İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Hayır değil.

İlk iki konut %0.25

üçüncü %.50

dördüncü %.50

beşinci %.75

altıncı %1

diye gider. Türkiyede zaten %2.5 a çıkamazsın. belki 50 sene sonra. şu an maksimum %1 alabilirsin.

10 milyonluk  altıncı evi olan 100 bin yıllık vergi verir. (tabi diğerlerine de veriyor bu altıncı için). 

Şu an 10 milyonlu evi olanın yıllık vergisi 1500 lira.. :)  şaka gibi bişey dünyada anca belki muz cumhuriyetlerinde vardır. Bu kadar yabancı boşa ev almıyor. 

Mevcut oran rayiç bedelden %0.1 şu an. Rayiç bedel zaten normal bedelin kabaca 4 te biri. yani olması gerekenin onda birini alıyor %0.025 alıyor şu an.

Seni seçmek için hangi partiye oy vereceğiz hocam? 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

af ödemeyenlerin işine geliyor, ödemiş olanlar yine ödeyecek , ödedim de :rofl:

af zengine geliyor. Fakir adamın vergi borcu olur mu? 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

af ödemeyenlerin işine geliyor, ödemiş olanlar yine ödeyecek , ödedim de :rofl:

Ben “Ödemiş” liyim…😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Adamlar boşuna ben vergilerimi ödeyen bir vatandaşım demiyor.

Biz diyor muyuz "ben vergimi ödeyen vatandaşım kardeşim" ?

200 tl mtvyi ödesen ne ödemesen ne :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben “Ödemiş” liyim…😅

Öyle kurtarıyorsa hemen kütüğü aldırıyorum Ödemiş'e :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yakın zamanda bankayla görüşen oldu mu? Yeni evim paketi değil normal olarak ne kadara kadar veriyorlar şimdi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Yakın zamanda bankayla görüşen oldu mu? Yeni evim paketi değil normal olarak ne kadara kadar veriyorlar şimdi? 

Ben 2 den aldım iş bankası

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben 2 den aldım iş bankası

Ne kadar çektiniz hocam? Bi ara 1 milyondan fazla vermiyorlardı. 1,5-2 çekmek mümkün mü şu an?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Emlak bankasına mutlaka git derim. 0,69-79 yüksek krediler alırsınız. Hem de yüksek miktarlarda. Oradan çıkıp vakıf ziraat katılımlara uğrayın. İlk satışı yapılacak ev bulursanız tabi. Müteahhit olmasa da olur. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Emlak bankasına mutlaka git derim. 0,69-79 yüksek krediler alırsınız. Hem de yüksek miktarlarda. Oradan çıkıp vakıf ziraat katılımlara uğrayın. İlk satışı yapılacak ev bulursanız tabi. Müteahhit olmasa da olur. 

İlk satış işi zor ya, fiyatlar da uçmuş. Kira işinden sıkıldım, eski filan demeden ne alabilirim diye bakınıyorum. Ya da kentsel dönüşümle yenilenmiş filan var ama yine rakam yükseliyor, kredi işine bağlı tamamen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

İlk satış işi zor ya, fiyatlar da uçmuş. Kira işinden sıkıldım, eski filan demeden ne alabilirim diye bakınıyorum. Ya da kentsel dönüşümle yenilenmiş filan var ama yine rakam yükseliyor, kredi işine bağlı tamamen. 

şubat 2. hafta bitmeden muslujlar açık tl leri eritmeleri lazım

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

şubat 2. hafta bitmeden muslujlar açık tl leri eritmeleri lazım

3. haftaya kalma mı diyorsun yani? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

3. haftaya kalma mı diyorsun yani? 

ben demiom merkez bankası dio

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Göktürk yazdı:

avrupa yakası mı selim

bütçe ne gibi? (kredi dahil)

Evet hocam.

Çıkacak krediyi bilmediğim için evi belirleyemedim ama ihtimaller 3,5 ile 5 arasında. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizim bi ev var kurtuluşta 1+1 çağlar biliyor mahalleyi. Satılık değil ama o bölge şaşırtıcı iyi gibi. Bi bak. Eski evler ama dönüşüme açık. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Bizim bi ev var kurtuluşta 1+1 çağlar biliyor mahalleyi. Satılık değil ama o bölge şaşırtıcı iyi gibi. Bi bak. Eski evler ama dönüşüme açık. 

A6 ile yaşanmaz orada ama güzel yer bekar için özelikle , hayatın merkezinde

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Semtin dışına çıkamıyorum çok kısıt var. 
Bekar değilim çocuk var.

A6 da gidecek gibi ev için. 😀

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Selim Bilgin yazdı:

Semtin dışına çıkamıyorum çok kısıt var. 
Bekar değilim çocuk var.

A6 da gidecek gibi ev için. 😀

Semt nere?

Biz semt değiştik iyi geldi.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ali Darbaz

Bu gün ekonomiyi düşünüce hayatıın en büyük felaketinden direkten dönmüş olduğunu farkediyorum. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Darbaz yazdı:

Bu gün ekonomiyi düşünüce hayatıın en büyük felaketinden direkten dönmüş olduğunu farkediyorum. 

Konuyu ilk açtığınızda alsaydınız. Şimdi kredi taksiti market alışverişi tutarı kadar kalmıştı. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erhan Doruk yazdı:

Konuyu ilk açtığınızda alsaydınız. Şimdi kredi taksiti market alışverişi tutarı kadar kalmıştı. 

Abi evi bu konuyu açtıktan 45 gün sonra  satın aldım.  Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. Ben aslında arabamı sattığıma pişmanlığını yaşıyorum halen. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Ali Darbaz yazdı:

Abi evi bu konuyu açtıktan 45 gün sonra  satın aldım.  Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu. Ben aslında arabamı sattığıma pişmanlığını yaşıyorum halen. 

aynı zamanda aldık evi, arabamı satmadım. çok gidip geldim satsam mı satmasam mı diye ama satmadım.  evde arabada değer kazandı şuan 4 bin kredi ödüyorum ali kardeşim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...