İçeriğe Yönlendir

2. Arabam - Opel Zafira 1.6 Ecotec

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Multivanı satıp 2 araba alma düşüncesinde idik, kendim için bitane yaris almıştım, bitane de babamın işe gidip gelmesi için ve uzun yol için araba gerekiyordu, 1 haftalık doblo maceramız oldu, sonra onu geri verdik, doblo tourneo tarzı bir araç bakıyorduk biraz büyük olsun diye, kamyonet ruhsatının dezavantajlarını hesapladık, bide dizel arabadan bıkınca büyük geniş benzinli otomobil alalım dedik. Arabadan bahsedeyim, hasar kayıtsız, 214.xxx km de, 7 koltuklu, 2 si bagajın içine gömülü, otomobil ruhsatlı 1.6 ecotec motor, yanılmıyorsam motor kodu x16xel. Kaputun boyanması gerekiyor. 10 yıllık sahibinden aldım kaporta olarak yan plastik çıtalar solmuş bide kaput yeniden boyanacak, LPG Atiker marka, gidişinde bi problem yok çekişi gayet iyi, ön koltuk yatıyor masa gibi oluyor yada ayağını uzatıyorsun falan, koltuklar komple raylı, hareket ediyor. Orjinal kasetçaları hala üzerinde, dolby müzik sistemi mevcut. Bu arabaların bu kadar geniş olduğunu bilmiyordum, arka koltukları minibüs kadar geniş desem yalan olmaz. Bagajda bardaklık ve emniyet kemerleri var 2 koltuk için. Dün akşam bulduk bu sabah aldık, tam uzun yol arabası gayet geniş ferah. 4 yılda 12. Arabam, bakalım buna kaç ay bineceğiz. Kaşıntı bi tuttu daha geçmiyor. Ben yarisi uzun süre bineceğim, kendime koşturma arabası almam lazım, yaris şehir içinde büyük nimet, ama babamı bilemem buna ne kadar bineceğimiz belirsiz. Günde 10 km gidiş 10 km dönüş şehir içinde işe gidip gelecek, bide uzun yola gidecek. Güzel bir detailinge ihtiyacı var. 94344e107b7763eadfa193f7492f027d.jpg4838f497967dc3da265c3128e6a3a137.jpg6803171b87bd8ba8708e980c9f4566e0.jpg5c6c7724bb3f063140138655ca4c364b.jpg5aa5e298d62fa6ef2c183217302e045b.jpg923a96c41de483f9472c8fcec0565d36.jpg2d0cc03026483d6ea99af60a0283d364.jpg03ed89c95e5d7c14962483b03718e633.jpg32937bc5568bee7e4e900a73d222a3f3.jpg6d69de10ce4570dcec645d772566cdef.jpgd59df71e8d0e6390f16bddc2a946df2f.jpg1286b82b8a159efae883819a2aa0bdc6.jpg9667daacd90e478b3f034a00afb061a9.jpg

• Beğen 21
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ebrar hayırlı olsun. Alışkanlık oldu sizin hızınıza yetişemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hacı Şenyurt yazdı:

Ebrar hayırlı olsun. Alışkanlık oldu sizin hızınıza yetişemiyorum.

Teşekkür ederim abi, hiç rahat duramıyoruz bu sefer inşallah bineriz birkaç yıl.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

hayırlı olsun, guzel gunlerde kullanmaniz dilegiyle.

fotograflardan birinde neptün mavi var.. Metin Hoca bu konuda da kadraja girmis 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Furkan Sumer yazdı:

hayırlı olsun, guzel gunlerde kullanmaniz dilegiyle.

fotograflardan birinde neptün mavi var.. Metin Hoca bu konuda da kadraja girmis 😂

Gözünüz sağlammış :D Çok teşekkür ederim abi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

astigmat var bende yanlis yerden vuruyosun 😂 ilanlara bakmaktan fotolarda detay incelemek aliskanlik olmus bende.. 

aracin koltuklari (astra classic’teki gibi sanirim) cok kaliteli gorunuyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emre Demir yazdı:

hayırlı olsun , kazasız belasız binmek  nasip olsun .

Amin Allah razı olsun.

Furkan Sumer yazdı:

astigmat var bende yanlis yerden vuruyosun 😂 ilanlara bakmaktan fotolarda detay incelemek aliskanlik olmus bende.. 

aracin koltuklari (astra classic’teki gibi sanirim) cok kaliteli gorunuyor.

Döşemelerin rengi aynıydı sanırsam, koltuklarok rahat, döşemeler biraz genişlemiş sadece bollaşmış. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Genişlik konusunda multivanı aratmayacak gibi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Pınar yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Genişlik konusunda multivanı aratmayacak gibi.

