman yağı soğutucusu takılırdı eskiden. Şİmdi gerekir mi bilmiyorum. Sakin kullanınca yavaş gidince Dubai'ye kadar gider.

Bu karavan için 750 dir demedim hocam ama genelini bu şekilde yapıyorlar. Teyze oğlu karavan yapıp satıyor arkadaşı ile. Bir ara onların resimleri eklerim. Onunla sohbetimde o açıklamıştı.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

bi an arkamda bu karavanı Gökova Sakar rampasında hayal ettim 😰

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Bu karavan için 750 dir demedim hocam ama genelini bu şekilde yapıyorlar. Teyze oğlu karavan yapıp satıyor arkadaşı ile. Bir ara onların resimleri eklerim. Onunla sohbetimde o açıklamıştı.

Selam,

Çağlar'a yanıt olarak 750 altı yapıyorlar dediğin ve bu karavan içn konuştuğumuz için ben öyle anlamışum. 5 metre üstü 750 kg altı karavan var mı sorumu tabi tekrarlıyorum.

Onlar en fazla 3.90 oluyor şu ana kadar gördüğüm. Resimdeki profilden yapılmış pek ağırlık düşünülmemiş sanki. halbuki ben tekne römorku yaparken birçok şey öğrendim. Bu yapılan gücüne göre ağır oluyor.  Taşıyıcı sistemde boru kullanınca birden sağlamlaşıyor.  Sanırım LADA Niva da bunu biliyor vesile ile.

bir tane tekne römorku yaptımdı hem de daha kalın profil. adam esniyor..çok fena. 

Aşağıda boru tabanlı rijit yapı.

image.thumb.png.6c05e8f03d654f7d28370ad56cb27630.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Göktürk yazdı:

O karavan 750 olamaz. olmasa da çeker ama frenli olması gerek. 

Şuradan bir kontrol eder misin Köksal? 

https://towcar.info

Baktım hocam, site focusu 1405 kg gösteriyor ama benim focus2 dizel ruhsatta 1270 kg ve azami ağırlığı 1780 kg görünüyor, römork çekmede bişey belirtilmemiş.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

2017 tiguan fiş ve modülü ile beraber link rica edeyim.

link bir sürü var maks 3 lirayı bulmaz bütün noter vs masrafları herşey dahil

https://www.cekicen.com/ceki-demirleri/volkswagen-ceki-demiri/volkswagen-tiguan-ceki-demirleri/volkswagen-tiguan-ceki-demiri-kugu-boynu-sabit-2016-bugune-tr.html

örnek link. montaj- proje tesisat vs hepsini seçin 3000 olmuyor fiyat. kocaelide vs de montaj yerleri var

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Baktım hocam, site focusu 1405 kg gösteriyor ama benim focus2 dizel ruhsatta 1270 kg ve azami ağırlığı 1780 kg görünüyor, römork çekmede bişey belirtilmemiş.

Etikete bak akalım.. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Etikete bak akalım.. 

Abi etiketin fotosunu çekmemişim, focusu satalı çok oldu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Köksal Yılmaz yazdı:

"len bizimkiler çakma focus muymuş!"  !!!!! 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hele birakin ne esp si

enistem kendimi bildim bileli 6 7 metrelik tekneyi takar arkaya baliga gider

araba toros 

hayatimda duymadim savruldugunu flan 

arkanda karavan olduğunu unutma 60 70 git bişe olmaz zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...