İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Evren Erakçora

Eski arabalara 100bin veriyoruz ama bakıma 500 lira vermek çok geliyor bize. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Evren Erakçora yazdı:

Eski arabalara 100bin veriyoruz ama bakıma 500 lira vermek çok geliyor bize. 

Benzer bir diyalog parçacı ile geçti aramda. Araç fiyatları kadar yedek parça artmadı şimdi diyor. Asıl film o zaman kopacak

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Benzer bir diyalog parçacı ile geçti aramda. Araç fiyatları kadar yedek parça artmadı şimdi diyor. Asıl film o zaman kopacak

yedek parçaya ötv mi gelmiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Geçen sene ne kadardı hocam. Bizim Tiguanın mayısta sigortasını emmi yaptı. 770 TL tutmuştu.

unuttum.. çok değildi ama ondan fazla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ali Gök yazdı:

yedek parçaya ötv mi gelmiş.

Yapma akla düşürme öyle şeyler

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2
2020 polo 1.0 tsi liste fiyatı 170 bin benim eski kasa polo 2014 için biçilen değer 120 bin
120 bin veren adam 170 veremez mi ?

Mert Bey tanıdığım bir vw bayi var. Şu an için Polo 1.0 manuel olan araç otomatikten daha pahalı. Merak edip sordum. Sıfır otomatik vites araç yok geldiğinde yeni fiyatı yansıtacaklar demişti. Şu an için sanırım galeriler ve parası olanlar 0 km araçları topladılar. Bayiler yok diyor 2 ay sonraya gün veriyor. O zaman da sizin anlaştığınız fiyat değil gelen fiyat geçerli oluyor. Sanırım her ne kadar mantıklı olmasa da 2. Ellerin sıfırdan pahalı olmasının sebebi de bu durumdur.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

5 Haziran

FORD FOCUS TITANIUM 4K 1.6 TDCi (109) 2009 77.497,00 ₺

12 Eylül

FORDFOCUS TITANIUM 4K 1.6 TDCi (109) 2009 94.015,00 ₺

Hiç normal değil 😳

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

5 Haziran

FORD FOCUS TITANIUM 4K 1.6 TDCi (109) 2009 77.497,00 ₺

12 Eylül

FORDFOCUS TITANIUM 4K 1.6 TDCi (109) 2009 94.015,00 ₺

Hiç normal değil 😳

208x466... gayet basit bir hesap. oldukça normal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Aslında şu anki afakî fiyatlar hariç olmak üzere bayi hariç 0 km satılan araçlar bize 1-2 ay sonraki fiyatların ön görüsünü vermekte diye düşünüyorum. Bu durumda da 466’nın sanırım %25 üstünü kısa vadede görebiliriz gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çağlar Bayur yazdı:

208x466... gayet basit bir hesap. oldukça normal.

Nereden geliyor bu rakamlar 😳

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yapma akla düşürme öyle şeyler

Hazine ve maliye bakanlığına bildirim gitti bile, artık çok geç. :D

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Nereden geliyor bu rakamlar 😳

Şair burada; yılbaşındaki altın fiyatına göre araç 208 grama tekabül ediyor, 208 gram bugün 208x466 ya tekabül ediyor demiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Önder Özcan yazdı:

Şair burada; yılbaşındaki altın fiyatına göre araç 208 grama tekabül ediyor, 208 gram bugün 208x466 ya tekabül ediyor demiş

Teşekkür ederim.

Altın ile işim olmadığı için fiyatından haberim yoktu. Sonuçta maaşı altınla almıyoruz 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Teşekkür ederim.

Altın ile işim olmadığı için fiyatından haberim yoktu. Sonuçta maaşı altınla almıyoruz 😁

maliyette ikame hesabı, fabrikaya un da alsanız, curuf da alsanız, bakır tel de chip te alsanız, satılan ürünün yerine konma maliyetini hesaplar mali işler bölümü. Hiçbir fabrika madden almasa da altın/gümüş/dolar/euro/wsf vs. ye göre satış rakamlarını revize eder.

Önder Özcan yazdı:

Şair burada; yılbaşındaki altın fiyatına göre araç 208 grama tekabül ediyor, 208 gram bugün 208x466 ya tekabül ediyor demiş.

yok yılbaşı değil 3 ay öncesine göre değişim. yılbaşına bakmam sabahlar olmaz... 2021 de hiç bakmam hayata küseriz :rofl:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mert Yeldan yazdı:

Toprak büyütürüz (adalar ilhak) ama ekonomik olarak bi 2-3 sene iyi yıpratırlar bizi.

Valla ben savaşın meydanlara ineceğini sanmıyorum. Kapalı kapılar ardında anlaşırlar . Bize ne lazım para, onlara ne lazım, deniz/ada. Bizde de milyonlarca istemedikleri mülteci var. Açarız kapıları😀

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Valla ben savaşın meydanlara ineceğini sanmıyorum. Kapalı kapılar ardında anlaşırlar . Bize ne lazım para, onlara ne lazım, deniz/ada. Bizde de milyonlarca istemedikleri mülteci var. Açarız kapıları[emoji3]

Zaten savaş denk güçler arasında olur. [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Teşekkür ederim.
Altın ile işim olmadığı için fiyatından haberim yoktu. Sonuçta maaşı altınla almıyoruz [emoji16]
Iste burasi cok önemli
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçen gün yan taraftaki arsanın satılık olduğunu öğrendik sahibine fiyat sorduk 45.000 euro diyor. Sanki biz euroyla alıyoruz maaşı. Bu bir de araba satanlara sirayet ederse vay halimize..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Alım satım oluyormu bari. 

dünki cuma son düzlüktü, bundan sonrası baş döndürecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

dünki cuma son düzlüktü, bundan sonrası baş döndürecek...

NOS aktif.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Alım satım yavaşladı fiyatlar istediği kadar artsın aylık verilerde görürüz yakında. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

İkinci elde fiyatların biçoğu kola köpüğü. Benim arabaya 70 80 bin yazanlar var.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Sefa Çelik yazdı:

Arkadaşlar, bence hatalı açıdan bakıyorsunuz. Daha geniş açı ile bakın. Başkasının gözünden de bakmaya çalışın. 

25 milyon araç var ve fiyatları ikiye üçe katladı. Altın veya dolar biriktiren 25 milyon kişi düşünün. Altının veya doların ikiye üçe katlandığını düşünün. Aynı şeyi hissediyorlar.

Gelelim sıfırlara. Zenginin parası değerlidir. Kaybedeceği ata oynamaz. Eriyeceğini bildiği yere 100 bin lirasını koyarken eli titrer, katlanacağını bildiği yere 1 milyon lirasını gözünü kırpmadan koyar. 

İddia ediyorum, istatistikler yayınlansın, ikinci el ve sıfır satışların hiç bu kadar artmadığı bir dönem yaşadığımızı göreceğiz. Özellikle sıfır premiumlar kapış kapış gitti/gidiyor/gidecektir. Bu fiyata kim alır denilen araçlar daha tırdan inmeden satılıyor. Kaç yüzbin olursa olsun.

Ağustos, eylül ve ekim aylarını ikinci el ve sıfır araç bazında mukayese edelim abi unutmayalım kasım ayında. 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...