İçeriğe Yönlendir

2. Arabam - Opel Zafira 1.6 Ecotec

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Kaput boyası için kaput neden söküldü acaba ?

sökülmez ise kenar detayları güzel düşmez boyada, ayrıca arabayı da komple masklemek lazım zaman ve para kaybı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
sökülmez ise kenar detayları güzel düşmez boyada, ayrıca arabayı da komple masklemek lazım zaman ve para kaybı
Anladım abi. Tamponları boyatacağım söktürüp boyatayım ben de o zaman
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

fd9394c6e3aaaf8f915809eeb159b761.jpg

üçüncü sıra bu konumdayken ikinci sıradaki de aynı rahatlıkla oturabiliyormu?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :nazar: 

Çok teşekkür ederim :)

Metin Uzunoğlu yazdı:

üçüncü sıra bu konumdayken ikinci sıradaki de aynı rahatlıkla oturabiliyormu?

İkinci sıra kendi yerindeyken de rahat oturulabiliyor, arada burdaki kadar boşluk olmasada diz değmiyor kesinlikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Fatih Evcin yazdı:

Süper bir seçim. Güle güle kullanın emoji3526.png

Çok teşekkür ederim abi. :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok güzel ve kullanışlı bir araçmış maşallah Ebrar, güle güle kullanın, ben çok beğendim. Güzel bir temizlik sonrası evladiyelik olur.

Not : https://www.hepsiburada.com/opel-icin-2-adet-sag-ve-sol-taraf-direksiyon-korna-dugmesi-kapagi-p-HBV000000GZ6W?gclid=EAIaIQobChMIoN3rr9i16wIVGJiyCh1gIALjEAkYAiABEgJhr_D_BwE&magaza=Bross Auto&wt_gl=cpc.6817.shop.nelk.oto-ssc

Bunları alıp tak diye bağırıyor araba :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Cem Işık yazdı:

Çok güzel ve kullanışlı bir araçmış maşallah Ebrar, güle güle kullanın, ben çok beğendim. Güzel bir temizlik sonrası evladiyelik olur.

Not : https://www.hepsiburada.com/opel-icin-2-adet-sag-ve-sol-taraf-direksiyon-korna-dugmesi-kapagi-p-HBV000000GZ6W?gclid=EAIaIQobChMIoN3rr9i16wIVGJiyCh1gIALjEAkYAiABEgJhr_D_BwE&magaza=Bross Auto&wt_gl=cpc.6817.shop.nelk.oto-ssc

Bunlar H kasa astraya ait gibi duruyor, bu zafiraya astra g uyar, bulan olursa bana da lazım :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Cem Işık yazdı:

Abi çok teşekkür ederim ben komple direksiyonun ortadı değişiyor sanıyordum, hangisi uyuyor bi bakayım, alacağım nasip olursa :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ebrar Tüfek yazdı:

6d69de10ce4570dcec645d772566cdef.jpg

Eski arabalar niyeyse daha hoş görünüyor araba çok pratik maşallah kazasız belasız. Ayrıntıdaki şeytan gözümden kaçmadı :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Metin Akbal yazdı:

Eski arabalar niyeyse daha hoş görünüyor araba çok pratik maşallah kazasız belasız. Ayrıntıdaki şeytan gözümden kaçmadı :)

Çok teşekkür ederim abi, neptün mavi idi değilmi, ne zaman görsem aklıma geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun Ebrar, Allah kazasız belasız binmeyi nasip eylesin şık makina

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Bahadır Taşpolat yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun Ebrar, Allah kazasız belasız binmeyi nasip eylesin şık makina

Abi kusura bakma gözümden kaçmış görmemişim, çok teşekkür ederim Allah en iyilerini sana nasip etsin.

Konuyu boş bıraktık, aracın kaportasındaki siyah plastikler, vernikli piano siyah boyandı. 

Pirelli sottozero lastiklerimiz takıldı

Baskı balata değişti

Motor takozları değişti

Debriyaj bilyası değişti

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ebrar Tüfek

Zafirayı yenileme projeme başlıyorum, pandemi sebebi ile önümüzü göremediğimiz için uzun bir süre buna bineceğim anlaşılan.

Listeyi hazırladım.

1-Jantların üzerinde epey çizikler var, güzel bir renk seçip boyayacağım, renge hala karar vermedim, önerilere açığım :)

2- Ön farlar hafiften sararmış, 2002 model sonuçta, farları zımpara ve plastx ile parlatacağım.

3- Arka tekerlek bilyası değişecek

4- Arka 7 kişilik olduğu için ve yerin altında lpg tankı olduğu için stepne bagajda duruyor, yaşından ötürü çizilen yerleri oksitlenmiş, stepneyi zımpara- metalik siyah boyayacağım.

5- Bagajın altından çıkan 2 koltuk hiç kullanılmamış ama hiç de temizlenmemiş, onları yıkayacağım, diğer 5 koltuğa da güzel bi detailing işlemi uygulayacağım.

6- Tüm camlara Su kaydırıcı uygulayacağım.

