İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Kurcalama bence oraları :)

bir dürtü geldi ama değmez çokta birşey katmıyor nasılsa....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dürtüleri defendere saklayalım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

İcon’da nasıl ki?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İcon’da nasıl ki?

Yeni-Renault-Clio-30.jpg

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hayırlı olsun, güle güle kullan Ali. Edc de yağlı tipe geçmeleri iyi olmuş. Yağlı tip çift kavramalar çok daha sorunsuz. Birde 50 60 binde yağı değiştirt, bakma sanayi ağızlarına. Renkte çok güzel. Maaşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yeni-Renault-Clio-30.jpg

Bu yarım led ekran mı? Kenarlar analog orta led?

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)

Valla güzel olmuş. Bizimkilere de yapılır mı acaba?

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hakan Gürsu yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullan Ali. Edc de yağlı tipe geçmeleri iyi olmuş. Yağlı tip çift kavramalar çok daha sorunsuz. Birde 50 60 binde yağı değiştirt, bakma sanayi ağızlarına. Renkte çok güzel. Maaşallah.

Çok sağol, bencede öyle, yağ ömürlük olurda manuelde olur diye düşünüyorum.... şanzıman güzel çalışıyor harbiden, yağlı olmasa zaten almazdım çift kavrama...

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kenarlar analog gibi led, orta lcd ekran, tam hayaleti inceledim, geçmeye değmez, vazgeçtim, Hüseyin beyin dediği gibi gücü Defendere saklayacağım :) 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

@Ali Cihangiroğlu corolla’da yanlar analog, orta led. Bence oynamaya hiç değmez. Gerçek hayalet ekran hideup display olan. O güzel ama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Ali Cihangiroğlu corolla’da yanlar analog, orta led. Bence oynamaya hiç değmez. Gerçek hayalet ekran hideup display olan. O güzel ama. 

bencede, şuanki hali gayet güzel geliyor zaten, bilakis geceleri uçak mod durumu oluyor, neyseki her aydınlatmayı kısıp yada kapatabiliyorsun, yoksa uzun yolda gece adamı yorardı zaten....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Ali abi hayırlı olsun, güle güle bin inşallah.
Biraz gecikmeli oldu affola.
Makine canavar maşallah, eski kasa 1.5 dci 90 hp EDC’ye bindim bi süre, çok beğenmiştim performansını ki bu yeni kasa, yeni motor bambaşka olur [emoji1360]
Tek aradığım virajlardaki Fiesta’nın güven hissiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:
Ali abi hayırlı olsun, güle güle bin inşallah.
Biraz gecikmeli oldu affola.
Makine canavar maşallah, eski kasa 1.5 dci 90 hp EDC’ye bindim bi süre, çok beğenmiştim performansını ki bu yeni kasa, yeni motor bambaşka olur [emoji1360]
Tek aradığım virajlardaki Fiesta’nın güven hissiydi.

Çok sağol, bu gayet güzel, performans tatminkar, yol tutuş baya düzelmiş ve direksiyon hissi hele şükür gelmiş, Fiestaya karşı çok test edemesemde aratmadı şimdiye dek, geyik testi falan gayet güzel, rakplerden daha iyi, bakalım hard viraj testi yapınca ne yapacak, yalnız motor şanzıman uyumu tepkiler falan cillop, tork dizel gibi neredeyse, rolantide bile olup birde Hp ile birleşince baya zevkli, beğendiğim bir yanıda aynı sekilde kullandığımda Fiesta gibi yakması çok güzel, biraz hızlı ama sabit hızda gitsen bile hala az yakıyor, 2. En beğendiğim yaniysa arabanın süzülmesi, sürtmeli oyuncak arabalar vardır hani, yere sürtüp hızlandırırsın bıraktığında kendiliğinden fırlar uzun mesafe giderya onun gibi, araç yavaşlamiyor dokunmazsan, frene dokunursan yada vites düşersen başlıyor motor frenine, tabii yokuş aşşagi giderken direk frenliyor buda güzel, vites buyutmuyor kompresyon yapıyor, şanzımanın duruma göre tepkisi güzel çalışıyor vs. şu eski vosvos kaplumbağalar da vardı bu süzülme olayı o aklıma geldi sürünce , hoşuma gitti default_smile.png

