İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2021 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Aytac Sakal
(düzenlendi)

Şunu kabul etmeliyiz Hamilton şampiyonluk mücadelelerinde çok tecrübeli bir pilot Final yarışlarındada her zaman çok iyi performans sergiler.Aracı Start sonrası ilk virajda mükemmel konumlandırarak Verstapene dışarıyı bırakıyor aslında zorluyor bu Legal bir uygulama.Verstapen daha sakin kalmalı aracı pist sınırları dışından Hamiltona karşı üstünlük sağlayarak piste geri döndurüyor.Fia bu konuda çok hassas bunu istemiyor zaten yıllardır bu biliniyor.

Hamilton Vettel Şampiyonluk mücadelesi verirken yanlış hatırlamıyorsam Azerbaycanda öndeki Hamilton aynı şekilde yavaşlamış Vettel çarpıp hasar almış sinirlenerek Hamiltona kasten çarpmış ve çok şey kaybetmişti.Verstapen Pozisyon iadesinde daha uygun bir yerde ani frenlemeden kaçınarak yavaşlamalı pist limitleri dışınada çıkmamalı Şampiyon olmak istiyorsa daha sakin kalmalı.

Çok iyi bir sezon ve gerçek bir Şampiyonluk mücadelesi izledik Senna Prost Hamilton Vettel Alonso Hakinen Schumhacer gibi klasikler arasına girecektir.

Klasik deyimle hakkeden kazansın diyelim...

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

Horner çok pasif kalıyor bence.. Verstappen ne kadar agresif ya da ofansif ise patronu da o derece sakin. Bir şey olduğunda Toto Wolf ortalığı ayağa kaldırıyor :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Yurdaer Elay yazdı:

Horner çok pasif kalıyor bence.. Verstappen ne kadar agresif ya da ofansif ise patronu da o derece sakin. Bir şey olduğunda Toto Wolf ortalığı ayağa kaldırıyor :D 

Sever huyudur 🙂.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Steiner reis ne yapsın, adamlar formalite icabı yarışa çıkıyor. Yedek parçaları da bitmiş. 😢

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Steiner reis ne yapsın, adamlar formalite icabı yarışa çıkıyor. Yedek parçaları da bitmiş. 😢

Pilotların ikiside çok tecrübesiz bile bile Lades kendisi istedi motorda yanlış seçim Haas bence çok fazla dayanamaz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
kimin zevkine göre yapılmışsa, rezalet bir pist, izlemeyerek rahatlıyorum

Çölde iki teker gezen tayfa. Ne bekliyon ki
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Çölde iki teker gezen tayfa. Ne bekliyon ki

an itibarı ile iknayım

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Son yarış...puanlar eşit heyecan büyük

Sıralama yapıldı

1 verstappen
2 hamilton
3 norris

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Yaklaşık 100 dk sonra Sezonun düğümünü çözecek Gp. başlıyor son yarış ve puanlar eşit Uzun yıllardır bu kadar iyi bir Sezon izlememiştim eve geldim ve ekran başındayım hakkeden kazansın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Aytac Sakal yazdı:

Yaklaşık 100 dk sonra Sezonun düğümünü çözecek Gp. başlıyor son yarış ve puanlar eşit Uzun yıllardır bu kadar iyi bir Sezon izlememiştim eve geldim ve ekran başındayım hakkeden kazansın...

Ben de şimdi yarışı hatırlatmak için foruma girdim, sen yazmışsın :)

10 dk. sonra sezonun finalyarışı başlıyor. Hamilton ve Verstappen aynı puandalar (369,5) hangisi diğerinden 1 puan bile fazla alırsa şampiyon olacak. Show başlasın!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Tam anlamıyla inanılmaz bir yarıştı...

Verstapen yumuşak lastiğe rağmen Startta geçilince Mercedesin daha hızlı olduğu belli oldu bunun nedeni bana göre Red Bull yapmak zorunda kaldığı arka kanat revizyonu ve Hondanın çekiliyor olması.İlk turda Startta Verstapenin çizgiler içinde kalıp Hamiltonun pist dışından Lider dönmesine rağmen Komiserlerin Hamiltona ceza vermeyişi inanılmazdı geçen hafta Max aynı durumda ceza almıştı.Son turda tur yiyen pilotların turlarını geri almasına izin veren Fia en önemliside Hamiltonun Lastiğini değişteremeyen Mercedes taktisyenleri Şampiyonu belirledi...

