İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Yoh, benim takabileceğim kitin 6500 lira etiketi var :D

Seninki iyiymiş, ben beğendiğim bir araca takılabilen lpg kitinin fiyatına baktım, 2250€ etiketi :) 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bu ne arkadaş, benim konu uçmuş gitmiş :) 130 hp altı, rampada kalanlar bölümüne geçsin :p

Bence aşırı beslemesi olmayanlar geçsin abi o bölüme :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

düplü ve öfkesizlerde geçsin :)

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Niye lpg olunca hyper yapılmıyor mu? LPG ile hyper yaparsın, gene kar edersin? Tabi sendeki araç emanet, yatırım yapmak mantıklı olmayabilir. Ama genel kullanıcıyı konuşuyorsak, atmosferik araçta hyper yapsan da yapmasan da mantıklı lpg :) 

şehir içi 100 kmde 4,5 litre lpg yakıyorum daha ne olsun. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şimdi doldudum depoyu 8.8 litre yakmışım. Göstergede 8.8 litre dediydi. Cruze asla yalan söylemiyi. Dediği rakamın altı çıkar ama üstü asla çıkmaz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Şimdi doldudum depoyu 8.8 litre yakmışım. Göstergede 8.8 litre dediydi. Cruze asla yalan söylemiyi. Dediği rakamın altı çıkar ama üstü asla çıkmaz. 

Amerikan ekonomisinde katkın büyük :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Murat Sahın yazdı:

Ali hocam sen şurada hata ediyorsun, o 16 bin lira masrafın benzin hariç kısmı neye binsen cebinden çıkacak. Dizel de olsa, lpgli de olsa suyla da çalışsa ödeyeceksin o parayı. İşin o kısmı değişmiyor. Biz değişkenlik gösterecek kısma bakıyoruz :) 4 bin lira da az değil hani. 

benim araba onunkinden az yakıyor yalnız, ayrıca tüple tam uyumlu, tüp taktığımı düşün haritadan silerim :)  neyse ben ona bakmıyorum, 4 binde önemli değil, yıllık yaptığım yolda az zaten, değmez uğraştığıma, keyfim daha önemli...

Selçuk Keleş yazdı:

Bu rampayı ben de bazen kullanıyorum bi dahakine video çekeyim 

of off motorun ömründen ömür gitmiş bar bar bağırmış :p

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benim araba onunkinden az yakıyor yalnız, ayrıca tüple tam uyumlu, tüp taktığımı düşün haritadan silerim :)  neyse ben ona bakmıyorum, 4 binde önemli değil, yıllık yaptığım yolda az zaten, değmez uğraştığıma, keyfim daha önemli...

of off motorun ömründen ömür gitmiş bar bar bağırmış :p

Yüksek basınçla çalışan motorun ömründen ömür gitmiyor ama ciğerle hava çeken organik motorun ömründen ömür gidiyor :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benim araba onunkinden az yakıyor yalnız, ayrıca tüple tam uyumlu

Tüp takılıyormuymuş? Tadından yenmez. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yüksek basınçla çalışan motorun ömründen ömür gitmiyor ama ciğerle hava çeken organik motorun ömründen ömür gidiyor :) 

evet öyle ömür gitmiyor çünki basmaya gerek yok, devir 1600 tork 240 vites 6 devam :D yada devir 1750 gibi vites 7 hız 90 devam, hp tork göstergeleri yarıda bile değil aslında, zorlanmıyor bile :) turbo milini yağlayarak kendine bakım modunda sonrada uykuya geçiyor :p

devir kaçtaymış o esnada Alinin araçta.....

Fatih Sarıkaya yazdı:

Tüp takılıyormuymuş? Tadından yenmez. 

oluyormuş sordum, Lavato falan, 1.3 tce kullanan clio5 megan falan hepsi uyumluymuş, tuzlu ama, yol yapmayan benim için gereksiz masraf...

1.0 tce yede takılıyor sorunsuz...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet öyle ömür gitmiyor çünki basmaya gerek yok, devir 1600 tork 240 vites 6 devam :D yada devir 1750 gibi vites 7 hız 90 devam, hp tork göstergeleri yarıda bile değil aslında, zorlanmıyor bile :)  devir kaçtaymış o esnada Alinin araçta.....