Çok teşekkür ederim abi, multivan gibi olamaz ama, yine de mpv sınıfı araç ile uzun yol çok konforlu olacak gibi, normal otomobile göre.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Kazasız belasız iyi günlerde kullan Ebrar doblodan daha güzel bir seçim. Üzmesin iyi günlerde sağlıkla 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: lpg tankını nereye monte etmişler?

Arabanın altına dıştan takmışlar, aşşağıdan bakınca görünüyor, biraz büyük galiba depo tam bitmemişti fulledim ses gelince 150 tl aldı :)

Sinan Akgöl yazdı:

Kazasız belasız iyi günlerde kullan Ebrar doblodan daha güzel bir seçim. Üzmesin iyi günlerde sağlıkla 

Allah razı olsun abi, doblodan daha iyi her konuda. Almanlar zamanında kaliteli araba yapıyormuş. 2.5 v6 vagon vectra olsa tadından yenmezdi :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hayırlı olsun Ebrar. Geçen gümrükte bunun OPC’si vardı. Acayip bişe Recaro koltuklu filan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Arıkan yazdı:

Hayırlı olsun Ebrar. Geçen gümrükte bunun OPC’si vardı. Acayip bişe Recaro koltuklu filan. 

Sağolasın abi, bunun opcsi olsa arabada yatarım gece, mavi olacak, c20let yada z20let. Direk yükleyeceksin 400+

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Motor x16xel değil z16xe imiş, ruhaata baktım. 

Bunun listesi multivan kadar uzun değil

Kaput boyanacak

Plastik yan çıtalar boyanacak

Lpg şamandırası değişecek

Yağ bakımı yapılacak

Orjinal kasetçaları mevcut, orta halli usb girişli bi teyp alınacak.

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Hayırlı olsun. LPG tankı  altta sorun olmuyor mu acaba muayenede? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Arabanın altına dıştan takmışlar,

tüv den geçmiş mi bu şekilde?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hayırlı olsun piyasası 30-32 bin olduğu dönemde ciddi ilgimi çekiyordu 1.8 125 bg otomatik olanlar. Z motora hız sabitleme takmak kolay ama uzun süre binersen yaptırırsın(benim elim gitmedi hâlâ nedense).

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

tüv den geçmiş mi bu şekilde?

Tabikide. 10 yıllık sahibinden aldım, lpg sorunsuz sıkıntısız tüvden geçmekte. 

İnan Çınar yazdı:

Hayırlı olsun. LPG tankı  altta sorun olmuyor mu acaba muayenede? 

Teşekkür ederim abi, olmuyormuş demekki, bende anlamadım. İlk kez böyle tüpü dışarda arabam oldu. 

Köksal Yılmaz yazdı:

Hayırlı olsun piyasası 30-32 bin olduğu dönemde ciddi ilgimi çekiyordu 1.8 125 bg otomatik olanlar. Z motora hız sabitleme takmak kolay ama uzun süre binersen yaptırırsın(benim elim gitmedi hâlâ nedense).

Teşekkür ederim, sendeki motor ile bizimki aynı mı abi ? Bana iyi olur hız sabitleyici. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Teşekkür ederim, sendeki motor ile bizimki aynı mı abi ? Bana iyi olur hız sabitleyici. 
Aynıdır 1.6 16v 100 bg, benimki otomatik olduğundan alt yapı var diye biliyorum ama manuelde debriyaj veya fren musuru almak gerekebilir. Nette detayları var, direksiyon arkası kapağı sokunce sinyal kolu tarafında cc tesisat soketi var mı bakabilirsin. Elektronik gaz pedalı var z motorda bir de egr var ilginç gelmişti bana
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Aynıdır 1.6 16v 100 bg, benimki otomatik olduğundan alt yapı var diye biliyorum ama manuelde debriyaj veya fren musuru almak gerekebilir. Nette detayları var, direksiyon arkası kapağı sokunce sinyal kolu tarafında cc tesisat soketi var mı bakabilirsin. Elektronik gaz pedalı var z motorda bir de egr var ilginç gelmişti bana

Egr yi körletsemmi acaba :) evet galiba aynı 16v 100 hp. Boş bi zamanımda bakayım, ama aşırı maliyetliyse gerek yok, bizim arabayı ne zaman satacağımız belli olmuyor. Boşuna o kadar para vermeyeyim.

Fikri Keleş yazdı:

Hayirli olsun 

Teşekkür ederim

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Teşekkür ederim
Yok körletme, sıcak çalışan motor bunlar harareti indirmeye yardım ediyor galiba tam bilmiyorum ama bilen bir arkadaşım iptal ettirme dedi bana
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Teşekkür ederim

Yok körletme, sıcak çalışan motor bunlar harareti indirmeye yardım ediyor galiba tam bilmiyorum ama bilen bir arkadaşım iptal ettirme dedi bana

Haa ozaman tamam, orjinal kalsın. Hararet yaparsa komple motor masrafı bizi çok zorlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...