İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2021 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Aytac Sakal

İngilterede Verstapene arkadan temas eden Hamilton.Macaristanda ise Bottasın hatası ile McLaren çarpması onunda gidip Verstapenin aracına hasar vermesi Max 2 yarıştır çok değerli puanlar kaybedip geriye düştü nedeni şampiyonadaki rakibinin yaptığı hatalar.Bence bu kadar basit değil kesinlikle Mercedes ceza almalı.

Max verdiği demeçler ile bende uzun zamandır  kibir düşüncesi oluşturuyor.Hamilton ise Ülkemizdeki yangınlar için yaptığı paylaşım ve ırkçılığa karşı verdiği mücadele ile sempati yaratıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Verstapene genç bir sürücü, Hamilton daki tecrübeye sahip olması beklenilemez ama..

sezon başından beri her geçişinde, (hatta bir start ta aracını çapraz şekilde konumlandırdığını da hatırlıyorum )

direk rakibinin önüne kırıyor. ingilterede ki kazada yine önüne kırdı, fark hamilton bu sefer kaçmadı...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hamilton startta tek başına ve yağmur lastiğiyle olduğunu gördüğünde ne düşündü acaba :hahahoho:

Kendisini pek sevmediğimi hep söylerim, ama büyük pilot. Çok takdir ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ocon galibiyetini bence Alonso ya borçlu mükemmel savunma yaptı , izlemek harikaydı Alpine mükemmel konumlandırdı son blokaj hatası olmasa arkada tutmaya devam ederdi Sainz Ferrari ile bunu başaramadı.Pilotlar geçişte savunma esnasında sadece 1 defa yön değişimi yapabiliyor bu geçişi kolay hale getiriyor olsada bana göre eğer öndeyse daha güçsüz araçların elini zayıflatıyor eskiden ne güzel mücadeleler izlerdik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aytac Sakal

Türkiye Gp 1 hafta ileri aldıkları yönünde haberler var yeni tarih 8-10 Ekim görünüyor iptal edilme durumları vardı tehlike geçmiş görünüyor.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

Haber netleşti Türkiye Gp  iptal edilmedi ancak 1 hafta ileri alındı.İntercity açıklama yapmış isteyenler bilet iadesi yapabilecekmiş.Japonya gibi iptal edilebilir deniyordu devam ediyoruz güzel haber Hayırlısı.

https://tr.motorsport.com/f1/news/tarih-degisikligi-sonrasi-turkiye-gp-biletleri-iptal-edilebilecek/6655432/

Çok fazla sakız oldu bu iş.. Tüm camia Dingiltere'nin nazını çekiyor. Ulen virüsün varyantı ilk senin ülkende çıktı zaten. Adamlar milyar dolarlarla uğraşıyor, yok karantina yok bilmem ne.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Mübarek ne döktü beya.. Spa-Franchorchamps'te çok ilginç bir haftasonu oldu. Yarış tam yapılamadığı için pilotlar ancak yarım puan alabildiler.

Verstappen Hamilton'la arasındaki 8 puanlık farkı 3'e indirmiş oldu :) 

POS NO DRIVER CAR LAPS TIME/RETIRED PTS
1 33 Max Verstappen RED BULL RACING HONDA 1 3:27.071 12.5
2 63 George Russell WILLIAMS MERCEDES 1 +1.995s 9
3 44 Lewis Hamilton MERCEDES 1 +2.601s 7.5
4 3 Daniel Ricciardo MCLAREN MERCEDES 1 +4.496s 6
5 5 Sebastian Vettel ASTON MARTIN MERCEDES 1 +7.479s 5
6 10 Pierre Gasly ALPHATAURI HONDA 1 +10.177s 4
7 31 Esteban Ocon ALPINE RENAULT 1 +11.579s 3
8 16 Charles Leclerc FERRARI 1 +12.608s 2
9 6 Nicholas Latifi WILLIAMS MERCEDES 1 +15.485s 1
10 55 Carlos Sainz FERRARI 1 +16.166s 0.5
11 14 Fernando Alonso ALPINE RENAULT 1 +20.590s 0
12 77 Valtteri Bottas MERCEDES 1 +22.414s 0
13 99 Antonio Giovinazzi ALFA ROMEO RACING FERRARI 1 +24.163s 0
14 4 Lando Norris MCLAREN MERCEDES 1 +27.110s 0
15 22 Yuki Tsunoda ALPHATAURI HONDA 1 +28.329s 0
16 47 Mick Schumacher HAAS FERRARI 1 +29.507s 0
17 9 Nikita Mazepin HAAS FERRARI 1 +31.993s 0
18 18 Lance Stroll ASTON MARTIN MERCEDES 1 +34.108s 0
19 7 Kimi Räikkönen ALFA ROMEO RACING FERRARI 1 +36.054s 0
20 11 Sergio Perez RED BULL RACING HONDA 1 +38.205s 0
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

4 saat boyunca tv başında bekledim, beklediğimizle kaldık.

