İçeriğe Yönlendir

Karavan İnceleme

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

hocam 2 ayda 8 milyar insan evde çıkmıyor, daha nasıl bir top yekün olsun?

Ya onu demedim. Köksal herşey geri döner diyor ya. Herkes bundan sonra tatilden vazgeçecek değil tabi. Onu demek istedim. Pandemi sonrası değişik adetler değişik restoran işleri çıkacak. Mesela araba ile önüne gidilen dürümcüler prim yapacak. Alıp arabada yiyeceksin. Belki projektörle Digitürk bile oynatır radyodan da amerikan usulü ses gönderir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bi arkadaşın römork vb. çok başarılı tasarımlarından...
(Şu anda üretilmiyor firma kapandı)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Pandemi sonrası değişik adetler değişik restoran işleri çıkacak.

artık fırına restorana giden kalacak mı yani? evde hallediyoruz herşeyi, banka şubeleri de gerkesiz mesela artık

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile konu başlığı içinde neden başlık yazıyor?

Düzelteyim. Ortalığı gaza boğduk. Bu tek konuydu. İncelemeleri artık marka olarak yaparız. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Karavanı aldık diyelim. Arka lambaları nasıl aktif edeğiz (fren sinyal vb) her arabada bunun alt yapısı olmaz ki?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tesisat yapılacak şart, ayrıca karavanda frende (lamba değil) olmalı, tır dorsesi misali doğal olarak arabada hidrolik ama bilmem bu şartmı , sanırım yok ve değil, belki büyüklerde vardır ama arabada hidrolik çıkış görmedim,  bildiğim normal karavanlarda araç fren yapınca çekme koluna uygulanan baskı karavan frenini çalıştırır şeklinde...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Tahir Ak yazdı:

Karavanı aldık diyelim. Arka lambaları nasıl aktif edeğiz (fren sinyal vb) her arabada bunun alt yapısı olmaz ki?

Ceki demiri takilirken, topuzun hemen yaninda 7 veya 13 pinli fis oluyor. 

Romork ta da sinyalizasyon var, topuza baglayip romorkun fisini araca bagliyorsunuz. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

tesisat yapılacak şart, ayrıca bence karavanda frende (lamba değil) olmalı, tır dorsesi misali ama bilmem bu şartmı varmı kanunda şartmı?

Cogunda Fren var, cok hafiflerde yok sadece. 

Fren muhim zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yani, yoksa kaldırır atar zaten hatada, çoğu arabada karavan denge sistemide yok zaten, ranger falan almak lazım bu tip işlerde...

arabanda uygun olmalı özellikle sonradan uydurma çeki demiri takılacaksa, orjinalde tasarımda yeri yoksa bu zaten baştan çok sakat....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fatih Mehmet Uslu

Konuyu okudum baştan sona ama hiç değinilmemiş, sürekli bu çekme karavanla dolaşmayacağımıza göre normal zamanlarda evimizin önünde park halinde olacak. Bu da riskli bir durum. Çoluk çocuk o karavanı kemirir sokakta kalırsa. Kısacası karavan olacaksa garaj veya müstakil ev  gerekli bence. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Konuyu okudum baştan sona ama hiç değinilmemiş, sürekli bu çekme karavanla dolaşmayacağımıza göre normal zamanlarda evimizin önünde park halinde olacak. Bu da riskli bir durum. Çoluk çocuk o karavanı kemirir sokakta kalırsa. Kısacası karavan olacaksa garaj veya müstakil ev  gerekli bence. 

Karavan parklarına konabilir. Ankara'da Güney Karavan'ın park yeri var sanırım.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

En güzeli kiralık olanlar 

Ben kiralamayı düşünüyorum bu yıl 

Bu yıl :) Yer kaldıysa tabi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu yıl [emoji4] Yer kaldıysa tabi.

Bir tanesine baktım. Eylüle kadar doluyuz diyordu.
Üretiliyor yenileri. Bulurum heralde ya :)
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

İstanbul'da Maltepe'de İspark'ın karavan parkı var. Aylık 300 lira gibi ücret duyuyorum. Bir karavana birde aracınıza yer veriyorlar.

