İçeriğe Yönlendir

2. Arabam - Opel Zafira 1.6 Ecotec

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek
Köksal Yılmaz yazdı:

Boş bi zamanında bagaj genişliğini ölçebilir misin? Kangoodan sonra gider mi bize acaba?

Ölçerim tabiki abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
[mention=24540]Köksal Yılmaz[/mention] 

Ölçtüm abi
Uzunluk 105
Koltuklar ileriye alınca uzunluk 146
Yükseklik 104
En 109

Canımsın :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

stoplar ne ile parlatıldı?

Sonax hybrid npt 3 + Turtle wax titanyum sealing

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Turtle wax titanyum sealing

Ebrar Tüfek yazdı:

Sonax hybrid npt 3

toplam fiyatlatı da  sıfır stop kadar olmuş

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

toplam fiyatlatı da  sıfır stop kadar olmuş

Npt beleş, almanyadaki kuzen her yaz getiriyor. Restore edilebiliyorsa değişmemeli, milli servet.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

almanyadaki kuzen

en sevidğim

vesile ile bizde satılan üründen farklı bile olabilir

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

en sevidğim

vesile ile bizde satılan üründen farklı bile olabilir

Deli fiyat farkı var abi, 17 18 tl lik araba kokuları orda 80 kuruş 1 lira. Birsürü getiriyor gelirken, npt burda 178 tl imiş, 7 euroya mı ne almıştı yanlış hatırlamıyorsam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ebrar Tüfek

Uzun süredir yazmamışız, pazar günü günübirlik rizeye köyüme gittim, 4 kişi+ bagajda 20 tane fidan ve 3 bavul ile samsundan rizeye gittik, dönüşte fidanları boşaltıp, dönüşte 7 koli çay, 6 sepet erzak ile geri geldim, toplam 2.5 depo lpg yaktı 450 tl civarı gidip geldim, km de güncel fiyattan 56 kuruş yaktı, gidişte 120 140 altına inmedim, dönerken trabzondan orduya kadar yağmura silecek yetişmedi. Köyde birsürü fotoğraf çekecektim, çok sis vardı çekemedim. Uzun yolda basarak gidince şehir içi ile aynı parayı yakıyor2da7e10f1a86e7da8073e19ad2513068.jpg5016b57df75d7c881e3ef93f4b20cae6.jpg90bb621ba97453ab68826dabfd445786.jpg25dc535df1198c68f9a6ed3ada0aa518.jpga620267960517df0ffe77533f5d2aa49.jpgac242f8ac21e6c8b57ffa5188686a41f.jpgd9d170bd12141c5562604d02f5510a57.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Özlediğim manzara. Rize nin neresiydi Ebrar? Ardeşen de 4.5 sene kaldım bilirsin zaten :)

Çorum a tayin geldiğim sene kayınbirader geldi Rize ye. Ayder e çıktık. Girişteki görevliye dedim ki arkadaki arabadan para alma benden al o misafir. Adam dedi ki ben sizden tek araba parası alayım çok sis var zaten birşey görmeden ineceksiniz dedi :D

Bi ara 5 dakika sis dağıldı o ara hemen foto çektiler falan sis tekrar geldi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ben bu konuyu kaçırmış mıyım ? :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Özlediğim manzara. Rize nin neresiydi Ebrar? Ardeşen de 4.5 sene kaldım bilirsin zaten :)

Çorum a tayin geldiğim sene kayınbirader geldi Rize ye. Ayder e çıktık. Girişteki görevliye dedim ki arkadaki arabadan para alma benden al o misafir. Adam dedi ki ben sizden tek araba parası alayım çok sis var zaten birşey görmeden ineceksiniz dedi :D

Bi ara 5 dakika sis dağıldı o ara hemen foto çektiler falan sis tekrar geldi.

Rize İkizdere abi, Tozköy. 