Bu arada 2 günlüğe Eve gidip geldim, boş durmadım yıkadım azda gezdim heheh...
Bu arada Ford suz olmaz kadrajda olsun bir tane :-) hemide Ranger...19c250a2186e354977f292c832cd5351.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bencede, şuanki hali gayet güzel geliyor zaten, bilakis geceleri uçak mod durumu oluyor, neyseki her aydınlatmayı kısıp yada kapatabiliyorsun, yoksa uzun yolda gece adamı yorardı zaten....

Hele ki ekranlar çok parlakken gece fena olurdu. Gündüz parlaklık % 100, gece için % 30-40 civarı ayarladım. Farlar otomatikte, far yanında parlaklık gece moduna geçiyor. Bazen yıkamacı falan otomatik farı değiştirmiş oluyor, gece aracı çalıştırınca pasparlak ekran yüze vurunca farların açık olmadığını anlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Hele ki ekranlar çok parlakken gece fena olurdu. Gündüz parlaklık % 100, gece için % 30-40 civarı ayarladım. Farlar otomatikte, far yanında parlaklık gece moduna geçiyor. Bazen yıkamacı falan otomatik farı değiştirmiş oluyor, gece aracı çalıştırınca pasparlak ekran yüze vurunca farların açık olmadığını anlıyorum. 

haklısın, yoksa gece disko mod oluyor :)  yalnız bende farlar kapanmıyor, yani 0 konumu yok, sadece Auto-kısa-uzun var, böylece yıkamacı (zaten araç içi yasak yıkama silme yok) dokunacak yer bulamıyor, ayarı bozamaz, gece far açınca ışıklar kendiliğinden kısılıyor doğal olarak, sadece zifir karanlıkta uzun yol giderken ilave kısma gerekebiliyor...

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Icon'daki yarı hayalet ekran bundan daha güzel, bilgiler her şey yerli yerinde.
Bunda enlemesine bölmüşler hiç estetik durmuyor. Hararet göstergesinin üstünde toplam km ne alaka ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Icon'daki yarı hayalet ekran bundan daha güzel, bilgiler her şey yerli yerinde.
Bunda enlemesine bölmüşler hiç estetik durmuyor. Hararet göstergesinin üstünde toplam km ne alaka ?

incelemelere baktıkça bende senin gibi düşünmeye başladım, bizdeki daha estetik hakikaten, diğerinin üzerinde pek düşünülmemiş aceleye gelmiş gibi sanki....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yurdaer Elay yazdı:

orjinalde videodaki gibi stil renk vs. için ekranda menü çıkmıyor, direk direksiyondan değişiyorsun, yani o windows tarzı pencereler içinden seçim yapma yok, direk değişiyorsun tek hareketle, orjinal elbetteki orjinal çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

orjinalde videodaki gibi stil renk vs. için ekranda menü çıkmıyor, direk direksiyondan değişiyorsun, yani o windows tarzı pencereler içinden seçim yapma yok, direk değişiyorsun tek hareketle, orjinal elbetteki orjinal çalışıyor...

Orijinalin orijinal çalışması elbette beklenen bir şey :) 

Ben bu tam/yarım hayalet göstergeleri bir türlü sevemedim.. Onulmaz bir analogseverim ;) 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Orijinalin orijinal çalışması elbette beklenen bir şey :) 

Ben bu tam/yarım hayalet göstergeleri bir türlü sevemedim.. Onulmaz bir analogseverim ;) 

yani sonradan uydurulanda normalde olmayan pencereden seç falan çıkmışya, o hoş değil onu demek istediydim, bu arada bende daha çok seviyorum mekanik tabloyu, ama arada renkli birşeylerde olmalı, insan istiyor artık, canımız çekiyor yahu :D

mekanik olacaksa ahanda böyle olsun tamam, yada hayalet koydun bari çözünürlük deli olsun bunları seçelim ekrandan gerçeğini aratmasın...

