İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Ali Gök
Sami Demirpaz yazdı:

Buda doğru değil. 

Ben araç bakarken bir tane ilan vardı, telefon numarası yok, mesaj atıyorsun dönmüyor. 3 tane mesaj attım okuyor ama cevaplamıyor. Yani satası yok ama oraya koymuş bekliyor. Millet kendine uğras arıyor demekki. 

kendini kaç gün naza çeken captivayı hatırlıonmu

ben pasatı aldım aynı gün akşam aramış Ali bey ben araç buldum isterseniz yarın sabahtan ben geleyim karşıya alışverişimizi yapalım

yörü la hadi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
kendini kaç gün naza çeken captivayı hatırlıonmu

ben pasatı aldım aynı gün akşam aramış Ali bey ben araç buldum isterseniz yarın sabahtan ben geleyim karşıya alışverişimizi yapalım
yörü la hadi [emoji3] 

Şöyle şeyler bana denk gelmiyor ki. Gel derdim [emoji23]
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Aynı araçtan 40 bine de var. Onu da arayıp 35 mi teklif ediyorlar anlamıyorum. Pazarlık payının suyu çıkmış. Sonra fiyatlar şişti. İznim bitince bende fiyatı yukseltecem . Bari konuştuğuma değsin iş yerinde arandığımda :)

Evet aynen öyle oluyor. Son aldığım Panda'yı ilanda yazan fiyatın 5 bin altını teklif ettim kabul etti satıcı. 😊 Tamam millet araç bakıyor ama bu fiyatları vermek istemediği için satılmıyor üzerinde yazan fiyata. Pazarlık payının değil araba fiyatlarının suyu çıkmış. 😊

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Şöyle şeyler bana denk gelmiyor ki. Gel derdim emoji23.png

araban ilanda satacanmı diyorum satacam diyor. tamam aliyim sabah paran canlı cebimde duruyor diyorum ya işte araba silivride eşim markete gidecek ıvır zıvır süründürüyor. en son dediki ben kia stonic mi bişe buldum alacam şimdi satabilirim

dedim passat aldım geçmiş olsun başkasına sat

bitane navara alacaktım esasen  ondada baktım hoşuma gitti yav hadi yarın buluşak bi expertiz yaptırım alim toplantım var karşıdayım beledeyedeyim 3 4 günümü yedi sonra araba hoşaf çıktı bide gelde dellenme

net tavsiyem bugünlerde araba ne satın ne alın mecburiyet yoksa

satıcıların bir çoğuda fiyat artışından hevesle ilana koymuş alacak araba bulamayıp 1 adım geride bekleyen tipler şuanda 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Benim favorilerimde ufak tefek fiyat indirimleri başladı alıcı olmayınca satıcılar kendi arasında alışveriş yaparlar artık bu fiyatlarla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Geçen aylardaki avantajlı kredi imkanı piyasayı arttıran en önemli etkenlerden olmuştu. 50 bin civarı otomatik ilanlarının hepsi kredi kampanyasından sonra teker teker fiyatları indirdi, şimdi tekrar bindirdi :D

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Şu an, ihtiyaç varsa alma zamanı. Beklemenin hiç bir faydası olmayacaktır. Altın, gümüş, hisse senedi alıp paranın değerini korumak için sürekli tetikte beklemektense, araç alıp keyifle sürüp değer artışını izlemek daha mantıklı olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Türkiyedeki araba piyasası hakkında bi kaç satır da ben yazayım.

2 yıl önce 52 bine sattığım 13 bin km de c elysee şuan 100 bin üzeri.

Geçen yıl 43 e sattığım 176 binde 2007 dizel otomatik corolla, şuan 75 bandında.

Geçen yıl 52 ye aldığım Multivanı tam 1 yıl 10 gün sonra 85 e zorla pazarlıkla sattım.

14 ağustosta 40 bin tlye aldığım toyota yaris şuan aynı renk aynı km 54.000 tl yazılmış

Yine 16 ağustosta aldığım Opel zafira 215 binde hasar kayıtsız 53 bin tl ye geldi. Şuan aynı km de hasar kayıtlısı 65 bin tl

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

2 yıl önce 52 bine sattığım 13 bin km de c elysee şuan 100 bin üzeri.

2 yıl önce baldo pirinç 5 kg kaç tl idi? ona da bakmalı

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

2 yıl önce baldo pirinç 5 kg kaç tl idi? ona da bakmalı

Şimdikinden daha ucuz olduğu kesin, pahalı olsa da yine iş olsa, ona da razıyız. Bu sene hem pahalı hem iş yok. TL nin değer kaybı her yerde karşımıza çıkıyor malesef. 

Konudan bağımsız, Yağını bagajında getirince sinirlenen ustaları bu yıl çok iyi anladım, sanayi esnafı evden yemek getirmeye başladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Şimdikinden daha ucuz olduğu kesin, pahalı olsa da yine iş olsa, ona da razıyız. Bu sene hem pahalı hem iş yok. TL nin değer kaybı her yerde karşımıza çıkıyor malesef. 

Konudan bağımsız, Yağını bagajında getirince sinirlenen ustaları bu yıl çok iyi anladım, sanayi esnafı evden yemek getirmeye başladı.