Para olsa gözüm megane 1.3 TCE'de ama işte para yok :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu, çiğer bu çiğer :D Atmosferik çiğer. Bassacak tabiki. Aletin çiğeri 4000 devirde açılıyor :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

yahu, çiğer bu çiğer :D Atmosferik çiğer. Bassacak tabiki. Aletin çiğeri 4000 devirde açılıyor :D

4000 devir üzerinde altına kaçırmasın sonra? :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet öyle ömür gitmiyor çünki basmaya gerek yok, devir 1600 tork 240 vites 6 devam :D yada devir 1750 gibi vites 7 hız 90 devam, hp tork göstergeleri yarıda bile değil aslında, zorlanmıyor bile :) turbo milini yağlayarak kendine bakım modunda sonrada uykuya geçiyor :p

devir kaçtaymış o esnada Alinin araçta.....

oluyormuş sordum, Lavato falan, 1.3 tce kullanan clio5 megan falan hepsi uyumluymuş, tuzlu ama, yol yapmayan benim için gereksiz masraf...

1.0 tce yede takılıyor sorunsuz...

Ben de onu diyorum işte. Devir 1600, tork max, basınç yüksek. Yok öyle basmıyorum, motor zorlanmıyor. Motor sürekli zorlanıyor :)  Ne kadar ekmek o kadar köfte. Tce 1600 devirde o gücü sihirle üretmiyor :) 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Cigermi of yaaa...

ciger-kebabi-sanliurfa-146621.jpg

Bu da olur ama sanki Arnavut daha iyi olur şu an :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

4000 devir üzerinde altına kaçırmasın sonra? :D

Ben hep 1800 devirde sürüyom... :D

https://www.instagram.com/p/CNUXV9zJI-A/?igshid=dgliukpa4an4

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Sahın yazdı:

140 beygir, 190 bine veriyorlardı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de onu diyorum işte. Devir 1600, tork max, basınç yüksek. Yok öyle basmıyorum, motor zorlanmıyor. Motor sürekli zorlanıyor :)  Ne kadar ekmek o kadar köfte. Tce 1600 devirde o gücü sihirle üretmiyor :) 

yok yav turbo basıncı o devirdde olmaz, yüksek basınçlı yakıt veriyor sadece, o hızda herşey düşük zaten, motorda ona göre dizel motor gibi sağlam... :)

bu arada 1.0 tce düp bakınız, zaten fabrikasyon düplü clioda var...

https://www.youtube.com/watch?v=vCC1lbnDybc&ab_channel=CANDANMÜHENDİSLİKGARAJ

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla çok para 140 190 bin tl ler. Ben cruze almak için annem ve babama birer loptop, kardeşime 1 adet masaüstü pc hibe ettim. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cruzelarınız monster laptop takasına alınır

Ali Cihangiroğlu yazdı:

zaten fabrikasyon düplü clioda var...

atmosferik mi turbo mu?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
atmosferik mi turbo mu?

1.0 turbolar lpg ile satılmaya başlandı ama bayimi takıyor fabrikadan mı geliyor bilmiyorum

Broşürde lpg’li dediğine göre fabrikada takılıyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok yav turbo basıncı o devirdde olmaz, yüksek basınçlı yakıt veriyor sadece, o hızda herşey düşük zaten, motorda ona göre dizel motor gibi sağlam... :)

bu arada 1.0 tce düp bakınız, zaten fabrikasyon düplü clioda var...

https://www.youtube.com/watch?v=vCC1lbnDybc&ab_channel=CANDANMÜHENDİSLİKGARAJ

Sadece yakıt basıncıyla o devirde o gücü alamaz :) yani atmosferik yüksek devirde zorlanıyorken yük altındaki fındık turbo  1600 devirde daha fazla zorlanıyor ki atmosferikten daha fazla tork üretiyor :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
atmosferik mi turbo mu?

1.0 turbolar lpg ile satılmaya başlandı ama bayimi takıyor fabrikadan mı geliyor bilmiyorum

kaçmaz o zaman güzel seçim olur

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

atmosferik mi turbo mu?

atmosferik, turboluya dışarda takılıyor ama...

Murat Sahın yazdı:

motora tamam modele ı ıhhh, kasa değişsin bekle, clio5 deki değişim olmadı daha, makyajı geç....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...