7- Tavan döşemesini komple sileceğim, geçen kereste taşımıştım tavana hafif bir leke yapmış.

8- Bendeki comfort donanım olduğu için bilgi ekranı yarım ekran, sadece saat tarih ve hava sıcaklığı var, bunların full paketlerinde tam ekran var, anlık- ortalama yakıt, menzil gösteriyor, yakıt tüketimini görebilmek için çıkmacıdan tam boyut ekran arayacağım, takabilirmiyiz bi bakacağım. 

Müzik sistemine el atacaktım, yarisi satarken pioneer teybi söküp zafiraya takmıştım, orjinalden 8 hoparlör dolby müzik sistemi var, ses kalitesi gayet iyi ona ellemeyeceğim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

böyle başlayınca sonra gidiyor o araba elden , çok girme sonra herkes almak istiyor :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Zafirayı yenileme projeme başlıyorum, pandemi sebebi ile önümüzü göremediğimiz için uzun bir süre buna bineceğim anlaşılan.

Listeyi hazırladım.

1-Jantların üzerinde epey çizikler var, güzel bir renk seçip boyayacağım, renge hala karar vermedim, önerilere açığım :)

2- Ön farlar hafiften sararmış, 2002 model sonuçta, farları zımpara ve plastx ile parlatacağım.

3- Arka tekerlek bilyası değişecek

4- Arka 7 kişilik olduğu için ve yerin altında lpg tankı olduğu için stepne bagajda duruyor, yaşından ötürü çizilen yerleri oksitlenmiş, stepneyi zımpara- metalik siyah boyayacağım.

5- Bagajın altından çıkan 2 koltuk hiç kullanılmamış ama hiç de temizlenmemiş, onları yıkayacağım, diğer 5 koltuğa da güzel bi detailing işlemi uygulayacağım.

6- Tüm camlara Su kaydırıcı uygulayacağım.

7- Tavan döşemesini komple sileceğim, geçen kereste taşımıştım tavana hafif bir leke yapmış.

8- Bendeki comfort donanım olduğu için bilgi ekranı yarım ekran, sadece saat tarih ve hava sıcaklığı var, bunların full paketlerinde tam ekran var, anlık- ortalama yakıt, menzil gösteriyor, yakıt tüketimini görebilmek için çıkmacıdan tam boyut ekran arayacağım, takabilirmiyiz bi bakacağım. 

Müzik sistemine el atacaktım, yarisi satarken pioneer teybi söküp zafiraya takmıştım, orjinalden 8 hoparlör dolby müzik sistemi var, ses kalitesi gayet iyi ona ellemeyeceğim. 

Madde 8; astra g 2004 comfort pakette durum aynıydı. Ben araştırmıştım, tesisatta modifikasyon gerekiyor demişlerdi yakıt tüketimi vb. çalışması için. Parçayı almadan bunu araştır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

hadi bakalım Ebrar, kolaylıklar dilerim.hem kafan dağılır. işe giriştiğin bir gün haber ver bir bakmaya geleyim.görüşmüş oluruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
böyle başlayınca sonra gidiyor o araba elden , çok girme sonra herkes almak istiyor :nazar:
Abi evde oturarak zaman geçmiyor, babam da rizeye gitti, o yokken arabasının kozmetiğini güzel bir hale getireyim, mutlu olur :)

Renk konusunda karar veremedim, üstadı sensin, ne renk jant güzel gider buna :) 0a46245ebc37d463dd3bfae49f677580.jpg
Lpg dolum ağzını da gizle böyle hoş durmuyor [emoji4]
Onu depoya almak istiyordum, 19 yaşında arabayı delmek pek içime sinmedi, tamponun altına görünmeyen yere alırsam o delik boşta kalacak, komple tampon almam gerekecek, maliyeti fazla olur şimdilik böyle kalsın :)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

ne renk jant güzel gider buna

polisan jant spreyi, hafif koyumsu gri düşüyor ben beğeniyorum. gunmetal in açığı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Madde 8; astra g 2004 comfort pakette durum aynıydı. Ben araştırmıştım, tesisatta modifikasyon gerekiyor demişlerdi yakıt tüketimi vb. çalışması için. Parçayı almadan bunu araştır [emoji4] 
Abi onun için bi konu açacağım, hazır oraya ekran koyma işine girmişken yuvaya sığacak bi autool güzel gider, yağ ve su sıcaklığını da görürüz, güzel bi donanım olur, yarın ekranın ölçülerini alıp bi araştırma yapacağım :)
hadi bakalım Ebrar, kolaylıklar dilerim.hem kafan dağılır. işe giriştiğin bir gün haber ver bir bakmaya geleyim.görüşmüş oluruz. 
Tabiki hocam, uzun zamandır görüşememiştik, malzemeleri tedarik edeyim whatsapp'dan haberleşiriz.
Çağlar Bayur yazdı:

polisan jant spreyi, hafif koyumsu gri düşüyor ben beğeniyorum. gunmetal in açığı

Focus titanyum grisi gibi gördüm, bencede yakışır, sevdiğim renk. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...