Sanayi esnafı sadece ekonomiden değil, koronadan dolayıda evden yemek getiriyor. 

İşverenim dışardan yemek yememizi istemiyorlar mesela. Kumanya yiyoruz kaç aydır. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Sanayi esnafı sadece ekonomiden değil, koronadan dolayıda evden yemek getiriyor. 

İşverenim dışardan yemek yememizi istemiyorlar mesela. Kumanya yiyoruz kaç aydır. 

doğrusu da aslında bu idi , bize unutttudular, kağıtta 25 kuruşluk kaveye 25 TL aldılar hem de sağlıksız idi. 2021 de daha bir uyanırız inşallah

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

doğrusu da aslında bu idi , bize unutttudular, kağıtta 25 kuruşluk kaveye 25 TL aldılar hem de sağlıksız idi. 2021 de daha bir uyanırız inşallah

Genç neslin onlara talebi arttı. Markalı mekanlarda kahveye 25 tl vermeye devam ediyorlar. 

Ali Darbaz yazdı:

Korona bittikten sonra tekrar eski haline geleceğini hiç zannetmiyorum. 

Koronadan getirmeyenler ise, 4 tl lik lpg ile pişen tavuk dönerini yemeye başladı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

Üçü bi arada yapmayı beceremiyorlar içemiyorum ben . 😛 zaten oraya gitmem gerekince kendimi Recep İvedik gibi hissediyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Hakkı olan işçiliği alsa yağı bagajda getirene kızması gerekmez. İkisi farklı şeyler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Osman Yücel Çetin yazdı:

Benim favorilerimde ufak tefek fiyat indirimleri başladı alıcı olmayınca satıcılar kendi arasında alışveriş yaparlar artık bu fiyatlarla...

adam 38 bin tl olan 1988 model arabaya 45 bin yazmıştı ötv arttırımından den sonra. birinin bunları uyarması lazım senin arabayı kapsamıyor indirimde bindirimde diye...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Dogan Arsiray yazdı:

adam 38 bin tl olan 1988 model arabaya 45 bin yazmıştı ötv arttırımından den sonra. birinin bunları uyarması lazım senin arabayı kapsamıyor indirimde bindirimde diye...

zincirleme etki yaratıyor. en üstten en alta kadar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

gayet kapsıyor? malın değeri sıfırına göre belirlenir, mesela mucize oldu da sıfırı yarı fiyatına inse, 2. eli aynı mı kalır yoksa yarıya mı iner?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selim Bilgin yazdı:

Hakkı olan işçiliği alsa yağı bagajda getirene kızması gerekmez. İkisi farklı şeyler. 

Araç bakımında hakkı olandan işçilikten fazlasını almayan kaldı mı, daha denk gelmedim ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Araç bakımında hakkı olandan işçilikten fazlasını almayan kaldı mı, daha denk gelmedim ? 

mesela saat işçiliği kaç tl alınıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Edirne için yazayım iscilik
En ufak bir şey Elektrik kilit vb 50 TL
Park sensoru montaj 100 tl
Klasik bakım 70 tl
triger vb ağır bakım 500 tl
Baskı balata 750 tl
tek parça boya işlemsiz 500
hafif işlemli 750 tl
araç yikama iç dış 30
Lastik tamir 30
rot balans 100 tl
Bence günümüz şartlarında normal macdonals iki hamburger 60 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Edirne için yazayım iscilik
En ufak bir şey Elektrik kilit vb 50 TL
Park sensoru montaj 100 tl
Klasik bakım 70 tl
triger vb ağır bakım 500 tl
Baskı balata 750 tl
tek parça boya işlemsiz 500
hafif işlemli 750 tl
araç yikama iç dış 30
Lastik tamir 30
rot balans 100 tl
Bence günümüz şartlarında normal macdonals iki hamburger 60 tl

işçilik bu ama bizim gibi küçük şehirde en korkuncu yedek parça
servisteki fiyata san sanayi fiyatı çekiyorlar netten alacağınız güvenilir sitedeki fiyatın 1.5 katına adını duymadığınız parça için istiyorlar ve burunlarindan kıl aldırmıyorlar. Neredeyse tüm parçaları nette güvendiğim siteden alıyorum ford için merkez oto renoici otoerdem 1 gün beklemiş fazladan 12 tl kargo vermiş oluyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

gayet kapsıyor? malın değeri sıfırına göre belirlenir, mesela mucize oldu da sıfırı yarı fiyatına inse, 2. eli aynı mı kalır yoksa yarıya mı iner?

kimse almıyor ama. fark var bence güncel model araçlar ile. yoksa istersen iki kat arttır. önemli olan masanın üzerindeki paradır. ben bunu bilirim.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

Mesela lifte kaldırmadan alttan yağı boşalt, üstten yağ filtresini sök, hava filtresini sök değiştir, yağı doldur. 90 tl. Sonra çıkan yağı geri dönüşümden litresi 1.40 tl ye sat. 

Aksesuar ile alakalı, halojen ampülü yuvasından çıkarıp değiştirmek 20 tl. 45 saniye sürmez iki tanesi.

Amerikan park takma ücreti 130 tl. Malzeme hariç işçilik.

Gibi.

Saat ücreti yok, iş ücreti var. 150 liraya ön cam hariç komple film ücreti dahil cam filmi yapan var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...