İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2021 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Bunun için Verstappen açıklama yaptı. "İkimizde bu kazadan ötürü sinirliydik. Olayın biraz soğuması için yürüyüp gitmem en iyisiydi. Ama mutlaka bu konuyu konuşacağız onunla" dedi.

Bu arada, bu kaza için Verstappen e 3 pozisyon geriden başlama cezası verdiler ki, hamilton silverston'da verstappen'i yarıştan sildiğinde böyle bir ceza almamıştı. 10saniye ceza almıştı sadece.

Kaza ve Hamiltonun maruz kaldığı tehlike gerçekten ciddiydi dönüp gidilecek bir durum değildi bana göre...

Uzun yıllardır F1 takip eden insanlarda Hamiltonun son yıllardaki dominasyonu ve kaybolan heyecan nedeni ile     -ben dahil-   bariz bir antipati oluştu ama bu durum farklı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Öner Kurukuz yazdı:

Ben yine aynı şeyi söylüyorum.

Bu kazada roller ters olsaydi ve Hamilton Verstappenin üstüne çıksaydı klasik yarış kazası olarak gecistireceklerdi.

Daha önce gördük örneklerini.

Mercedes'in gazını almak istemişlerdir.. Büyük takım olunca nazı/siniri de büyük oluyor anlaşılan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Yurdaer Elay yazdı:

Mercedes'in gazını almak istemişlerdir.. Büyük takım olunca nazı/siniri de büyük oluyor anlaşılan..

Tyregate skandalını ve yag yakma skandalini unutmadık.

Das diye birşey yaptilar, bu sene kullanin da seneye yasak olur dendi.

Adamlar ne yapsa fia izin veriyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Yok mu? @Çağlar Bayurgelecekti sanki.

monaco ? hafta sonları dershane başladı cepten seyredeceğiz anca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aytac Sakal

Hamilton Final mücadelesini veriyor son 2 yarış ve 8 Puan fark kaldı.

Günün olayı Alonso'nun 7 yıl sonra Podyuma çıkmasıydı , sezon çok iyi gidiyor...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

Hamilton Final mücadelesini veriyor son 2 yarış ve 8 Puan fark kaldı.

Günün olayı Alonso'nun 7 yıl sonra Podyuma çıkmasıydı , sezon çok iyi gidiyor...

Alonso'nun podyumuna sevindim :)

Red Bull'un stratejisini anlamıyorum.. Sanki şampiyonluk adayı değillermiş gibi sakinler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Yurdaer Elay yazdı:

Alonso'nun podyumuna sevindim :)

Red Bull'un stratejisini anlamıyorum.. Sanki şampiyonluk adayı değillermiş gibi sakinler. 

Horner çok gergin Wolf ile sürekli geriliyorlar.Mercedes sezon sonunda gerçekten hızlı Brezilyada resmen gõzdağı verdiler.Verstapen sakin ve iyi gidiyor Maximumunu veriyor bakalım sonunda ne olacak...

WorldSBK Toprak Razgatlıoğlu tarihimizde ilk defa şampiyon oldu darısı diğer sporcularımızın başına...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Güzel yarış oldu. Gene uyuz Hamilton kazandı :) Verstappen her iki pitten sonra da biraz arayı kapattıysa da Ham'a yetişmesi mümkün olmadı. Perezin iki, Alonsonun tek pit stratejisi Perezi üçüncülükten etti. Aslında Perezi üçüncülükten eden bir faktör de Latifinin patlayan lastiğin ardından pite kadar gidemeyip aracı yolun kenarına çekmesiydi. Bu sebepten sanal güvenlik aracı uygulaması oldu ve Perez Alonsoya yetişiyorken önü kesilmiş oldu.  Nitekim fark 2,5 sn kadardı ve Alonso lastik patlatma korkusuyla tamamladı yarışı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir sonraki yarış pisti uzun düzlüklerle meşhur. Muhtemelen Mercedes'ler yine alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

mika hakinen yıllarından beri  f1 izlerim,artık çok sıkıcı hale geldi,yarışı kimin kazanacağı 3 aşşağı 5 yukarı belli,burdan f1 patronuna sesleniyorum bu işe bir el atsın eski heyecanı gelsin artık...

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bu yarış net şekilde Hamilton'un aracının illegal olduğunu göstermiştir.

Katarda eski motoru kullanmasına rağmen yine çok hızlıydı. Bu kadar hız sadece motordan gelmez.

Brezilya sonrasi da bunu dile getirmiştim. Bir yeni motor tur başına 1 saniye etkilemez.

Hele hele araç gelişiminin sınırlandığı, hatta durduğu bir süreçte iki yarışta bu kadar hız kazanmanın başka açıklaması yok.

Bence bazı illegal aero yaptılar, yeni motor diyerek dikkati oraya çekiyorlar.

Ayni yeni motor Bottas'da iken bu kadar hızlı değildi. Bu olay sadece Hamilton'un aracında var bence.

Russel o araca oturdugunda neler olduğunu gördük.

Asıl soru şu: Fia ne kadar daha imtiyaz gosterecek mercedese?

Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

Hamilton aracı ne kadar legal ise, verstappenin savunmaları da o kadar legal....

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Barış AÇIL yazdı:

Verstappen bir yarış kazanirsa bu iş tamam gibi...

Bu kadar yaklaşmışken umarım ucuz bir hata yapmazlar. Son yarışta Perez üçüncülüğü bedava kaçırdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Son virajda yapılır mı be verstapeno, pole pozisyon geliyodu, son virajda duvara sürttü adamım ya.

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Son virajda yapılır mı be verstapeno, pole pozisyon geliyodu, son virajda duvara sürttü adamım ya.

Vardır bunda da bir hayır diyelim.. Red Bull'lar hızlanmış görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Suudi Arabistan pistinde ilk defa yarışılıyor sanırım. Ancak pist söyledikleri kadar tehlikeli. Kör nokta çok ve pist kenarları genelde duvar. Yarın çok kaza olur ve çok kez güvenlik aracı girer sanırım. Heyecanlı bir yarış olacak gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

saudia değişik bir dinamikleri olan yerdir, parasını verip 2 kişilik f1 aracı bile yaptırdılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Suudi Arabistan pilotların pek bulunmak istemiyeceği bir yer ama pist hızlı ve mühtiş,hamilton-max rekabeti baskı altında olana hata yaptıracaktır ki gayet normal,redbull tecrübeli bir takım ama pilotlar yeni kendilerini buldu,hamilton ve mercedes formda,rahat ve bu yıl şampiyonluğu büyük ihtimal alacaklar

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bir kac pist için kaçış alanı yok, yavaşlatma havuzları yetersiz diye şikayet edilirken, Suudi Arabistan'da boyle bir pistin yarış takvimine alınmaması lazım. Ciddi manada hayatı risklere neden olacak bir pist.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kimin zevkine göre yapılmışsa, rezalet bir pist, izlemeyerek rahatlıyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...