İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Aytac Sakal
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Her ay enflasyonun olduğu yerde fiyat değişmiyorsa aslında düşüyordur

Dahada düşmeli Ahmet Bey bu fiyatlar eskiye oranla ulaşılabilir değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Serkan Toker yazdı:

Eeee fiyatı kim belirledi şimdi ? 🤭

ben belirledim, malda benim satmadım, almak isteyen belirlediği fiyatla baka kaldı, bakmayada devam edecek :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dediklerim çıkar, kriz ve herşey, medyum değilim gidişat zaten ortada bakan görüyor :)

şuan küresel göç senaryosu devrede, ww3 e evrilirmi bilmem, küresel göçte insan kaynaklı senaryo yalnız, doğanın senaryosu henüz başlamadı, o başlarsa zaten film biter, neyse göçler devam edecek ve nüfus kısmen belli bölgelerde azaltılacak, ilerde kendileride tepkiyi alacak ve çok ağır kayıplar verecekler çünki onlarda fazla kalabalık dünya bunu kaldırmaz, adamların planı ekonomilerini sürdürme odaklı, powell geçenlerde bir konuşma yapmıştı, neyse film oynuyor, fragman kısmı sanırım bitti....

bence evrilmez çünkü pazar kaybı yaşanır. kim alacak o kadar elektrikli arabayı yeni iphonları filan sonra. ama global ölçekte ekonomik bir büyük reset, bir paradigma değişikliği ve yeşile ve çevreye dönük bir akım lazımsa... kimse bilemez tabi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Doğan Arşiray yazdı:

bence evrilmez çünkü pazar kaybı yaşanır. kim alacak o kadar elektrikli arabayı yeni iphonları filan sonra. ama global ölçekte ekonomik bir büyük reset, bir paradigma değişikliği ve yeşile ve çevreye dönük bir akım lazımsa... kimse bilemez tabi.

inşallah olmaz, birbirlerine hırlıyorlar şuan, çin irana açık destek vermiş okuduğuma göre, dokunduğunuz an yanında yer alırım diye, bunların temeli hep para, neyse herşey olacağına varır, akılsızlık ederlerse hepimiz yanarız...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Süleymanşah türbesinde namaz kılarız işine dönmesin de 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Her ay enflasyonun olduğu yerde fiyat değişmiyorsa aslında düşüyordur

hep söylenen reel ve nominal meselesi. bu arada şurdan dolardaki enflasyonu da hesap ederek hareket edin. Önce TL yi o senedeki dolara çevirin sonra o doların bugünkü değerini aşağıdaki adresten hesap edin sonra bugünkü dolardan TL ye çevirin işte o zaman ne anlama geldiğini anlarız. Şu an kur hala baskılı ama yakında normale döner. merkez bankasının  da sitesi vardı ama oradaki enflasyon doğru artık hesaplanmadığı için anlamı kalmadı. Doğru yöntem DOlar üzerinden yürümek şu an.

https://www.officialdata.org/us/inflation/1800?amount=1

image.png.ce16e0edec534d5c6def7330db1e0090.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

inşallah olmaz, birbirlerine hırlıyorlar şuan, çin irana açık destek vermiş okuduğuma göre, dokunduğunuz an yanında yer alırım diye, bunların temeli hep para, neyse herşey olacağına varır, akılsızlık ederlerse hepimiz yanarız...

valla birşeyleri satmak için türlü dalverelere dayanıyordu şu ana kadar olan tüm kavga sebepleri bence. şimdi artık uzaktan alacak pek birşey kalmadı herşey heryerde aşağı yukarı aynı para. seyaha de daha pahalı. e o zaman insanlara yeni bir anlayış vermek lazım sanki. çok derin bir konu ve çok az veri var değerlendirmek için. benimkisi sadece tahmin. 3 sene önce evin içinde maske takıp lupo ile besleniyorduk o derece yönetilebilir haldeyiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben belirledim, malda benim satmadım, almak isteyen belirlediği fiyatla baka kaldı, bakmayada devam edecek :)

Demek ki satılık değilmiş, pazarcı domatese herkesten fazla fiyat belirledi akşam satamadığı domatesleri eve geri götürdü ama gururlu ve vakur bir şekilde Oğluna dedi ki; fiyatı ben belirledim.. :D

• Teşekkür 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Serkan Toker yazdı:

Demek ki satılık değilmiş, pazarcı domatese herkesten fazla fiyat belirledi akşam satamadığı domatesleri eve geri götürdü ama gururlu ve vakur bir şekilde Oğluna dedi ki; fiyatı ben belirledim.. :D

yoo satılık ama benim dediğim fiyattan, o fiyatta piyasa neyse o zaten, fiyatı esas piyasa belirler diyimde anlaşalım, fahiş istemiyorum zaten, ama uyanıklık edene yok arkadaş, ucuzda vermem, anca sevdiğime birazcık indirimle olur :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

anca sevdiğime birazcık indirimle olur :)

Malın fiyatını satıcının sevdiği belirler.. :D 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu iş piyasa düşsün derdi değil

Elimde diyor bir sürü hurda sağlam araç var, zaten alacağımı alamiyom, vereyim piyasaya para toplayayim, hem şov yaparım piyasayı düşürüyorum diye hemde cebim para görür.