Tebrikler Max Tebrikler Hamilton harika bir sezondu...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İyice dramaya çevirdiler işi. 
Sporun yeni bir şampiyona ihtiyacı vardı. Sonuç iyi oldu ama bu kadar tartışmalı olmasa daha iyi olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Ben de şimdi yarışı hatırlatmak için foruma girdim, sen yazmışsın :)

10 dk. sonra sezonun finalyarışı başlıyor. Hamilton ve Verstappen aynı puandalar (369,5) hangisi diğerinden 1 puan bile fazla alırsa şampiyon olacak. Show başlasın!

Mükemmeldi değilmi 🙂  Pazarı yememe değdi 🏎

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Recep Selim Kaya yazdı:

Beter ol Hamilton, kahrol Mercedes...

Ekleme: Takımlar şampiyonluğu karşılığında Mercedes 'in son an alınan karara rıza gösterdiğini düşünüyorum.

Takımlar şampiyonasındaki fark kapanmazdı muhtemelen.

Tüm olumsuzluklara rağmen şampiyon olan Verstappen'i ve Red Bull'u tebrik ediyorum. Benim için en keyifli an Toto'nun yüzündeki kızgınlığı akabinde hayal kırıklığını gördüğüm andı. Hakem heyetine de son aldıkları karar için teşekkürler. En baştaki hatalarını telafi etmiş oldular.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Son tur hop oturup hop kalktım. Böyle bi yarış olamaz. Tüm sezon yaşanan haksızlıklardan sonra hak edenin şampiyon olduğu bi yarış oldu.

Hepimiz kabul edelim ki, Mercedes'in araçlaır çok hızlı. Ancak kurallar hep hamilton çalıştı bu zamana kadar.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

Latifi ye yemek ısmarlar artık

Latifi'nin kazası büyük bir lütuftu ancak Perez'in hakkını ne yapsa ödeyemez Verstappen.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Daha başlarken Hamiltonun öne geçmesi benim için kabul edilemezdi. Akabinde Hamiltonun virajı kesmesi ve hiç bir ceza almaması çok taraflı bir karardı. Hamilton çok hızlıydı, ilk bölümde farkı sürekli arttırdı, sonrasında Verstappenin yeni lastikle farkı kapatmasına izin vermedi ta ki güvenlik aracı girene kadar. Hem sanal güvenlik aracı sırasında hem güvenlik aracı sırasında pite girmeyerek belki de şampiyonluktan oldu. Verstappenin şampiyon olmasını istiyordum oldu ama benim içim biraz buruk kaldı. Hamilton pilotajıyla bu yarışı kazanmayı hak etmişti ama Latifinin kazası buna izin vermedi. Tabi bunların hepsi bu sporun içinde var, her şey nizami.

Sonuç: Aferim Verstappen :)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Toto'nun suratını görmek için tekrar tekrar izliyorum son turu 😁😁.

Twitter da bir yorum gördüm. Bir F1 filmi yapılsa ve finali böyle yazılsa hepimiz has...r deriz 🤣🤣🤣

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Ancak kurallar hep hamilton çalıştı

kıskanmasak adamı, mis gibi pilot, pit ekibine rağmen 2. oldu

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

Hamilton'ın çok iyi bir pilot olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle olmasa 7 kez şampiyon olmazdı. Ancak bu sezon bambaşkaydı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Hamilton'ın çok iyi bir pilot olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle olmasa 7 kez şampiyon olmazdı. Ancak bu sezon bambaşkaydı...
İlk kez bu kadar ciddi rakip gördü ve patladı. Ayrıca mercedes pit duvarı da bu sene en az 4 ciddi strateji hatası yaptı. Rekabet hatasız oldukları imajını yıktı bence.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

2008'de Ferrari ve Massa şampiyonluk için erken kutlamalara başlar. Hamilton son anda Timo Clock'u geçerek sezonu 1 puan farkla şampiyon bitirir. Rivayet o ki, Hamilton o yarışta Massa'nın neler hissettiğini şimdi anlamış diyorlar :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Yarısı canlı izleyemedim. Banttan tekrarını izledim ve o saate kadar elime tlf almadım, İnternete girmedim sonucu ogrenmeyeyim diye.

Sezon finali muthis oldu.

Ham gerçekten tam bir profesyonel, hatasız sürüyor ve bunu tüm yarışlarda yapabiliyor...

Araci da hep çok iyiydi.

Verstappen ise hırsı ile tutundu sonuna kadar.

Verstappen için sevindim.

Seneye yeni otomobiller ile eski göz agrim Ferrari yi de bu çekişme de gormek istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...