İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçlara Gelen Fiyat Güncellemeleri

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım
daş gibindir, çok kez ön amortisör kulelerini kopardıydım, uçuyorda inerken iniş takımları fazla dayanmıyor, kütük gibi arabadır, sıfır lüks, güvenlik önlemi olarak freni var [emoji3]
x5_888697058she.jpg
Sürekli masraf çıkarmıyorsa kasaba köy için fena sayılmaz
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

daş gibindir, çok kez ön amortisör kulelerini kopardıydım, uçuyorda inerken iniş takımları fazla dayanmıyor, kütük gibi arabadır, sıfır lüks, güvenlik önlemi olarak freni var emoji3.png

Sürekli masraf çıkarmıyorsa kasaba köy için fena sayılmaz

acaip manevra yapar, şaşırıp kalırsın, kutu gibi olduğu için aynalardan görüş ve yanaşmalarda süper, arıza yapmaz kolay kolay, basit sistem, sadece konforsuzdur birazda yakar basınca gider ama o kadar... 4x4 olanı zaten dağ bayır gider....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
acaip manevra yapar, şaşırıp kalırsın, kutu gibi olduğu için aynalardan görüş ve yanaşmalarda süper, arıza yapmaz kolay kolay, basit sistem, sadece konforsuzdur birazda yakar basınca gider ama o kadar... 4x4 olanı zaten dağ bayır gider....
Sarı siteye baktım çift kabin pick-up yoktu ama minibüs veriyonu var. Gayet güzel görünüyor
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sarı siteye baktım çift kabin pick-up yoktu ama minibüs veriyonu var. Gayet güzel görünüyor

langır lungur kullanırız, hala daha kaç yaşında olanları var bizde, kaba sabadır ama iş görür, şuan şantiyede bir tane var, 15 yaşında, arkasına 3 tonluk mazot tankı koyduk, makinelere mazot taşıyoruz, paldır küldür kullanılır, ara gaza gelir :D

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
langır lungur kullanırız, hala daha kaç yaşında olanları var bizde, kaba sabadır ama iş görür, şuan şantiyede bir tane var, 15 yaşında, arkasına 3 tonluk mazot tankı koyduk, makinelere mazot taşıyoruz, paldır küldür kullanılır, ara gaza gelir [emoji3]
Minibüslerde benzer motor var galiba ara gazı vermesi pek hoştur [emoji1]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emre Şimşek yazdı:

10 yıldır hiç mi değişmez motor şanzıman teknolojisi 😅

yenisi de yeteri kadar dayanıklı olursa değişir :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Emre Şimşek yazdı:

aman deme öyle, şimşekleri üzerine çekersin valla.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Emre Şimşek yazdı:

10 olsa yine iyi, ufak tefek farklarla 30 yıldır aynı. 😄

Dogan Arsiray yazdı:

aman deme öyle, şimşekleri üzerine çekersin valla.

Oldu mu şimdi?

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ford otosan eskişehir fabrikasında üretime ara veriyor. Kriz büyüdükçe büyümeye başladı.  Sarı sitede fiyatlar eskiye yani yüksek fiyat zamanlarına dönmeye başladı. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Toyota fiyatları güncellesi. Dream paket de %80 ötv dilimine girdi ve 280-300 bandına çıktı. En düşük paket 220 bin tl’lerde

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Bugün sabah itibariyle aşağı yukarı tüm markaların %3-6 oranında zam yaptığını görüyoruz. Hala yapmamış olan varsa da ne kadar yapacaklarına karar verememişlerdir henüz. 

Sarı site ve galericiler yüzünden yükselen fiyatların listelere yansıdığı zamlardır.
Yok ya pardon, bu o değildi..

Bu tanım ikinci el piyasasıyla ilgili yükselmenin sebebiydi birçoğu için.
Kendi arabasını istediği fiyata satma hakkı bulunan insanlara küfür ediliyor bu ülkede. Aynı insanlar umarım zam yapan firmalara da küfür eder de dava eder firmalar. Bu ülke -sözüm meclis dışı- böyle tipler yüzünden böyle, piyasayı ne etkiler zerre bilgisi olmayan insanlar tutturuyor sarı site galerici diye. Hiç mi etkisi yok yahu olmuştur da asıl etken Ö-Te-Ve ve bu zamlar, pardon güncellemelerdir.

Yakında bizim ülkede arabayı %50'lik dilimde tutabilmek için yolcu ve arka koltuklar opsiyonel olabilir.

Lastikten oto parçaya her şey güncelleniyor şu an. 

Gerçi ne doları dolarla ne işiniz var? Maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz kardeşim? (Bir tek maaşlar dolara endeksli değil zaten)

Şaka maka beyaz yaka için sıfır egea clio filan almak bile hayal olacak bu gidişle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Bu fiyatların çıktığı rakamlara insanoğlu araban varsa bırak kapıda çürüsün ölene kadar binecem diyesi geliyor. 

Nasıl yüksek model arabaya binerim ben?  En kötü araba kiralayarak başka alternatif yok herhalde 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

200 bin tl ye sırf, sıfır olacak diye bomboş bir araç almak mantıklı gelmiyor bana.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

50-80 e hoşaf alırım, 50-80 harcarım sağlam giderli sıfırım olur 10 yıl binerim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu iş bitti gibi, artık sıfır orta gelirliler için hayal oldu sanırım, şuan bindiğim aracın aynısını alamam almam mesela, boş alete deli paralar....

Çağlar beye katılıyorum, bu gidişle eski alıp toparlar hale geleceğiz...

ilerki halimiz böyle olmasında...

EasgKW_XgAAbPBg.jpg:large

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

zenginler ayrışıp zenginin de zengini piyasada kaldığında o adam derki; senin eskinemi kaldım ve sonra oda uyku moduna geçer.... (neyseki bizim millette daha çok zengin var, henüz)

dimi Mehmet Hoca, sen anladın beni, Allah kimseyi aç bırakmasın diyim bağı sen kur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
bu iş bitti gibi, artık sıfır orta gelirliler için hayal oldu sanırım, şuan bindiğim aracın aynısını alamam almam mesela, boş alete deli paralar....
Çağlar beye katılıyorum, bu gidişle eski alıp toparlar hale geleceğiz...

ilerki halimiz böyle olmasında...
EasgKW_XgAAbPBg.jpg:large

Olmaz degil olamaz. Bit pazarına da nur yağdı [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)

Türkiye'de üretilen ve buradan Bulgaristan'a ihraç edilen sıfır Fiat egea fiyatı Bulgaristan'da 95 bin ₺'ye denk gelirken, Türkiye'de 160 bin ₺ ... Vergileri düşersek bu araç maksimum 50-60 bin ₺ civarı... Doğu avrupa ve balkan bölgesi dışında gelişmiş batı avrupa ülkeleri bu araçları ciddiye alıp binmiyor bile.. Bizde yüzbinlerce ₺ para vermek zorunda bırakılıyoruz. Gerçekten geriye gidiyoruz son 2-3 yıldır çok daha açık biçimde ortada bu durum. Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim..

Söyle bir örnekle açıklayabiliriz görenler vardır görmeyenlerin de bilmesi açısından: 

E3d7k07X0AwaGhV.jpg

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ali Deli yazdı:

görmeyenlerin de bilmesi açısından: 

göz görmez ise gönül katlanırmış demiş atalarımız söz olarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...