Bide ihaleli çıkarım milleti birbirine kirdiririm :)

tasis ihalelerini izledik, sarı sitedeki fiyattan daha pahalıya bitti ihaleler 

300  500 Euro ya uçak  biletinden ucuza Avrupa'dan alıp gelinen arabayı gümrük terk edip , tasisde ihaleye çıkınca 300 400 bin tl ye sattıklari daha dün gibi.

Olay arz yetersizliği ise salsın da 2.el ithalatıni  parça parasına araba alalım.

Ne yani bizim amcamız Vezirköprü ilçe başkanı değil diye mi bu muamele, 

Uyandırma şimdi milleti yurtdışında parçanın da arabanın da ucuz olduğuna, 50 euroluk jant araba kadar değer görüyor orda, aman piyasa bozulmasın :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Erdem Doğan yazdı:

Uyandırma şimdi milleti yurtdışında parçanın da arabanın da ucuz olduğuna, 50 euroluk jant araba kadar değer görüyor orda, aman piyasa bozulmasın :) 

Gürcüler işi çözmüş Türkleri koparıyorlar

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yoo satılık ama benim dediğim fiyattan, o fiyatta piyasa neyse o zaten, fiyatı esas piyasa belirler diyimde anlaşalım, fahiş istemiyorum zaten, ama uyanıklık edene yok arkadaş, ucuzda vermem, anca sevdiğime birazcık indirimle olur :)

araba satılık mı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

araba satılık mı?

Ali Abi seni sevmiyor, indirim mindirim yok sana. :)

• Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mahmut Yıldız yazdı:

Ali Abi seni sevmiyor, indirim mindirim yok sana. :)

clio ile ne işim olur ya tanımıyor gibi konuşmayın :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
İlkay Başaran yazdı:

clio ile ne işim olur ya tanımıyor gibi konuşmayın :crazy:

Büyük mü konuştuk nedir? 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kibriti 2020’de almıştım. 29bin dolardı. Bugün aynısının sıfırı 53 bin dolar. Tek farkı ben %50 ötv ile almıştım. Bugün %80 ötv

Dolar yükselecek ama sıfır araç fiyatları bir süre daha zamlanmayacak bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Serkan Toker yazdı:

Malın fiyatını satıcının sevdiği belirler.. :D 

:D

İlkay Başaran yazdı:

araba satılık mı?

şimdilik değil.... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tek farkı ben %50 ötv ile almıştım. Bugün %80 ötv

yok balondur o sen bi daa bak

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yok balondur o sen bi daa bak

altın olarak baktım. Aynı. Alla alla. Bi de endeksten mi baksam :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

altın olarak baktım. Aynı. Alla alla. Bi de endeksten mi baksam :) 

baktın olmadı, balondur o ikna ol

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hybrid dream ham fiyatı 700.000 lira.

%50 ötv ile hesaplanırsa bu sefer 44.000 dolar ediyor. 

Dolar enflasyonu son 3 yılda yıllık %5 olsa, 34bin dolar olması lazımdı. Ama 44 bin olmuş. 44-34=10 bin dolar

10bin dolarlık balon var gibi duruyor :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

ham fiyatları değerlendirdim. 

2020 ve 2023 hibrit ham fiyatları arasında 8500 dolar fark var. 

2020’de 16.500 dolar olan kibrit, bugün 25.000 dolar. Vergiler hariç. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

%5 olsa

olmasın, reel hasap yapılacak ise 8-10 aralığını tavsiye ederim, dikkat balon küçülürse fazla taşımaz

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2020 ve 2023

işyeri kira ve maaş maliyetlerini de hesaplayalım mı? matematik ne kötü birşey balon daha konforlu , tek sorunu rüzgar nereden eserse rotayı belirlemesi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ham fiyatları değerlendirdim. 

2020 ve 2023 hibrit ham fiyatları arasında 8500 dolar fark var. 

2020’de 16.500 dolar olan kibrit, bugün 25.000 dolar. Vergiler hariç. 

Yav kazıklanmışsın işte kabullen artık :crazy:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...