İçeriğe Yönlendir

2. Arabam - Opel Zafira 1.6 Ecotec

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Opel kokusu var mı içinde hala

Benim 2001 de var, hatta ilk aldığımda temizlik istiyor sandım, meğer orjinali böyleymiş

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

Benim 2001 de var, hatta ilk aldığımda temizlik istiyor sandım, meğer orjinali böyleymiş

Köksal abi, bizim 1.6 lara mantzel emme manifoldu takınca 20 beygirden fazla bi güç artışı oluyormuş, corsa gsi lara çokca yapılan bi işlem, bunun bide çakmaları var döküm, ondan bitane çıkma bulsam alacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Köksal abi, bizim 1.6 lara mantzel emme manifoldu takınca 20 beygirden fazla bi güç artışı oluyormuş, corsa gsi lara çokca yapılan bi işlem, bunun bide çakmaları var döküm, ondan bitane çıkma bulsam alacağım :)

Bendeki beygirleri vereyim de az yesin kalanlar :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

bizim 1.6 lara mantzel emme manifoldu takınca 20 beygirden fazla bi güç artışı oluyormuş, corsa gsi lara çokca yapılan bi işlem,

aynı motor olması aynı sonucu verdirmez, misal: fiesta/mondeo, ikisi de aynı 2.0 motor ancak , fiestaya headers takıyorsun hoop +20 ps, sırrı şurada: beyindeki fabrikasyon yazılımlar farklı :mamba: aynı headersı mondeoya takınca tık yok. egzantrik te değişince hooppp+ 20 ps lakin mondeo da yemiyor bu numarayı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

Bendeki beygirleri vereyim de az yesin kalanlar :D

Samsun ordu 150 lira yaktım, tünellerde 180 200 ile güzel güzel gidiyor, düzde iyi hızlanıyor da rampada az daha iyi olsa çok güzel olur :D

Çağlar Bayur yazdı:

aynı motor olması aynı sonucu verdirmez, misal: fiesta/mondeo, ikisi de aynı 2.0 motor ancak , fiestaya headers takıyorsun hoop +20 ps, sırrı şurada: beyindeki fabrikasyon yazılımlar farklı :mamba: aynı headersı mondeoya takınca tık yok. egzantrik te değişince hooppp+ 20 ps lakin mondeo da yemiyor bu numarayı

Doğru diyorsun abi iş beyinde bitiyor, aynısının opc olanı ile fiyatta anlaşamadık 30 bin lira para istedi üstüne, bende bunu biraz daha atikleştireyim dedim ama haklısın yazılım olmadan olmaz :)

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

aynısının opc olanı ile fiyatta anlaşamadık 30 bin lira para istedi üstüne,

temiz ise, opc ye geçerdim koltuğu bile yeter

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

temiz ise, opc ye geçerdim koltuğu bile yeter

Ben onla biyere yapışırdım büyük ihtimal. Gümrükten çıkma plakası bile yoktu. Siyah renk. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bugün bi Samsun-Ordu-Samsun yaptım, o ağırlıkta 1.6 motor ile çok rahat 200 görüyor, 180 ile bi minibüsü geçerken hafif bi savrulur gibi oldu onun haricinde çok güven verdi. Yola oturuşu çok güzel, 300 kilometrede 345 liralık lpg yaktım, müsait oldukça fotoğraftaki gibi gittim, kurum vs hiçbişe kalmamıştır.

2 3 kere arka arkaya 100-200 denedim, araba ok gibi dümdüz gidiyordu 3. 200 de titremeye başladı, rot ayarı gitti heralde :D

Şu yolu external wg li OPC ile gitmek isterdim tünellerde yırtılarak :) d546b439aaa5a7bc8be73bf99ab09f24.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

Bugün bi Samsun-Ordu-Samsun yaptım, o ağırlıkta 1.6 motor ile çok rahat 200 görüyor, 180 ile bi minibüsü geçerken hafif bi savrulur gibi oldu onun haricinde çok güven verdi. Yola oturuşu çok güzel, 300 kilometrede 345 liralık lpg yaktım, müsait oldukça fotoğraftaki gibi gittim, kurum vs hiçbişe kalmamıştır.

2 3 kere arka arkaya 100-200 denedim, araba ok gibi dümdüz gidiyordu 3. 200 de titremeye başladı, rot ayarı gitti heralde :D

Şu yolu external wg li OPC ile gitmek isterdim tünellerde yırtılarak :) d546b439aaa5a7bc8be73bf99ab09f24.jpg

İbre böyle takılı kalıyor sonra haberlerde görüyoruz. Gerek yok böyle şeylere. Ki o yol otoyol da değil.

hiç gerek yok kardeşim. Sakin sakin sür sen

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Geldiğimde arabayı satacağım, şimdiden forumun haberi olsun düşünen varsa fiyatta da güzellik yaparım :) 

Komple pasta cila detailing yapacağım

Koltuklarda döşeme var, koltuklar sıfıra yakın temizlikte, isteyene döşemeleri söker koltuklara da detailing yaparım isteyene bu şekilde veririm, 

4 çelik jant 4 kapak jant toplam 8 jant, yazlık kışlık 8 lastik, zincir takımı vs hepsini vereceğim. 

Forumdan alan olursa Benzin+Gaz fulleyip vereceğim, bide kendi mekanımda odun ateşinde et döner ısmarlarım :) 

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Nasıl bişiydi. Resimlerin hiç biri açılmıyor. 

Foruma fotoğraf koyamıyorum, instagramda durum attım ordan bakabilirsin. Gelince ilana koyacağım link atarım, şuan kaç binde falan hiç bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Satıp ne alacan. Buralar çok karışık. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Satıp ne alacan. Buralar çok karışık. 

Daha düşünmedim, sattıktan sonra üstüne ne koyarız o bütçeye ne araba çıkar bakacağım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sen seversin büyük araba Picasso veririz sana :P

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

3.30i?

e46.. mis coupe olsa. 16 jant.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

e46.. mis coupe olsa. 16 jant.

35 yanak lastik bol yanık kauçuk kokulu koltuklar rekore...

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Köksal Yılmaz yazdı:

Güzelim mpv den konu nerelere gelmiş 

Forum üyelik şartlarına eklenmeli bence. Ankara diye başlayan konunuz 2 gün sonra Duisburg Dortmund arası Gelsenkirchen semalarında görülebilir diye. Başladığı yerde biten hiç bir topic'e denk gelmedim henüz :bravo:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sen seversin büyük araba Picasso veririz sana :P

Bu sefer daha genç işi bakıyorum abi, fransız alırsam 207 rc, 301, 208 hdi falan alırım :) 

Çağlar Bayur yazdı:

3.30i?

Dirisi kalmadı abi, çok eskidi artık bide. Cebi boşaltıp bişey alıcam o arabanın en ufak masrafı benim içimden geçer. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ebrar Tüfek

Geçen akşam yolda giderken bloktaki tapalarından biri su kaçırdı, kenara çektim kilitledim, arkadaş eve bıraktı, sabah aldım çekiciyle dükkana götürdüm, 260 bine geldi hazır girmişken güzelce yapalım satarken alıcı kişinin de kafası rahat olsun dedim.

Triger değiştim

Üst kapak contası değiştim

Bloktaki su tapaları değişti

Motordaki su komple değişti kırmızı antifriz koydum

Yağ bakımı yapıldı polen hava yağ filtresi değişti

Yarın bi rot balans ayarına sokacağım

Şuan tam kafa rahat binilecek kıvama geldi, satışa hazır, haftaiçi ilana koyacağım :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...