Neyse bir 10 dk şu güzelliği izleyebildim.
4c65fef198b28442414a22bb2362fa0d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Ben de arkadaşlarla tv basinda 2 saat bekledim. Baktım yarış yapilacak gibi değil, bayan milli voleybol takiminin maçını izledim. Maç yarışın ortalarinda iken baslayacakti, iki tv'yi de açtım ki birinde yarışı diğerinde maçı izleyeyim diye ama 2 saatten sonra artik maça döndüm :)

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Saatlerce tv başında kaldık, değmedi :(

Ne yağmurmuş maaşallah, hiç azalmadan tüm gün yağdı. F1 camiası için büyük talihsizlik. İnşallah bizdeyken benzer bir durum olmaz.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Önder Özcan yazdı:

Saatlerce tv başında kaldık, değmedi :(

Ne yağmurmuş maaşallah, hiç azalmadan tüm gün yağdı. F1 camiası için büyük talihsizlik. İnşallah bizdeyken benzer bir durum olmaz.

12 derece hava,saatlerce yağan yağmur burda kuraklık içinde sıcakten bayılırken gerçekten içten bir off çektim üstüne yarışın uzaması ve sönük final....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hollanda heineken pistindeki yarışı hemşehrileri aldı, seyircilerin %98 nin bisiklet ile geldiği pistte, yaklaşık 25 bin bisiklet otpark alanlarına rahatlıkla sığdı, bu da yarış sonrası kamyon eğlencesi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Verstapenin kazanmasına sevindim. Yarışın sonuna doğru bottas, takımın zorlamaması yönündeki uyarısına rağmen fazladan puan almak için en hızlı turu attı, bunun üzerine hamilton bitime 2 tur kala pite girip lastiklerini değiştirdi ve son turda en hızlı turu atarak bitirdi. Takım içi ilginç bir çekişme yaşandı mercedeste.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Verstapenin kazanmasına sevindim. Yarışın sonuna doğru bottas, takımın zorlamaması yönündeki uyarısına rağmen fazladan puan almak için en hızlı turu attı, bunun üzerine hamilton bitime 2 tur kala pite girip lastiklerini değiştirdi ve son turda en hızlı turu atarak bitirdi. Takım içi ilginç bir çekişme yaşandı mercedeste.

Ne kadar profesyonel olsalar da bir yere kadar. Adam Hamilton'un koltuk değneği olmaktan bıktı. Telsiz konuşmalarında takım kararlarını sorgulamaya başlamasından belliydi bir şeylerin ters gittiği, meğer Bottas gidiciymiş. Bence takım içinde daha iyisini hak ediyordu ama hep Hamilton'un üzerine oynayarak Bottas'ı ikame gibi kullandılar. Ayrıca kendisi de biraz daha hırslı olsa fena olmazdı. Değişik bir psikoloji. Her halükarda milyonlarca euro, dolar para kazanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bottastan beklenen Hamilton -1 durumuydu ama o istikrarı yakalayamadı bazı pistlerde açıklanamayacağı şekilde pakete oranla yavaş kaldı.

Hamilton ve Russel için söylenebilecek tek şey var.

1 ipte 2 canbaz oynamaz.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Aytac Sakal yazdı:

Bottastan beklenen Hamilton -1 durumuydu ama o istikrarı yakalayamadı bazı pistlerde açıklanamayacağı şekilde pakete oranla yavaş kaldı.

Hamilton ve Russel için söylenebilecek tek şey var.

1 ipte 2 canbaz oynamaz.

Bottas 2022 için Alfa Romeo da yarışacağını açıkladı , bence Raikonenede yol göründü.

https://www.google.com/amp/s/www.sondakika.com/amp/haber-bottas-alfa-romeo-ile-anlasti-14377837/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Aytac Sakal yazdı:

Bottas 2022 için Alfa Romeo da yarışacağını açıkladı , bence Raikonenede yol göründü.

Yaşlı Kurt Kimi Raikonen yıl sonunda emekli olacağını açıkladı zaten...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

https://www.google.com/amp/s/www.sondakika.com/amp/haber-bottas-alfa-romeo-ile-anlasti-14377837/

F1'den emekli olacağını, hayatta yapacak başka şeylerin olduğunu ve onlarla uğraşmak istediğini açıklamıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Yurdaer Elay yazdı:

F1'den emekli olacağını, hayatta yapacak başka şeylerin olduğunu ve onlarla uğraşmak istediğini açıklamıştı.

Daha öncede Emekli oldu sonra geri döndü Hatta Rallide şansını denedi bu defa zor artık yavaş kalıyor yaşta ilerledi tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Hamiltondan ufacık hazetmem. Schumacher yol vermediğinde ağladığı hatırımda kalmış. Yiyorsa geç dostum neden şikayet ediyorsun. Ozamanlar arkadaş mclarendeydi. Schumacheri sepetlemişlerdi bu gelecek diye. Ne demişti makinisler. Schumacher mükemmel bir geri bildirimci. Birde lastik testi hırsızlığı var. O örtbas edildi. Lastikleri kemiren araç birden canavara döndü :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

George Russel Mercedes ile anlaştı.

241205279_2221149851375318_7524092779426

Bunun olacağı aşikardı ama yine de son haftaya kadar gizem kastırdılar. Russel adına sevindim. Göründüğü kadarıyla düzgün karakterli bir profil ve geleceği parlak. Hamilton'un da suyu ufaktan ısınıyor ☺️ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...