561894.jpg

nissan_gt-r_121.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eveet, arabada kullanılan yağlı 7 ileri edc şanzıman baya iyiymiş, detayları öğreniyorum. Aslında bunun tam adı Magna Getrag 7DCT300 tip şanzımanmış, yağ değişimi gerekmez ömürlük deniyor ama yabancı forumlardan öğrendiğime göre 80-120 bin gibi bir km de değişmek iyi olurmuş, bunu diyende Getrag dan sorup öğrenen bir dingiliz.... bu arada bunda kalibrasyonda gerekmiyor, ayarı yapması için vitesi D ye alıp gaz vermeden kalkmasına izin veriyoruz, R ye alıp aynı şeyi yapıyoruz ve kendiliğinden ayarı yapıyor diyorlar, bu durumda sürekli ayar yapıyor zaten, ki bunun balataları klasik çift kavrama değil, yani 2 adet baskı balata yok, bunda bir sürü baskı plakası var, güzelmiş.

Detayları bu makalede var, çalışma sistemi güzel, motordan bağımsız tahrikli hidrolik sisteme sahip bu sistem hem vites değişim olayını kayıpsız çok hızlı ve hassas yaparken hemde yağ ile soğutma işlevinide yerine getiriyormuş, çalışırken motora neredeyse hiç yük bindirmiyor, güç sarfiyatı yok denecek kadar azmış 30W, motor çalışmazken bile şanzıman aktif ve hazır, bunların 7HDT300 olan yani kendinden elektrik motoru olan ve 20 km hıza kadar tam elektrikle aracı yürüten hibrit versiyon şanzımanıda var, sanırım kilyo e-tech te bu şanzıman olacak...

https://www.car-engineer.com/smart-actuation-dual-clutch-transmission/

https://www.greencarcongress.com/2012/09/getrag-20120926.html

GETRAG-Smart-Actuation-Chart1.jpg?x86405

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

hayırlı uğurlu olsun. clio sport tourer  1.5 iconu  bir ara yakın markaja almıştım.son dakika vazgeçmiştim. arkası biraz daha geniş olaydı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

steyşın yada ona benzer modelleri daha çok seviyorum, hacimli araçlar, bagaj öyle zaman geliyorki çok lazım oluyor, sedan olacaksada Skoda gibi bagaj kapağı camla beraber kalkanları beğeniyorum açıkcası ama son alacağım tarz araç suv olacak gibi...

bfa8ce8e81b5a2855be77ebf3f0e5b40.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bayide liste fiyatı 227 aksesuarsız. Sarı sitede 210’a da var sıfır.

E4-A736-F7-0077-4-F10-9-E83-AA77-E305484

aynı şekilde 1.3 edc touch bayide 210’ galeride 195’e var. 

tüm arabalarda bi gevşeme var. Yeni yıl gelecek diye, bir de fiyat artışı durdu diye sanırım. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

icon ve 1.3 tce ekstralı olanlara bakıyorum ben, pahalılar ve zor düşer bence, düşmede birkaç bin olur, gidişat böyle devam ederse zaten kaç para olduğunun bir önemi kalmayacak gibi.... bu arada 2. el düşecek sözümün arkasındayım hala.....

senin ilanlardakinin fiyatı düşmüş, fena değil haa, tabii güvenlik opsiyonları yok, onları ekledinme alet oluyor  15 aypon 12 pro, 300 bin :yildizlar: bu arada millet hala alıp garaja çekiyor, şu araba işini yatırım aracı saymaktan vazgeçemedik gitti....

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sifir-icon-edc-130-hp-sis-far-plusgeri-gorus-kamera-883773651/detay

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...