Halam Ardeşende 4 yıl kaldı tayinden dolayı, çok gittim Ardeşene, sahil boyu dümdüz, tam denizin önü çok güzel ama Samsunda aynı ya sahil önü, çok yabancılık çekmedim :)

Sis haftanın 7 günü ikindi saatinde köye uğrar, selam verir 2 saat kalıp gider, en değerli misafirimiz :) eskiden tehlikeliydi köyde büyükbaş hayvanlar olduğu için sis gelince dağdan kurt inerdi, silahsız gezemiyorduk. Şimdi köyde hayvan besleyen yok kurt gelmiyor :)

Oğuzkan Erışık yazdı:

Ben bu konuyu kaçırmış mıyım ? :D 

Çok ayıp, olmadı şimdi :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ebrar Tüfek yazdı:

25dc535df1198c68f9a6ed3ada0aa518.jpga620267960517df0ffe77533f5d2aa49.jpgac242f8ac21e6c8b57ffa5188686a41f.jpg

İnanılmaz huzur verici. :( Şehir sıkıntısından uzak bir yer işte . 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok ayıp, olmadı şimdi :D

Arabayı hatırlıyorum ama konuya girince ilk mesaja gitti direk. Çok garip :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ümit Türk yazdı:

İnanılmaz huzur verici. :( Şehir sıkıntısından uzak bir yer işte . 

Kendi evime dönerken gözüm doluyor dersem inanırmısınız, büyüdüğüm çocukluğumun geçtiği yer. :( Güneşli havada çekilen çok fotoğraf var burada hiçbirşey gözükmüyor :)

Oğuzkan Erışık yazdı:

Arabayı hatırlıyorum ama konuya girince ilk mesaja gitti direk. Çok garip :D 

Başka cihazdan girmişsindir abi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

Arabaya bazen 7 kişi binmemiz gerekiyor, bagajdaki koltukları açınca bagaj iptal oluyor, yük koyamıyoruz, bi port bagaj ile işi hallettik. Sabah orduya gidip geldim, arkamda araba yokken 140 150 denedim problem yok, 120 ye kadar ses yok, 120 sonrası ufak bi üfleme sesi geliyor.

Gurbetçi arabası gibi oldu, tam da onların kullandığı mpv model zaten. Görüntüsü hoşuma gitti, bide çeki demiri olsa çok yakışırmış.b475f7c1d70697786e358cd9742e4118.jpg2f3062aaed2f779c53fd0379afc503b0.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Her zaman ordamı duracak.  Sadece uzun yoldamı takıcan. Arabanın tavan taşıma kilosuna baktınmı. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Her zaman ordamı duracak.  Sadece uzun yoldamı takıcan. Arabanın tavan taşıma kilosuna baktınmı. 

Babam sadece uzun yolda kullanalım diyor, ben hep durması taraftarıyım, bi kaç kere şehir içinde de lazım oldu, sökersem kullanacağım zaman depodan çıkarması falan zor olur çizilebilir.  Kendi anahtarı var, kullanırken kilidi açıyorsun. 

100 kg tavan, toplamda 680 kg yük koyulabiliyor. 

Aynı kasanın orjinal opc olanı, z20let motorlusunu arıyoruz uygun fiyatlı bulabilirsem. Bitane antalyada vardı fiyatta anlaşamadık sonra da satıldı. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Arabaya bazen 7 kişi binmemiz gerekiyor, bagajdaki koltukları açınca bagaj iptal oluyor, yük koyamıyoruz, bi port bagaj ile işi hallettik. Sabah orduya gidip geldim, arkamda araba yokken 140 150 denedim problem yok, 120 ye kadar ses yok, 120 sonrası ufak bi üfleme sesi geliyor.

Gurbetçi arabası gibi oldu, tam da onların kullandığı mpv model zaten. Görüntüsü hoşuma gitti, bide çeki demiri olsa çok yakışırmış.b475f7c1d70697786e358cd9742e4118.jpg2f3062aaed2f779c53fd0379afc503b0.jpg
Bazen goruyorum bu bagaji birde kamyoncular gibi spantezle daha sarıyorlar kopmasin diye herhalde ben olsam bende sarardim
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Levent Güzelkalp yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:
2f3062aaed2f779c53fd0379afc503b0.jpg

Bazen goruyorum bu bagaji birde kamyoncular gibi spantezle daha sarıyorlar kopmasin diye herhalde ben olsam bende sarardim

İçini full doldurunca sıkıştırarak kapattıkları zaman, yolda kilidi atmasın diye spanzet ile bağlanıyor, içine yük koyacağımız zaman bende halat ile bağlayacağım ne olur ne olmaz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önümde kapağı uçtu, köprüdeydik, ciddi risk li birşey, içine koyulanlar ayrıca sabitlenebiliyor mu zemine?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

önümde kapağı uçtu, köprüdeydik, ciddi risk li birşey, içine koyulanlar ayrıca sabitlenebiliyor mu zemine?

Yok abi içi komple boş, kullanacağım zaman halatla hem kapağı sıkacağım hemde komple çantayı tavan demirine sabitleyeceğim, biraz rüzgar sesi olacak ama olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...