İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

Ekleme 2: Ortam çok gergin. İhsan (karikatür) 

dediklerim çıkar, kriz ve herşey, medyum değilim gidişat zaten ortada bakan görüyor :)

şuan küresel göç senaryosu devrede, ww3 e evrilirmi bilmem, küresel göçte insan kaynaklı senaryo yalnız, doğanın senaryosu henüz başlamadı, o başlarsa zaten film biter, neyse göçler devam edecek ve nüfus kısmen belli bölgelerde azaltılacak, ilerde kendileride tepkiyi alacak ve çok ağır kayıplar verecekler çünki onlarda fazla kalabalık dünya bunu kaldırmaz, adamların planı ekonomilerini sürdürme odaklı, powell geçenlerde bir konuşma yapmıştı, neyse film oynuyor, fragman kısmı sanırım bitti....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok derken, satan var alan yok şeklinde değilmi,  daha öncede dediğim gibi, satılmayan malın değeri sıfırdır.

Malın fiyatını alıcı belirler.  :) Bu da kayıtlarda dursun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Serkan Toker yazdı:

Alıcıya fiyat dayatırsan böyle mal elde kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Vavacars bile 1 haftada fiyat teklifini 100bin geriye çekti. 

Ben araç değiştirmek istiyorum, kazanç sağlamak değil amacım ama işte ben de etkileniyorum. 

Piyasanın düşmesinin sebebi insanların kredi çekememesi. Çekse de vadeler ve tutarlar kurtarmıyor.

Yerel seçim öncesi yine krediler hareketlenir haliyle piyasada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Demir yazdı:

Vavacars bile 1 haftada fiyat teklifini 100bin geriye çekti. 

ismi geçen firma ile ilgili başka haber ler de duyabiliriz, vesile ile bir firmanın ne yapıp ne yapmadaığı neden yaparak neden yapamadığı tüm sektöre emsal olmaz

Serkan Toker yazdı:

bu söylemini benzin istasyonunda dile getirdim, ismini sordular bi de telefonun kaçtı

Ali Gök yazdı:

sahibinden de temmuz da 400 bin araç ilanı varmış şuan 1 milyona dayanmış  hakkaten sonunda kitlendimi sistem acaba

eks tayfasının iletişim kasma becerisidir bize ters

Ali Gök yazdı:

hırsızlarda sever :D 

kasa sağlam yerde

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Ekleme: Bunlar daha iyi günlerimiz. Ali C.

Rev:3 WW3 kapıda Ali C.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Hüseyin Sönmez yazdı:

Alıcıya fiyat dayatırsan böyle mal elde kalır.

alıcı belirledi fiyatı.. ;) 

Çağlar Bayur yazdı:

bu söylemini benzin istasyonunda dile getirdim, ismini sordular bi de telefonun kaçtı

Benzin istasyonu belirleyemiyor ki fiyatı alıcı belirlesin. Başka istasyona giderim ha diyip hızla uzaklaşmak dahil başka planlar da yapılabilir..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Serkan Toker yazdı:

malın ederini isteyeceksin, benim kastettiğimde buydu, ederinde yada çok daha düşüğe satamıyorsan değeri sıfırdır.

bu arada mal bende, fiyatı ben belirlerim, alıcı teklif eder ve avucunu yalar, tok satıcıya işlemez bu işler :D 

Darda kalanın malındanda hayır gelmez, Buda kayıtlarda dursun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

satışlar sıkıştı %10 %20 kıran satar gider

zaten evelki sene 10 da birine aldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Rev:3 WW3 kapıda Ali C.

o iş hiç belli olmaz kardeş, anlık işler bunlar, bir bakmışsın kaz dağında elde tüfek geziyorsun, dronelara yakalanmadan ...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o iş hiç belli olmaz kardeş, anlık işler bunlar, bir bakmışsın kaz dağında elde tüfek geziyorsun, dronelara yakalanmadan ...

Yakalanmaman imkansız. Termal kameraya bakar işimiz zor. Bunlar iyi günlerimiz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Yakalanmaman imkansız. Termal kameraya bakar işimiz zor. Bunlar iyi günlerimiz.

aynen öyle, tünel şart :D  alçak irtifada emp de lazım, fazla elektronik var artık, iş sakat tedbir şart... yüksek irtifa için başka yollar bulucaz yada Zİona taşınıcaz

maxresdefault.jpg800px-Emp-blast.jpg

belkide hayat budur, o zaman gerek yok uğraşmaya :)

matrix.jpg?fit=800,400

uçtuk yine haa :kutlama:

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tok satıcıya işlemez bu işler :D 

Bu tanımlama muhtemelen tek Türkçede var.. :D Bir mal satılıksa satılıktır açı toku yoktur. Satılık değil ama satılık gibi yapılıyorsa ya biri denk gelirse hesabı işin içine girer. ;) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Serkan Toker yazdı:

Bu tanımlama muhtemelen tek Türkçede var.. :D Bir mal satılıksa satılıktır açı toku yoktur. Satılık değil ama satılık gibi yapılıyorsa ya biri denk gelirse hesabı işin içine girer. ;) 

valla benim malım satılıksa satılıktır bir fiyat belirlerim, mini bir pazarlıkla satarım, alan olmazsa satmam olur biter :)  

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu iş piyasa düşsün derdi değil

Elimde diyor bir sürü hurda sağlam araç var, zaten alacağımı alamiyom, vereyim piyasaya para toplayayim, hem şov yaparım piyasayı düşürüyorum diye hemde cebim para görür.

Bide ihaleli çıkarım milleti birbirine kirdiririm :)

tasis ihalelerini izledik, sarı sitedeki fiyattan daha pahalıya bitti ihaleler 

300  500 Euro ya uçak  biletinden ucuza Avrupa'dan alıp gelinen arabayı gümrük terk edip , tasisde ihaleye çıkınca 300 400 bin tl ye sattıklari daha dün gibi.

Olay arz yetersizliği ise salsın da 2.el ithalatıni  parça parasına araba alalım.

Ne yani bizim amcamız Vezirköprü ilçe başkanı değil diye mi bu muamele, 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ali Cihangiroğlu yazdı:

valla benim malım satılıksa satılıktır bir fiyat belirlerim, mini bir pazarlıkla satarım, alan olmazsa satmam olur biter :)  

Eeee fiyatı kim belirledi şimdi ? 🤭

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mehmet Göktürk yazdı:

İyice çürütmeden satmıyorlardı eğer düzgün iş yaparlarsa milli servettir işe yarar araçlar. Çoğunda motor çalışmıyor ama olsun. Aracın anahtarı olmadığı İçin km bilgisi görülememiştir yazısı meşhurdur.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ev satışları ne alemde?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yok

Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok derken, satan var alan yok şeklinde değilmi,  daha öncede dediğim gibi, satılmayan malın değeri sıfırdır.

Ben Konut fiyatlarında düşme göremiyorum en azından buralar için.Yakın zamanlardaki o yukarı doğru sert fiyat  hareketleri artık yok tabi satışta yok çünkü kredi alınamıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Ben Konut fiyatlarında düşme göremiyorum en azından buralar için.Yakın zamanlardaki o yukarı doğru sert fiyat  hareketleri artık yok tabi satışta yok çünkü kredi alınamıyor.

artışın olmaması düştü demektir. Uzun zamandır fiyatlar sabit 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Aytac Sakal yazdı:

Her ay enflasyonun olduğu yerde fiyat değişmiyorsa aslında düşüyordur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...