Hiç bir yere gidemeseniz bile haftasonu gider orda kalırsınız. Bu ay başında karavancıları da bir bölüme aldılar, camping gibi yer oldu. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir tanesine baktım. Eylüle kadar doluyuz diyordu.
Üretiliyor yenileri. Bulurum heralde ya :)

Ahhh ahh geçmiyor zaman :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şu an herşey karmaşık durumda sadece bilgi artırımı yapıp para biriktirmek birşey almamak mümkünse kiralama yahut arkadaşınkini deneme gibi yönlere gitmek, sonbahardan sonra bu hesapları yapmak doğru bence. Park yeri elbette mahalle arasına park edilmez. Ancak apartmanın bahçesinde izin ile konabilir ya da bahsedildiği gibi ücretli park yerleri anlamlı olabilir. Güvenlik sorunu ülkede çok büyük sorun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu an herşey karmaşık durumda sadece bilgi artırımı yapıp para biriktirmek birşey almamak mümkünse kiralama yahut arkadaşınkini deneme gibi yönlere gitmek, sonbahardan sonra bu hesapları yapmak doğru bence. Park yeri elbette mahalle arasına park edilmez. Ancak apartmanın bahçesinde izin ile konabilir ya da bahsedildiği gibi ücretli park yerleri anlamlı olabilir. Güvenlik sorunu ülkede çok büyük sorun. 

Her şeyin fiyatı artıyor Hocam. Treni bir yerde yakalamak gerek diye düşünüyorum. Sonbaharda ki öngörüleriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Her şeyin fiyatı artıyor Hocam. Treni bir yerde yakalamak gerek diye düşünüyorum. Sonbaharda ki öngörüleriniz nedir?

Bence herşey yavaşlayacak ve pahalılanacak. ikinci el şeyler yerinde sayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
En güzeli kiralık olanlar 
Ben kiralamayı düşünüyorum bu yıl 

Kasko olayı farklı onların. Baksana bi. Bazıları karavan Kaskosu yazıyor
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

Bence herşey yavaşlayacak ve pahalılanacak. ikinci el şeyler yerinde sayacaktır.

ucuzladığı görülmüşmü ki? zaten ikinci el otomobil hariç satılan birşey de yok. 6 aydır ilanda olan foto makinesi objektifleri, araba parçaları, jant vs vardı. soran oluyor sadece.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Kasko olayı farklı onların. Baksana bi. Bazıları karavan Kaskosu yazıyor

Allianz açtı

Hem motorlu hem çekme karavan için kasko yapabileceğiz   

Yorum bağlantısı
Ahmet Tütün

Aslında almak lazım bir tane dursun boş fırsat bulunca kendini yollara atarsın ama istanbul da arabayı koyacak yer bulamıyorum onu nerede saklayacağım bir de her ay otopark parası yerim olsa mantıklı geldi :)

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Motokaravan  fiyatlarının artış hızı son iki sene içinde otomobil fiyatları artış hızını fazlasıyla geçti. Zamanında pazarlığını yapıp alamadığım ve yerine aldığım araç % 55 değer kazanırken ,onun yerine karavan alabilseydim değeri  %  110 daha artacak idi.

Karavan piyasasında gerek karavan gerek karavan yapılacak araçlar malüm sitede el değiştirip ciddi farklarla satılıyor. 10 sene önce filan karavan piyasasında  al satçı yada alım satımı ile uğraşan sayısı çok azdı. Karavan fiyatlarını nihai tüketici belirtiyordu.

Malüm siteden örnek verecek olursam. 

110 bin lira olan motokaravan yapmaya müsait araç el değiştirip 150,

100 bin altı olan 4x4 bir minibüs 150 bin liraya rahatlıkla satışa çıkabiliyor. 20 ay önce 75 bin lira ya konuştuğum karavanı geçen haftalarda 182 bin lira olarak ilanda gördüm. Demem o ki karavan piyasası genel olarak bakir bir alandı. Maalesef bu özelliğini özelikle son senelerde yitirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...