İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Mesela lifte kaldırmadan alttan yağı boşalt, üstten yağ filtresini sök, hava filtresini sök değiştir, yağı doldur. 90 tl

günde , ayda 26 gün , her gün böyle 4 araba yapsa bile zararda. zam yapması lazım bunu yapanın. bugün 1 dükkanın kapı anahtarı 300-400 tl asgari şartta açılıyor.

Ebrar Tüfek yazdı:

Amerikan park takma ücreti 130 tl.

bu külliyen zararda, bilgisini satamıyor anca karın tokluğuna takıyor demek

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

günde , ayda 26 gün , her gün böyle 4 araba yapsa bile zararda. zam yapması lazım bunu yapanın. bugün 1 dükkanın kapı anahtarı 300-400 tl asgari şartta açılıyor.

İstanbul ile arada işçilik ücret farkı var muhtemelen. Örnek verdiğim dükkanın kapısına araba sığmıyor, yan komşudan rica minnet yer alıyorlar 1 2 arabalık. Bu ücretlerde öyle zengin olmuş ise, demekki zararda değil abi, yada sürümden kazanıyor. Ben bikere multivanı kendi yerimizden başka bir yerde yaptırdım, onda da amcam çok yoğundu, yağ bakımı+ termostat değişimi+ komple antifriz boşaltılıp yenisinin koyulması için 150 tl işçilik ödedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

onda da amcam çok yoğundu, yağ bakımı+ termostat değişimi+ komple antifriz boşaltılıp yenisinin koyulması için 150 tl işçilik ödedim. 

hiçbir yenilik yapamaz ileride sonu hüsran olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

hiçbir yenilik yapamaz ileride sonu hüsran olur.

Daha pahalısına da millet gitmiyor abi. Lüks segment hariç tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Daha pahalısına da millet gitmiyor abi. Lüks segment hariç tabi.

ileride küçük esnaf kalmayınca 10 misline büyüğe giderler memnun da olurlar o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sektörü bilmesem de biraz ticaret biliyorsam 100-150 TL'ye bu işlemleri yaparak mantıklı şekilde ayakta kalamazlar.

Kira yoktur, elemanın sigortası yoktur, dükkana alet-edevat yatırımı yapamaz, eğitim alamaz, dükkanı sigortalayamaz, en ufak sinekten yağ çıkarmaya bakar.

İşçiliği de saat üzerinden hesaplamayı (ama saati dürüst yazarak) öğrenmemiz lazım, ecnebilerin bir bildiği var, bir gün mecbur o yola geleceğiz biz de.

Eski arabalar bittikçe kara düzen ustalar iş yapamayacak zaten, bugün yeni Audi'lerde bilgisayarla işlem yapmadan antifiriz bile değişemiyorsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Selim Bilgin yazdı:

Sektörü bilmesem de biraz ticaret biliyorsam 100-150 TL'ye bu işlemleri yaparak mantıklı şekilde ayakta kalamazlar.

Kira yoktur, elemanın sigortası yoktur, dükkana alet-edevat yatırımı yapamaz, eğitim alamaz, dükkanı sigortalayamaz, en ufak sinekten yağ çıkarmaya bakar.

İşçiliği de saat üzerinden hesaplamayı (ama saati dürüst yazarak) öğrenmemiz lazım, ecnebilerin bir bildiği var, bir gün mecbur o yola geleceğiz biz de.

Eski arabalar bittikçe kara düzen ustalar iş yapamayacak zaten, bugün yeni Audi'lerde bilgisayarla işlem yapmadan antifiriz bile değişemiyorsun.

onuda bilgisayar yapıyor şuna bas buna tıkla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

tarla yevmyesi ile ustalık olmaz. o kadar ucuz yere ben güvenip yaptırmam

yakın zamanda ağır bakım yaptırdım. 800 lira aşağısına fiyat veren de oldu  yaptırmadım işin uzmanına yaptırdım

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Fatih Evcin yazdı:

Bursa'da küçük sanayide Merhaba demek 50 TL

Bursa Küçük Sanayi'de esnafım, Merhaba Fatih Bey. 😀 Nasılsınız? 50 TL merhaba için,  50 TL hal hatır için alayım lütfen.  😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Osman Yücel Çetin yazdı:

Bursa Küçük Sanayi'de esnafım, Merhaba Fatih Bey. 😀 Nasılsınız? 50 TL merhaba için,  50 TL hal hatır için alayım lütfen.  😅

Selamunaleyküm - aleyküm selam 75 TL :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
tarla yevmyesi ile ustalık olmaz. o kadar ucuz yere ben güvenip yaptırmam

yakın zamanda ağır bakım yaptırdım. 800 lira aşağısına fiyat veren de oldu  yaptırmadım işin uzmanına yaptırdım

Tecrübe ve Bilgi satın aldın.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Fatih Evcin yazdı:

Bursa'da küçük sanayide Merhaba demek 50 TL

Tabi sana ağaya beleş :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Peki araba fiyatları bu kadar uçtu gitti, sigorta durumları nasıl olacak. Şirketler geçen sene piyasa değeri 100 bin lira olan aracı diyelim 1500 liraya kasko yapıyorlardı. Şimdi aynı araç 200 bin oldu. Geçen sene 1500 liraya 100 bin lira riske giriyorlardı, şimdi riskleri 200 bin oldu? @Mehmet Ozyurek bu iş yılbaşından sonra patlar mı, primler 2 katına çıkar mı?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selim Bilgin yazdı:

Çırağa haftalık 200 verir, sigortasız çalıştırır, dükkan kendisinin, kira ödemiyor. Alet edevat 10 senelik. Ayrıca sanayide saatlik ücretin ne kadar diye soracak adam dayak yer. O lafı başka türlü anlarlar, konuya o kadar uzaklar. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Önder Özcan yazdı:

Peki araba fiyatları bu kadar uçtu gitti, sigorta durumları nasıl olacak. Şirketler geçen sene piyasa değeri 100 bin lira olan aracı diyelim 1500 liraya kasko yapıyorlardı. Şimdi aynı araç 200 bin oldu. Geçen sene 1500 liraya 100 bin lira riske giriyorlardı, şimdi riskleri 200 bin oldu? @Mehmet Ozyurek bu iş yılbaşından sonra patlar mı, primler 2 katına çıkar mı?

Ekim ayında benim tiguan sigorta olacak bakalım ne çıkacak?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Göktürk yazdı:

Sigorta şirketleri fiyat ayarlamalarını takvim yılı başında mı yapıyorlardı acaba? Ekimde bir sürpriz olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Önder Özcan yazdı:

Sigorta şirketleri fiyat ayarlamalarını takvim yılı başında mı yapıyorlardı acaba? Ekimde bir sürpriz olmayabilir.

oh inşallah.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Evim İstanbul'da iş nedeniyle ayda 3-4 gün Eskişehir'de yazlık için de yılda 2-3 ay İzmir'de bulunuyorum.

İstanbul'da her şey pahalı arkadaşlar. Kira ve mülk fiyatları ister istemez her şeye yansıyor.

Eskişehir'de güzel mekanlarda kişi başı 40-50 ye yemek yiyebiliyorsunuz . 22 liraya serpme kahvaltı var.

Araç bakımımı 2 yıldır Bergama'da yaptırıyorum.

Geçen hafta yağ değişimi tüm filtrelerin değişimi+ arka fren balataları değişimine verdiğim işçilik ücreti 150 TL . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Aynen öyle, bizim sanayide istanbul fiyatları çeken esnaf açlıktan motor yağına ekmek banar. Durumları da gayet iyi hepsinin.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Fatih Evcin yazdı:

Selamunaleyküm - aleyküm selam 75 TL :) 

hello? how can i get to taksim? 100 tl rica edeyim sonuçta ecnebi...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Geçen sene ne kadardı hocam. Bizim Tiguanın mayısta sigortasını emmi yaptı. 770 TL tutmuştu.
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ebrar Tüfek yazdı:

Ayrıca sanayide saatlik ücretin ne kadar diye soracak adam dayak yer. O lafı başka türlü anlarlar, konuya o kadar uzaklar. 

😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...